Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

sashaobrok kirjutas:Ja mida see number 40 siis tähendab?
Filtrite komplekt 40 eurot
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ikkagi puudub info, et mis ma selle 40 € eest saan. Kas 5 aastat ventilatsiooni 200 ruuduses elamises saab?
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oravaonu kirjutas:
sashaobrok kirjutas:Ja mida see number 40 siis tähendab?
Filtrite komplekt 40 eurot
Seda filtrikangast võib vabalt ka pesta. Nüüd tuleb kohe jutt, et ei või ja peab ikka uue ostama :D
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

No ma tahaks, et filter hoiaks süsteemid puhtana. Õuest ma mingite "mürgiste" osakeste tuppa tulekut ei karda. Pigem lähen ikka toast välja värsket õhku hingama. Vast oleks hea kui fliter hoiaks kinni igasugu mutikad ja seesäärase? Palju siis erinevad tootjad lubavad, et millisele perioodile ma seda 40€ arvestan? Ise ju pakkusid sellise numbri välja kui mingi arvestatava kulu...
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oleks tänulik info eest, nimelt millisest poest saaksin osta filtrikangast?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas trebla »

sashaobrok kirjutas:No ma tahaks, et filter hoiaks süsteemid puhtana. Õuest ma mingite "mürgiste" osakeste tuppa tulekut ei karda. Pigem lähen ikka toast välja värsket õhku hingama. Vast oleks hea kui fliter hoiaks kinni igasugu mutikad ja seesäärase? Palju siis erinevad tootjad lubavad, et millisele perioodile ma seda 40€ arvestan? Ise ju pakkusid sellise numbri välja kui mingi arvestatava kulu...
Vallox lmava Digit - 4 kuud. , talvel rämedate miinustega lülitan välja, selle võrra kauem. Üle aja olen kah vahel lasknud. Keskmiselt 2 x aastas tuleb ära.

(ükskord lasin tõesti aasta jutti - siis hakkasid sissepuhkeventiilid juba lage määrima, rohkem pole nii teinud..)

Ümberringi on ahjuküte ja kõrval suure liiklusega tänav. Võib-olla on kuskil metsas puhtam õhk. Aga eriti ei usu.

Filtri peal on ikka igasugu saasta.. kusjuures toast õue mineva peal samuti.. :jooma

Pesta on seda filtrit kah saanud.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Külaline kirjutas:Oleks tänulik info eest, nimelt millisest poest saaksin osta filtrikangast?
Minu arust on seda kangast müüdid kangapoodises, või ma eksin...?
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Oravaonu kirjutas:Vaatasin filtreid ja Systemairil on tõesti filtrid nn koti kujulised jne. Valloxil on tavalised paberist nn plaatfiltrid, mille peale käib veel nn filtrikangas. Üks tuttav soovitas ka vaadata http://www.paulventilation.ee seadmeid, tehniliste andmete järgi on nendel küll üsna suur soojustagastuse % (~95), aga kuidas nad ennast meie kliimas tegelikut õigustavad, kas tahavad pidevat eel- või järelsoojendust jne....? Ei saanud päris hästi aru Valloxi ja Pauli tehnilistest kirjeldustest, et kas neil on nt suvel võimalik sissepuhe ka soojusvahetist mööda juhtida ....?
Seega nüüd sõelal Vallox 110se ja Paul Novus 300 või Santos 370 DC...
Millised on siis arvamused nende seadmete osas ehk milline neist oleks parim...?
Margus1984
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Margus1984 »

Novus 300 tehnilises kirjelduses on välja toodud, et õhuvoolu soojusvahetist möödasuunamise juhtimine, ehk vastus Sinu küsimusele!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas trebla »

Oravaonu kirjutas:
Külaline kirjutas:Oleks tänulik info eest, nimelt millisest poest saaksin osta filtrikangast?
Minu arust on seda kangast müüdid kangapoodises, või ma eksin...?
miski voodrisoojustus näeb samamoodi välja jah..

kunagi vene aja lõpul tuli Tartu puhastusseadmete ehituse aeraatorite õhupuhurijaama jaoks filtrikangas veevärgi lattu. Rullide kaupa ilus valge vatiini moodi asi.. Laonaised leidsid kohe, et sellest saaks ju jopesid õmmelda.....

Ega keegi ei keela sul katsetada selle jpe soojustusmaterjaliga, mille kangapoest saad.
Pane see vahele ja vaata mis juhtub. Juhtuda saa see, et soojusvaheti määrdub kiiremini ning sissepuhkeplafoonid hakkavad lage määrima - siis ilmselt ei pea see piisavalt tolmu kinni.
Võib-olla piisab, kui vahetad seda ersatsmaterjali lihtsalt tihedamalt.

Aga tegelikult, on materjalidel ikka vahe vahel.
Kui filtrikangast hoolikamalt vaadata, siis selle tihedus ristlõkes muutub.

