Hakkan ahju ehitama

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Mammut kirjutas: Kas keegi viitsib minu viidatud linki kiigata ja mõne vastuse mulle toksida? :hello:
Kui see link tänaseks lõhki ei ole siis mina olen Viidel Kastru.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas motamees »

Mammut kirjutas:...Kas keegi viitsib minu viidatud linki kiigata ja mõne vastuse mulle toksida? :hello:
Nõustun külamuttidega, et see ahi on ehitatud lõhki minema. Viidel Kastru koht on juba välja mängitud, mina võtan siis Angela Deivise koha.
Kahju, et ahju kohta edasist saatust teada pole. Või on, näidake mulle ka.
Igaljuhul ära sa seda ahju küll omale eeskujuks võta tegemisel. Seal pole näha kusagil paisuvuuke. Kui samott paisub, siis peab välismüüritist eest ära lükkama.
Viis lööri on ka palju. Lõhkusin ühte sellist ahju. Esimene löör oli täiesti valge (tugev kütmine) ja viimane juba täiesti tahmane. Sama ehitusega ja ahi oli pragusid täis.
Viis lööri.jpg
Viis lööri.jpg (180.63 KiB) Vaadatud 5017 korda
Praguline.jpg
Praguline.jpg (156.2 KiB) Vaadatud 5016 korda
.
Tel 5o9279o
Mammut
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Sept 2016, 20:53

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Mammut »

See tõesti jube. Mul tuleb sama suur see ahjuke, kahjuks peab see tulema ikkagi ülevalt minekuga korstnasse, kui eest (ukse poole) vaadata siis vasakust nurgast tuleb välja. Korsten sinna suunda. Kui veidi aitab siis saab teha pool kivi veel sügavam. ehk siis 3x4,5. Ise olen mõelnud siis tagant tõusvat, külgedelt langevat, eest tõusvat. Ons see võimalik, v mõistlik? :confused:
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tahtmine on hea asi aga ainult sellest ei piisa. Ära jända.
Pottseppmeister "Kaminahi"
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas keemik »

Minu kreedo on olnud viimased aastad dekaani sõnad ülikooli avaaktuselt: "Kõik on keeruline, kuni see ükskord lihtsaks saab!", aga vahel tõstan ka mina käed üles ja lasen profesionaalil selle töö ära teha. Nii läks mul ka ahjuga ning ma ei kahtse seda otsust. Liiati, siit foorumist saad kohe paar tipptasemel tegijat. Loen su küsimusi ja arvamusi, ning sul on veel pikk maa minna, kas umbes/täpselt 1000 eurot tööraha kokkuhoidu on seda kõike väärt?
Mammut
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Sept 2016, 20:53

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Mammut »

Pikk maa jah, ära muretse, iga päev saan targemaks. :) Laduma ei hakka enne kui tean mida teen ja miks teen.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Sinu senised küsimused pole just lootustandvad. :? Võiksid võtta kuulata, mida soovitatakse, sulle. Mis töödega oled tegelenud, et pead end olema valmis omandama pottsepatarkus foorumi kaudu? Mõned meieküla isetegijad on siiski käinud ka isenesetarkuseks kursustel, ...aga need maksavad üle ahjutöö hinna :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Urmas kirjutas: (2) Üksikelamus, suvilas, aiamajas, taluhoones ja väikeehitises võib enda tarbeks ahju, kamina või pliidi ning korstna ja ühenduslõõri ehitada või paigaldada ka pottsepa kutsetunnistuseta isik, järgides küttesüsteemi ehitamise nõudeid.
Mammut,
olgu see veelkord sulle meeldetuletuseks. Sinu enda sõnade järgi elad korterelamus. Sa plaanid ise ehitades ebaseaduslikku tegevust. Ainult ühe ahju pärast kursustel käimine ja endale paberite tegemine (iseseisvalt ehitamiseks ei piisa kõige lahjemast paberist) pole aga majanduslikult mõtekas. Nagu viidati - odavam on lasta see ahi meistril teha ja ise tegeleda samal ajal sellega, mis siiani leiva lauale toonud.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas motamees »

Mammut kirjutas:See tõesti jube... Ise olen mõelnud siis tagant tõusvat, külgedelt langevat, eest tõusvat. Ons see võimalik, v mõistlik? :confused:
Jube küll, aga ikka tahad. Võimalik on, aga mõistlik ei pole.
Aga edu.
.
Tel 5o9279o
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

http://www.osnovaremonta.ru/kaminopech-35x35-kirpicha/

Vaata siit. Siit sain ülaltühendusega ja enam just see mis sa soovid ahju koos kõigi joonistega.
Võin kinnitada, et selle järgi on täiesti nullteadmistega tegelased töötava ahju valmis saanud.
Mammut
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Sept 2016, 20:53

