Osooni generaator õhu puhastamiseks

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
enntartus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 20 Juul 2013, 21:32
On tänanud: 1 kord

Osooni generaator õhu puhastamiseks

Lugemata postitus Postitas enntartus »

Tere,

Kas kellelgi foorumlastest on kokkupuudet olnud osooni generaatoritega ruumi õhu puhastamise eesmärgil? Olen viimasel paaril päeval uurinud netist osooni generaatorite kohta kümneid lehekülgi, aga jutud on vasturääkivad. Müüad väidavad, et osooni generaatorid puhastavad õhku suitsuhaisust ning kõikvõimalikust orgaanilisest lõhnast (loomade lõhn, higi, uriin vms). Väidetavalt kasutatakse neid hotellides, restoranides, kriminalistikas jne.

Samas kui lugeda paari USA erineva osariigi teadlase uurimustööd, siis nemad väidavad, et osooni generaatorid ei tapa õhus levivaid viiruseid ega eemalda õhust suitsu ning muid orgaanilisi lõhnasid. Võta nüüd kinni, eksole. Samas ma ise välismaal olles olen kogemata ühte hotellituppa sisse astunud, kus osooni generaator täiel võimsusel undas. Vaevalt ta niisama seal ehku peale töötas - et siis ikka toimib ja USA teadlased panevad segast?! :shock:

Eesmärk oleks kasutada O3 gen tööliste riietusruumis, kus pehmeltöelda lõhnab halvast :D Lülitaks generaatori ööseks sisse mõneks ajaks kui ruumis kedagi pole ning hommikuks on O3 lagunenud ja loodetavasti õhk puhtam. Teoorias.

Ma suurima heameelega ostaksin kvaliteetse O3 generaatori, aga ma ei tahaks ehku peale minna. Kas keegi lugejatest äkki kasutab või on kunagi kasutanud mõnda sellist seadet ebameeldivate lõhnade ellimineerimiseks?

enn.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Osooni generaator õhu puhastamiseks

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mina usaldaks EPA-t: http://www.epa.gov/iaq/pubs/ozonegen.html

Sealt lõik ja loe ise edasi: Are Ozone Generators Effective in Controlling Indoor Air Pollution?
Available scientific evidence shows that at concentrations that do not exceed public health standards, ozone has little potential to remove indoor air contaminants.


Minu arvamus? Sama kasutu kui aluselise vee tegija. Ja see on ikka päris kasutu :)
Külaline
külaline

Re: Osooni generaator õhu puhastamiseks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tööliste riietusruumide probleem on kahe osaline
1. halb ventilatsioon.
2. halb hügieeni kultuur.

esimest saab parandada rahaga
teise lahendamisekt tuleb rohkem "piitsa ja präänikut" jagada

ja ventilatsiooni ei tee heaks mitte ainult piisav õhukogus ruumis vaid õigesti valitud sissepuhke ja väljatõmmete asukohad.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Osooni generaator õhu puhastamiseks

Lugemata postitus Postitas ping »

Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta