korstnaküsimused

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ehitusküsimused kirjutas:Mul on omaette kelder, millel on ajalooliselt puitluuk keldri ja korteri vahel, osaliselt puitpõrand jne. Kui ma sinna 10 tkX 15cm lisaava teen, siis see ei muuda enam midagi. Tegemist on 150 aastat tagasi ehitatud majaga. Tulge maa peale, kodanikud!
Meil on ajalooliselt eelmisel sajandil, üle 50 aasta vana, poorbetoon plokkidest ehitatud kortermaja(kolhoosimajad), vahelaed betoonist koorik- ja õõnesplokk. Ajalooliselt keldriboksid ära jagatud, kedagi ei häirinud see katel seal keldris, allkirjad majaelanikelt olemas kuni tulid Päästeameti inspektorid ja tegid ettekirjutuse viia kupatus vastavusse seadusega. Pole viitsinud uurida, kas TuOS eelmises redaktsioonis kehtis samuti ainult max 3 päeva kütte tagavara hoidmine samas ruumis katlaga. Arvasin oma tarkusega, et Päästeametiga pole mõtet vaielda, eriti kui nõudmine tundub mõistlik ja arvestades, et elame ikkagi kortermajas, oli lihtsam ehitada see tuletõkkesein ning kellegil pole enam olnud mingit ütlemist.
Ehitusküsimused, tead ühte head venelaste ütlemist selle paberimajanduse kohta? Tõlgituna- "Mida rohkem paberit, seda puhtam perše!".
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

ping kirjutas:Vanasti oli õhuküttega lossides sisetemperatuur umbes 15C kraadi.
Kasutati kerise moodi "ahje", tuli käis läbi kivide.
Saad ju välja arvutada kui suur kogus ja millise temperatuuriga õhku on vaja, et elamises vajalikku temperatuuri hoida.
Sellest saab tuletada, et kui suured õhukanalid peavad olema.
Liiga kuuma õhku ei saa kasutada sest õhukäikudes kogunev tolm läheb kärssama. Kord kuus vaja neid tolmust puhastada.
:hello:
Su jutul on mõte sees> selles osas, mis puudutab kanalite dimensioneerimist... Ega ma tea küll, kui suured need kanalid peaks olema, et tagada 30m2 ruumis normaalset elamistemperatuuri.
Ei saa aru, mis vahet seal on, millised need losside ahjud täpselt olid. Küll aga olid olemas sooja õhu kanalid: all korrusel köeti ja soe õhk tõusis mööda kanaleid ülesse. Minu teada on Kuressaare lossis sellised kanalid> ilmselt on mujalgi (näiteks Tallinna vanalinna tornides jms).
Seda tolmu juttu ma väga ei usu: õhk liiguks nendes kanalites nii kiiresti, et mingit tolmu sadeustumist küll ei tohiks tekkida.
Istusin täna õhtul jälle keldris ja lasin pildil tekkida> eks puukütte katlal toimiv keskküttesüsteem sobiks sinna ehk paremini, aga kuna foorumi profid on selle idee (praeguse korstnalahenduse tõttu) täitsa võimatuks tunnistanud, siis peab ahjuga ilmselt leppima. Kui ma ehk kuidagi veel suudan kõigile ära tõestada, et kunagi oli keldris ajalooline ahi, siis 150 aasta tagust keskküttesüsteemi ma ilmselt ära ei tõesta...
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas motamees »

ehitusküsimused kirjutas:... Ega ma tea küll, kui suured need kanalid peaks olema, et tagada 30m2 ruumis normaalset elamistemperatuuri. ...
Nagu ma näen, ei tea sa veel muidki vajalikke asju...
Kui bullerjan (palju kõrgem temp) küttis 4 x 80mm toruga hädavaevu ära umbes 30 ruutmeetrit, siis ahju puhul on vaja oluliselt suuremat õhuvoolu. Ka on vajalik orgunnida tagasivool külma õhu jaoks. Õhuvoolu võib vähendada tänu "põrandakütte" efektile. Küsimärke paneb aga juurde maja soojustuse/läbipuhke olukord. Kõiki neid asju tuleks vaadelda komplektis.
Mitme aga puhul olen tahtnud juba "sulge haarata", aga näen, et see on mõttetu. Sina ajad järjest oma joru.
.
Tel 5o9279o
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

