Pottahjuga miskit ette võtta.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Scott
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta

Lugemata postitus Postitas Scott » 21 Jaan 2018, 01:31

clondike kirjutas:
20 Jaan 2018, 20:40
Millest selline hüsteeria selle ahju osas? See on ju kõigest ahi.
Pakun, et asi pole otseselt pottahju kui ahjutüübi enda kummardamises, vaid pottide alleshoidmise propageerimises ja hindamises. Ega selliseid vanu potte juurde ole tulemas ja lammutatud ahjust saab kuhugi mujale uue teha. Või vähemalt samas toonis asenduseks mõne poti (ka mul oleks vaja, aga värv ei klapi). Mu vanaema olla öelnud, et kui peab majast lahkuma (see oli sügaval nõukaajal, kui kõik oli naša), siis peab ahjukivid nummerdama ja uude kohta kaasa võtma.

Samuti minu poolt kiitus, et siin neid ahje üldse pakutakse. Kui palju aga kaob nii, et lähevad korralikud terved potid otse konteinerisse, sest pottahi on nii vanaaegne ja ebamoodne...

Alles hiljuti lugesin kuskilt foorumist, kus keegi oli kümmekond aastat tagasi ära visanud aegade algusest seisnud kapitäie pudeleid või nõusid. Nüüd siis selgus, et täna oleks iga ese sellest laarist maksnud mitusada eurot tükist ka kehvema seisukorra juures.

Et puupliidist tahad lahti saada... nojah, aga ümber veenma ei hakka. Eelistan alati puupliidil keedetud putru ja küpsetatud pannkooki.

clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 325
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas clondike » 21 Jaan 2018, 10:40

Konkreetselt selle ahju potid on toodetud Tartus kusagil üle jõe minnes oleva kiriku läheduses olevas tehases 90-date keskel. Glasuuri kvaliteet pottidel pole kõige parem. Potid tuli väga kõvasti üle lihvida, et kokku sobiksid. See info pärineb eelmise omaniku käest, küsisin tõe huvides üle. Ajaloolist väärtust nad seega ei oma, küll aga on kindlasti taaskasutatavad. See selleks. Pliidi osas on lood tegelikult sellised, et mitte ei lõhu lihtsalt välja vaid tuleb uus, tänapäevasem ja ilusam asemele.

Tavalugeja
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 793
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 48 korda
On tänatud: 25 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja » 21 Jaan 2019, 09:07

Teema viimane postitus sai aastaseks. Kas keegi suutis need potid päästa :beg:
clondike kirjutas:
21 Jaan 2018, 10:40
Glasuuri kvaliteet pottidel pole kõige parem. Potid tuli väga kõvasti üle lihvida, et kokku sobiksid. Ajaloolist väärtust nad seega ei oma, küll aga on kindlasti taaskasutatavad. See selleks.

Vasta