korstnaküsimused

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

1) Mitu küttekollet tohib ühendada lõõri?
2) Kas erinevatel korrustel (erinevate korterite) olevaid küttekoldeid tohib ühendada ühte lõõri?
Mul vana 2x maja, kus erinevate korruste küttekolded ühes lõõris+ keldri ventilatsioon ka läbi küttelõõri...
Nüüd selline hull plaan, et paneks katta läbi keldri ventilatsiooni augu ka korstnale taha... Muud võimalust nagu esmapilgul ei tundu olevat.
Korsten muidugi tellisest.
Läheb tänapäevaste seadustega plaan ilmselt kõvasti vastuollu, aga millised on reaalsed ohud? Kogu küttesüsteem nagunii ei vasta tänapäevastyele nõuetele...
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

ehitusküsimused kirjutas:1) Muud võimalust nagu esmapilgul ei tundu olevat.

.
Paned keldrist alates moodull korstna katlale,kui maja seest viia ei saa siis läbi seina õue ja mööda majaseina üles.
Ühte lõõri kuni 2 küttekeha samal korrusel ja samal kütusel töötavat ja temperatuuriklass kuni 400C.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Moodulkorstnat vana korstna kõrvale raske panna, kuna tegemist 2x kortermajaga> sel juhul oleks vaja teiste korteromanike nõusolekut + ühise trepikoja ümberehitus (läbiminek trepipodestist) + läbiminek 2xvahelagedest ja katusest). See päris kena kulu ja kapitaalne töö+suhtlemine majaelanikega, mida üritaks vältida...
Aga ikkagi: kui vanal majal juba erinevatelt korrustelt küttekolded ühte lõõri lähevad, siis minu samm eriti olemasolevat olukorda ei muuda. Et kuidas see seadusenadluse pool vanade majade puhul on> need nagunii kaasaegsetele normidele ei vasta...
Katla plaanin panna halupuukatla, nii et kütteliik ka sama, mis teiste korterite küttekolletel.
Mööda majaseina pannna ei saa, kuna tegemist siis nn miljööväärtusliku majaga...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seadusandlikult on nii, et kui tollal oli lubatud ühte lõõri erinevatel korrustel siis on ka täna nii lubatud. Enda asi kuidas oskad presenteerida. Tänane definitsioon kehtib uutele ehitatavatele asjadele.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Kalvis kirjutas:Seadusandlikult on nii, et kui tollal oli lubatud ühte lõõri erinevatel korrustel siis on ka täna nii lubatud. Enda asi kuidas oskad presenteerida. Tänane definitsioon kehtib uutele ehitatavatele asjadele.
Ok, aga reaalselt, mis ohud on, kui erinevate korruste küttekolded on ühes lõõris?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas motamees »

Siin tekib üks väike aga ... Katel pole seal keldris ennem olnud ja see on küttesüsteemi ümberehitus. Ümberehitus nõuab projekti, projekt nõuab juba uusi reegleid.
Kui toas renoveerida vana küttekollet, siis vist seadusega vastuollu ei lähe, kuni projekti pole tehtud.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas motamees »

ehitusküsimused kirjutas: Ok, aga reaalselt, mis ohud on, kui erinevate korruste küttekolded on ühes lõõris?
Ülemise kolde suits võib väljuda alumise korruse küttekolde kaudu ja kedagi tappa. Võib ka vastupidi, aga see variant on väiksem.
Erinevad kolded tekitavad erinevat taaka ja on suurem oht korstnapõlenguks.
.
Tel 5o9279o
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

motamees kirjutas:
ehitusküsimused kirjutas:
Erinevad kolded tekitavad erinevat taaka ja on suurem oht korstnapõlenguks.
just ja eriti tahmavad katlad,muidugi sõltub katlast ja tõmbest.Kateldel siiber rohkem moe ärast ja halupuuga küttes tuharuumi luuk ka lahti ehk teised küttekehad töötavad kui korstnajalas luuki poleks,tõmme nõrgeneb ja tekib igas küttekehas rohkem taaka.Korterites tõmme nõrgeneb elanikud kurdavad korstnapühkijale,too vaatab maja ja selle leiutise üle,ettepanek päästeametisse ja leiutis ilmselt suletakse või ehitatakse ümber.
Isegi kui vanast ajast korterites suitsulõõris vent avad veavad suitsu korterisse,inimesed kohe kurdavad ja taas juba kirjeldatud tsenaarjum.Elanikud teavad väga hästi kus ja mis muudeti ja mõni võib isegi hammast ihuma hakata.
Lisaks ka kortermajas sellise tegevuse juures vajalik naabrite nõusolek.Küttekeha võib ühendada kutsetunnistust omav isik ja kindlasti mõne lolli leiad kes selle ühendab,aga vastutusest ei pääse.
Nt isegi viadrus suudab ühe talvega kvaliteetse metall korstna seinale tekitada kõva 5 mm paksuse tahma kihi ja nühi lolliks,et see maha saada.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