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Mammut »

Tänud kõigile! Üks küsimus vahelduseks selline- Kolde körval ubmlöör(augud siis kolde seinas) Kas sellest on reaalset kasu? Ilma selle nn umblöörita kas siis soojaks ei lähe nii hästi kolde välissein? Veski raamatus kah see olems, aga targemad äkki oskavad ära seletada selle kasulikkuse? Ilma vs aukudega kolle. :bye:
Grond
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 09 Okt 2015, 22:24
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Grond »

Mammut kirjutas:Tänud kõigile! Üks küsimus vahelduseks selline- Kolde körval ubmlöör(augud siis kolde seinas) Kas sellest on reaalset kasu? Ilma selle nn umblöörita kas siis soojaks ei lähe nii hästi kolde välissein? Veski raamatus kah see olems, aga targemad äkki oskavad ära seletada selle kasulikkuse? Ilma vs aukudega kolle. :bye:
Ei saa aru, mida sa mõtled selle all, et kolde seinas on augud.

Kui Sa mõtled sellist lahendust: Kolle (Ma loodan, et Motamees ei pane pahaks, et tema leheküljelt pilte viitan), siis need augud on selle jaoks, et koldesse lisaõhku saada. Seda siis puhtama põlemise eesmärgil.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas motamees »

Grond, sa vist oled valel teel... sina räägid restkoldest tema aga unistab umbkoldest ja vaatab Veski raamatut. Jutt käib vast presssooja aukudest. Eks vanema ehitusviisi pooldajad kommenteerivad neid aukusi, mis pärast tuhka täis lähevad.
.
Tel 5o9279o
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Hr. Arvo Veski raamat "Ahjud , pliidid , kaminad" kirjeldab piludega kollet kui presskollet , tuha ladestumisest kolde piludesse pole märget , küll on aga kolde kiituseks toodud ahju kiirem soojenemine .
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

edvard. kirjutas:Hr. Arvo Veski raamat "Ahjud , pliidid , kaminad" kirjeldab piludega kollet kui presskollet , tuha ladestumisest kolde piludesse pole märget , küll on aga kolde kiituseks toodud ahju kiirem soojenemine .
Huvitav, et polegi märget :scratch: Aga tuharesti kohta on märget?
Pottseppmeister "Kaminahi"
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas edvard. »

kas Tavalugeja üritab mind "käima tõmmata" ? Veski raamatus on umbes selline tekst : Kahjuks ehitatakse praegusel ajal veel palju umbkoldega ahjusi , sest pottsepad ei ... . Aitab küll , ma ei hakka siin unibuild ile reklaami tegema , reklaami end ja oma konstruktsiooni ise , reklaami eest maksa ka ise . Parimat ja ära jäta ravimeid võtmata . Edvard .
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

edvard. kirjutas:kas Tavalugeja üritab mind "käima tõmmata" ? Veski raamatus on umbes selline tekst : Kahjuks ehitatakse praegusel ajal veel palju umbkoldega ahjusi , sest pottsepad ei ... . Aitab küll , ma ei hakka siin unibuild ile reklaami tegema , reklaami end ja oma konstruktsiooni ise , reklaami eest maksa ka ise . Parimat ja ära jäta ravimeid võtmata . Edvard .
Mis sind sedasi lõhkuma ajas küll? Anna andeks, Edvardike :beg:
Pottseppmeister "Kaminahi"
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Siin mainiti, et foorumis on mitu tipptegijat varnast võtta. Ma huvi pärast uurin, millise lahenduse pottsepad mammutile kui kliendile antud olukorras välja pakuks?
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas raga »

Mis korstnalõõr üldse on ja kui pikk? Muidu soovitaks põhikere servi servi va kolde osa on siis lappi ja pilukana. Ise pole venelasega pilukat teinud, aga mine tea, kivi soojeneb ühtlasemalt ja äkki täitsa pida. Muidugi paar ankruringi paneks igaks juhuks ikka.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

CarlN kirjutas:Siin mainiti, et foorumis on mitu tipptegijat varnast võtta. Ma huvi pärast uurin, millise lahenduse pottsepad mammutile kui kliendile antud olukorras välja pakuks?
Sinu arvamust huvitav teada kui selle varnast võtaksid.
Pottseppmeister "Kaminahi"
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Hakkan ahju ehitama

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Tavalugeja kirjutas:
CarlN kirjutas:Siin mainiti, et foorumis on mitu tipptegijat varnast võtta. Ma huvi pärast uurin, millise lahenduse pottsepad mammutile kui kliendile antud olukorras välja pakuks?
Sinu arvamust huvitav teada kui selle varnast võtaksid.
Ilmselt 5-lõõrilise.
Vasta