Soemüür

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Neljapäev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 22 Mär 2018, 15:48

Soemüür

Lugemata postitus Postitas Neljapäev »

Tere!
Kiitke/laitke/täiustage minu soemüüri kavandit. Kütteallikaks saab olema malmist pliit (tootjal kirjad peal - võimsus 7.5 kW)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kiita pole sääl midagi. Oled Veski pealt maha viksinud. Mõtle ise ka, millal Veski elas.
Ma teeks alaühendusega, ilma lõõrideta. Ja üleüldse, raudpliita taha ei ole soemüüri ette nähtud.
Ja milleks seda raudpliitat kasutatakse?
.
Tel 5o9279o
Neljapäev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 22 Mär 2018, 15:48

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas Neljapäev »

Pean Sind kurvastama - täiesti iseseisvalt joonestasin, lähtudes ruumi eripärast ja naise soovidest ;)
Ainus mõte, mille üle võiks arutleda on horisontaalse lõõri laius - on see hea või halb? Tegin laiema, et sisenevad kuumad gaasid väga haiget ei teeks tagaseinale. Ilmselt oleks mõistlik sinna tagaseina šamotist vooder kaitseks laduda?
Mis puudutab Sinu mõtteid alaühenduse ja ilma lõõrideta lahenduse osas, siis sul on vabadus teha endale nii, nagu soovid. Minu puhul lähtugem ikka ette antud kavandist! :)
Miks raudpliit ei võiks rõõmsalt koos eksisteerida soemüüriga? Kas tõesti Brüsselis on seesugune asi ära keelatud? Tegin 15 aastat tagasi sarnase kombo ühte Harvia pliidiga ja toimib siiani laitmatult... oleks toona teadnud, et nii ei tohi, oleks ehk elektri radiaatori seina kruvinud. :hello:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tahtsid kriitikat, tegin. Brüsseliga pole siin midagi pistmist. Kui sul ideed peas kinni, ei hakka mina neid väänama. Loomulikult rääkisin sellest, mida ise teen, mitte mingit utoopilist ideed.
Kui sa raudpliiti sooja seina taga kangeste kiidad, siis pole sul ahiküttega väga kogemusi. Aga olga nii. Mina siinkohal lõpetan, tee kuis tahad.
.
Tel 5o9279o
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Viimane soemüür mis tehtud sai läkski raudpliida taha, omaniku soov. Toimib siiski aga see sauna mekk on küljes.

Muidu sobib ka nii, kuid sel pliidil sai mängitud kivi paksusega soemüüris - algusots oli lappikivi - lõpp oli sama kivi kitsam variant (laius servi). Kui iluvariant pole oluline olnud on sisestuskoht ka samotist tehtud. Kuna omanikul oli lühike korsten siis sai hoopis horisontaallõõridega tehtud. Kui korsten pole oluline siis on peamiselt altühendus kasutusel. - olen kasutanud ühte tõusvat ja ülejäänud soemüür on üks langev lõõr.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1809
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Lisan siia teemasse ühe analoogse 2011 kevadel ehitatud süsteemi kirjelduse.
7 kW MBS metallpliit + soemüür 1125 x 250 mm, 250 x 85 x 65 mm Terca täistellistest. Soemüüri puhasvuugil välismüüritis üleni (välja arvatud põhi ja lagi) 85 mm kivi paksune. 4 püstlõõri ja 1 rõhtlõõr. Lõõride laius 8 cm.
1. horisontaalne lõõr ca 38 x 8 cm. Selle kaudu saab suits edasi liikuda otselõõri ja/või läbi kolme järjestikuse püstlõõri.
Esimene püstlõõr neist on kõige avaram, iga järgnev veidi väiksema ristlõikega. 2 siibrit. Otselõõri kohal on termomeeter.
Omal ajal on süsteem ehitatud selliselt, et korsten jääb soemüürist 1,5 m eemale ja suitsugaas pääseb korstnasse läbi ühe ruumi viimalõõri kaudu. Tõmme on hea või väga hea.
Selle uue soemüüri ehitajaks olin ise. Soojeneb ühtlaselt, pragusid ei ole tulnud.
Vana pottidest oli pottsepa tehtu ja pragusid täis.
NB: Ladumisel traate mina vuukides ei kasutanud.

Hommikuse kütmise andmed:
Aeg (minutid) | Talvesiibri asend | Suvesiibri asend | Temperatuur °C |
Kütmise algus Suletud Avatud 40
3 Suletud Avatud 150
3 Suletud Avatud 350
3 Avatud 1/3 avatud 200
3 Avatud 1/3 avatud 200
Temperatuuride põhjal minu järeldus on, et ei ole mõtet lasta korstnasse 350...400°C temperatuuri. Korstna tervise seisukohalt on optimaalne korstnasse suubuv temperatuur minule teada olevalt ca 200°C. Seega mõistlik on üle jääv soojus salvestada soemüüri.
Neljapäev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 22 Mär 2018, 15:48

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas Neljapäev »

Kevadel sai asi siis valmis ja nüüd talvel võib tõdeda, et töötab hästi. Ehk oleks võinud isegi kogu ulatuses olla topelt seinaga - pliit piisavalt võimas, et soemüür korralikult soojaks kütta. Mõni pilt ka tulemusest.
20181223_203808.jpg
20181223_203749.jpg
Neljapäev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 22 Mär 2018, 15:48

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas Neljapäev »

Ahjaa - niipalju muutsin töö käigus esijalgset kavandit, et alumise laiema osa tegin siiski topelt seinana. Võtab paremini siseneva esimese kuumuse vastu ja püsib kauem soe. :grin:
Pottsepandus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2017, 18:04
On tänatud: 5 korda

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas Pottsepandus »

Tubli. Kui töötab👍
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Varem olen pakkunud?, kaminakesele liidetav soemüür shamotsisuga. Külgedelt alla ja alt korstnasse. Mõõdud pole kivist ;)

soemüür.png
Viimati muutis Tavalugeja, 24 Dets 2018, 21:34, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüür

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

vuuk kirjutas: 27 Mär 2018, 09:38
Lisan siia teemasse ühe analoogse 2011 kevadel ehitatud süsteemi kirjelduse.



Igati tore pliit-soemüür koos tehniliste omaduste kirjelduse ja mõõtmistulemustega.

Tähe tn. küttestuudios on pliit, millelele pole leidunud spetsialisti, kes selle väljuva suitsu soojaks saaks. Pliidiplaadi temperatuur peale 15 min kütmist soojenes 40 kraadini. Väljuv suits peale 12 kg kasehalgude põletamist +75 kraadi C Meeletu kasutegur :write: .
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta