pliidiga probleemid

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas merike »

mul on mõned aastad tagasi ostetud korteris puupliit. siiani ma teda ei kasutanud, kate oli peal, aga sel aastal otsustasime et proovime kütta ka. korstnapühkija on käinud ja kõik üle vaadanud ning korras olevaks tunnistanud. kõik ongi justkui korras, aga mulle tundub, et pliidiplaat (see mis on aukudega ja aukude sees olevate keeduplaatidega) on esiteks liiga kõrgel võrreldes pliidi äärerauaga ja teiseks mulle tundub et ta on ka liiga väike. st pliidiplaat on pliidiäärerauaga mitte tasa vaid pea pool cm ülevalpool ja kusjuures veel ebaühtlaselt ka. vaatasin et pliidiääreraual on sees mingid nagad, mille peale pliidiraud toetub ... kas tehniliselt on võimalik pliidirauda saada allapoole (sissepoole) kui neid nagasid õnnestuks natuke painutada? ja kuna suits kipub pliidiraua ja pliidi ääreraua vahelt sisse tulema, kas on võimalik millegagi "tihendada" seda vahet. ütleme et kui suruda pliidiraud pliidi ääreraua vahele nii et kahes küljes on maksimaalselt lähedal, siis teise kahe külje peale jääb üle poole cm vahe. ma saan aru küll et pliidiraud kuumenedes paisub ja ei ole võimalik teda täiesti millimeetri täpsusega kokku panna, kuid kas on mingit vahendit, millega saaks tekkinud praod täita? vanasti oli mingi asbestnöör, kas sellest oleks abi? seguga ilmselt panna ei saa, sest see mureneb ja kukub sealt välja ... mul on siuke tunne et see pragu on siiski liialt suur. pliidiääreraud vastab praegusele numbrile 2 ja ilmselt siis see pliidiraud ka, kuid minu arvates on seal ebanormaalselt suured vahed ikkagi vahel. kas annab asja parandada? tõmme ei ole terves selles vanas kortermajas hea, kuid köetud ikka saab. seega ma hästi ei usu, et annab tõmmet parandada. kogu aeg ei aja sisse, aga kui tuleb, siis just sealt ühest vahest ja nii hoolega et minutiga võib terve korter olla suitsu täis. ja kuna see toimub tavaliselt siis kui ma teen pliidi ukse lahti et uusi puid sisse panna, siis ma võib olla ei tea, et ma peaksin enne seda protseduuri avama mõlemad siibrid? ma tavaliselt mingi pool tundi kütan nii et mõlemad siibrid lahti ja pärastpoole lükkan talvesiibri kinni, siis läheb ka soojamüür soojaks kenasti. võib juhtuda et halva üllatusena hakkab meeletult sisse ajama. seega olen kütnud viimasel ajal nii et aken on kogu kütmise aja lahti ja ka siis võib juhtuda et ajab ootamatult sisse. ei saa ju istuda mitu tundi köögis ja jälgida protsessi? soojamüür läheb väga hästi soojaks, tunnise kütmise järel on kõik parajalt soe, aga see suitsuhirm on mul närvid röövinud
Hawy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Juul 2016, 19:52
On tänanud: 2 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas Hawy »

Tere
Esiteks ütlen kohe, et ei ole pottsepp ega korstnapühkija aga pliit on minu jaoks hetkel kuum teema. Kahtlustan, et siit tulevad esimese asjanad küsimused võimalike piltide kohta. Vaatasin oma pliidi äärerauda, nööri ju sinna kusagile ei pane kuna plaat toetub ainult nende nagade peale. Ehk saaksid mõõta selle plaadi pikuse/laiuse ja paksuse ning ääreraua sees oleva augu. Siis saavad profid öelda mis on mis. Äkki on tegu mõne Tartu tehase väga vigase plaadiga. Plaati muidu minu teada ei tihendata, tegu ju kahe eri metalliga, mis paisuvad erinevalt. Muidu elastne ja kuumust taluv peaks olema mingi "ahjuliim" aga asjatundjad ehk räägivad sobivusest
Parimat :hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

merike kirjutas:pool tundi kütan nii et mõlemad siibrid lahti ja pärastpoole lükkan talvesiibri kinni, siis läheb ka soojamüür soojaks
Kinni lükkad sa ikka suvesiibri, et gaasid läbi soemüüri läheksid.
Mina olen alati pliiti kütnud nii, et lahti on üks siiber, st kas otse korstnasse või läbi soemüüri. Mitte kunagi mõlemad korraga, alguses alati otsesiiber ja siis kui juba hästi tõmbab vajadusel talvesiiberile ümberlülitus.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Tõmme peaks olema nii hea, et vähemalt suvelõõriga tunned käega koldes tuult ning paljas tikk kustub ära. Siis on ka lootust, et ka talvelõõriga muretult tõmbab. Korsten tuleks ikkagi korda teha, see pole kohe kindlasti koht, mille pealt kokku hoida. Nii pottsepp kui ka korstnapühkija peaksid sellist asja kontrollima.
Pliidiplaat võiks raamiga ikkagi tasa olla, kuigi varem või hiljem ta kuumaga natuke ikkagi kuskilt serva üles kergitab. Lisaks nagadele toetab pliidiplaat ka äärekividele ning peaks olema saviga hermeetiliselt paika pandud. Samas kui tõmme oleks normaalne, siis pole isegi suur pragu pliidirauas takistuseks. Suits ja leek kihutavad otse soemüüri, ega taha kuskilt praost ennast tuppa pressida.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Sisekivid nagadest kõrgemal,pl.plaadi ja shamoti vahele panen villa. Asupaik tõenäoliselt rannikul,kus tuul keerutab ülalt alla või lähedal kõrged puud-korstnale müts peale.Soemüüri lõõristik,suue sinna või korstnasuue liialt väiksed! Kas samasse lõõri on ka naabrite küttekehi suubumas või lausa ventilatsioon ?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Keskmine kirjutas:Sisekivid nagadest kõrgemal,pl.plaadi ja shamoti vahele panen villa. Asupaik tõenäoliselt rannikul,kus tuul keerutab ülalt alla või lähedal kõrged puud-korstnale müts peale.Soemüüri lõõristik,suue sinna või korstnasuue liialt väiksed! Kas samasse lõõri on ka naabrite küttekehi suubumas või lausa ventilatsioon ?
Korstnale jah vajadusel katus peale ja ikka selline mis kiiresti ja lihtsalt töökoda vajamatta lahti käib puhastamiseks.
Nimetatud vahet tihendatakse ka paelaga mida pannakse ka uste tihendamiseks,kruvikaga pressid paela vahesse.Pilt korstnast katusel pole paha.Kas korstnajalas pliidi lõõris luuk ikka on ees ja kinni ja hermeetiline?Väsinud ja irvakil luuk kah nõrgendab tõmmet.
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas merike »

No mingit mütsi korstnale panna ei saa, tegu on korterelamuga ja kui teised korterid nõus pole, siis jääb igasugune isetegevus üldse ära. korteris on kõik OK. samasse korstnasse suunduvad ka veel minu ahju ja ülevalt naabrite ahi ja pliit. pliidi suhtes ei oska öelda, kas nad teda kasutavad, aga ahju tundub, et kütavad küll. kunagi oli jutt, et kuna korstnas on nii tuulutus kui suitsulöör, et nende kahe vahelt on kivid välja kukkunud , aga kui õige jutt see on, ei tea. ja seda ei paranda kah mitte keegi, meil majavalitsusele kuuluv maja ja niipea ühistut ei tehta. naabrid omavahel ei suhtle ja nii on. minul oli ainult üks soov, tihendada puupliidiääreraua ja plaadi vahelist praegu. mõte käib juba sinnasuunda, et äkki lasta äärerauast riba välja lõigata, et ta jääks väiksemaks, et siis pliidiplaat mahuks tip-top ilma pragudeta sisse ära. mõõtsin joonlauaga, prao laius on 8 mm. minu arust natke palju
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

merike kirjutas:No mingit mütsi korstnale panna ei saa, tegu on korterelamuga ja kui teised korterid nõus pole, siis jääb igasugune isetegevus üldse ära. korteris on kõik OK. samasse korstnasse suunduvad ka veel minu ahju ja ülevalt naabrite ahi ja pliit. pliidi suhtes ei oska öelda, kas nad teda kasutavad, aga ahju tundub, et kütavad küll. kunagi oli jutt, et kuna korstnas on nii tuulutus kui suitsulöör, et nende kahe vahelt on kivid välja kukkunud , aga kui õige jutt see on, ei tea. ja seda ei paranda kah mitte keegi, meil majavalitsusele kuuluv maja ja niipea ühistut ei tehta. naabrid omavahel ei suhtle ja nii on. minul oli ainult üks soov, tihendada puupliidiääreraua ja plaadi vahelist praegu. mõte käib juba sinnasuunda, et äkki lasta äärerauast riba välja lõigata, et ta jääks väiksemaks, et siis pliidiplaat mahuks tip-top ilma pragudeta sisse ära. mõõtsin joonlauaga, prao laius on 8 mm. minu arust natke palju
Kirjutasin ju Nimetatud vahet tihendatakse ka paelaga mida pannakse ka uste tihendamiseks,kruvikaga pressid paela vahesse.mõned poed müüvad meetri kaupa seda paela,mõõdad prao ära ja vastavalt mõõdule ostad paela.
Minul kalendris 2016 aasta mitte enam vene aeg kus olid majavalitsused.Kortermajas korstnad on ühistu omand,kui ühistut pole siis korterivaldajate omand ja korstna katust ei keela keegi panna.Kui lõõri vaheseinad puru siis seda katuselt näha juhul kui väga kõrge kortermaja pole.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ahjuke kirjutas:vahet tihendatakse ka paelaga mida pannakse ka uste tihendamiseks
Lisan igaks juhuks juurde, et tegemist on erilise tulekindla nööriga, mida kasutatakse AHJUUSTE tihendina. Mittepottsepana mõtlesin algul ise ka, et mis pagana ukse tihendit isand ahjuke soovitab.
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas merike »

nõuka aeg või mitte aga meie maja haldaja ongi .... linna majavalitsus, mis kuulub ..... linnavalitsusse haldusalasse. varsti pidi ära kaduma see ettevõte aga praegu on nii. sellepärast ei olegi ükski elanik huvitatud midagi remontima no ja majanvalitsus ammugi. aga lähen siis poodi seda paela otsima. küsin igaks juhuks, kas on targem panna ühesugune pael ja eelnevalt sättida pliidiplaat sinna äärte vahele ühtlaste vahedega või ajada pliidiplaat kuskile nurka ning kasutada suuremat paela ??
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Küülaline kirjutas:
ahjuke kirjutas:vahet tihendatakse ka paelaga mida pannakse ka uste tihendamiseks
Lisan igaks juhuks juurde, et tegemist on erilise tulekindla nööriga, mida kasutatakse AHJUUSTE tihendina. Mittepottsepana mõtlesin algul ise ka, et mis pagana ukse tihendit isand ahjuke soovitab.
Kuna jutt käib tulega kokku puutuvast tihendist siis polegi ju muid valikuid.Toa uksi tihendatakse ikka kumm või silikoon tihendiga tänapäeval.Vähemalt mina küll ei tea pael tihendit toaukse tihendamiseks.
Lisaks tulekindel see tihend pole,kannatab kuumust teatud piirini.Kõva kuumuse käes tihend paakub nagu tulekindel kivivill ja kaotab elastsuse ja painutamisel pudeneb pulbriks.Nähtud oma silmaga 410x410 ahju uksel kõva ülekütmise tulemusena.Siin alles oli teema kus pildil banaaniks köetud 8mm riba,samal ahju ukselk tihend pael pulbriks muutunud.viewtopic.php?f=1&t=56188
veiko 10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr 2016, 22:24

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas veiko 10 »

kas korstnapits on väljast vaates viisakas? kui jah siis sisevooder pudeneb. LAHENDUS: Šamott vooder uuendada ja hind jagada korstna kasutajatega, siis hind on taskukohane. Restisuurus mõjutab pliidi tõmmet, kutsuge asjatundja ja jagage oma kogemusi meiega.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

veiko 10,millel Sinu arvamus põhineb ?
veiko 10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr 2016, 22:24

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas veiko 10 »

Austatud SM Keskmine. minu arvamus põhineb kogemusel, sama asi oli minul vent-lõõris pudenes seest poolt(kord suuremad tükid ja kord väiksemad tükid kuni peene puruni välja). Tänan küsimast. Lugupidamisega Veiko.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

veiko 10 kirjutas:kas korstnapits on väljast vaates viisakas? kui jah siis sisevooder pudeneb. LAHENDUS: Šamott vooder uuendada ja hind jagada korstna kasutajatega, siis hind on taskukohane. Restisuurus mõjutab pliidi tõmmet, kutsuge asjatundja ja jagage oma kogemusi meiega.
Pitsi kõrgus meeter ja enam siis kuidas laod sinna uut voodrit sisse välisosa lammutamatta?Lihtsam ja vast ka soodsam kandiline lekist hülss sisse ja koonuses.
Mina küll ei tea nii väikse piluga resti tänapäeval mis võiks tõmmet segada,küll,aga leidub bspetsialiste kes panevad resti valet pidi koldesse ja resti müürivad nii koldesse,et vea paranduseks tuleb kolle laiali lamutada.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Tänapäeval kasutatakse lühendit ksf (kaasfoorumlane)! Kus eelpool kirjutatus on mainitud sisevoodrit korstnas? Sellist tagasilööki põhjustab korstnapitsi asukoht viilkatuse puhul, kui asub harjast eemal ja olles liiga lühike(teiselt poolt puhuv tuul lööb alla)ning eelpool mainitu. Tõmmet,ehk kütmisprotsessi kiirus reguleerid ikka tuharuumi uksega,kas Lp.SM veiko 10 kasutab käsitööna valmistatud tillukest resti millel olematu võimalik õhuliikumine?
veiko 10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr 2016, 22:24

Re: pliidiga probleemid

Lugemata postitus Postitas veiko 10 »

Austatud Kaasfoorumlased, ma pidain silmas resti u 20x25 või 12 x40. Kuna olen kokkkupuutunud kus rerve koldepõhi on rest. Sest siin ju pilte pole, ei korstnast ei muust. et panna täpsemat diagnoosi. Aitäh vaatamast.
Vasta