Valin kaminahju

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Zirkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Nov 2015, 08:20
On tänanud: 1 kord

Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Zirkel »

Nagu siis pealkirjas olemas, valin koju kaminahju. Lisakütteks. Kodus maasoojuspump peakütteks. 2 korrust, 114 m2, all siis kaminahju valmidus olemas moodulkorstna näol, avatud planeering u. 45-50 m2. Kõik variandid on läbi käidud... ja lõppkokkuvõttes jääb asi ikka marketi variandi peale. Seda siis põhjusel, et meie jaoks on kompaktsus kõige tähtsam. Käis mul siin minu jaoks ainus mees, kellel laseksin ahju teha, kuid tuleb lihtsalt liiga suur ja raske meie jaoks. Ja nagu karta oli, järjekord (mis küll võib heal juhul muutuda) meie jaoks liiga pikk , sest tahaks hiljemalt jaanuari kuu sees, et kaminahi oleks püsti. Samuti olen aru saanud, et sellised salvestavad tellisahjud peaks olema rohkem mõeldud igapäevaseks kütmiseks, mitte lisakütteks. Hinnast ei tasu rääkida... saaksin meistrilt põhimõtteliselt 2 ahju marketi ahju hinna eest, kuid mis teha, ise oleme endale need kriteeriumid seadnud ja oleme nõus ka maksma selle eest. Kuna tegu ei ole põhiküttega, vaid lisaküttega, siis ei kavatse ka viimast võtta soetatavast kaminahjust, mistõttu pimesi loodan, et varsti ei ole vaja mingit remonti teha kaminahjus... krt seda teab. Panen siia nüüd mõned lingid ja ehk kuulen, mida Teie valiksite nendest endale lisakütteks?

http://www.kodukolle.ee/pages/et/tooted ... d/joya.php
http://www.ahjusepad.ee/beta/ahjud-2/mo ... hel-detail
http://www.kaminameister.ee/index.php?i ... ct_id=1220
http://www.kaminameister.ee/index.php?i ... ct_id=1233

Mõned on veel, nt. Tulikivi (kuna võrdlen seda tüüpi kaminahju ainult Nunnauuniga, siis hinnapäringud andsid järgmise tulemuse, samade näitudega kaminahjude hind on 15-30% Nunnauuni kasuks), Ahja moodulahi (ei sobi meile, kuna soovime ahju max kõrguseks 1700 mm ja nii madalat pole leidnud) Kindlasti on tootjaid veel, kuid ise usun, et nende nelja seast peaks ikka midagi sobivat olema. Hind jääb neil laias laastus samale pulgale, kui arvestada kokkupanek, transport jne. Hinnapakkumised on seda näidanud. Loodan, et keegi oskab kommenteerida. Head päeva.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Seda Saltsburgi on siin küll kõige valjemini kiidetud.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Saltsburgi puhul kas soovime katlakütja olla?
Küttepuude kogus 2,3 kg
Maks. küttepuude lisamisi 5X
Lisamise sagedus 1 kord tunnis
Kütmiskordi ööpäevas 1
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui soovitakse lisakütte ahju siis see ongi ju parim. Viis korda saab lisada. 5 tundi saab lisakütet.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Zirkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Nov 2015, 08:20
On tänanud: 1 kord

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Zirkel »

Jah, kogu päev siin foorumit lugenud ja netis surfanud. Valin selle Nunnauuni Joya. Naise kaudu sain ühe ta tuttavaga rääkida, kellel on sama firma ahi kodus juba pea 10 aastat. On ostuga rahul, midagi puruks pole, soojeneb ja soojust ka hoiab. Meil alumised korrused pea samad m2-id, mul maja soojustus natuke parem tema arvates. Teisel tuttaval on Tulikivi kodus ja ka väga rahul. Põhikütteks ei kasuta kumbki neid. Kuna ühtegi muud kogemust kuskilt mujalt kuulda pole, siis valik nii raske polegi, kui arvasin, voolukivi ta olema saab. Eks siis hiljem panen enda arvamuse ka siia sellest Joyast.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Õige valik,ise oleksin sama või siis selle tiileri valinud.Tulikivit ei soovita.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ahjuke kirjutas:Tulikivit ei soovita.
Miks, kas saad ka selgitada? Mul on 13 aastat igapäevaselt kasutuses ja olen rahul.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kui pidevalt kütta ei plaani, kas kaminasüdamik kivikestas poleks mõistlikum? Hoiad 3000 eurot kokku ja saad Tenerifele sõita. Kui plaan igapäevaselt kütta, siis teine asi.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Tulikiviga selline teema,et seni kuni sul ahi põsti ja tõmbab siis oled rahul,aga kui ei tõmba mingil põhjusel siis tulikivi eestit sinu mured enam ei hyvita,ajavad lolli juttu ja ei muud.Kuigi ahju ehitaja peaks ka ahju tõmbama panema.Olen mitmed tulikividega hädasolijaid sellistel kordadel aidanud.Järvik jahub korsten lühike lao pikemaks,10 m lühike korsten?????Korstna pikkus endine,aga ahi tõmbab.Kurb.
Zirkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Nov 2015, 08:20
On tänanud: 1 kord