:hello:
Zbe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Apr 2012, 20:24

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Zbe »

Tere
Kõigepealt filtrikangast saab otsida googlest neid pakkujaid palju .
Muid kangad ei sobi ja neid ei tohi ka kasutada esiteks võib omada liiga suur takkistust teiseks võib tekkida vatupidine effekt et kangast lendab palju osakesi teille sisse ja ka soojusvahetile + küttekehale .
Mis puudutab välikut filtrikangas või kottfilter siis igaljuhul kottfilter .
Miks kottfiltrid palju rohkem pindala näiteks 320x320x320-4 on 1 ruutmeeter pindala aga filtrikangal jupp 320x320 on pindala 0,1 , Saab odavalt kanga kätte seda vaja palju palju tihedaminei ka vahetada .
Lisaks on seade energiakulu palju suurem . Samuti kangas enamjaolt palju madalama eemaldusastmega kui kottfilter .Eemaldusastmest jälle oleneb teie sise õhu puhtus .
Panete ju seadme ikka selleks et tgada hea sisekliima . jne jne Kellel rohkem huvi süüvida infot leiab siis http://www.camfil.ee/content/filtertehnoloogia
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas ändi »

Elan 2007a ehitatud kortermajas,kus kolmes toas on kõige lihtsamad freshid ja wc-s ning vannitoas on äratõmme.Kuna äratõmme on praktiliselt korteri keskelt,siis voolab külm õhk mööda põrandat praktiliselt kogu korteris.Hea värske õhk küll aga praeguste ilmadega ilma sokkidetta ja pikkade püksteta ei ole toas.Äratõmbe tugevust reguleerida ei saa,kuna on pandud mingisugused sellised reguleerklapid,mis on kas lahti või kinni.Plafoonid ei ole ka reguleeritavad.Ainuke keeratav plafoon on saunas ja viimati sauna tehes ununes see kinni keerata ja pärast poole tunnist kütmist oli saunas täitsa vilu.Radika termolülitid on keeratud 5 peale ja praegu proovisin huvi pärast liiniseadet keerata.See oli ka lõpuni lahti keeratud.Ühesõnaga kui tahad värsket õhku,siis peab ise soojemalt riide panema.Iseenesest talvel on korter soe küll.Ilmselt ei ole siin majas seda vendi värki väga hoolikalt planeeritud ja on lihtsalt midagi ära tehtud kuid freshide kohta sai vähemalt asi selgemaks.Õnneks maakodus on remont veel sellises järgus,et saab torud vedada ja mõne lihtsama aparaadi osta.Odavamate hinnad pidid u.500st algama.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

See kangapoe kangas tõesti ei sobi. Ka mul oli kunagi vene aja lõpus terve rull filtrikangast, mille ühele õmblejale maha parseldasin.
Aga Valloxi ventagregaatide kohta ei oska sis keegi midagi osta...?
Zbe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Apr 2012, 20:24

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Zbe »

Tere
Minul enda kodus paneelmajas on fresh klapp köögis ja panin sinna sisse filtririidest rulli jättes keskele ava umbes 1,05-2 cm . Kogu aasta jooksul pole kunagi külm olnud .
Vent seadme ostu puhul soovitaksin suurema pindalaga õhufiltrit ja kõrgeima klassiga filtrit mida vastav seadmetootja pakkub . Ja alati natuke võimsamat et hiljem seade tööle panna ta 50 või 60 või 70 % koormusega .Töötsükkel peaks tulema nii palju ökonoomsem .(Vent seadmed pole meie rida seda siin kindlat soovitust ei anna aga asi mille kohta vastava seadme müüja käest küsida )
Filtriklasside kohta Filtrikangas on väljatõmbe klass ja tema eemaldusaste väga madal . Esimene siisepuhke klass F5 või M5 tema keskmine eemaldusaste on 50 % , F6 või M6 temal 65 % , F7 klass kesmine eemaldusaste 85% , Seda osakestele suurusega 0,4 Mikronit mis on ka tegelikult põhilised millest oleks vaja õhk puhtaks saada .
Walloxil on kindlasti palju häid seadmeid aga tuleks ennem endale selgest teha mida see seade peaks tegema ja kui suures ulatuses .
Ilusat kauaoodatud kevade algust .
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas trebla »

Minul on Valloxi Ilmava Digit juba 12 aastat töös. Ei kurda (see on eestikeelne väljend, vastab ameerikakeelsele . great, super.. )

Filtrivahetus eelpoolkirjeldatu põhjal odav... vaja vahetada iga 4 töökuu järel.
(kas need kottfiltrid kestavad kauem..?)

Uue agregaadi juures oskaks tahta veel ülerõhu tekitamise võimalust kamina kütteks(ei tähenda, et mul suitsu sisse ajaks - tõmbab ilusti).

