Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Tere,

Paigaldusmudel on järgmine. Vent on külmal pööningul. Torud on kõik isoleeritud (nii sisse kui väljatõmme) fooliumvillaga. Põõningul 35 cm puistevilla. Torud on suures osas ise ka veel villa sees. Välja arvatud ülejooksude kohad. Vent on soojustagastusega. Talvel väga jooksutada ei taha. Kuna elektriarve kisub väga suureks minema. Samuti olen vendi puhtas õhus nö kergelt pettunud. Vent tõmbab välisõhus ringleva küttesuitsu ilma probleemideta maija sisse ja siis hinga seda suitsust õhku. Vendifirmadel tundub puuduvat igasugune arusaam kuidas suitsu toas vältida. Mingeid ideaalseid lahendusi ei ole olemas. Seadet oskavad müüa küll aga esilekerkinud probleemi ees on nõutud (pean eelkõige suitsu teemat silmas). Aegajalt siiski jooksutan venti. Sest kui õhk on puhas, on ka vendist otse loomulikult kasu. Ühe väljatõmbe ava ümbert hakkas aga vett tilkuma. Just nimelt ümbert. Kipslagi ka õrnalt märg. Ka teise toa ava ümbert on märg. Samas ülejäänud toad paistavad kuivad olevat. Kipslae taga on metallkarkass siis ISOVERi aurutõke ja selle taga veel ISOVERI soojusplaat, mille peal puistevill. Majas on soe. Miks just väljatõmbe ava ümbert kondents on tekkinud ja kas see on siis toru lõppjätku ühenduse kohast väljapoole imbunud? Seal tundub olevat käega katsudes kerge vahe. Kas sinna võiks sillikooni vahele tõmmata? Et kondents edaspidi lae vahele ei jõuaks. Vaata pilte.

https://plus.google.com/photos/10168273 ... 9305723025

Muret teebki see, et vesi on lae all torust väljaspool. Kuidas seda seletada?

Või kuidas on võimalik kondentsi vältida, ilma et vent kogu aeg töötaks? On see võimalik?
Kas kellegil on ka lisaks vendi kondensi ja küttesuitsu mure? Olete mingi lahenduse leidnud?

Tänud igasuguste arutelude eest.
Viimati muutis mrtom, 01 Dets 2014, 12:42, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mrtom kirjutas:Muret teebki see, et vesi on lae all torust väljaspool. Kuidas seda seletada?

Või kuidas on võimalik kondentsi vältida, ilma et vent kogu aeg töötaks? On see võimalik?
Kas kellegil on ka lisaks venti ja küttesuitsu mure? Olete mingi lahenduse leidnud?
Pilte ei saa näha, kuna õiguseid pole. Kui sul toru väljaspoolt tilgub, siis aurutõkke ja toru ühendus on tõenäoliselt halb, soe ja niiske siseõhk pääseb sinna vahele ja kondenseerub toru välispinnale ja tilgub alla. Ventilatsioon on ikkagi mõeldud kogu aeg töötama.

Küttesuitsu puhul peaks arvestama kus tuleb õhu pealetõmme, võiks ikka olla maja selliselt küljelt kus seda suitsu vähem tekib ja ~2m kõrguselt, lisaks filtrid. Ilmselt aitab sinu mure puhul ka eelkõge pealetõmbe asukoha muutmine.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Vee probleemi osas ei oska väga aidata. Kas äkki jahtub kuskil torustikus väljatombe ohk maha ja kondesneerunud niiskus jookseb tuppa tagas?

Aga suitsu vastu peaks aitama aktiivsöe filter.
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Pilte ei saa näha, kuna õiguseid pole.
Muutsin õigused avalikuks, peaks olema näha nüüd.
Kui sul toru väljaspoolt tilgub, siis aurutõkke ja toru ühendus on tõenäoliselt halb, soe ja niiske siseõhk pääseb sinna vahele ja kondenseerub toru välispinnale ja tilgub alla.
Kasutatud on ISOVER läbiviigu tihendeid. Silmamälu järgi olid suhtkoht tihedalt ümber toru ja katsid aurutõkke ristlõiget ilusti. Kas ikka ei või torust jätku vahele pääseda vesi?
Küttesuitsu puhul peaks arvestama kus tuleb õhu pealetõmme, võiks ikka olla maja selliselt küljelt kus seda suitsu vähem tekib ja ~2m kõrguselt, lisaks filtrid. Ilmselt aitab sinu mure puhul ka eelkõge pealetõmbe asukoha muutmine.
Ei oskagi arvata, kus teda vähem tekib. Vahel on terve ilm suitsu täis. Ka enda korstna suitsu tõmbab sisse. Aga avad on mul hoopis kuskil 6 ja 7 meetri kõrguse vahe peal. 2 korruse lae peal. 2 korrus täiskorrus. Hoiaks vendi töös küll rohkem kui ei oleks suitsu probleemi. Ja ei peaks kogu aeg jälgima, kes kütab ja kus kütab, ennem kui tunned jälle suitsuhaisu tuba täis. Soovitati siin söefiltrit. Olen uurinud. Kasti sisse paigaldatult 900 € + siis peaks regulaarslet sütt vahetama. Mis ei ole samuti mitte odav. Samuti ei ole kindel, et kindlast suitsust vabaneb. Kinnitust ei ole vähemalt saanud sellist. Ja kui pööning on lisaks ka jahe ja seega ka niiske siis söe toimeaeg seal kipub vist üsna lühikest aega kestma, nii et peaks kogu aeg vahetama sisu.
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas mrtom »

