Ikkagi milline (kahe milline) šamottsegu

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Ikkagi milline (kahe milline) šamottsegu

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

See imepisime asi, et milline segu siis kolde ladumiseks ikkagist. ise määrisin ühe kokku nüüd selle šamottmörteliga ms-32, milles tsementi pole ja tundub nii harjumatu. et kirjade järgi kuivab ilusasti ära jne. aga kui ma suure puuhaluga kogemata kõvasti pihta lähen, äkki kukub kaela?
edit - teiste toodete karpidel, kottidel pole ka koostist kirjas.
Viimati muutis tiksutaja, 12 Okt 2017, 17:07, muudetud 1 kord kokku.
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Ikkagi milline (kahe milline) šamottsegu

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Postitas tiksutaja » 12 Okt 2017, 10:14
See imepisime asi, et milline segu siis kolde ladumiseks ikkagist. ise määrisin ühe kokku nüüd selle šamottmörteliga ms-32, milles tsementi pole ja tundub nii harjumatu. et kirjade järgi kuivab ilusasti ära jne. aga kui ma suure puuhaluga kogemata kõvasti pihta lähen, äkki kukub kaela?
uninaksi karbil pole segu koostist kirjas kah. nii et...
Šamottmörtel pole uninaksi toode. Mina pole šamottmörtel ms-32 midagi kuulnudki, tean, et on olemas šamottmörtel ms-28 ja see on Venemaa toode.
tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Re: Ikkagi milline (kahe milline) šamottsegu

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

toda ma tean, ms-28 ja ms-32 kõik venemaa omad. aga hetkel nagu baskini anekdoodis, et passi pole tarvis, selgust on tarvis.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ikkagi milline (kahe milline) šamottsegu

Lugemata postitus Postitas motamees »

Weberi ML Tuli koldesegu on naksava omadusega. Hiljem kuumaga võtab veel tugevamaks.
Ilma naksava omaduseta (ms28, ms32, Universal Plus) on need puhta samottsavi paasil asjad. Eks need ka lõpuks kuivavd paika, aga kauem aega läheb. Segu peab olema paksem ja kive ei tohi kaua leotada.
Naksavate omadustega (vesiklaas) segudel peab olema segu vedelam ja kivid rohkem leotatud. Muidu kisub kivi ennem kinni, kui täpselt paika saad.
.
Tel 5o9279o
Grond
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 09 Okt 2015, 22:24
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ikkagi milline (kahe milline) šamottsegu

Lugemata postitus Postitas Grond »

Uninaksi koldesegu, tehtud täpselt paki pealse õpetuse järgi. Segu konsistent nagu külmavõitu plastiliinil. Kuidas seda küll 2mm kihiks siluda kivide vahele? Proovisin ka rohkema veega, aga see vesi kadus telliste sisse väga kiiresti ära ja ainuke viis seda vältida on šamotte leotada tükk aega. Kas see peakski niimoodi mõeldud olema?
Koldesegu
Koldesegu
DSC_0209.JPG (21.34 KiB) Vaadatud 3156 korda
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Ikkagi milline (kahe milline) šamottsegu

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Halba tantsijat segavad ka munandid. Tõlgitud vene keelest. Kasutan Uninaksi koldesegu ja saan sedavõrd hakkama, et varasemaid segusi, mida olen kasutanud, enam ei kasuta. Koldesegu teen küllalt vedela, nii vedela, et veel kellul püsib, kohupiima kreemi taolise. Kivid ikka veidi leotan ja paigaldus ei saa olla õpipoisilikult aeglane, vaid veidi kogemust, nagu nõuab iga töö ja siis saab ka tulemusest rääkida. Õppima peab, aga pole vaja jah süüdlast otsida kui omal kogemus kätes puudulik veel.
Lugeda sakste kottidelt, et vuugi paksus koldemüüris antakse lausa sentimeetrites, siis head lugemist.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta