Suitsetaja paneelmaja korteris

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Mirjam
külaline

Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas Mirjam »

Vabandan ette, ei lugenud eelnevaid postitusi läbi.
Kolisin elama vanaema juurde, kes on ahelsuitsetaja. Köögi uks on suletud, köögi aken lahti, köök puhta õhuga, aga kuidagi ukse vahelt imbub suitsuving koridori ja teistesse tubadesse. Tulemuseks see, et köögis on suht puhas õhk, aga koridoris pidev õudus. Ma ei jõua elamist ära õhutadagi, kui ta juba jälle uut suitsu läheb tõmbama kööki. Köögis on pliidi kohal mingi aparaat küll, aga see müriseb rohkem kui tõmbab.
Mul on valik, kas ma raiskan raha ja ostan omale uue elamise, või raiskan raha ja paigaldan mingi megaventilatsiooni kööki. Igatahes ei ole niimoodi võimalik elada.
Kuhu peaksin pöörduma? Kas tavalisse elektroonikapoodi ja ostma kõige võimsama aparaadi või mingisse firmasse, kes ehitab paneelmaja kööki sellise süsteemi, nagu pubide suitsunurkades.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Osta endale või vanaemale omaette eraldi elamine.

Suitsuhais levib ka suitsetaja hingeõhu ja riietega.
Külaline
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mirjam kirjutas:Vabandan ette, ei lugenud eelnevaid postitusi läbi.
Kolisin elama vanaema juurde, kes on ahelsuitsetaja. Köögi uks on suletud, köögi aken lahti, köök puhta õhuga, aga kuidagi ukse vahelt imbub suitsuving koridori ja teistesse tubadesse. Tulemuseks see, et köögis on suht puhas õhk, aga koridoris pidev õudus. Ma ei jõua elamist ära õhutadagi, kui ta juba jälle uut suitsu läheb tõmbama kööki. Köögis on pliidi kohal mingi aparaat küll, aga see müriseb rohkem kui tõmbab.
Mul on valik, kas ma raiskan raha ja ostan omale uue elamise, või raiskan raha ja paigaldan mingi megaventilatsiooni kööki. Igatahes ei ole niimoodi võimalik elada.
Kuhu peaksin pöörduma? Kas tavalisse elektroonikapoodi ja ostma kõige võimsama aparaadi või mingisse firmasse, kes ehitab paneelmaja kööki sellise süsteemi, nagu pubide suitsunurkades.
Siis peaks lihtsalt piagaldama kööki väljatõmbe ventilaatori ja kuhugile teise kohta värskeõhu klapi . vent tõmbab suitsu välja tekitades toas alarõhku ja klapist tõmmatakse värske õhk sisse , kui seda õhku tõmmatakse (või puhutakse) peale teisest ruumist ei saa suitsuvine teistesse ruumidesse tungida.

Samas kui väljatõmbe ventilaator kubu näol on juba köögis olemas, tasuks üle vaadata miks ta müriseb rohkem , kui tõmbab (kui kortermaja kus venti pole projekteeritud ongi lughu havem ja valikuid vähem või keerulisemad), kui võimalik siis kubu ventilaator ruumidest välja viia (n: korstna otsa) , lisada süsteemi summutaja ja köögi seina või ka kuskile mujale ruumi tehagi fresh klapp mis värsket õhku peale laseb. Selline kubu lahendus võtab suitsu endaga kaasa. Seda suitsuhaisu mis aegadega sinna külge jäänud on mingi valem välja enam ei vii, konstruktsioonini paljaks, viimistluse vahetus ja palju viirukit.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Ei jõua sa ahelsuitsetaja järelt ventileerida ega sissetulevat talveõhku üles soojendada, et suitsuving tubades tunda ei oleks.

Lahendusi on kaks - elada eraldi kohtades või hakata ise suitsetama.
Külaline
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:Ei jõua sa ahelsuitsetaja järelt ventileerida ega sissetulevat talveõhku üles soojendada, et suitsuving tubades tunda ei oleks.

Lahendusi on kaks - elada eraldi kohtades või hakata ise suitsetama.
ära heida meelt, leevendada saab oluliselt , ideaaliks peab muidugi vanaema surma ootama
:beg:
Mirjam
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas Mirjam »

:) Vanaema ei kavatse vist niipea ära surra, pole tervemat 86-aastast enne näinud.
Keegi peab talle seltsi pakkuma ja suitsetamise mahajätmist tal plaanis pole. Hoian oma toa ust tihedasti kinni kogu aeg.
Eelnevate soovituste "klapid" olid uudissõnad, aga internetis otsides päris lootustandvad. Otsin ja uurin veel.
Minu eelarve on X summa ja ma olen sellega arvestanud, aga kui lahtine aken tulemust ei anna, kas siis erinevad klapid annaksid? St, toss läheb ennem köögi ukses alt koridori ära, ja köögis võib olla ventilatsioon kui kõva, aga koridoris ja tubades on toss juba olemas.
Emal käivad püstakust veel tädikesed penskarid seltsielu elamas (loe: suitsetamas).
Minu mure on see, et olen noor, loll naine ja ma ei tea kuhu pöörduda. Kas väikese ehitusfirma poole (töökaaslased kiidavad) või mingi ventilatsioonipoe poole. Ja kas üleüldse peale kööki ventilatsiooni paigaldamist tubades mingit vahet on tunda.
Et kuhu ma peaksin kõigepealt pöörduma?
Mirjam
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas Mirjam »

