Ventilatsioonimootor, mis sobib õue?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Ventilatsioonimootor, mis sobib õue?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Plaan panna primitiivne sundventilatsioon, mis imeb õuest värsket õhku kööki, vann.tuppa ja saunaruumi. Torustik veetud jms. Suund oleks õuest tuppa suunal ja mootor knnataks niisket õhku ja ka külma n. -20C

Ventilaatorit ostma hakates, tuli välja, et need odavamad plastikust torusisesed või välised ei sobi õue seinale. Leidsin mingid 2000 EEK hinnaskaalas kastikesed aga mis kuidagi robustsed ja lärmakad tundusid.

Kas peab ka mingi tolmifilter vahepeal olema. Naabruses suured põllud ja kevadeti ja suviti vahel keerutab tolmu.

Äkki oskad nõu anda, nö. iseehitajale.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
robi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 24 Veebr 2006, 22:18

Lugemata postitus Postitas robi »

Ei saagi aru miks õue? Kui ilma ei saa(kummaline küll), pane sisse. Ei maxa palju ja ka müra pea olematu. Tavaliselt paigaldame ikka väljatõmbele vendid, sissevoolu avadele filtriga(selline fliisitaoline kangas) termostaatklapid, mis suvel lahti ja talvel tõmbuvad koomale.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

No mul tubades ukseläve pakku ei ole ja õhk liikuma hakkab nii ehk naa. Aga kas ta taha välja nii õuest peale jookseb see on suur ? kuna minna tal sinna ikka on lõppu 12 m vähemalt.

Miks õue, kuna esimesed tarbijad on eespool ja kui saaks panna sisse, siis kuhugi taha katlaruumi juurde, kust tuleks omakorda see värske õhk suunata tagasi laiali. Mul torud juba veetud :roll: Ja lähtusin printssibist, et tuleb värske õhk sisse ja iga tuba ja auk saab oma noosi kohe sellest jämedamast torust. Igas ruumis väiksed klapikesed, milledega pealevoolu reguleerin.

Kui nüüd köögipliidi ülalt + vannitoast toimub väljatõmme, siis eks see õhk ka ilma mootorita peale hakkab jooksma see on ka loogiline.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Vasta