Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
talumies
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Sept 2018, 18:21

Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas talumies »

Pilt

Selline asi siis, sai kunagi planeeritud panna kergpliit, selline raskem ja pealt kahhelkividega, ei hakanud kividest laduma. Sisu on malm aga väljast keraamiline.

Ehitusmees tegi vaheseinad jms. ning pliidi slepe venis kuidagi pikaks. Korsten on katlamajas ning selline suurem täiskivi korsten, nii ehk naa katla all tuli ja pliidi all, korraga ei tehta. Räägin natuke taustast, katlamjas olid suured raudbetoon paneelid laes, sai kenasti augu teha ja korstna 6m. Kuid seal nö. köögi nurgas on kunagi betoonist vahelagi tehtud (üleval külmpööning). Vahelagi on täisvalu ja sees suured metalltalad, paksust on 40cm seega ei ole motiivi sealt uut korstent panna, pealegi on teine 3m kaugusel.

:banghead:

Kivikorstnasse läheb 118 toru, selline jupp sai sisse müüritud., Slepe jaoks sai soetatud selline 120 aus, 4mm (metalltoru, jube rasked). plaan oli panna need siis lae alla ankurdades betoonile rippu.

SLEPE 1 pikkus 200cm
SLEPE 2 pikkus 217cm
SLEPE 2 ost pliiti 35cm

Slepe 1 jookseks siis vahelae pealt, kus on kõik haljas, all vahelae vill ja ülalosas betoon ja seinad tellis. Oli mõte panna tuletoru 2x võrkmatiga tulevilla sisse, selline tihkem vill . kannatab kuumust. Igaks juhuks ka vill omakorda traatidega kinni.

Puhastamise luugi teeks Slepe 1 ülemiss otsa, et sealt saaks alla pliiti lükata ja siis ülevalt korstna poole.

Eks see ole loll idee aga see on hädavärk, no on käinud mitmed mehed ja tegelased, no ei ole alternatiivi, sundseis - kus tuleb olemasoleva hoone jama värki ära kasutada, Soovitus tee köök mujal,e on võimatu. Loobu pliidist on ka sitt soovitus.

Siin abihoones on üks pidune katel töötamas, sellele sai pandud üldse 100mm toru ning see jookseb läbi pakus kiviseina õue metallkorstnasse. Tõmbab, töötab, õues soojustamata jms. palju aastaid toimib. Ainuke miinus toru on kitsas ja põletatav materjal jama, siis peab 2-3 korda kõtteperioodil puhastama. See tuleneb ka katel pannakse vinduma, sp. see tekib.

Olen ise vanades majades käinud ja näinud ,et olid pikad tellis sleped põhikorstnasse, isegi uste kohalt läskid., Kusjuures sellistes kunagi ka käinud, kui oli elu sees. Toimisid, tuli vaid pühkimisega hoolsam olla.
Üks tuttav pottsepp ütles, no tee proovi, ära vahelage enne kinni ehita, tee üks sügis-talv testi, kas hakkab tõmbama ja vaatame, mis saab. Korsten ise väga kõva tirija (tugeva tõmbega).

Sai tehtud metsakuiva ja ka leppa kuivatatud juba mitu aastat, et siis sellise väga kuiva puuga vaid kütaks, viia vindumine min. peale.

:confused:

Pottsepad, ärge kõvasti pekske! Miks see asi peaks töötama ja miks mitte? Ahjaa, ei ole uusehitis, nõuka aegne, olen lubade ja muude tegelaste vastane, ning mu kodu ega õue ei ole läbikäigu hoov ning iga mats siin ei kakerda, elan vaikset elukest, ei sega mina riiki ei sega riik mind. Seega euronõuetest palun ärge vatrama hakake.

Mati
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Selle aretise elukaar võiks näha välja selline: Töötab ilusti - pigipõleng - siit nüüd heal juhul järgneb päästeameti ettekirjutus koos trahviga ja kütteseadme kasutamise keeld, halvemal juhul saab uude elamisse kolida.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

talumies kirjutas: 18 Sept 2018, 18:42

:confused:

Pottsepad, ärge kõvasti pekske!

Mati
Milleks peksta, sa teed ikka ära.
Viimati muutis Tavalugeja, 18 Sept 2018, 22:20, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas motamees »

talumies kirjutas: 18 Sept 2018, 18:42 ... Seega euronõuetest palun ärge vatrama hakake.
Ise vatrad siin europliitast.
.
Tel 5o9279o
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Pliidi kohta ei oska öelda, kuid naabrimehel on üks ahi tehtud küll sama plaaniga pika slepega ja kütab
rõõmsalt oma ahju aaastakümneid juba. Pole uurinud, kui tihti puhastab.

Praegusel ajal mina küll ei teeks küttekollet nii pika slepega.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas Olaf »

talumies kirjutas: 18 Sept 2018, 18:42

... ning mu kodu ega õue ei ole läbikäigu hoov ning iga mats siin ei kakerda, elan vaikset elukest, ei sega mina riiki ei sega riik mind...

Mati
:good:
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Olaf kirjutas: 19 Sept 2018, 17:01
talumies kirjutas: 18 Sept 2018, 18:42

... ning mu kodu ega õue ei ole läbikäigu hoov ning iga mats siin ei kakerda, elan vaikset elukest, ei sega mina riiki ei sega riik mind...

Mati
:good:
Pritsimehed võiva siis sellele aadressile joone peale tõmmata. Ise ehitan, ise kustutan. Keegi ei saa ju sellist tahtmist veel kuidagi nõustada.
Pottseppmeister "Kaminahi"
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Oma majas peab siiski vähemalt igal viiendal aastal koldeid ja korstnaid puhastama kutseline korstnapühkija. Tema annab oma aktiga küttesüsteemile hinnangu. Leitud vigade parandamine on hoone omaniku ülesandeks.
Aga see selleks.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tegelikult peaks ka uue kütteseadme ehitusel olema mõned paberid ja ka mõnede ametkondade allkirjad. Kaasaarvatud päästeameti oma. :D
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Pliidile väga pikk slepe - 4,5m (obaa)

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mida see obaa seal lõpus tähendab ?
Vasta