Et kui ma lähen nt mingisse ventilatsioonifimasse, vaatavad kõik rõõmsalt otsa, ütlevad, ja-jah, kõik on võimalik. Tulemus võib ju pärast olla null ning kedagi pole kiruda, peale iseenda. Aga ehk see algaja hirm vaid.
Loen kindlasti täna veel kõik siinsed vastused üle.
Õhuionisaator - selle sõna veel ka leidsin :)
Mirjam
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas Mirjam »

Pean monoloogi ehk loen juba mitmendat tundi siinset foorumit.
Leidsin sellise lause "kui ventilaator on liiga võimas, siis pead värske õhu andmiseks aknad lahti tegema, aga siis hakkab ju talvel külm!!!"
Kas see vastab tõele? Meil on korter tohutult soe minu jaoks. Aknad on irvakil pea kogu aeg ja öösel 23 kraadi ajab tekki maha ajama.
Loen edasi. Üks asi, millest pole veel aru saanud, kas see ventilatsioon toimib automaatselt või mingi nupu vajutamise peale.
Ikkagi tahaks kellegi poole pöörduda, aga ei tea kuhu.
fgh
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ega lahendust nagu eriti polegi. Lihtsalt lahtine aken ei aita, sest pole teada kuhu poole õhumassiiv liigub. Samas kubuga või ventilaatoriga välja tõmmates peab kusagilt õhk peale tulema. Seega peaks köögis olema võimalikult võimas väljatõmme ja kusagil mujal piisav õhu juurdevool. Põhimõtteliselt peaks korralik köögikubu sellega hakkama saama ja "värske" õhk tuleb peale vannitoast, korteri ukse vahelt vms. Samas nüüd peaks kindel olema kas ventilatsiooni lõõrid üldse töötavad, st ühistu pole katuse renoveerimisega kinni pannud või mõni naaber pole mingit käkki kokku keeranud või enamasti on need juba ehitades segu ja liiva täis.
Seega kui praegune kubu ei pane mingil määral õhku liikuma, siis ei aita ka võimsam variant, sest õhul pole kuhugi minna.

Kui kubu on töös ja aken lahti, siis sellest ventilaatorist pole suurt tolku, sest õhku tuleb igalt poolt peale ja alarõhku ei teki, st õhk ei hakka kontrollitult liikuma koos suitsuga kubusse.
Võiks kontrollida praeguse kubu seisukorda ja toimivust näiteks... suitsuga.
Rõdu olemasolul sinna suitsema minna.
Külaline
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mirjam kirjutas:Et kui ma lähen nt mingisse ventilatsioonifimasse, vaatavad kõik rõõmsalt otsa, ütlevad, ja-jah, kõik on võimalik. Tulemus võib ju pärast olla null ning kedagi pole kiruda, peale iseenda. Aga ehk see algaja hirm vaid.
Loen kindlasti täna veel kõik siinsed vastused üle.
Õhuionisaator - selle sõna veel ka leidsin :)
ioniseerida pole seal midagi :) sa pead endale aru andma et ventilatsioon ei ole ainult väljatõmme vaid ikkagi õhu liikumine/vahetumine ruumis. Kui kuskilt midagi ära võtta peab kuskilt midagi asemele tekkima. Hetkel teed köögis akna lahti ja hakkab õhu vahetus ehk soe läheb välja ja külm tuleb peale. Külm õhk köögist surub pratamatult suitsu koridori ja teistesse ruumidesse. Kui ventilatsioon tõmbab köögist ära ja saab õhku koridorist peale , siis sellist õhuliikumist ei saa toimuda.

Neid klappe on igasuguseid on selliseid mis puhuvad sisse ja välja vaheldumisi jne on väiksemaid ventseadmeid terv ele korterile mis mahuvad kubu asemele. Kui sa ise kahtled (ja kahtlema kahjuks peab selliste asjade puhul) siis pöördu ventilatsiooni projetkeerimisega tegelevate ettevõtete poole ja alles seejärel ehituse poolele.

Kortermajas on Sinu parim võimalus on tekitada läbi köögi seina eraldi "konikubu" , sest see ei viiks suitsu läbi köögikubu teistesse korteritesse .
Kui sa eie ela kortermajas või elad näiteks viimasel korrusel, siis lihtsalt kubu tõmbeventilaator katusele ja seina fresh klapp ajab asja ära.
Kui ventilatsiooni juba parandada, siis võib mõtelda ka terve korteri ventileerimisele ja sissepuhkele ka muudes tubades ja väljatõmbele köögist või vannitoast.
Kui on olemas rõdu, siis klaasid ette ja ongi suitsuruum valmis
poni koni
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas poni koni »

Aga hakka ise ka suitsetama, siis ei pane haisu tähele
mehike
külaline

Re: Suitsetaja paneelmaja korteris

Lugemata postitus Postitas mehike »

poni koni kirjutas:Aga hakka ise ka suitsetama, siis ei pane haisu tähele
Nii rumalad soovitused jäta endale. Kas kena mittesuitsetava neiu kontakti saaks? Sellisega abielluks. Ei tohi sellise vanaema terviseterrorit lubada. Soomes on enamustes majades suitsetamine keelatud. Igati normaalne suhtumine ja võiks meiwgi riigikogu selle keelu vastu võtta
Vasta