motamees kirjutas:
ehitusküsimused kirjutas: Ok, aga reaalselt, mis ohud on, kui erinevate korruste küttekolded on ühes lõõris?
Ülemise kolde suits võib väljuda alumise korruse küttekolde kaudu ja kedagi tappa. Võib ka vastupidi, aga see variant on väiksem.
Erinevad kolded tekitavad erinevat taaka ja on suurem oht korstnapõlenguks.
No sellega pole probleemi: 200 aastat jooksis mu korteri keldri ventilatsioon otse korstnasse ja midagi pole juhtunud. Ja kui suurim oht on suitsu alla vajaumine ehk siis läbi vent augu minu keldrisse, siis minul lasub kõige suurem oht. Selle vastu aitab korraliku vingugaasi anduri paigaldamine keldrisse, mis jookseks otse mobiiltelefoni+ paigaldada (tänasele vent augule) siiber (mida täna pole).
Mis puudutab tahma, siis kunagi oli mu korteris ahi, mida täna enam pole ehk siis küttekollete arv jääb samaks, mis maja ehitamisel.
Mõõtsin korstnalõõri vent august ära, so 150X300
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

ahjuke kirjutas:
motamees kirjutas:
ehitusküsimused kirjutas:
Erinevad kolded tekitavad erinevat taaka ja on suurem oht korstnapõlenguks.
just ja eriti tahmavad katlad,muidugi sõltub katlast ja tõmbest.Kateldel siiber rohkem moe ärast ja halupuuga küttes tuharuumi luuk ka lahti ehk teised küttekehad töötavad kui korstnajalas luuki poleks,tõmme nõrgeneb ja tekib igas küttekehas rohkem taaka.Korterites tõmme nõrgeneb elanikud kurdavad korstnapühkijale,too vaatab maja ja selle leiutise üle,ettepanek päästeametisse ja leiutis ilmselt suletakse või ehitatakse ümber.
Täna on ju vent ava korstnasse puhta lahti... Ehk nagunii veab minu keldrist õhku korstnasse läbi 150X200 ava... Nii, et kui peab hakkama läbi katla tõmbama, , siis olukord paraneb...
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Kulla inimene, juba mitu kasutajat on püüdnud Sulle selgeks teha, et su idee ei päde. Aga ikka ajad oma joru. Eelpool mainisid, et teiste majaomanikega üritaks ka suhtlemist vältida jne. Ilmselt teed oma geniaalse idee teoks ja pärast saame selle töö vilju a'la "Kaua võib" saates nautida. Edu!
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

CarlN kirjutas:Kulla inimene, juba mitu kasutajat on püüdnud Sulle selgeks teha, et su idee ei päde. Aga ikka ajad oma joru. Eelpool mainisid, et teiste majaomanikega üritaks ka suhtlemist vältida jne. Ilmselt teed oma geniaalse idee teoks ja pärast saame selle töö vilju a'la "Kaua võib" saates nautida. Edu!
Kulla inimene, selleks ma siia kirjutasingi, et Teie sugused targad inimesed võiks ideid välja pakkuda, kuidas asja võimalikult ok-lt lahendada. Elik siis lähteülesanne on paigaldada keldrisse halupuidul töötav kütteseade, millega võiks üleval olevat korterit kütta ja seda selliselt, et poleks vaja ehitada uut korstent kuhugi kõrvale. Kas on võimalik panna korstnasse hülsid? Või tuua keldrist küttekolde juurest suitsutoru vana slepe ahju ühenduskohta vms. Ma san aru, et ehitada uut ahju vana ahju kohale oleks justkui lubatud... Aga kui ma ei ehita otse vana ahju kohale korteris (kuna korter on väike) vaid teen küttekolde (näiteks ahju) keldrisse ja toon ülesse isoleeritud suitsutoru ja ühendan selle vana ahju ühenduskohta, siis justkui see enam ei kõlbaks...
Senini pole kuulnud ühtegi tõsist ja ületamatut argumenti, miks ei võiks katelt olemasolevasse korstnasse ühendada: räägite küll mingitest normidest, kuid millel on erisused vana maja puhul jne, ehk siis uut teha ei või, aga vana võib olla... (Minu jaoks pole selline põhjendus piisav> kui asi on ohtlik, siis see on ohtlik ja mingisusgused erisused pole põhjendatavad).
Ok, aga see on siis juskui ok, kui teen uue ahju vana ahju kohale, aga kellegile hakkab suits tuppa pressima> siis nagu pole seadusega mingit vastuolu või (taastasin ju vana olukorra)...
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Sa võid ka hülsi korstnasse panna,AGA see eeldab vaba lõõri.kui majarahvaga läbi ei saa siis seda enam hakkab ebaseadusliku tegevuse puhul üsna ruttu susimine mille tulemusena su leiutis suletakse.
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas CarlN »

