Aknapõsed hallitavad.

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
110kw
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Veebr 2015, 00:10

Aknapõsed hallitavad.

Lugemata postitus Postitas 110kw »

Tere. Mul nimelt mure aknapõskedega, kuna need hallitavad tihti, olen üle värvinud, kui ikka tuleb tagasi? Kuna ise ei ole ehitusega väga kokku puutunud, kuid huvi on, siis uurin asja. See hallitus tuleb vist ventilatsiooni puudumise tõttu. Aga ehk on mingit ainet, mida kanda värvi alla või mingit sellist värvi mis ei lase hallitusel tekkida?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Aknapõsed hallitavad.

Lugemata postitus Postitas aero »

Aknapõskede hallitamine on tagajärg. Tagajärjega tegelemise asemel peaksid hoopis põhjuse kindlaks tegema ja sellega tegelema.
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Re: Aknapõsed hallitavad.

Lugemata postitus Postitas garmont »

Eks neid muutujaid ole selles loos palju...

Hallitab selle tõttu, et niiskus kondenseerub jahedal pinnal. Tõenäoliselt on õhuniiskus (liiga) kõrge. Osta hügromeeter (see on paljudel digitaalsetel toatermomeetritel küljes, 20 euri kanti) ja jälgi õhuniiskuse taset. Normiks loetakse 40-60%, aga vähemalt minu korteri näitel üle 50% tähendab märgasid aknaid ja muid hädasid, 35-45% vahemik tundub OK olevat. Niiskus sõltub: kui palju ruumis niiskust toodad ning kui hea on ventilatsioon. Igapäevaselt toas suure pere pesu kuivatades võib ka korras ventilatsioon ebapiisavaks jääda. Kuid tõenäoliselt on ventilatsioon ebapiisav või korrast ära.

Teine nüanss on see, et aknapalede juures on mingid külmasillad, paled on jahedad ning see soodustab nende niiskumist.

Kui hügromeeter olemas, siis saad näitude põhjal mõelda ja otsustada, mida teha. Lihtsamad nipid on niiskust alla saada on vannitoaventilaator ja köögikubu (dush ja söögitegemine on lisaks hingamisele suuremad niiskuse tekkimise allikad); ning käsitsi tuulutamine - tee aegajalt kõigi ruumide aknad viieks minutiks pärani lahti.

Ning teine asi - osta hallitustõrjet. Tavaliselt pritsitav vedelik, igas suuremas ehituspoes saadav, tavaliselt pritsitav pudel ja pole kallis ka. Hallitusseened on päris vastupidavad ja kui hallitanud koha lihtsalt üle värvid, on uus hallitus väga kerge tekkima.
110kw
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Veebr 2015, 00:10

Re: Aknapõsed hallitavad.

Lugemata postitus Postitas 110kw »

Ventilatsiooni pole üldse kuskil. Kuid kuna elan linnas see, ja minu aknad on tänava poole, siis minuteada ei tohi mingit ventilatsiooniava sinna küljele teha.
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Re: Aknapõsed hallitavad.

Lugemata postitus Postitas garmont »

Ilmselt mõtled, et välisseinas pole auke välisõhu sisse pääsemiseks. Kuid kas köögis ja vannitoas on ventilatsioonilõõrid olemas? Kas need toimivad? hoia põlevat tuletikku ventilatsiooniresti ees, leegi järgi saab hästi aru.
110kw
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Veebr 2015, 00:10

Re: Aknapõsed hallitavad.

Lugemata postitus Postitas 110kw »

Augud olemas, aga kunagi ammusest ajast on sinna millegipärast tropid ette lükanud. Täna kontrollin, mis jama nondega on.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Aknapõsed hallitavad.

Lugemata postitus Postitas skip128 »

See teema tuleks tõsta ventilatsiooniteemasse.
Tee ventilatsioon korda. Väljatõmme niisketest ruumidest, värske õhk sisse eluruumidest. Kui äratõmme on korralik, st ventilaator imeb välja, siis peaks sissepuhkeks reguleeritavatest freshklappidest piisama.

Huvitav, et ventilatsiooni nii karmilt alahinnatakse. Olen küllalt näinud niiskeid aknaid ja loike aknalaual ning hallitavaid aknapalesid. Mul oli see üks esimesi asju, millele mõtlesin kui maja ehitus oli.
Vasta