kas õhkuttekamin või korralik ahi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
huviline
külaline

kas õhkuttekamin või korralik ahi

Lugemata postitus Postitas huviline »

majal umbes 120m2 kahekordne poolkivi-puit maja ruumi suhtelisest vähe, mida soovitaksite kas saan hakkama kytmisega õhkküttekaminaga või peaks siiski vaatama rohkem ahju poole?
kaminameister
külaline

Lugemata postitus Postitas kaminameister »

Õhkküte annab parema võimaluse sooja erinevate ruumide vahel jagada.
meelis28
külaline

Lugemata postitus Postitas meelis28 »

igal juhul õhkkytte kamin hoiad kyttega kokku ja kiiremini lähevad ruumid soojax ....................
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

milline see õhkütte kamin on?
See, mida kogu aeg kütma peab, et natukenegi sooja saada?
Mul küll sellesse usku ei ole. Kummutage mu paranoia. 8)
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

meelis28 kirjutas:igal juhul õhkkytte kamin hoiad kyttega kokku ja kiiremini lähevad ruumid soojax ....................
Seleta teistele lollidele ka, kuidas õhkküttekaminaga kütet kokku hoiab?

Vahepeal istub siis lihtsalt külmas või ?
luule
külaline

Lugemata postitus Postitas luule »

ma ka ei saa aru.
Aga seda tean, et ahjus valmivad maitsvad road...! mmmm...nämm nämmm1
Mina lasen ikka ahju teha. :wink:
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soovitan ahju, kuigi väga suurt erinevust ei ole. Kamina häda on see, et kütab ruttu kuumaks aga jahtub sama kiirelt. Ahjul kütad kauem, kuid hoiab kauem sooja. Kui tundub, et ahi ei ole dekoratiivne siis saab sellele klaasukse panna, seda saab teha glasuuritud pottidest või tulikivist, samuti saab ahjus süüa valmistada. Ka on ahi tsipa parema kasuteguriga.
teemu
külaline

Lugemata postitus Postitas teemu »

Ära seda viga tee!!! Elasin kolm talve õhkküttekaminaga majas nagu katlakütja. Lugu järgmine: kütad(kiiresti läheb soojaks küll) siis on liiga palav, jätad kütmise on paari tunni pärast külm,hakkad uuesti tuld tegema.See aga pole nii lihtne kuna korsten on kuumaks läinud(meil oli metall korsten) ei võta ta tuld ülesse.Iga kord kui ukse avad on tuba tossu ja tahma täis!Ja see puude tuppa vedu.20-25 ruumi puid iga hooaeg.Teised kiidavad elus tuli toas.Seegi on ainult korraks kuna klaas tahmab ka 1-2 kütmisega ära.Need on minu kogemused.Raisatud raha ja peavalu!!!
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Nõus teemuga.Mul on ka eelmisest omanikust õhkkütte kamin.Täielik orjus
eriti kui see on põhiküte.Kuna mu maja soojapidavus pole teab mis,siis liiga ruttu ja liiga kuumaks ei lähe,aga nagu näha on hea soojapidavusega majas temaga muid probleeme.See jama võib sobida soojemas kliimas
kus sise ja välistemp. vahed pole suured(Prantsusmaa,Inglismaa,Itaalia jne)aga Eestis tuleks rakendada midagi soojust salvestavat.Ise võtsin kasutusele IVT õhk-õhk inverteri.Igal juhul igati etem õhupuhuja,hooldusvaba ja elektrit kulutab üsna vähe.Esimesel võimalusel asendan selle kamina mingi ahjuga(suure külmaga vaja inverterit toetada).Isegi kerisest on rohkem tolku,korstna lõõr läheb soojaks ja toimib leige ahjuna.Õnneks saab kaminast järele jäävaid torusid kasutada ventilatsiooni ehitamisel.Enne kui lasete end lollitada müügimeeste jutust mõelge hästi ikka järele, sest teie maja õhu liikumisi vaevalt keegi suudab(viitsib) arvutada ja kui jama lahti siis leidub
alati mõni müügispets kes teile selgeks teeb, et kaup on hea ,aga teil omal mingi jama:maja ei pea sooja ,kütate valesti,puud pole õiged, torustik valesti pandud jne.(temal raha käes ja teil mured kaelas).Aga kui kellegi selline kamin toimib, siis võiks kogemusi jagada.Minul on need küll negatiivsed.
sessi
külaline

Lugemata postitus Postitas sessi »

Mis arvate vesiküttest õhkkütte asemel(mitte samasse süsteemi loomulikult, vaid üldse)?Kas saab kuidagi kaminasse veevärgi,mida soojendada ja siis torud ja radikad. kas keegi teab põhimõtet, kogemusi??? :?:
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Põhimõtteid ja mõningaid kogemusi tean vesikütte vallas. Kõike saab kui on tahtmist. Minge kirve hinnaga pidi olema kuskil müügil ka kaminaid, millel veesärk sees. Aga ma eelistaksin juba siis keskküttekatelt.
Kamina häda ongi, et tal pole salvestatavat massi. Ahjul see probleem puudub. seega siis ahi. Veel parem oleks vesiküte, kuid seda paljud kardavad. Kui katlaruumi asukohas probleemi pole siis soovitaks kohe ehitada vesiküte. Kui on probleem siis ahi.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kuulge vennad,kui maja ikka sooja ei pea siis ei aita kumbki küte.ja kamina kohapealt on nii,et kui ikka normaalne kaminasüdamik(endal norra)SIIS ON KLAASID PUHTAD JA TÕMME HEA .KUI PALJU SOOJA ANNAB SAAB KAH ÕHUGA REGULEERIDA.Aga kui südamiku pealt kokku hoida ja kütta nagu bursuikat siis tõesti...
nipi
külaline

Lugemata postitus Postitas nipi »

on ehk aga selline võimalus et veesärgiga kamin mis oleks ka soojust salvestav. st. et ise püsiks ka soe ja akupaagist saaks sooja tarbe ja põrandaküttevee! Võimas kamin ja suur paak...Palju tahan vist...
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sa ei taha palju - nagu eespool ma ennem mainisin siis on sellised veesärgiga kaminad olemas. Teed taha tavalise keskküttesõlme koos akumulatsioonipaagiga ja ongi vesikeskküte olemas. Küsimus on asja otstarbekuses ja ehitusmaksumuses.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Kui juba vesikütet kasutada, siis korralikku kesküttekatelt. Loomulikult vastavalt katla võimsusele ka akumulatsioonipaaki. Iseküsimus on, kuhu mahutada. Omal katel 40 kW , kaks paaki kokku 3000 l ja pinda 250 ruutu. Kuna kütet tuleb ju ka kuskil hoida, on ikka palju ruumi soojamajanduse alla kadunud. Samas vana katlaga sai iga tunni tagant kütet juurde pandud ja siis oli kord palav ja vahel jälle külm. Usun, et kaminahjuga on sama jama. Pole võimalik soojakogust hästi reguleerida.
Vasta