Isokern korsten, lõõride arv

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Isokern korsten, lõõride arv

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Plaanis uus korsten panna, soovitati Isokerni. Ja kas peaks eelistama ühe või kahe lõõriga?

Üks räägib, et kahe lõõriga ei võta kamin toasooja ja hapniku, vaid saab selle õuest. Aga teine väidab, et kahe lõõriga hakkab hoopis suitsu tuppa ajama ja pole mõtet.

Seega segadus :scratch:
wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Re: Isokern korsten, lõõride arv

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tere. Teine lõõr on mõeldud ventilatsiooniks? Ostsin paar aastat tagasi rondo plus korstna sauna kerisele ja valisin ka selle variandi, kus ventlõõr kõrval. Sõltuvalt ilmast võib vahel juhtuda, et tõmbab sisse. Ilmselt on mul asi ka selles, et karkass tänapäevaselt suht tihe ja fressid paigaldamata. Kuskilt peab ju kolle õhku saama. Ma arvan,et kui endal need värskeõhu avad saab sisse tehtud, siis peaks ok olema. Kuid ma hakkasin mõtlema, et kui sul on korsten isokern, siis vähemalt paar aastat tagasi isokernil seda lisaõhu/ventilatsiooni lõõriga varianti polnud ja minu teada on isokerni ainult ühelõõrilisi saada, vast mõtled ka seda rondo plus korstent?
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Isokern korsten, lõõride arv

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Tere, tänud vastamast ja info eest! Mõtlesin ventilatsiooniks jah, aga nüüd vaatan, et Isokernil tõesti ei paista mitmelõõrlist varianti olevat.
Vasta