Suur mure ahjuga/vingugaasiga

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
karelu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Veebr 2016, 12:00

Suur mure ahjuga/vingugaasiga

Lugemata postitus Postitas karelu »

Tere

Mure järgmine:

Kolisin suve alguses ahjuküttega korterisse. Kütmisvajadust kuni oktoobri alguseni ei olnud, kuid paar korda harjutasin kätt.

Olen lugenud arvukalt materjale, kuidas käib õige kütmine ja poolteist kuud tagasi kütma hakates lähtusin põhimõttest et kui leeki enam pole, siis uks kinni ja u 15-30 minuti pärast siiber kinni. Kuna oluline kogemus puudub kütmisel, otsustasin algusest peale vingutaset monitoorida anduriga.

Alustasin selle meetodiga et pärast viimase sinise leegi kadumist uks kinni ja 15 min hiljem siiber kinni. Kuna aga siis lôi vingu toas lühikese ajaga 50ppm peale (ma rohkem ei lasnud tôusta, avasin siibri) otsustasin edaspidi järgmistel kütmistel aina hiljem siibri sulgeda ja anduriga monitoorida, kuidas reageerib. Lôpuks olen katsetamisega sealmaal kus siiber läheb kinni u 40 min hiljem (sôed sisuliselt mustad/kustunud) ja ikka tôuseb toa vingutase (mitte küll nii kiiresti nagu hõõguva söega).

Kuna olukord tundus kentsakas otsustasin anduriga ahju pinna lähedal kõik kahtlased kohad läbi kammida (siiber kinni olekus). Leidsingi et ca rinna kõrgusel ühest praost tuleb sooja õhku ja vingutaseme lööb anduris 2 sekundiga 800 ppm peale. Kui siibri avasin, siis praost sooja ega vingu ei eritunud ja oli tunda tõmmet.

Panen siia illustratsiooniks video, ehk on lihtsam môista olukorda:
https://www.dropbox.com/s/8df2tpwm7uu45 ... 6.mov?dl=0


Selles videos on söed juba mônda aega kustunud/mustad (nagu koldes näha miskit ei hôôgu). Siiber on kinni ja kui anduri kolde juurde panen, vingutaseme tõusu ei tuvastata, aga kui prao juurde siis on näha märgatav CO tôus.
See et koldest vingu ei tule aga sealt praost tuleb on huvitav. (CO peaks olema ôhust vaid ainult pisut kergem ja jagunema ruumi vahel difuusselt, mitte kas kôrgele vôi madalale)

Milles võib olla asi?

Tänan
karelu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Veebr 2016, 12:00

Re: Suur mure ahjuga/vingugaasiga

Lugemata postitus Postitas karelu »

rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Suur mure ahjuga/vingugaasiga

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Siiber ei tohi olla hermeetiline. Peab jääma kas väike pilu või pead saagima nurga maha või puurima ava.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Suur mure ahjuga/vingugaasiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Esimese soovitusena lase see ahi ja selle lõõristik väga korralikult ära puhastada. Seejärel tuleb muuta tuleohutuks ahju kest.
Siibri peab saama kinni ja mingit vingu ei tohi "järgneda". Pole mina küll siibritesse auke tekitanud. Küll olen rõhku pannud koldeehitusele, pidades silmas vingu võimaluse eiramist.
Soomes on olnud traditsiooniliselt kaks siibrit järjestikku ja ilma mingite avadeta ja soomlaste rahvaarv on märkimisväärselt säilinud.
Viimase soovitusena pean lisama, et ükski ahi pole igavene ja sinu oma paistab välja vanurina, ehk aeg on valmistuda sellest loobumisele.
Pottseppmeister "Kaminahi"
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Suur mure ahjuga/vingugaasiga

Lugemata postitus Postitas gamla »

pildi järgi soovitaks ahju lahti võtta,arvatavalt piisab esiküljest,vingu ise tekitab arvatavalt,et ahi ise on puhastamata,kuigi täpselt ei tea.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Suur mure ahjuga/vingugaasiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Võtan lisada, et kui lõõristik saab korralikult puhastatud, mistarvis tuleb vist ahju lagi lahti võtta ja ahju sisu näitab säilitamisvõimalust, siis saaks selle ahju ka väljast uuendada. Olen kasutanud mosaiikplaatidega katmist. Elastsema plaadiseguga klaaskiud võrk ahjule ja mosaiikplaadid peale. Saab ilus.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta