Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Minul sellised numbrid, aga ma ei saa aru, miks peaks muret tundma?
2016-06-06 14.18.09).jpg
2016-06-06 14.18.09).jpg (25.36 KiB) Vaadatud 5707 korda
Külaline
külaline

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Huvitav et viimasel ajal on väga kuivaks muutunud, momendil 39%, toas riided kuivasid. Eile oli isegi 32%, mis on kuivem kui mistahes ajal talvel. Temperatuur on 25 C. Sundventilatsioon puudub.
Nagu Hiid soovitab, tee aken lahti :)
Siis muutub veelgi kuivemaks. :) Ega praegu ei tunne, et probleem oleks sellest kuivusest, pigem vastupidi- kui toas on 25 C, siis niiske õhuga oleks seda palju raskem taluda. Aga ju siis välisõhu niiskus ongi väga madal praegu, mul õueniiskust ei näita.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

õueniiskust vaata kohalikust ilmajaamast.
Meil hetkel 40% kanti. http://ilmajaam.physic.ut.ee/et/frontframe.php
wapper
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 14 Dets 2009, 16:03

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas wapper »

Silikaattellistest kahekordne maja ca 180m2, soojustuseks saepuru seina sees. Rootoriga sundvent 24/7. Malmradikatega keskküte.
Vaatamata sellele, et vendikiirus on talvel miinimumi peal ja küte on väga mõõdukas (toas õhtuks max 19-20oC, öösel küte väljas), olen kõva pakasega näinud niiskusnumbreid isegi alla 20%. Tüüpiline niiskus talvel 25-35%, mis samuti vähe ja teeb liiga tundlikele ninadele, silmadele, näonahale.
Pesu kuivatamine toas, dušširuumi ukse lahtijätmine jne aitab vähe, kuna maja on suur.

Senine ainus toimiv lahendus on kõvade külmade ajaks lokaalsete niisutite kasutamine magamistubades. Korralik rootoritega niisuti tõstab suletud uksega toas niiskuse mõne tunniga 45% peale, nii et ööseks võib seda välja lülitada ja vaikuses magada. Öö jooksul langeb niiskus vaid natukene, inimeste hingamine kompenseerib ventilatsiooniga kaduvat niiskust.

Kuna viimasel ajal on talved pigem soojad ja niisked, olen niisutit kasutanud vaid mõne nädala jooksul aastas, ülejäänud ajal seisab jõude keldris.
Manused
3.jpg
3.jpg (161.53 KiB) Vaadatud 5568 korda
Külaline
külaline

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vana teema küll, aga huvi tekitas hr Piirfeldi 07 Jaan 2015, 15:52 postitus.
Kui hr Piirfeld juhtub veel seda teemat lugema, siis milline oleks soovitus või kes oleks mittepeavoolu esindajad, kelle poole pöörduda?

Olen just jõudnud nii kaugele, et uude majja soojustagastusega süsteemi ei taha - pole sellesse usku tuttavate näidete varal - ei kokkuhoiu ega ka õhukvaliteedi osas. Pigem vanakooli inimene, kes avab akna õhutamiseks ja on nõus selle eest natuke rohkem kütte arvel maksma. Samas saan aru, et uude majja selline süsteem ei pruugi kõige õigem vist olla, elanike tervise osas eriti, peab olema tagatud piisav värske õhu juurdevool ja akent päris avatuna 24h pole plaanis hoida.
Külaline
külaline

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Samas täna uue õhutiheda maja puhul aken tuulutuseks avada, milleks siis üldse õhutihe maja ehitada?

Usk on võimas vahend, seda pole lihtne pöörata. :)
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas val »

Mul leedukate rootor rego450 ja RH vahemikus 40-60. Viimasel ajal 60 ringi. 37 on väikseim näit olnud külmaga (mis mul silma jäänd). Regullimise võimalusi piisavalt, nadalaprogramm, iga päeva lõikes 3 vahemikku, mootori võimsus alates 20% ja 3 reziimi. Võrreldes varem vendita korteri õhuga on vahe suur. Kulu on alla 50 khw kuus kui temp -2 ja 2 vahel. Peamine see, et vahe õhukvaliteedis on tuntav.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mul on nüüd esimene talv elatud majas, kus on vaid väljatõmme ja aken avatakse vajadusel selles ruumis, kus ise viibid, mitte ei uhata arutult kogu õhku vahetada 24h.
Ei oska võrrelda, kui hea elu oleks siis, kui oleks täielik ventsüsteem, aga mingit vajadust ei näe selle järle küll olevat.
Külaline
külaline

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui naabrid põletavad ahjus rämpsu ja rikuvad muul moel õhku ei saagi vent 24h töötada. (Nõmme, Karlova, Supilinn, Tammelinn.)
Enne lähed välja, nuusutad, et kas õhk on puhas ja siis lülitad vendi sisse.
Näiteks ka Muuga sadama kandis ei julgeks ventileerimist programmile usaldada.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: 25 Mär 2017, 11:12 Mul on nüüd esimene talv elatud majas, kus on vaid väljatõmme ...
Kas sul ahi või kamin ka majas? Kui jah, siis kuidas oled lahendanud küttekoldele vajaliku õhuhulga? Lisa õhutoru küttekolde juurde?
Näiteks ämma korteris olemas pliit ja kui tahab samaaegselt kütta ja elektrikubu all suitsu teha, siis mõlema üheaegseks tegevuseks peab akna avama.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Sundventilatsioon ja kuiv õhk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ei ole elavat tuld selles onnis. Pole vajadust.
Aga piisav õhk peab olema tagatud igat tüüpi küttega majas, see on siililegi selge.
Kubu tahad et välja puhuks, mitte lihtsalt sahiseks, siis teed selle akna lahti, kust tahad et õhk peale tuleks.
Vasta