motamees kirjutas:
ehitusküsimused kirjutas:... Ega ma tea küll, kui suured need kanalid peaks olema, et tagada 30m2 ruumis normaalset elamistemperatuuri. ...
Nagu ma näen, ei tea sa veel muidki vajalikke asju...
Kui bullerjan (palju kõrgem temp) küttis 4 x 80mm toruga hädavaevu ära umbes 30 ruutmeetrit, siis ahju puhul on vaja oluliselt suuremat õhuvoolu. Ka on vajalik orgunnida tagasivool külma õhu jaoks. Õhuvoolu võib vähendada tänu "põrandakütte" efektile. Küsimärke paneb aga juurde maja soojustuse/läbipuhke olukord. Kõiki neid asju tuleks vaadelda komplektis.
Mitme aga puhul olen tahtnud juba "sulge haarata", aga näen, et see on mõttetu. Sina ajad järjest oma joru.
Minu poolt pakutud 10 X 150mm on oluliselt suurem kanalimaht, kui sinu nimetatud 4X 80mm > 30m2 on mõlemal juhul põrandapind.
Loomulikult ajan ma joru, sest kui ma midagi pähe võtan, siis ma varem või hiljem selle ära teen. Aga enne on mul kombeks asjad korralikult läbi nämmutada ja üksipulgi selgeks teha.
Ega ma nüüd päris loll kah pole. Ahjud olen keevitanud nii enda majale, kui ka sauna. Lisaks paar erineva konstruktsiooniga suitsuahju. Lisaks ladunud 2 korstent, soojamüüri jms nipet näpet. Ühe 12X 7m kahekorruselise maja tegin algusest lõpuni oma kätega, isegi uksed sai ise tehtud+ veesüsteemi jne. Mitte ühtegi asja pole tellinud sisse tööna. Kõik töötab juba aastaid ja tihtilugu paremini kui naabrimehel, kes on kõik lasknud spetsialistidel teha. Aga eks enne on asjad katsutud ikka selgeks teha. Kortermaja on muidugi teine tera ja siin tuleb asju veel karmimalt kaaluda jms. Antud juhul ei ehita ma küttesüsteemi eenda kätega vaid võtan paberitega mehe. Küll aga soovin ma siiski pärast igakülgset kaalumist valida endale parima variandi.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Aga eks ma tihti ebakonventsionaalselt lähenen küll> selle eest palju mölada saanud.
Näiteks võiks antud juhul kaaluda puugaasigeneraatori kasutamist kütteks.
Mootori paneks keldrisse; suitsuahju mõõtu generaatori võiks panna aeda; gaasitoru jookseks maa seest kedrisse. Mootori jahutusvedelik soojendaks vett akupaagis, mille pump lööks seejärel radikatesse. Mootori suitsgaasid juhiks teise toru kaudu kedrist välja ja tuleksid maa seest välja kusagil aias. Lisaks võiks mootor käivitada generaatori, mis toidaks töötamise ajal elektriradikaid korteris. Jääks ära nii korstnamure jms jama.
Nüüd haarab ilmselt mõni mees kahe käega peast jne.
Aga pole midagi keerulist siin> kõik komponendid ka meil saadavad
> nii mõnigi mees juba nokitsend midagi samalaadset. Tõsi küll korteri kütmiseni pole ilmselt veel jõutud. Näiteks http://nagi.ee/photos/MartKarlson/sets/358857/
https://www.youtube.com/watch?v=a6e3CprVTi8

http://areva.ee/index.php?page=shop.pro ... 35&lang=et
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas CarlN »

ehitusküsimused kirjutas:Tänud vastmast! Eks ma siis lasen uue ahju vana ahju koha peale ehitada.
Siiani parim idee, mida oled suutnud genereerida.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

CarlN kirjutas:
ehitusküsimused kirjutas:Tänud vastmast! Eks ma siis lasen uue ahju vana ahju koha peale ehitada.
Siiani parim idee, mida oled suutnud genereerida.
:lol:
Erikpoiss
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 04 Mai 2007, 21:11
On tänanud: 1 kord

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas Erikpoiss »

Ronisin täna kodukorstna otsa.Pilt ,mis mulle avanes oli pisut kummaline.Pliidilõõri silikaattelliste siseküljele
on tekkinud pruunikas "pahtlikiht" ,2-3mm paksune. Kiht on vaid kividel,mitte vuukidel. Soovitati "pigihalgu" aga see pole ju pigi.
15174411_10211183251314771_1888434475_n.jpg
15174411_10211183251314771_1888434475_n.jpg (93.23 KiB) Vaadatud 7230 korda
Ei tea ise midagi....
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas raga »

kas mitte pole just muu ära pudisenud? Ehk siis need siledamad laigud on õige orginaal kiht...
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnaküsimused

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Pliidist väljuvad liialt külmad gaasid ja happeline suits sööb kivi ära.koorubki niivisi kihtidena kuni korsten seestpoolt pommiauk.Selle vastu aitab plekist toru korstnasse kivi kaitsma.
Vasta