keemik kirjutas:Aga suitsu vastu peaks aitama aktiivsöe filter.
Millist söefiltrit Sa silmas pead, ainult seadme sisse? Või midagi toru vahele paigaldatult?
Külaline
külaline

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mrtom kirjutas: Kasutatud on ISOVER läbiviigu tihendeid. Silmamälu järgi olid suhtkoht tihedalt ümber toru ja katsid aurutõkke ristlõiget ilusti. Kas ikka ei või torust jätku vahele pääseda vesi?

no selle pildi järgi teki vesi ikka toru sees mis tähendab seda, et toru on külm ja õhk seal sees soe, kondetns tekib toru sissepinnale. Kui vent oleks töös ei oleks seda probleemi võibolla, sest õhk soojendaks toru natukene soojemaks. Võib ka olla, et kuksilt on ikkagi isolatsioon natuke kehva ja toru jahtub maha. Silikoonita need ääred ära, siis tilgub otse põrandale :) . lolli inimese test oleks siis teha praegu kui vent ei ole sees ja toru märg tempolidid pööningult ja toast ja siis venti käitada kuniks kondentsi ei ole ja uued pildid.
mrtom kirjutas: Ei oskagi arvata, kus teda vähem tekib. Vahel on terve ilm suitsu täis. Ka enda korstna suitsu tõmbab sisse. Aga avad on mul hoopis kuskil 6 ja 7 meetri kõrguse vahe peal. 2 korruse lae peal. 2 korrus täiskorrus. Hoiaks vendi töös küll rohkem kui ei oleks suitsu probleemi.
lihtne testida siis, osta 4 meetit lõõtstoru ja venita sealt testimise ajaks 2 meetri peale võib ka madalamalegi, kui autod selle kohapeal ei tossa. Kui madalamel vead siis pane võrk ette et rotid sisse ei läheks. ventavad ilmselgelt liiga kõrgel , kui ümberringi on madalamate korstendega hooned. Filtreerimine ei saagi odav olla.
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Külaline kirjutas:ventavad ilmselgelt liiga kõrgel , kui ümberringi on madalamate korstendega hooned. Filtreerimine ei saagi odav olla.
Kui oletada et ava madalale toomine toimiks, kas siis põlvega allatoomine ja 2 m pealt jälle seinast ava tegemise korral jääb süsteem toimima. Et lühidalt küsimus, kas väljatõmbe ava kaugus ventseadmest on määrav tegur?

Tänud muude tähelepanekute eest.
Pean pragudesse sillikooni panema ja jälgima siis, kas endiselt midagi vendi ääre vahele pääseb.

Samas õnneks hetkel rohkem tilkunud ei ole. Kuigi vent ei tööta.
Peale tilkumist oli vent töös mõnda aega.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kui sul sissepuhkeohu ava on selles korguses, kus teiste majade korstnad, siis on paratamatu, et sisse tombab seda suitsu. Ma ise olen enda majal kåll planeerinud suht madalale sissetombe. Just sel pohjusel.

Filtrite kohapealt tean nii palju, et aktiivsöe omad on olemas (köögikubudele, lokaalsetele agregaatidele: Meltemi omad näiteks). Eriaalaselt tean, et aktiivsåsi peab toimima. Aga ma ei moista, kuidas krt need nii kallid saavad olla? Kui proovida välismaalt tellida?
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas mrtom »

keemik kirjutas:Kui sul sissepuhkeohu ava on selles korguses, kus teiste majade korstnad, siis on paratamatu, et sisse tombab seda suitsu. Ma ise olen enda majal kåll planeerinud suht madalale sissetombe. Just sel pohjusel.
Kummaline jah end vendimehed sellele mingit tähelepanu ei juhtinud. Ikka ise pead kuidagi enne alati targaks saama.
keemik kirjutas:Filtrite kohapealt tean nii palju, et aktiivsöe omad on olemas (köögikubudele, lokaalsetele agregaatidele: Meltemi omad näiteks). Eriaalaselt tean, et aktiivsåsi peab toimima. Aga ma ei moista, kuidas krt need nii kallid saavad olla? Kui proovida välismaalt tellida?
Minu seadmele on ka aktiivsõe filtid olemas need tavalised (pappraami sees). Aga ma saan aru, et neile peab ikkagi eelnema ka tolmufilter, ja kahte asja ma seadmesse ei mahuta. Tuleks ehitada eraldi kast. Seal oleks aktiivsöe padrun siis aga see ongi meeletu hinnaga.