ehitusküsimused kirjutas:Kulla inimene, selleks ma siia kirjutasingi, et Teie sugused targad inimesed võiks ideid välja pakkuda, kuidas asja võimalikult ok-lt lahendada. Elik siis lähteülesanne on paigaldada keldrisse halupuidul töötav kütteseade, millega võiks üleval olevat korterit kütta ja seda selliselt, et poleks vaja ehitada uut korstent kuhugi kõrvale. Kas on võimalik panna korstnasse hülsid? Või tuua keldrist küttekolde juurest suitsutoru vana slepe ahju ühenduskohta vms. Ma san aru, et ehitada uut ahju vana ahju kohale oleks justkui lubatud... Aga kui ma ei ehita otse vana ahju kohale korteris (kuna korter on väike) vaid teen küttekolde (näiteks ahju) keldrisse ja toon ülesse isoleeritud suitsutoru ja ühendan selle vana ahju ühenduskohta, siis justkui see enam ei kõlbaks...
Senini pole kuulnud ühtegi tõsist ja ületamatut argumenti, miks ei võiks katelt olemasolevasse korstnasse ühendada: räägite küll mingitest normidest, kuid millel on erisused vana maja puhul jne, ehk siis uut teha ei või, aga vana võib olla... (Minu jaoks pole selline põhjendus piisav> kui asi on ohtlik, siis see on ohtlik ja mingisusgused erisused pole põhjendatavad).
Ok, aga see on siis juskui ok, kui teen uue ahju vana ahju kohale, aga kellegile hakkab suits tuppa pressima> siis nagu pole seadusega mingit vastuolu või (taastasin ju vana olukorra)...
Meiesuguste tarkade seisukohad ei paista olevat Sulle piisavad. Ole hea inimene, tee meile ja endale teene ning helista Päästeameti infotelefonile. Küll nad suunavad Sind kohaliku inspektori poole, kes Sulle mure tuumiku puust ja punaseks selgeks teeb.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Tänud vastmast! Eks ma siis lasen uue ahju vana ahju koha peale ehitada.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Naaritsanahkse koheva kasuka saad nii endale kui prouale sellise nagu soovid,küttekeha paraku mitte.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Teoreetiliselt võib ju tegelikult ka ventlõõri kasutada suitsulõõriks eeldusel, et lõõr on tehniliselt teiste suitsulõõridega võrdne, ei ole korteritesse avatud ning tööd teostab pädevust omav isik. Kui arvestada, et korralikud ahjud ja pliidid maksavad tuhandeid, siis see mõnikümmend eurot eksperdi kohale kutsumiseks ei tohiks küll takistuseks olla. Küttesüsteem on ikkagi investeering ja pole mõtet skeemitama hakata.
Minul on kortermajas 12 lõõriga korsten ning igal korteril on 3 privaatset lõõri, mis lähevad tervelt alt üles välja. Füüsiliselt on need lõõrid kõik ühesugused ja mitte ühegi projekti peal pole kirjas, kumb neist peab suitsulõõr olema ja kumb ventlõõr.
Seega mina kutsuks pädeva inimese kohale, räägiks oma mure ära ja leiaks koos sobiva lahenduse.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

