Uus korsten ja ahi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
wilks001
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Jaan 2017, 21:05

Uus korsten ja ahi

Lugemata postitus Postitas wilks001 »

Plaanis ehitada täiesti uus korsten ja sinna kõrvale ahi, mis hakkaks sooja andma poolele majale. Ehk siis sellele poolele kuhu jääb koridor ja pesemisruum, mõlemad nii umbes kokku 20 ruutmeetrit. Korsten on plaanis paigalda mingi moodul, kiirem ja lihtsam. Ahi on veel mõttetöö all kinni, et milline oleks kõige kasulikum nii rahakotile kui ka majale endale. Mul on olemas joonised erinevate ahjude ja kaminate kohta, kus siis rida sealt on kõik väga selgelt näha, et kuhu ja kuidas mingi kivi panna ning samuti milliseid materjale kasutada. Ehk siis kuna mulle meeldib kõik ise teha ja ei ole just mingi eriline koba, siis soovin ka selle projekti algusest lõpuni ise valmistada. Nüüd aga tuleb küsimus, kas ma ikka tohin seda kõike ise ehitada? Et siis kui ma teen ise ja mis vastab kõikidele nõuetele ja kriteeriumitele ja seadustele ning ei sea ohtu minule ja mu perele, kas tohin?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Uus korsten ja ahi

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kas tohid, oleneb majast.
Kui see raamat on sul "Müüritud küttekolded", siis selle järgi ei soovita üks ühele küll teha.
.
Tel 5o9279o
wilks001
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Jaan 2017, 21:05

Re: Uus korsten ja ahi

Lugemata postitus Postitas wilks001 »

motamees kirjutas:Kas tohid, oleneb majast.
Kui see raamat on sul "Müüritud küttekolded", siis selle järgi ei soovita üks ühele küll teha.
Tegemist on elumajaga. Jah just see raamat, miks ei soovita?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Uus korsten ja ahi

Lugemata postitus Postitas motamees »

Inimesed ikke elavad elumajas, ainult mõningad elavad paadi all.
Kui tegu eramajaga, siis tohid ise ehitada. Kas sa selle ka suudad läbi suruda, sõltub juba sinust. Kortermajas teha ei tohi.
Mina ehitasin selle raamatu järgi ja tean, et see raamat "valetab". Selgemalt öeldes on seal joonistel vead sees. kas meelega tehtud, või oli selle aja tase lihtsalt selline. Igastahes on see aeg möödas. Head kvaliteeti seal pole.
.
Tel 5o9279o
Vasta