Nii, et sain vähemalt ühe olulise teadmise, et sissepuhke õhu ava peaks madalamale saama.
Külaline
külaline

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mrtom kirjutas: Kummaline jah end vendimehed sellele mingit tähelepanu ei juhtinud. Ikka ise pead kuidagi enne alati targaks saama.
selle nähtuse nimi on ehitus- ja projekteerimisjärelvalve, meil ja ka mujal saadki muidu igalt poolt lüpsi. Oled ise tark või lihtsalt maksad rohkem.
mrtom kirjutas: Minu seadmele on ka aktiivsõe filtid olemas need tavalised (pappraami sees). Aga ma saan aru, et neile peab ikkagi eelnema ka tolmufilter, ja kahte asja ma seadmesse ei mahuta. Tuleks ehitada eraldi kast. Seal oleks aktiivsöe padrun siis aga see ongi meeletu hinnaga.
a pane seadmesse see odav söefilter ja lisakasti pane odav tolmufilter .o0 ja ennem kui seintesse auke puurid proovi lihtsalt põlve ja toruga see ventava alla tuua, 15 eurone test , võibolla pole seda söefiltrit sul sellisel juhul vajagi. Mis läbimõõduga toru sul õhu pealevõtt on muidu 160 või 200 ?
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Külaline kirjutas: selle nähtuse nimi on ehitus- ja projekteerimisjärelvalve, meil ja ka mujal saadki muidu igalt poolt lüpsi. Oled ise tark või lihtsalt maksad rohkem.
Nii ta on, kuigi alati ei toimi ka järelvalve kahjuks. Ma enda arust olin meeletu pain in the ... aga noh kõike ikka ei tea.
Külaline kirjutas: a pane seadmesse see odav söefilter ja lisakasti pane odav tolmufilter .o0 ja ennem kui seintesse auke puurid proovi lihtsalt põlve ja toruga see ventava alla tuua, 15 eurone test , võibolla pole seda söefiltrit sul sellisel juhul vajagi. Mis läbimõõduga toru sul õhu pealevõtt on muidu 160 või 200 ?
See kõik kokku on väärt mõte :), saab kindlasti järgi proovitud mingi hetk. Toru on 200ne vist. Kas see mängib mingit rolli?
Külaline
külaline

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mrtom kirjutas: See kõik kokku on väärt mõte :), saab kindlasti järgi proovitud mingi hetk. Toru on 200ne vist. Kas see mängib mingit rolli?
mida pikem toru seda suurem rõhukadu lisaks ei pääse kitsast torust õhku niipalju sisse ja kui masin seetõttu väga palju seda õhku "imema" peab, siis tõmbab sademed torusse ja tekib müra. 200 -sega ei juhtu sul midagi, kui 3 meetrit pikemaks pead tegema.
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Külaline kirjutas:200 -sega ei juhtu sul midagi, kui 3 meetrit pikemaks pead tegema.
OK hea teada, tänud!
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Vesi tuleb torusse vast sellest, et kui vent töötab ja toast niisket õhku tõmbab, siis see kondenseerub kuskil lae peal külmas punktis ja siis niriseb aegamööda mööda toru tagasi toa poole - sobivate kallete ja ühenduste puhul võib see tilk ka mingi hetk väljaspoole toru minna ja ka seal pindpinevusega aegamööda kalde suunas kulgeda. Samas kui vent pidevalt taga, siis peaks too külm punkt mingil hetkel üles soenema ehk. Mul tekib kondents alles päris õues väljapuhumisaugus, kus ripub pirakas jääpurikas. (Aga muidugi ka ventmasin ise toodab oma soojusvahetiga vett.)
vanaema on sul veteran...
janxx
külaline

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas janxx »

Suur kivi projekteerija kapsaaeda, aga eks see ole vähempakkumise tulemus. Jah, ka ventilatsiooni projekteerimisel tuleb arvestada hoone asukohaga, ümbritsevate hoonetega jms. eripäraga.
Jälgi , kus vähem suitsu, äkki saab tõesti sissetõmbe maakerale lähemale tuua? Allpool on kindlasti valdavas enamuses ajast hoonete kütmissuitsu vähem.

Kondents tekib alati valesti või puudulikult soojustamisest, valesti või puudulikult tehtud aurutõkkest ja selle liidetest.
Argument on ka see, et vent on osa ajast välja lülitatud.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

janxx kirjutas:Suur kivi projekteerija kapsaaeda, aga eks see ole vähempakkumise tulemus.
Kas sa oled liitunud selle klubiga, kes arvab, et odavama hinna pakkujal on mingi müstiline õigus saasta toota/tarnida?
janxxx
külaline

Re: Eramajas vendi mured - suits ja vesi.

Lugemata postitus Postitas janxxx »

Ei, ma ei ole sellega liitunud.
Küll aga puutun sellega igapäevaselt kokku. See on kestnud juba liiga kaua ja paranemist ei ole jätkuvalt märgata. Viimase aastaga on pigem hullemaks läinud.
Nendin lihtsalt fakti, et see nii on.
Vasta