Ventilatsioon majale

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Enamus meist ka ehitab ilma projektita, ka eriosasid, sh elekter, küte. Tsiteerides: "mis kuradi pärast peaks mingi "spets" neid" näiteks kaabli jämedusi arvutama, või küttevõimsust. Ja siis tuleb see loll iseehitaja ja tahab osta kütteüsteemile näiteks pumpa, aga millist? Kuradi spetsialistist seadme müüa ju EI TEA süsteemi küttevajadust ning sealt tulenevalt rõhukadusid, vajalikku vooluhulka jne. Ning saab sõimata, kuidas ei tea. 1 km toru maha keritud anna pumpa. Mina kuradi spetsina olen öelnud kõige odavama seadme hinna ning lisanud, et EI võta vastutust tooe sobivuse eest.
Aga valik on teie / meie. :mrgreen:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Jah, olen täiesti päri ka sinuga. Ainuke point, et mina ei pea ennast lolliks "tarbijaks", kellel on "õigus" nõuda spetsidelt mida iganes. Ma täielikult ka teadvustan endale, et see on kõik mu enda vastutusel ja takkajärgi mul midagi kobiseda kellegile teisele ei ole. Kaablijämedusi tean ka suht hästi ja küttevõimsus käib mul: mida suurem seda uhkem...
vanaema on sul veteran...
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

:clapping: Tänud mõistva suhtumise eest.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Magamistubadesse ma saan panna ainult freshid. Ventilatsioonitorusid vedada sinna tubadesse ei saa.
Suurde tuppa, kööki, esikusse ja vannitubadesse on täitsa võimalik veel torusid vedada.

Palju siis maksavad odavamad ventagregaadid väljatõmbe ja sissepuhkega? Kokku ruumida pinda on majal 140m2.
Ja palju maksab tavaline väljatõmbeõhu agregaat umbes?

EI SUUDA OTSUSTADA :S
kaak
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas kaak »

Nõu andmiseks pisut vähe infi.Kuhu agregaat läheb? Pööningule,garaazi,jääb üldse nähtavale? Kas rootoriga või plaadiga? Kas elektri galorifeer või vesi? Kui vesi. Kas maaküte või gaas? See on alles algus, tuleb arvutada kui suurt takistust peab õhk ületama,et anda välja õige õhukogus.Samuti torude läbimõõt, torudes liikuv õhukiirus see selleks,et sulle tubba,ei jõuaks müra,mida põhjustab õhu liikumine torus.Selleks,et masina müra ei leviks edasi,tuleb leida õiged mürasummutid jne.jne.Ära uuri mis maksab ? Vaid millist vajad!Ja ära ütle,et ei saa lage lahti võtta,kui on vaja,tuleb võtta.Ja üldse, olen kuulnud,Aafrikas elavad inimesed onnides,ilma elektri,küte ja ventilatsioonita.Palun kolige sinna aga meil on teised tingimused.Aga meeldivat katsetamist. Jõudu tööle Kaak.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen uurinud veidi siit ja sealt.
Soojusvahetiga agregaate saab isegi enamvähem hinna eest.
14000 saab juba kätte aparaadi, see vist mulle muidugi veidi väike.


http://www.vent.ee/index.php?page=shop. ... &Itemid=14
Mis nendest arvata?
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

nädal aega möödas ja keegi polegi midagi öelnud antud aparaadi kohta?
tõesti ei tea keegi midagi selle kohta?
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

nendest on juttu olnud

viewtopic.php?f=10&t=14587
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Mell12345
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Mell12345 »

Tere.
Palun soovitage mulle kohta, kust soetada ventilatsiooniagregaat.
Ventileeritavat pinda on kokku 100m2.

Kus on head hinnad ja kelle toodang on kvaliteetne?

Ette tänades,
Meelis
Mella
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Mella »

Ma olin sarnase valiku ees aasta tagasi. 2-korruseline korter 90m2.
Valikuid oli 3:
1. Täissüsteem: torudega sissepuhe-torudega väljatõmme igast ruumist + soojusvaheti.
2. Poolik süsteem: torudega väljatõmme igast ruumist, sisse freshidega
3. säästukas: mõlemal korrusel 1 väljatõmme, sisse freshidega.

Kui raha on palju ja torusid saab vedada, siis variant 1.
Aga 1.-l variandil on palju miinuseid.
1. Suur soetamismaksumus ja pikk tasuvusaeg, ca 20a. Selle aja sees jõuad juba soojusvaheti ja ventagregaadi korra välja vahetada, millega tasuvusaeg pikeneb veelgi.
2. Müra - pead panema ikka päris jämedad torud ning efektiivse mürasummutuse. Ja siis jääb ka vendimüra öösel kostma, kui pöördeid ei langeta.
3. Torusid pead igal aastal puhastama, eriti sissepuhke osa. Selleks pead ehitama kõigile pöörangutele luugid ja ligipääsu luukidele.
4. Talvel pead kasutama eelsoojendust, mis võtab lisaenergiat. Või siis vendi välja lülitama. Lisaks tuleb torud väga korralikult soojustada, sest vastasel juhul tekib kondensaat ja torude ümbrus niiskub.