Samas olen ma üksjagu pessimistlik kogu selles soojustagastuse jutus - lihtsalt kord talvel mõõtsin õue puhuva toru pinnatemperatuuri lasertermomeetriga - minuarust oli see miski 14 kraadi (toas oli 20 ja õues miski miinus). Seega selle põhjal küll ei arva, et sealt teab mis palju seda energiat tagasi tuleb....

Ja kui vendimeestega kuskil messil pikemalt asja üle arutama jääd, siis tekib ikka tunne, et nemad saavad mõistest soojusenergiatagastus kuidagi teisiti aru kui mina...

Aga tolmu peab kinni ja tihedal majal on venti vaja - kui ikka on välja lülitatud, võtab maja kopitanud lõhna sisse...
õhk
külaline

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas õhk »

Otsustamisel võiks välja tuua ka agregaatide vooli tarbimised, näiteks esimesel kiirusel. Ma arvan, et see on olulisem, kui filtri hind. Eelnevalt kirjutati, et Systemair VR 400 DC võtab esimesel kiirusel 25-30w. Palju teised agregaadid 150m2 puhul voolu tarbivad?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas trebla »

õhk kirjutas:Otsustamisel võiks välja tuua ka agregaatide vooli tarbimised, näiteks esimesel kiirusel. Ma arvan, et see on olulisem, kui filtri hind. Eelnevalt kirjutati, et Systemair VR 400 DC võtab esimesel kiirusel 25-30w. Palju teised agregaadid 150m2 puhul voolu tarbivad?

aastas on tiba üle 8000 tunni, nagu ütlesin, kõva külmaga lülitan välja kah, elektri keskmine hind 10 senti kWh.

25W x 8000 /1000 = 200 kWh = 20 €

30W = 24 €

2x40 € aastas filtrikomplektide eest on ikka kõvasti kopsakam kulu.... :write:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas rokikas »

trebla kirjutas: Samas olen ma üksjagu pessimistlik kogu selles soojustagastuse jutus
Soomlaste VTT peaks ju olema ikka suht usaldusväärne testija http://www.klimacomfort.be/francais/doc ... 161209.pdf
Eks oleneb kindlasti seadmest ja muudest asjaoludest aga selle kulunud elektri vastu saab muljetavaldavalt palju sooja.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas trebla »

No aga pange siia võrdluseks kõrvale kottfiltri komplekti hind ja vahetussagedus
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Huvitav on lugeda, kõik on kõvad agregaadi omanikud aga... http://www.filtrimeister.ee/
Plaan sealt tellida, kottfiltrid. Tuleb öelda raami mõõt, raami enese mõõdud, filtrikoti klass, kottide arv ja sügavus.
Toa poole kott nägi jube välja peale 7 kuud, õue poole oma oli üsna OK, kuna talvel ka sodi õhus vähem.
Mul on tootja järgi vahetussagedus vähemalt 1x aastas või siis, kui rõhkude dif. läheb paigast, tuleb vastav häire.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ahah - et siis kottfilter kestab umbes kaks korda kauem.

No aga mis siis ikkagi kottfiltri hind originaalina ja Filtrimeistrist võetuna on?

Ja kui mõni osavam naine lastele riided selga saab õmmeldud, ehk oskab ka filtrikoti kokku krousida...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kogu kottfiltri "ime" seisneb selles, et tänu oma kujule omab ta suuremat filtreerimispinda? Siis saab ju suvalise soki sinna ise sisse meisterdada kui kinnitus ja torustik seda võimaldavad :scratch:
vanaema on sul veteran...
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Aga pane suvaline nailon sokk või naise sukkpüksid, sinu otsus ja valik, ega keegi ju keela.
Ummistumise osas - võibolla küll jah, kuna filtri pind on suurem, on ummistumine aeglasem. Mina lähtun siiski tootja andmetest ja masinast tulevast infost, mitte kõhutundest ega "naabrimees rääkis" mulast.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas trebla »

andke nüüd aimu, palju kord aastas vahetatav kottfilter maksab?
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Eramule soojustagastusega ventilatsioon

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Mida arvatakse sellisest kolmikust:
1. Flexit UNI 3 RER EC ( rootor) http://www.cliox.ee/content/ventilatsio ... irit-uni-3
2. Systemair VR 400 DC V ( rootor) http://www1.systemair.com/upload/Brosch ... _DC_GB.pdf
3. Vallox 110se ( plaatsoojusvehti) http://www.vallox.com/e-vallox-110-se

1. mootorid 2x175W,filtrid 2x F7 (pappelemendid) ( toa temp +22, sissepuhe +18 välisõhk -14C= eelsoojendus alles -15C
2. mootorid 2x114W, filtrid EU7; EU3 ( riidest kottfiltrid) kodulehelt väga raske mingit tehnilist infot saada
3. mootorid 21-224W ( väga raske tehn kirjeldusest aru saada) filtrid G4 + F7 ja G4
Vasta