Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
isetegia
külaline

Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas isetegia »

Nägin ühte pilti, kus ventilatsioonipaigaldaja teipis alumiiniumteibiga kõik liitekohad kinni nii põlvedel kui liitmikel. Kas see on tõesti vajalik või isegi nõutud? Mis selle eesmärk võiks olla?

Tänapäeva põlvedel ja liitmikel on kõigil ju tihendid sees ja kui ikkagi normaalselt neetida, siis ei peaks sealt midagi läbi tulema?

Kas õhk võib hakata läbi kinnitatud needi tulema?

Küsimus on ka veel nn. kuuma teibi kohta. Ei ole seda enne paigaldanud, kas triikrauaga või kuumaõhupuhuriga on seda mugavam teha? On see teip siis nii kindel, et sellele traati enam tugevduseks panema ei pea?

Olen kuulnud veel teibist, mis liimib sama tugevalt kui kuum teip, aga seda paigaldatakse külmalt. On erinev tavalisest alu-teibist. Mis toode see on?

Tavalist teipi ei taha kasutada, olen liiga palju näinud lagedel vedelevaid villatükke ja paljaid torusid. Ok, traat hoiab, aga teip ikkagi irvitab...
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

:D ei teibita selle pärast, et torust lekkinud õhku kinni pidada
teibitakse ikka selle pärast, et vill moodustaks seisva õhuga terviku kust ei lekiks soe välja ja tuul sisse ei puhu
kuum teip ikka triikrauaga
ja osad teibid jah parema liimiga kuum on ikka kindlam
PS. aluspind peab olema puhas ja tolmuvaba !
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:teibitakse ikka selle pärast, et vill moodustaks seisva õhuga terviku
Ei saa küll aru kuskohas ventilatsioonitorude liidetel on vill ja seisev õhk.
isetegia
külaline

Re: Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas isetegia »

Jah, vabandan, postitus võis olla eksitav, kuna mõtlesin esialgu jah tavaliste spiraaltorude põlvede ja liitekohtade teipimist.

Edasine teipimine ja kuumteipimine puudutas juba jah isolatsiooni teipimist. Lugesin pika isoveri juhendi ka läbi teooria koha pealt, aga otseselt kuumade teipide kohta ei leia netist isegi mingit pilti, kus seda paigaldatakse. Aga siis tean, et läheb odav ja väike triikraud ja kuum teip, sest seda tavalist teipi ma tõesti olen niipalju näinud irvitamas, et jube. Ükskõik kui puhas see pind all on (või siis ei ole) ja kui kõvasti see teip kinni on surutud.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Seisev õhk on üks sigahea ja odav soojusisolaator. Villa ja fooliumi ning teibiga üritataksegi villa see pool mis ei ole vastu toru teha õhukindlaks, et õhk oleks erinevate villakihtide vahel paigal.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:teibitakse ikka selle pärast, et vill moodustaks seisva õhuga terviku
Ei saa küll aru kuskohas ventilatsioonitorude liidetel on vill ja seisev õhk.
sorry läks automaatselt sest pealkirjas oli isolatsioon ja jutt oli fooljum teipidest
miks keegi ühendusi (muhvid, põlved sadulad vms.) teibib on tema probleem
põhjust selleks pole ehk rohkem kui on kasutuses ebakvaliteetded (loe: ebatihedad ehk mõõdust väljas) detailid.

kodus ise tehes võid ju sellele aega kulutada kui see parema une toob

isolatsiooni mis on liikuva õhu käes ehk/ja fooliumiga peab ikka teipima.
isetegia
külaline

Re: Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas isetegia »


isolatsiooni mis on liikuva õhu käes ehk/ja fooliumiga peab ikka teipima.
Kusjuures lugesin Isoveri ventilatsioonitorude isoleerimisjuhendit ja seal oli kirjas, et villa otsühendusi teipida ei tohi külmas ruumis sissepuhke, väljapuhke ja saastunud õhu torul, kui agregaadil pole jahutusfunktsiooni. Iseenesest teeb see minu töö lihtsamaks, aga mis selle keelu põhjus on? Omaarust niipalju, kui neid torusid näinud olen, siis on kõikvõimalikud kohad ikkagi teibitud olnud...
kamm
külaline

Re: Ventilatsiooni (isolatsiooni) teipimine

Lugemata postitus Postitas kamm »

Need Isoveri tohlakad tegelased ei ole ise ka oma kokkukirjutatud jama vist läbi lugenud.
Vasta