kas moodulahi?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
struo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Okt 2016, 14:14

kas moodulahi?

Lugemata postitus Postitas struo »

Tere!

Tean, et tegemist vastuolulise teemaga ja siin on sellel teemal juba tulised debatid maha peetud, aga küsin siiski - kas on üldse olemas mõni moodulahi, mida siinsed professionaalid oleks valmis soovitama?

Ahju vaja ainult lisa- või isegi pigem varukütteallikana. Elamise kütab ära õhk-vesi soojuspump. Korter läbi kahe korruse nn. Tallinna-tüüpi majas ja ahi oleks just ülemisel korrusel kus ruutmeetreid umbes 50. Lihtsalt kaminat ei taha. Harjunud soemüüride ja ahjudega ning tahaks, et see lisaallikas annaks vajadusel ka sooja (esimesed jahedad ilmad, aga põhikütet veel tööle ei soovi panna; elektrikatkestus vms.). Loomulikult meeldib ka see mõnus tunne mis majja tuleb kui ahjus puud põlevad ja lisaks saab külmetavaid varbaid-sõrmi ahju juures veel pikalt soojendada - radikaga ei saa kunagi sellist tunnet!
Lisan veel, et ma tean väga hästi, et hea pottsepa poolt ehitatust paremat pole, aga ei tea kas on olemas ka mingeid "kergvariante", sest ilmselgelt pole mul 3 tonnist ahju keset tuba vaja.

Loodan, et oskate nõu anda või ehk isegi soovitada midagi sellist, mille peale ise veel tulnud ei ole?

Tänud ette!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: kas moodulahi?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

struo kirjutas:Tere!



Lisan veel, et ma tean väga hästi, et hea pottsepa poolt ehitatust paremat pole, aga ei tea kas on olemas ka mingeid "kergvariante", sest ilmselgelt pole mul 3 tonnist ahju keset tuba vaja.

Loodan, et oskate nõu anda või ehk isegi soovitada midagi sellist, mille peale ise veel tulnud ei ole?

Tänud ette!

Kui rasket ahju siis planeerid või soovid? Kui tahad uhkuseasja, siis vali ikka kahhelahi. Näiteks kerge, ümar kahhelahi. kaal 1,5 tonni ehk poole vähem sinu kuulutatust.
Pottseppmeister "Kaminahi"
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: kas moodulahi?

Lugemata postitus Postitas raga »

Kui soojaturgutajat vajad ja tuld tahad ka näha, siis ei ole vaja lihtsalt kerega liiga paksuks minna. Kuna soometüüpi lõõristik lubab suuremat klaasi, siis ftt+servi maailm, või isegi servi servi. Ehk siis kerepaksus ca 13 ja seda kahekihilisena...2 kihti on iga kell parem kui üks ehk siis lappi.
Vasta