Korstnamüts ja tõmme

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Korstnamüts ja tõmme

Lugemata postitus Postitas xil »

Kas selline müts http://www.silikaat.ee/juhendid/silikaa ... dusjuhend/ võib korstna tõmbe tuksi keerata, on kellelgi kogemusi? Tehnoloogiliselt oleks sellist lihtne teha. Teen vist prooviks vanast terasplekist, seda mul käepärast, ning kui töötab, siis roostevabast korraliku.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Korstnamüts ja tõmme

Lugemata postitus Postitas xil »

Ise küsin, ise vastan: Pigem läks tõmme peale korstnale mütsi peale panemist paremaks, kui halvemaks.
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Korstnamüts ja tõmme

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Tere.

Moodulite puhul pole vahet, kui on peal see, mida pakutakse. Tellis ja krohvitud korstnapitside puhul tee asi nii, et viisaks jääks väljanägemiselt. Tõmmet ta nüüd küll ei takista miskimoodi, kui sa teda just silmini pähe ei tõmba korstnale.
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Korstnamüts ja tõmme

Lugemata postitus Postitas xil »

Kas alumiiniumist müts ei sobi? Selle saaks katusega sama värvi värvida, juhul, kui õiget värvi plekki ei leia. Roostevaba peal vist värv hästi ei püsi ning roostevaba on kallim ka. Vaatasin plekksepatöökojas (oli sinnakanti asja), mitmed olid PURAL terasplekist korstnamütsid tellinud. Mul on teisel majal korstnapitsi serv PURAList ning on aastatega rooste läinud, küll vaid lõõri poolt nii et rooste välja ei paista.
veiko 10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr 2016, 22:24

Re: Korstnamüts ja tõmme

Lugemata postitus Postitas veiko 10 »

Tere. Ma arvan et värv võib maha kõrbeda, alumiiniumile ei pruugi hästi värv peale hakata. Aga mõte on hea. :good:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korstnamüts ja tõmme

Lugemata postitus Postitas Urmas »

veiko 10 kirjutas:Tere. Ma arvan et värv võib maha kõrbeda, alumiiniumile ei pruugi hästi värv peale hakata. Aga mõte on hea. :good:
Vabamüügis on olemas kuumakindlaid värve, mis kannatavad 600 kraadi ja püsivad metallil ka välitingimustes. Veel olemas variant värvida kuumakindla pulbervärviga ja selle teenuse pakkujaid hulgim.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Korstnamüts ja tõmme

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Müts ei ole tehniline sõna. Korstnakatus, alumiinium, must.

https://www.google.ee/search?q=schiedel ... nkbOL4M%3A
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta