Korstna renoveerimise võimalused

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Inimene321
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mär 2018, 22:53
On tänanud: 1 kord

Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas Inimene321 »

Tervitused!

Palun asjatundlikematelt inimestelt soovitusi korstna renoveerimisel. Nimelt vajab paarkümmend aastat vana eramu kivikorsten uuendamist kas siis renoveerides või osaliselt lammutades ja taastades. Tegemist puuküttel majaga.
Asi on selles, et aeg on teinud oma töö ja segu on kivide vahelt hakanud välja pudenema. Seda ilmestab ka vuukidest läbi immitsema hakanud tume vedelik - pigi, kondensvesi. Pikemate sadude korral tungib ajapikku ka läbi korstnajala eluruumi, mis väljendub pruunikates laikudes seinal korstnajala vahetus läheduses.
Kuivõrd korstna külma pööningu osa näib seda põhjustavat, siis on olnud mõttes korsten lammutada kuni pööningu põrandani. Sellest ka küsimus, milline oleks kõige mõistlikum lahendus korstna renoveerimiseks? Tean, et on olemas ka võimalus kasutada spetsiaalset tulekindlat segu, mis kantakse suitsulõõri pinnale. Ei tea küll, kuivõrd jätkusuutlik lahendus see on. Samas kui ma ei eksi, saab olemasoleva telliskorstna suitsulõõri parendada ka metallist sisetoruga, mis samuti ei nõuaks lammutamist. Milliseid lahendusi soovitate, kui korsten ikka lammutada kuni vahelaeni?
Korstna külm osa on u. 3 meetrit, st pööningust alates kuni korstna otsani. Esmapilgul tundub selle lammutamine siiski kõige õigem. Korstnal endal muidu neli lõõri, millest siis kaks teenindavad vastavalt keskküttekatelt ja saunaahju.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kõigepealt pead selgeks tegema kondetsvee põhjuse ja selle likvideerima.Alles seejärel tasub renoveerimisega alustada. Muidu on uus korsten ka nässus.
.
Tel 5o9279o
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kontrolli üle kumb variant ikka on - kas vihmasajuga tuleb vett avast korstnasse või on kondents. Kondentsi korral annab kinnitust kütmise ajal korstnaotsa temperatuuri mõõtmine - kas kuumakindel kraadiklaas või korraks käsi korstnasse (kui on suits samakülm kui väljas õhk siis on kondents kindel)

Kondentsi korral on mitu lahendust:
a) vaatad kütmise meetodid üle, lõpeta sussutamine ja küta valusama leegiga.
b) metallhülss korstnasse - raskeim osa on põlve tegemine küttekolde juurde.
c) soojustad külmal pööningul korstna ära - see võib ebapiisavaks osutuda.
Inimene321
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mär 2018, 22:53
On tänanud: 1 kord

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas Inimene321 »

Kalvis kirjutas: 21 Mär 2018, 09:31 Kontrolli üle kumb variant ikka on - kas vihmasajuga tuleb vett avast korstnasse või on kondents. Kondentsi korral annab kinnitust kütmise ajal korstnaotsa temperatuuri mõõtmine - kas kuumakindel kraadiklaas või korraks käsi korstnasse (kui on suits samakülm kui väljas õhk siis on kondents kindel)

Kondentsi korral on mitu lahendust:
a) vaatad kütmise meetodid üle, lõpeta sussutamine ja küta valusama leegiga.
b) metallhülss korstnasse - raskeim osa on põlve tegemine küttekolde juurde.
c) soojustad külmal pööningul korstna ära - see võib ebapiisavaks osutuda.
Tänud tähelepanute eest.
Tuleb tunnistada, et eks sademete korral ikka jõuab vett ka korstnasse, kuivõrd korstna ots mütsiga kaitstud pole olnud. Kindlasti on aga mõju omanud katla väljavahetamine. Samas ütleksin nüüdseks juba kümmekonna aasta pikkuse kütmise põhjal, et kasutatav Atmose puugaasikatel on küllaltki efektiivne. Seega kasutegur pigem kõrge, mis tähendab, et ka katlast väljuva suitsu temperatuur on pigem madal (pole küll kunagi mõõtnud, et seda väidet kinnitada; mõistagi oleks huvitav teada). Lisandub muidugi niiskus, nagu eelnevalt mainitud, ning tagajärjed ongi kõige tõenäolisemalt kahe teguri koosmõjul tekkinud. Nii et selles suhtes ei pruugi valusam kütmine soovitud tulemust anda, kuna töötav katel saavutab optimaalse töötemperatuuri küllaltki ruttu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma arvan,et katel annab liigmadalaid suitsugaasi temperatuure.
Lollikindel oleks paigaldada plekksisu aga kui kondents on ainult ülaosas siis võib aidata korstna soojustamine.
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas plb »

Atmose suitsugaas on töö ajal enamasti ikka üle 200 kraadi, kui eelpool nimetatud "sussutamise" meetodiga ei köeta.
Inimene321
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mär 2018, 22:53
On tänanud: 1 kord

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas Inimene321 »

Lihtsalt teemaarenduse jätkuks: omab keegi ehk seisukohta, mida arvata renoveerimise kontekstis lõõrivoodrist (Furanflex) võrdluses roostevaba terasest suitsutoruga? Võiks esmapilgul arvata, et lõõrivooderdus on juba puhttehnoloogiliselt kallim, kuigi ma kahtlen, kas need hinna poolest üks ühele üldse võrdlust kannatavad.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas motamees »

