Maasoojendusega soojustagastusega ventilatsioon + õhk-vesi soojuspumba hübriid

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
GSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Apr 2015, 14:43

Maasoojendusega soojustagastusega ventilatsioon + õhk-vesi soojuspumba hübriid

Lugemata postitus Postitas GSI »

On keegi sellist asja ehitanud ja kas 30kwh/m2a majapidamisele oleks selline asi liiga ülepakutud või mitte?
Tegemist ligilähedaselt siis http://www.totalhomeshop.co.uk/shop/vcl ... =817002201 masinaga, mille funktsioonid oleks.

Soojal ajal:
- kütab tarbevett kasutades selleks eluruumide ventilatsiooni väljatõmbe õhku.
- varustab eluruume eeljahutatud jaheda õhuga. (maa-alused õhktorud, millel on talvel eelsoojenduse ja suvel jahutuse efekt) Selleks on kasulik ümberlülitussüsteem, mis vastavalt välisõhu temperatuurile tõmbab värsket õhku kas otse õhust või läbi maa aluse õhutorustiku.

Külmal ajal:
- soojuspump kütab sundventilatsiooni ja vesi põrandakütte süsteemil eluruume ja soojendab tarbevett.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Maasoojendusega soojustagastusega ventilatsioon + õhk-vesi soojuspumba hübriid

Lugemata postitus Postitas aero »

Tundub, et sa eksid vesipõrandakütte osas. Kirjeldus ütleb:
The Combi 185 is a combined heat recovery ventilation
and domestic hot water heat pump appliance.
Soojustagastusega vent ja tarbevee soojendamine SP-ga. Küttevee soojendamise suutlikkust ma ei näe.
GSI
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 22 Apr 2015, 14:43

Re: Maasoojendusega soojustagastusega ventilatsioon + õhk-vesi soojuspumba hübriid

Lugemata postitus Postitas GSI »

Seepärast ma kirjutasingi "ligilähedaselt", sest täpselt kirjeldatud seadet pole õnnestunud internetiavarustest leida.
Hetkeseisuga mu enda välja mõeldud lahendus oleks osta suvaline piisava jõudlusega HRV + väljatõmbeõhu soojuspump (nagu NIBE F750) ja ühendada nad jadamisi. Ehitada käepärastest materjalidest sinna juurde siis värske õhu "bypass" klapp ja tuua üks kraaniga radiaator - kinnikeeratav küttevee loop sissepuhutavasse õhukanalisse. Kinnikeeratav seepärast, et soojal ajal pole kütet vaja.
Ideaalis peaks seda siiski kontrollima elektroonika.

Minu ettekujutuse kohaselt oleks selline süsteem parima võimaliku effektiivsusega. Kütaks liigsest toasoojusest tarbevett ja kasutaks võimalikult effektiivselt ära soojuspumba ja maa-õhk torusid nii külmal kui soojal perioodil.
Mis mulle mõistatuseks jääb on see, miks tootjad sellist kombineeritud süsteemi põhjamaadesse valmiskujul müüma pole hakanud. Iseenesest ju midagi ületamatult keerulist sellises lahenduses pole.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Maasoojendusega soojustagastusega ventilatsioon + õhk-vesi soojuspumba hübriid

Lugemata postitus Postitas xil »

Tüüpiliselt, kui toas on "liigset toasoojust", on väljas, eriti päikese käes, veel soojem, st klassikalises asukohas oleks soojuspumba kasutegur kõrgem.
Külaline
külaline

Re: Maasoojendusega soojustagastusega ventilatsioon + õhk-vesi soojuspumba hübriid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xil kirjutas:Tüüpiliselt, kui toas on "liigset toasoojust", on väljas, eriti päikese käes, veel soojem, st klassikalises asukohas oleks soojuspumba kasutegur kõrgem.
õhk ei ole päikese käes sugugi eriti soojem kui varjus.
Inimesel on päikesekiirguses soojem seista, aga soojuspumba radikani päikesekiirgus eriti ei jõua...

iseasi, kui paneksid soojuspumba välisosa suuremat sorti kasvuhoonesse, mida ta ei suuda maha jahutada..
Vasta