klaverimeister kirjutas:Teoreetiliselt võib ju tegelikult ka ventlõõri kasutada suitsulõõriks eeldusel, et lõõr on tehniliselt teiste suitsulõõridega võrdne, ei ole korteritesse avatud ning tööd teostab pädevust omav isik. Kui arvestada, et korralikud ahjud ja pliidid maksavad tuhandeid, siis see mõnikümmend eurot eksperdi kohale kutsumiseks ei tohiks küll takistuseks olla. Küttesüsteem on ikkagi investeering ja pole mõtet skeemitama hakata.
Minul on kortermajas 12 lõõriga korsten ning igal korteril on 3 privaatset lõõri, mis lähevad tervelt alt üles välja. Füüsiliselt on need lõõrid kõik ühesugused ja mitte ühegi projekti peal pole kirjas, kumb neist peab suitsulõõr olema ja kumb ventlõõr.
Seega mina kutsuks pädeva inimese kohale, räägiks oma mure ära ja leiaks koos sobiva lahenduse.
Katlaid paigaldava ettevõtte ekspert käis kohal ja oleks kohe katla paigaldanud, kui lõõr poleks sel hetkel ummistunud olnud. Ei huvitanud see, et korsten on tellisest, veel vähem kas ka kuhugi mujale avaneb jne... See oli küll mõni aasta tagasi, enne kui lõõri lasin lõpuni lahti raiuda.
Vot pole seda krabisevat igale poole loopida, kui rääkida naaritsanahkadest. Küll aga võiks mingi odavama katla saada 1000 euri eest + 1500l akupaak (ca 600 eur)+ 3 radikat > ca 100 euri tükk + pumbad, ventiilid jm kribu-krabu 400 euri+ tööraha 700euri. Kokku mingi 3000 euri võiks projekti peale kulutada.
Aga selles muidugi eksitakse, et küttekeha ei saa paigaldada sellist, mis soovid. Kõike saab, küsimus on ainult maksumuses nagu ikka siin ilmas.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

See on muidugi naljakas, et katla paigaldajat ei huvitanud lõõr kuhu ta katla ühendab, järelikult mingi suvaline ilma paberiteta müügimees ja lõpuks vastutad ikkagi ise? Mis krabisevasse puutub, siis ma ei näe endiselt siin spetsialisti pealt kokkuhoiu kohta. Kortermajas peab sul iga aasta kohta korstnapühkija akt olema ning seda paberit päris suvalise pursuika kohta ei anta. Kui on värskem küttekolle, peab ka kasutusluba olema. Lisaks kõigele on korstnapühkijal kohustus asjast päästeametit teavitada, samas seda võib teha ka mõni kiuslik naaber.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Katelt võib telliskorstnasse paigaldada, kuid kui oli umbes siis arusaadav, miks töö pooleli jäi.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

klaverimeister kirjutas:See on muidugi naljakas, et katla paigaldajat ei huvitanud lõõr kuhu ta katla ühendab, järelikult mingi suvaline ilma paberiteta müügimees ja lõpuks vastutad ikkagi ise? .
Alles hiljuti nägin kus mingid torujürid panid uue katla paika,ühendasid rondo pluss korstnasse,loomulikult tihendati suitsutoru ja korstnalõõri vahe selle 1500C hermeetikuga mis kivistub,korstnajala uhastuseks tuleb päkapikkusi kusagilt otsida sest normaal mõõdus kodanik sinna lihtsalt ligi ei pääse.Tegemist oli mingi kindlustus keisiga ja kindlustusfirma poolt saadetud spetsialistid.Kutsetunnistusest polnud need tegelased midagi kuulnud.
Akt-i saab igasugusele küttesüstaamile,aga sinna lähevad kõik puudused kirja ja karmide juhtumitega kütmine keelatud.
Katelt võib muidugi telliskorstnasse paigaldada,aga enne on vaja paberimajandus korda ajada.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