Inimene321 kirjutas: 02 Apr 2018, 12:31 Lihtsalt teemaarenduse jätkuks: omab keegi ehk seisukohta, mida arvata renoveerimise kontekstis lõõrivoodrist (Furanflex) võrdluses roostevaba terasest suitsutoruga?...
Mul on seisukoht ühe istekoha peal ja sealt ma olen natuke furanfleksi näinud. Minu teadmisel lubab päästeamet furanfleksiga teha vent korstnast suitsukorstna. Maaletooja andmetel piiratakse metallkorstna eluiga 10 aastaga või kuni esimese korstnapõlenguni. Furanfleksi puhul olen kuulnud (mitte maaletoojalt) 10aastasest elueast, seda tasuks maaletoojalt eraldi küsida. Sama ka korstnapõlengu kohta.
Ühes kohas on minu nõudmisel täiesti uut korstent parendatud ja siis valiti just Furanfleks (mitte minu nõudmisel). Lõikasin augu "suka" sisse ja suits sai kenasti korstnasse juhitud.
.
Tel 5o9279o
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

c) soojustad külmal pööningul korstna ära - see võib ebapiisavaks osutuda.

Kui soovitame korstent soojustada siis palun räägime ka kuidas õige teha on!Vill tuleb nii panna,et saaks vajadusel kiirelt eemaldada korstna kontrollimiseks.Pole kahjuks selliselt panduna kohanud.Kui iga aasta puhastab üks pühkija siis pole vaja iga aasta vaadata,aga uut objekti puhastades pean veenduma korstna korrasolekus.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ahjuke kirjutas: 02 Apr 2018, 16:18 c) soojustad külmal pööningul korstna ära - see võib ebapiisavaks osutuda.

Kui soovitame korstent soojustada siis palun räägime ka kuidas õige teha on!Vill tuleb nii panna,et saaks vajadusel kiirelt eemaldada korstna kontrollimiseks.Pole kahjuks selliselt panduna kohanud.Kui iga aasta puhastab üks pühkija siis pole vaja iga aasta vaadata,aga uut objekti puhastades pean veenduma korstna korrasolekus.
Kuidas sa metallist moodulkorstna sisu kontrollid? Põlengute edetabelit juhivad just need.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Inimene321
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mär 2018, 22:53
On tänanud: 1 kord

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas Inimene321 »

motamees kirjutas: 02 Apr 2018, 14:09
Inimene321 kirjutas: 02 Apr 2018, 12:31 Lihtsalt teemaarenduse jätkuks: omab keegi ehk seisukohta, mida arvata renoveerimise kontekstis lõõrivoodrist (Furanflex) võrdluses roostevaba terasest suitsutoruga?...
Mul on seisukoht ühe istekoha peal ja sealt ma olen natuke furanfleksi näinud. Minu teadmisel lubab päästeamet furanfleksiga teha vent korstnast suitsukorstna. Maaletooja andmetel piiratakse metallkorstna eluiga 10 aastaga või kuni esimese korstnapõlenguni. Furanfleksi puhul olen kuulnud (mitte maaletoojalt) 10aastasest elueast, seda tasuks maaletoojalt eraldi küsida. Sama ka korstnapõlengu kohta.
Ühes kohas on minu nõudmisel täiesti uut korstent parendatud ja siis valiti just Furanfleks (mitte minu nõudmisel). Lõikasin augu "suka" sisse ja suits sai kenasti korstnasse juhitud.
Eks ma sellepärast üldse pärisingi Furanflexi kohta, et maaletoojate sõnutsi on lõõrivooderdus korrosioonikindel vähemalt 25 aastat. Pole paha! Kui arvestada ka ühenduskohtade ja seeläbi ka igasuguste lisamaterjalide puudumist, mis korstnasisu jooksevmeetri hinda mõjutavad metallmooduli puhul, siis võiks justkui eeldada, et hinnavahe väga äärmuslik olla ei saagi? Vähemalt teoorias.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas xil »

d) Eluruumides korstnajala ümbritsemine ruumi poolt mingi niiskust tõkestava materjaliga + uus viimistlus.
Kas selle meetodi võib välistada? Kui korstnasse tekib vett, kondentsi või sademete tõttu, siis pigised laigud imbuvad ka korralikust, tervest savimördi kihist läbi. Kas see suhteliselt kasin vee kogus kahjustab mörti?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kui korstnajalg on pigine, siis juba uue kihi pealekandmisel imbub pigi krohvist läbi.
Kui sa nüüd mõtled katta korstna väljast miskit vettpidava kihiga (ei tea küll kuidas), siis kuidas kuivamise protsess seal üldse käima? Seespoolt katmisest saan aru.
.
Tel 5o9279o
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas xil »

Pidasin silmas näiteks korstna poolt hüdroisolatsiooniga üle võõbatud fassaadiplaate.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstna renoveerimise võimalused

Lugemata postitus Postitas motamees »

Korsten peab olema vähemalt kahelt poolt vaadeldav. Mingeid fassaadi plaate ei tohi sinna ümber panna.
.
Tel 5o9279o
Vasta