Tegin arvutused ja leidsin, et liiga pikk tasuvusaeg on soojusvahetiga süsteemil.
Tegin väga lihtsalt:
mõlemal korrusel on sanitaarruum, millest viisin 100-se torudega väljatõmbed ja kusagile katuse alla paigaldasin 125mm madala müratasemega ventika + suure summuti. Vendist viisin toru vertikaalselt läbi katuse. Kui maja välimus lubab, siis võib kasutada ka katusel toru otsas venti. Osadele akendele panin tuulutusklapid.

Nii saavutasin olukorra, kus tegelikult ventilaatorit sisse pole vaja lülitada - kõrguste vahe tekitab juba piisava tõmbe ning värske õhk on alati toas isevoolu teel. Suvel on loomulikult aknad niikuinii lahti.
Mell12345
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Mell12345 »

Mul kisub ka ikkagi sinna tavalise väljatõmbe poole ja mõned freshid peaks ka paigaldama.
Olen eluaeg elanud ilma ventilatsioonita ja pole hullu olnud midagi.
Nüüd mingi vendi panen ju läheb isegi paremaks.
Pigem kütan grammikese rohkem, kui maksan seda maaletut ventilatsiooniagregaadi hinda, selle hooldust, kaks korda rohkem torupaigaldust ja ootan 20 a selle äratasuvust. Täiesti mõttetut mula ajavad vist ikka need vendimüüjad, et kasutegur kuni 90% jne.

See selleks.

Soovitage, mis firma müüb mõistliku hinnaga ja korralikke ventilaatoreid?

Pinda ei ole palju, ca 100 m2.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kiire küsimus venti spetsidele algajalt:

Vent. agregaat(Vallox 95) kinnitatud välisseinale ja plaanis läbi sama seina vedada värske õhu ja heitõhu torud. See on juba selge, et mõlemaid toruotsasid ei ole soovitatav väga lähestikku jätta. Sama seina peal rohkem segavaid tegureid/esemeid pole, mis tähendab, et saaksin need 2 toru läbi seina õue vedada ükskõik kus kohast.
Kas nendel torudel mingit väljakujunenud miinimumpikkust pole äkki? Idee järgi võiksin näit. heitõhu ühe 90-kraadise põlvega otse agregaadi kohalt õue juhtida ning värske õhu 1.5 m kaugemalt võtta? Olen ma õigel teel?

tänud ette
Mell12345
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Mell12345 »

Nohh spetsialistid, kus olete? :)

Soovitage palun firmat, kust osta omale ventilaator ja kus hinna ja kvaliteedi suhe hea.

Ja loodetavasti seal isetegijaid ära ei põlata, nagu enamuses suurtes firmades, kus klienditeenindus odavat asja ostes ja öeldes, et ise teen nii palju kui võimalik, on allapool igasugust arvestust

Mell
Mell12345
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Mell12345 »

TÄIESTI MÕTTETTU FOORUM
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Mell12345 kirjutas:TÄIESTI MÕTTETTU FOORUM
Just, mine perekooli tagasi :mrgreen: :mrgreen:
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

Külaline kirjutas:Kiire küsimus venti spetsidele algajalt:

Vent. agregaat(Vallox 95) kinnitatud välisseinale ja plaanis läbi sama seina vedada värske õhu ja heitõhu torud. See on juba selge, et mõlemaid toruotsasid ei ole soovitatav väga lähestikku jätta. Sama seina peal rohkem segavaid tegureid/esemeid pole, mis tähendab, et saaksin need 2 toru läbi seina õue vedada ükskõik kus kohast.
Kas nendel torudel mingit väljakujunenud miinimumpikkust pole äkki? Idee järgi võiksin näit. heitõhu ühe 90-kraadise põlvega otse agregaadi kohalt õue juhtida ning värske õhu 1.5 m kaugemalt võtta? Olen ma õigel teel?

tänud ette
õhuvõtt agregaadi kohalt kohe ja väljavise eemale. optimaalne omavaheline kaugus oleks ca 6m või kui kõrvuti, siis kasutatad õhukasti kust õhu võtab otse ja väljaviske suunab kõrvale. teine varjant on see kui sul agregaat asub maja nurgas, siis üks toru ühest seinas ja teine teisest.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

Mell12345 kirjutas:Nohh spetsialistid, kus olete? :)

Soovitage palun firmat, kust osta omale ventilaator ja kus hinna ja kvaliteedi suhe hea.

