miks haiseb pliidi kütmisel??

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas merike »

Mina elan 1949 aastal ehitatud korterelamus. Viimasel ajal on suur mure pliidi kütmisega. Mul on selline pliit, mille suitsutoru on viidud otse korstnajala sisse, umbes meetri kõrgusel põrandast. Olen täheldanud, et kui ma kütan pliiti väheke, ei ole mingit probleemi, aga kui kütan rohkem, nii et soojaks läheb ka suitsutorust allapoole jääv korstnajala osa, siis hakkab sisse ajama jubedat solgihaisu. Olen kuulnud sellist juttu, et vanades talumajades oli kuivkäimla tuulutus ühendatud pliidi või ahju korstnalööriga .... ma ei tea, kas ma väljendasin ennast täpselt, aga mingit moodi pidid need asjad olema, et siis võis ka haisu sisse ajada. Sooviks teada, kui suur on võimalus, et minul on nüüdses elamises sama probleem, kuigi mul ikka WC. See solgihais lausa tapab ... ja mul on siit ka küsimus, kas see hais on ka tervisele kuidagi mõjuv?
ja kuidas kindlaks teha, mis haiseb ja miks haiseb ja kuidas seda parandada? kõik "spetsialistid" kes on mul kodus käinud ei ole mitte midagi osanud arvata, kes ütleb et solgihais tuleb läbi akna, kes ütleb et kuna pliit võtab kütmisel toast õhu ära siis solgihais immitseb põranda alt tagasi asemele, kes ütleb et korstnajalga ei oleks üldse tohtinud seda pliiti ühendada jne.
meumers
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 142
Liitunud: 21 Apr 2007, 17:10
Asukoht: Üle Eesti
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas meumers »

Tere

Nii jutu järgi ei saa öelda milles probleem.
Peaksin ikka kohale tulema .
Kas hetkel on kah ühendatud wc toru korstnasse.

lgp
mait
talutaastus@gmail.gom

tel:53325261
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Prooviks pliiti küttes mõne (plast)akna lahti teha, äkki siis ei tule haisu?
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas merike »

ei ole õrna aimugi kuidas jooksevad EC torud ja tuulutused. Aga kui pliit koos suitsutoruga välja tõmmata, siis tekkinud august tuleb tõesti sama haisu ... justkui! ei saa enam hästi aru, sest terve korter haiseb pliiti küttes.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pliidi uksest ei saa kütmise ajal hais sisse tulla, kuna suits liigub lõõri!
Järelikult saab hais sisse tulla sama korstna tahmaluugi august või mis iganes avast. Otsi seda, kirjelda seda!
Mehhanism viitab sellele, et samal korstnal on tahmaluugi ava ära roostetanud, puudu või katki. Tavaoludes imeb korsten sealt avast õhku sisse ja samas lõõris olev solgituulutus tuppa ei tule. Ei tule ka pliidiuksest (tõmme on hea). Korralikult küttes aga korstnas viimalõõri kohast sulgeb altpoolt tulevatele gaasidele tee ülesse ja viimased lükkavad pahti korstnajala avast endid sisse. Või siis tekitab pliit nii hea alarõhu toas, et imetakse suvalisest august hais tuppa (ei peagi samas lõõris solgituulutus olemagi).
Tuvasta kõigepealt ava kust solgihais tuppa pääseb.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

merike kirjutas: kes ütleb et kuna pliit võtab kütmisel toast õhu ära siis solgihais immitseb põranda alt tagasi asemele,
Sellisel auväärt vanusega kanalisatsioonil võib esineda pidamatust. Esmalt tuleks kontrollida köögivalamu äravoolutorude ühenduste hermeetilisust.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas officer »

Adlolf kirjutas:
merike kirjutas: kes ütleb et kuna pliit võtab kütmisel toast õhu ära siis solgihais immitseb põranda alt tagasi asemele,
Sellisel auväärt vanusega kanalisatsioonil võib esineda pidamatust.
...nagu inimeselgi :roll:
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas merike »

värskelt kontrollitud. kui pliiti ei küta, siis ei ole mitte mingit võõrast lõhna. kui pliiti kütta natuke, hakkab kuskilt tulema solgihaisu. Kui pliiti kütta keskmisest rohkem, haiseb kui tõhk. ninaga käidud ja nuusutatud. kraanikausi alt, dushinurga lähedalt wc-st haisu ei tule. hais on köögis ja koridoris, pliidi lähedalt tuleb eriti vängelt, kust täpselt, no ei saa aru.
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas merike »

selline tunne on ikkagi et kui kütmisel soojeneb köögi õhk, siis see hakkab haisema. see ei ole võimalik. kõik tahmaluugid on kenasti kinni ja sealt haisu ei tule. minu variant on ikka, et kui korstnajala alumine osa soojeneb, tänu sellele et ka pliit asub korstnajalale küllalt lähedal, siis korstnajala allosas miski haiseb. seal ei saa miski haiseda peale selle, et sinna suundub mõni tuulutustoru .... aga seda vist ei ole mitte kuidagi võimalik kindlaks teha.
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas maurus »

Võib-olla on kuskil pliidi läheduses kas põranda all mõned näriliste laibad, mis siis soojas haisema hakkavad :mrgreen:
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Okt 2007, 11:16

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas merike »

pole kunagi ühtki närilist näha olnud, terves majas keegi pole rääkinud et kunagi oleks kuskil olnud. seega peab ikka veel otsima ja vaatama seda asja. no võimatu on sees olla, õudne hais ja just selline solgi mitte raipe hais. meil kunagi maamajas oli rott põranda alla ära surnud, see oli tõesti jube lõhn aga hoopis teistsugune. aitäh kõigile kaasa mõtlemast
veiko 10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr 2016, 22:24

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas veiko 10 »

Kas te olete remonti tehtud, enne seda ebamugavust. Kui jah siis mida? (soojustanud, vanu ventauke tätunud jne). :?:
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: miks haiseb pliidi kütmisel??

Lugemata postitus Postitas rundll »

maurus kirjutas:Võib-olla on kuskil pliidi läheduses kas põranda all mõned näriliste laibad, mis siis soojas haisema hakkavad :mrgreen:
Tõenäoliselt raiped haisevad ka siis kui ei küta. Ega siis jahtunud köögis pole ometi miinused .
Vasta