Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Külaline
külaline

Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii, kui õhupuhastit kasutan või köögi ülemistest kappidest midagi võtan hakkab see klapi kolksumine pihta. Nii vähemalt hommikuni välja. Mida teha?
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

seleta nüüd vähe pikemalt mis ja kus sul on ja mis ja millal toimub
umnitsa
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas umnitsa »

Sinu küsimuses on lahendus ju olemas. Tuleks mitte kasutada ülemisi kappe ja võimalusel mitte kasutada ka kubu. Soovitav on osta toidu aurutaja või hakata kiirtoidurestoranidest valmistoitu kaasa ostma. Samuti on marketites päris hea kanakoiva ja salativalik.

Edu, kui veel küsimusi, küsi julgelt.
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Perekooli foorumis soovitati kasutada kahepoolset teipi :lol:
postita vastus
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas postita vastus »

Ega seal vist ei annagi midagi teha, need tagasivooluklapid kolksuvadki. Kui raha ei ole takistuseks, siis lase panna ajamiga sulgklapp.
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

postita vastus kirjutas:Ega seal vist ei annagi midagi teha, need tagasivooluklapid kolksuvadki. Kui raha ei ole takistuseks, siis lase panna ajamiga sulgklapp.
Mis asi on ajamiga klapp(mille poolest erineb tavalisest klapist) ja, mis see umbkaudu maksab? Olen tõesti võhik sel teemal.

Paar päeva oli kolksumist vähem , kuid eile päeval hakkas iga 2 minuti tagant pihta. Üle mõistuse lihtsalt!
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui teisi väljundeid elamises ei ole, siis võiksite ehk selle klapi üldse eemaldada v klapi ääre alla/ külge mingi "padja" kleepida. Õhk peab paraku liikuma ja paistab, et teil seal saab ta ainult sedakaudu teha.

taastaja
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mina võtsin ise klapil ühe poole ära, kuna ventilatsoon majas on ilmselt pigem kehva kui liiga hea...

on inimlik, et ventilaatorit ei panda liiga tihti tööle, sest see ju müriseb...
MSom
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas MSom »

Mis asendis see klapp sul on?
umpalumpa1
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas umpalumpa1 »

Külaline kirjutas:Kui teisi väljundeid elamises ei ole, siis võiksite ehk selle klapi üldse eemaldada v klapi ääre alla/ külge mingi "padja" kleepida. Õhk peab paraku liikuma ja paistab, et teil seal saab ta ainult sedakaudu teha.

taastaja
Nii ongi. Arvata võib, et kui wc-vannitoast äratõmme ongi, siis pole ukses resti või ukse all min 15 mm pragu, kust veel õhk võiks välja liikuda. Nii ta sul kolksutabki seda klappi vastavalt rõhkude muutumisele. Eemalda klapp või lase sitamajast ja õhku välja või pane mingi kolksu leevendav asi klapi vahele. Klapil ikka vedru on küljes või niisama töllerdavad sul seal?
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegu kortermajaga, veel suht uuega. Korteris õhutusklapid, mida saab ise reguleerida ja vannitoas äratõmme olemas. Mismoodi see klapp seal on , ma ei tea. Köögi kokkupanija pani. See nädal pidi uuesti läbi tulema, kuna üks asi jäi tegemata. Rääkisin talle probleemist. Tema arvas, et see normaalne. No ega ikka ei ole küll. Seepärast hakkasin ka ise asja uurima. Nüüd olen juba targem. Vaatame siis, mis sel nädalal saab.
Igatahes tänud kõigile!
siputaja
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas siputaja »

Vannitoas ja wcs võib äratõmme olla ja ongi, aga kas ukse all ikka pragu ka on. Paljudes kohtades on tavalised uksed paigaldatud tihedalt vastu lävepakku. Kui see on ok, siis ma arvan, et viga võiks klapis endas olla.
luftimees
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas luftimees »

On olemas ka vedruga tagasilöögiklappe, vedru surve on piisav hoidmaks ära niisama lõksutamisi, samas kui kubu töösse lülitada, lükkab klapi lahti.
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Köögipaigaldaja käis kohal(paigaldas ka tehnika). Rääkisin probleemi ära. Pidavat normaalne olema, et pliidikubu tagasilöögiklapp kolksub. Majal pidavat olema lihtsalt nii võimas ventilatsiooni väljatõmme. Tugeva tuulega on kohinat kuulda, kuid see ei ole sellega seotud. Keeras seda tuletakistus kangi(ei tea täpset nimetust). Siis pidavat tõmme väiksem olema ja arvas, et probleem laheneb. Midagi ei lahenenud. Ainuke varjant oleks veel see klapp eemaldada, kuid siis pidavat tuba külm olema.
Ma saan aru, et peale õhupuhasti kasutamist käib paar korda kolksumine, kuid see on pidev. On tõesti mõned sellised üksikud päevad ka. Ma ei tea enam, mida teha? Istuda siis külmas toas?
Külaline
külaline

Re: Mida teha, et tagasivooluklapp ei kolksuks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks seal tuleb siis katsetada, et mida annab ära teha? Võimalus on ka klapile ise mingi raskus peale kinnitada. Selle raskuse täpse kaalu saab kindlaks teha siis ainult katsetades. Seal sees võib olla ka kaks klappi.
Mina soovitaks küll, ka teistel, see klapivärk ise ümber teha. Kui te saate seda käsitsi avada ja sulgeda, siis pole vaja ka alati seda häirivat müra tekitavat ventilaatorit käima panna. Siis on normaalne loomulik tõmme ka vähegi kõrgema korstna korral. Ja saate vaikselt väiksemad toidukogused valmis vaaritada ;)
Muidugi kõige parem oleks kaugemal, korstna otsas olev süsteem, siis kostab ainult kauget sahinat.

taastaja
Vasta