minu kodu ventilatsioonilahendus

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
fgh
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas fgh »

klots kirjutas:Mul on uus A energiaklassiga maja ja ainult sundväljatõmme (kanaliventilaator) mustadest ruumidest 7 tk + freshid. Maximum küttearve (sh vee soojendamine) on olnud 77 eurikut kuus.
Seega, julgen sirge seljaga väita, et soojustagastusega vent on 100% mõttetu investeering, enamgiveel see toob pideva müraallika eluruumidesse.
Kui antud majal on A energiamärgis, siis energiamärgise arvutaja on ebapädev või laus saamatu. Eksisteerib ka variant, et kanaliventilaatoriks on soojustagastusega ventilatsioon. Sellele majale pole võimalik saada a märgist. Samas raha eest on paljusid asju võimalik osta.

Huvitaks väga maja muude tarindite ja süsteemide info.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas admin »

Kui olemas päikesepaneelid ja 100% el.radika küte oma vooluga, siis ju A energiamärgis?
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fgh kirjutas:
klots kirjutas:Mul on uus A energiaklassiga maja ja ainult sundväljatõmme (kanaliventilaator) mustadest ruumidest 7 tk + freshid. Maximum küttearve (sh vee soojendamine) on olnud 77 eurikut kuus.
Seega, julgen sirge seljaga väita, et soojustagastusega vent on 100% mõttetu investeering, enamgiveel see toob pideva müraallika eluruumidesse.
Kui antud majal on A energiamärgis, siis energiamärgise arvutaja on ebapädev või laus saamatu. Eksisteerib ka variant, et kanaliventilaatoriks on soojustagastusega ventilatsioon. Sellele majale pole võimalik saada a märgist. Samas raha eest on paljusid asju võimalik osta.

Huvitaks väga maja muude tarindite ja süsteemide info.
Energiamärgist võib arvutada piirdetarindite soojuskao järgi projekti andmetel või olemasoleval hoonel tarbitava energia järgi.
Soojapumbaga köetaval, ilma ahjudeta, hoonel saab tarbitava energia täpsed andmed voolumõõtjast.
Voolumõõtjal on ükskõik millise ventilatsioonisüsteemi vool teda läbib.

ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
klots kirjutas: Kui õhk tuleks tuppa läbi masina ja plekktorude siis värskusest ei saa seal tõenäoliselt juttugi olla, samas eks igaüks kiidab enda valikut tihtipeale.
Mida teeb plekktoru õhule ja milles seisneb õhu värskus?
No on ikka küsimused. Peaks siililegi selge olema, et plekktoru keerab õhu pekki :(. Tugeva plekilõhna jätab juurde, sa ise ei tunne siis või? Vot mineraalvillaga vooderdatud toru - see on hoopis teine tubakas, muudab õhu selliseks pehmeks ja siidiseks :thumbsup:.

Õhu värskus ... jälle nipiga küsimus. Õhu muudab värskeks õhuvärskendaja. Teine võimalus on kasutada Ariel/Persil/Omo/Tide pesupulbrit, saad vähemalt pesule värske lõhna.
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
klots kirjutas: Kui õhk tuleks tuppa läbi masina ja plekktorude siis värskusest ei saa seal tõenäoliselt juttugi olla, samas eks igaüks kiidab enda valikut tihtipeale.
Mida teeb plekktoru õhule ja milles seisneb õhu värskus?
No on ikka küsimused. Peaks siililegi selge olema, et plekktoru keerab õhu pekki :(. Tugeva plekilõhna jätab juurde, sa ise ei tunne siis või? Vot mineraalvillaga vooderdatud toru - see on hoopis teine tubakas, muudab õhu selliseks pehmeks ja siidiseks :thumbsup:.

Õhu värskus ... jälle nipiga küsimus. Õhu muudab värskeks õhuvärskendaja. Teine võimalus on kasutada Ariel/Persil/Omo/Tide pesupulbrit, saad vähemalt pesule värske lõhna.
Aasida ikka saab kui teemat ei valda.
Erinevad venttorud muudavad õhus olevate positiivsete ja negatiivsete ioonide sisaldust. Seda saab spets riistadega mõõta, aga need näitajad on normeerimatta. Uuritakse seda teemat pea pool sajandit juba.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
klots kirjutas: ...
...
...
Aasida ikka saab kui teemat ei valda.
Erinevad venttorud muudavad õhus olevate positiivsete ja negatiivsete ioonide sisaldust. Seda saab spets riistadega mõõta, aga need näitajad on normeerimatta. Uuritakse seda teemat pea pool sajandit juba.
ping
:hello:
No kui naine koju tuleb siis pole mingit imeriista vaja, selgelt negatiivne ioon. Positiivseks iooniks muutub siis, kui poekotis oleva abivahendiga saab janu kustutada ehk :jooma !
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

admin kirjutas:Kui olemas päikesepaneelid ja 100% el.radika küte oma vooluga, siis ju A energiamärgis?
Et kui paned põllu paneele täis ja kütad hundilauta (hõredat maja) el.radiaatoritega, kirjutatakse A märgis välja?
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas admin »

Ma ei tea kas see on õige või mitte, aga olen näinud elamule tehtud energiamärgise arvutust, kus oli päikesepaneelide arvelt taset tõstetud.
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Jaan 2017, 22:12
admin kirjutas:Kui olemas päikesepaneelid ja 100% el.radika küte oma vooluga, siis ju A energiamärgis?
Et kui paned põllu paneele täis ja kütad hundilauta (hõredat maja) el.radiaatoritega, kirjutatakse A märgis välja?
Jaanuaris ei aita ka põllutäiest paneelidest, et maja soojaks kütta. :jooma
Vähemalt oma vooluga mitte.
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 10 Juun 2017, 18:42
Külaline kirjutas: 12 Jaan 2017, 22:12
admin kirjutas:Kui olemas päikesepaneelid ja 100% el.radika küte oma vooluga, siis ju A energiamärgis?
Et kui paned põllu paneele täis ja kütad hundilauta (hõredat maja) el.radiaatoritega, kirjutatakse A märgis välja?
Jaanuaris ei aita ka põllutäiest paneelidest, et maja soojaks kütta. :jooma
Vähemalt oma vooluga mitte.
Aitab küll, pead arvutamises järeleaitamis tunde võtma.
Külaline
külaline

Re: minu kodu ventilatsioonilahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on korter I korrusel, 2 kordne kõrge pööninguga krohvitud kivimaja... aknad vahetatud - tihedad plastid.

Kui õues vähegi jahedam, siis vannitoas on selline loomulik tõmme, et mitte ventilator ei aja õhku õue, vaid ventkanali omatõmme ajab ventilaatorit ringi.
Ja see loomulik tõmme töötab täiesti hääletult ning 24/7.

Ventikat kasutan vaid dushi all käies - tõmbab vannikardina tagant tekkiva auru kohe välja, dushitamise lõppedes on peegel udust puhas...
Muul ajal siis loomulik tõmme.
Suvel soojaga saab muidugi ka aknaid lahti hoitud...
:hello:
Vasta