klaverimeister kirjutas:See on muidugi naljakas, et katla paigaldajat ei huvitanud lõõr kuhu ta katla ühendab, järelikult mingi suvaline ilma paberiteta müügimees ja lõpuks vastutad ikkagi ise? Mis krabisevasse puutub, siis ma ei näe endiselt siin spetsialisti pealt kokkuhoiu kohta. Kortermajas peab sul iga aasta kohta korstnapühkija akt olema ning seda paberit päris suvalise pursuika kohta ei anta. Kui on värskem küttekolle, peab ka kasutusluba olema. Lisaks kõigele on korstnapühkijal kohustus asjast päästeametit teavitada, samas seda võib teha ka mõni kiuslik naaber.
Ma pole kursis, millised on potsepa ametisaladused, kuid seda võin ma öelda küll, et ei maksa mulle ajada kärbseid pähe küttekolde kasutusloa teemal. Tee endale selgeks, millele kasutusluba väljastatakse jne. Ära puhu jama...
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Kalvis kirjutas:Katelt võib telliskorstnasse paigaldada, kuid kui oli umbes siis arusaadav, miks töö pooleli jäi.
Kaalusin siin täna seda asja siit ja sealt ja jõudsin mõttele, et miks üldse katlaga jamada. Hulk korrodeeruvat rauda ja vigureid, mis varem või hiljem üles ütlevad. Laseks hoopis keldrisse ahju ehitada ja tooks läbi betoonist vahelae küttekanalid korterisse (nagu vanades lossides ja mõisates). Laseks teha massiivse suure soojamahutuvusega ahju, mis paar päeva jaksab korterit soojana hoida.
Las siis potsepp otsustab, mismoodi on parem küttekollet korstnasse ühendada: kas toob isoleeritud suitsutoru-korstna läbi korteri vanu ahju slepe kohalt korstnasse või paneb otse keldrist korstnasse... Ma ise küll ei arva, et esimene variant praktiliselt parem oleks, aga nagu ma aru olen saanud, siis seaduse silmis justkui ikkagi kuidagi tolereeritavam.
Kui foorumisse peaks juhtuma millelgi mõni potsepp, kes on valmis selle töö ära tegema, siis andku siin märku. Eks mul veel aega mõelda, sest esialgu paigaldan õ-õ soojuspumba> peab ilmselt selle talve hakkama saama.
Aga jah, eks ma siis mingi paberi tahan potsepalt saada kah> ehk asi peaks võimaluse korral seaduse silmis ka tolereeritav olema. Mul pole mingit soovi kedagi ära lämmatada jms, nagu paljud siin üleolevalt on kärtsatanud.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

ahjuke kirjutas:
klaverimeister kirjutas:See on muidugi naljakas, et katla paigaldajat ei huvitanud lõõr kuhu ta katla ühendab, järelikult mingi suvaline ilma paberiteta müügimees ja lõpuks vastutad ikkagi ise? .
Alles hiljuti nägin kus mingid torujürid panid uue katla paika,ühendasid rondo pluss korstnasse,loomulikult tihendati suitsutoru ja korstnalõõri vahe selle 1500C hermeetikuga mis kivistub,korstnajala uhastuseks tuleb päkapikkusi kusagilt otsida sest normaal mõõdus kodanik sinna lihtsalt ligi ei pääse.Tegemist oli mingi kindlustus keisiga ja kindlustusfirma poolt saadetud spetsialistid.Kutsetunnistusest polnud need tegelased midagi kuulnud.
Akt-i saab igasugusele küttesüstaamile,aga sinna lähevad kõik puudused kirja ja karmide juhtumitega kütmine keelatud.
Katelt võib muidugi telliskorstnasse paigaldada,aga enne on vaja paberimajandus korda ajada.
Huvitav, mida peidab endas lause "enne on vaja paberimajandus korda ajada". Mis pagana paberimajandus? Ja kellele seda edastada? Ega sa ometi ei pea silmas, et kohalik omavalitsus peaks teavitama ehitusteatisest> seal pole reeglina inimest, kes teeks ahjul ja katlal vahet... Päästeametit huvitavad vaid tuletõkkesektsioonid, -tuletõkkeuksed jms. Ja oma kogemustest võin öelda, et antud juhul (kas keldrisse ehitatud ahju võib vana ahju slepe kohal korstnasse ühendada) sõltub tulemus inspektori maailmavaatest ja tujust...
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Saa lõpuks ometi bürokraatiast aru ! Kui renoveerid,siis vana asja olnud kohas! Seal seda olnud pole,tehes mineku vanasse suudmesse,on see lihtsalt nö.uus korstnajupp.Küsi,aruta kohaliku ehitusnõunikuga asi läbi ja saa ehitusluba selleks.Hiljem ei teki probleeme vähemalt.
Vasta