Pliidi lakkimine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Põllumees
külaline

Pliidi lakkimine

Lugemata postitus Postitas Põllumees »

Küsimus selles, et millega uut kivist pliiti üle teha? Ikka selleks et plekke ja laike vältida. Kas peale munavalge ka uuemaid vahendeid on?
ahto26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 26 Veebr 2005, 21:42
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ahto26 »

Võiks kasutada sauna lakki.Kasutatakse ka niiskustõket aga ma ei julge seda soovitada.
Game
külaline

Lugemata postitus Postitas Game »

Mina olen kasutanud endal oksooli ja pole probleeme olnud peab kenasti ära kuivama ja asi ants kuid maitse asi
Kui ei kuiva kenasti ära ja naksuma jääb siis on liialt palju seda oksooli pandud pigem ikka õhem kiht nagu ikka asiad käivad.Olen tulemusega ise rahul olnud.
riho23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Dets 2005, 12:55

Lugemata postitus Postitas riho23 »

sai ka just us pliit ja soemüür valmis ja vaja lakkima hakata, aga millega täpsemalt!? ostsin saunalaki ja proovisin ühe ehitusest ülejäänud kivitüki peal erineval moel. vedeldatud ja vedeldamatta lakiga. tulemus oli seni hea kui ära kuivas ja asetasin siis need tükid kuuma pliidiraua lähedusse. kui kivid olid korralikult kuumad siis tõmbas lakk ka veidi pehmeks ja hakkas naksuma sõrmega katsudes. pärst paari päeva oli lakk sootuks tumedamaks tõmbunud. seda et seal all punane tellis on ei tahakski nagu hästi uskuda. ja kui sinna veel igasugust jama söögitegemisel peale prisib siis ei julge mõeldagi mis saab.
seega ehk oskab keegi soovitada mõne konkreetset lakki!?
ette tänades.
saunamees
külaline

ahju lakkimine

Lugemata postitus Postitas saunamees »

Esiteks seda,et kui vähegi võimalik,siis ikka täismaat viimistlus.
Teiseks seda,et ei saa segi ajada saunalava lakki nn.saunasupiga.Lavalakk on OK .
Kolmandaks , puht minu isiklikul arvamusel, puidu täismatt polüesterlakk kui sellega just pliidirauda ei taheta kaunistada.
riho23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Dets 2005, 12:55

Lugemata postitus Postitas riho23 »

oskad soovitada ehk mingit konkreetset toodet!? poodidest olen uurinud ja ostnud ning proovinud.
proovitud eskaro saunalakiga ja sadolini sauna celcoga. suure kuumaga tõmbavad mõlemad pruuniks! eskaro ses suhtes parem et on matim. on soovitatud ka tikkurila saunasupit aga se ju mingi puiduimmutus saunale minu teada. ka pinoteksi on pakutud. paar tuttavat on öelnud et namad teevad pinoteksiga. eks ma ootan ära mis nad kokku keeravad ja siis ise jälle natuke targem :wink:
ott
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Dets 2005, 15:06
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas ott »

riho23 kirjutas:oskad soovitada ehk mingit konkreetset toodet!? poodidest olen uurinud ja ostnud ning proovinud.
proovitud eskaro saunalakiga ja sadolini sauna celcoga. suure kuumaga tõmbavad mõlemad pruuniks! eskaro ses suhtes parem et on matim. on soovitatud ka tikkurila saunasupit aga se ju mingi puiduimmutus saunale minu teada. ka pinoteksi on pakutud. paar tuttavat on öelnud et namad teevad pinoteksiga. eks ma ootan ära mis nad kokku keeravad ja siis ise jälle natuke targem :wink:

Ise olen punasest telliskivist laotud ahju ja pliidi üle tõmmanud õliga,
imbub sisse ja läheb natuke tumedamaks.
Seda saab kasutada ka savipottide puhul ka.
Õli kaitseb kivipinda ka veepritsmete eest .
Proovige järgi 1 kivi peal.
riho23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Dets 2005, 12:55

Lugemata postitus Postitas riho23 »

millist õil oled kasutanud?
Jebus
külaline

Lugemata postitus Postitas Jebus »

Ise tegin oma punasest kivist ahju üle värvitu pinotexiga. Proovi algus mõne üksiku kivi peal, äkki meeldib. Mina olen igatahes rahul.
Tarmo ok
külaline

Re: Pliidi lakkimine

Lugemata postitus Postitas Tarmo ok »

Põllumees kirjutas:Küsimus selles, et millega uut kivist pliiti üle teha? Ikka selleks et plekke ja laike vältida. Kas peale munavalge ka uuemaid vahendeid on?
Mingit lakkimist ega värvimist ei soovita. Lihtsaim variant sama värvi saviga niiske nuustikuga hõõruda ja saab ilus isegi vana ahju või pliidi truubi korral. Ainult värvi pulbrit võib lisada toonimiseks. Parem variant on samast kivist tehtud pulber pulber.
kats
külaline

Lugemata postitus Postitas kats »

ei soovita saunalakki.kui kuivas,tõmbas mingi imeliku kile peale,lisaks saab seda kilet käristada.nüüd on ahi rikutud.kas keegi teab,kuidas seda sealt kätte saada.eelmise ahju oksoolitasin ja olin väga rahul.seekord läksin aga müügimehe õnge.ärge uskuge ,mida teil poes räägitakse vaid uurige tegijate käest.
riho23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Dets 2005, 12:55

Lugemata postitus Postitas riho23 »

katsetasin ise ka mitut sorti erinevate tootjate saunalakke ja siis kuumutasin kive ja ei jäänud ka rahule. jäi naksuma. võttis tolmu ja sodi külge. siiani pole jõudnud pinotex-iga ka katsetada.
Vasta