Ja loodetavasti seal isetegijaid ära ei põlata, nagu enamuses suurtes firmades, kus klienditeenindus odavat asja ostes ja öeldes, et ise teen nii palju kui võimalik, on allapool igasugust arvestust

Mell
Müüvad suuremad ehitus poed ja Systemair, Onninen, Feb jne.

targutajaid võib leiduda igast poest.

kui ei tea mida täpselt teha, siis võin aidata (mõne õlle eest) näiteks.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud, xxNIMETUxx!
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere uuesti!

See on juba kindel, et vent.agregaati siseneva välisõhu toru tuleb isoleerida. Kas tuleb ka heitõhu toru isoleerida? Kas on risk, et tekib sinna kah kondens?
Mõlemad torud on soojas ruumis sees ja väljuvad seina kaudu.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mina omal soojustasin mõlemad, kuigi arvan, et ei ole vajadust. Müra ka ehk vähem kui soojustus ümber.
tehtud
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas tehtud »

Soovitan vaadata Uponori kodulehelt, seal on asi ilusti joonistatud ja ka montaažiõpetused kirjas. Ega ei pea siis neid kalleid Uponori materjale kasutama, saab ka odavamalt, kuid nipid tasub välja uurida.
Soovitan soojalt soojusvahetiga seadet, saad normaalse temperatuuriga sissepuhke ja väljaviidava õhuga ei ürita ilma soojaks kütta, vaid enamuse saad ise tagasi.
Täitsa mõistliku hinnaga on Vallox, niiskuse eemaldamise efekt on lausa silmaga nähtav ja ei lärma ülearu.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tervist!

Mure järgmine: külmal pööningul jooksvatesse venditorudesse tekib kondents vaatamata sellele, et need on korralikult 50mm fooliumvillaga isoleeritud(s.h. kõik ühenduskohad teibitud).
Seejuures agregaat on väljalülitatud, kuna majas käivad siseviimistlustööd(lenduv lihvimistolm jms)
Ruumides püüan hoida eemaloleku ajaks vähemalt +5C temperatuuri.
Agregaat on soojusvahetiga Vallox95.

Kas probleem seisneb tõesti ebapiisavas/kehvas pööningu venditorude isoleerimises või on mõni variant veel? Tundub, et ka seisva agregaadiga toimub mõningane õhuliikumine torudes. Seda on tunda. Kas äkki jahtub siis soe 5-kraadine toaõhk torudes liiga maha?
Infoks niipalju, et suhteline õhuniiskus majas on praegu 60%

tänud ette neile, kes oskavad midagi soovitada.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:.... kuna majas käivad siseviimistlustööd(lenduv lihvimistolm jms)
Ruumides püüan hoida eemaloleku ajaks vähemalt +5C temperatuuri.....
Mul mõni klient ka olnud hädas tilkuvate vent aukudega või lausa viimitletud laele tulnud inetud kondetsvee kollased rõngad ümber platfooni. Soovitus- topi augud kinni ehitusel vedeleva klaas- või kivivilla jääkidega või tee paksemast penost punnid ette, et õhk ei liiguks.
Urmasr.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa veel, üldiselt on 60% õhuniiskust suhteliselt viimane piir viimistlustööde tegemisel.
Urmasr
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsioon majale

Lugemata postitus Postitas trumm »

oleksin tänulik, kui mõni asjatundja leiaks lahenduse fresh-klapi parimaks paigalduseks.

esialgu plaanisin küll korralikku sundventi, kuid kuna tundub, et eesti vabariigis mingit majanduskriisi küll pole ja kellelgi pole aega sellega tegelda, otsustasin vähemalt esialgu panna magamistubadesse fresh-klapid. Ei ole aga saanud täit selgust, kuhu see parem paigaldada oleks - kas a) üsna lae alla toa nurka või b) akna alla radiaatori kohale.

Ise arvasin, et äkki radika kohale akna alla pannes tõstab radika soe õhk selle klapist tuleva külma õhu üles ja külm ja soe õhk segunevad omavahel kenasti. Nüüd aga mõtlen, et äkki hakkab hoopis selle ava kaudu radika soe õhk õue minema?

Lisaks tekkis selline mõte: toa kohal on külm pööning. kui puuriks ava seina hoopis pööningul ja tooks värske õhu toruga toa keskele läbi lae. Kas selline variant töötaks või tekib seal hoopis korstna efekt, s.t. väljatõmme? Pööningul saaks see toru küll horisontaalis joosta, kuid läbi lae toomiseks tuleb ju toru alla suunata ja ta läheks min 50 cm vertikaalis, nagu korsten.

Palun head nõu!
Vasta