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Zirkel »

keemik kirjutas:Kui pidevalt kütta ei plaani, kas kaminasüdamik kivikestas poleks mõistlikum? Hoiad 3000 eurot kokku ja saad Tenerifele sõita. Kui plaan igapäevaselt kütta, siis teine asi.
Kes teab, äkki maasoojuspump arvab ükspäev, et aitab koostööst. Siis hea, kui midagi korralikumat alternatiiviks muretsetud. Käisin täna Tallinnas käega katsumas erinevaid ja valik jäi ikka kindlalt Nunnauunile.


ahjuke kirjutas:Tulikiviga selline teema,et seni kuni sul ahi põsti ja tõmbab siis oled rahul,aga kui ei tõmba mingil põhjusel siis tulikivi eestit sinu mured enam ei hyvita,ajavad lolli juttu ja ei muud.Kuigi ahju ehitaja peaks ka ahju tõmbama panema.Olen mitmed tulikividega hädasolijaid sellistel kordadel aidanud.Järvik jahub korsten lühike lao pikemaks,10 m lühike korsten?????Korstna pikkus endine,aga ahi tõmbab.Kurb.
Tulikivi ei ole olnud plaaniski soetada. Hinna vahe oli natuke uskumatu meie jaoks võrreldes Nunnauuniga. Kui küsida võib, mis sa siis oled pidanud nende ahjudega tegema, et need uuesti tõmbama oled saanud? Edu!
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Tulikivi ahjudel puhul peab olema korstnas hea tõmme,kui seda pole siis suits toas ja tulikivi eestit see ei huvita.Probleemid ikka korstendes.Viimane juhtum kus maja 2 kordne ja korstna kõrgust tubli 9 m.All korrusel tulikivi ahi tõmbas hästi,teisel korrusel samas lõõris suits toas ja juba mitmes sanitaar remont.Järvik August jahub korsten lühike tehke pikemaks?!?!?Kas siis laome 3 m torni katusele?Ja kas pärast investeeringut hakkab ahi tööle?Ei hakka,lao või 10 m kõrgemaks.Esimest korsa käisin nägin korstnas mingi kitsendus kust pomm napilt läbi läks,lõõr 14x27.Ütlesin omanikule kohe,et see tuleb eemaldada.No kes see kuulab.Lexus istumise all ja mindi poodi ja toodi 400 maksev tõmbeventilaator,panin selle peale ja tulemus sama.Enda kodukootud ventikaga mis võimsam hakkas juba lubama.Omanikul ei jäänud lõpuks muud üle kui köögis kus kõik ilusti kahhli all tuli korstnasse ava lõhkuda ja jama eemaldada.Plaatija oli ühe plaadi välja lõiganud ja asi korras.
Kogu häda oligi selles,et ülemine ahi läks korstnasse otse selle kitsenduse alt ja selles punktis tõmmet polnud.
Kui normaalse pottsepa laotud ahjul on uksekohal nii 3-4 kivikihti kõrge nö tühimik kuhu suitsul võimalik koguneda otsides teed korstna poole siis tulikivil seda pole,Paraku ka vanakooli pottsepad laovad nt ringlõõriga ahju ja kunde soovib suurt klaasust siis tehakse ahi endine ja suur uks ette.Tulemuseks ukse ülemine serv koldelaega tasa ja jälle suits toas.
Viimati muutis ahjuke, 27 Nov 2015, 17:57, muudetud 1 kord kokku.
Zirkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Nov 2015, 08:20
On tänanud: 1 kord

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Zirkel »

Ok. Endal Rondo + korsten ja tõmme on korralik. Ainus jama, et liitekoht on plaanitud üles, mis aga ei sobi Joyaga, nii et mees, kes kohale tuleb, peab alla uue augu tegema. Nagu olen aru saanud, pole sellesse keraamilisse torusse augu tegemine mingi lapsemäng, kuid mees, kes tuleb ahju kokku panema on seda probleemi juba mujal objektidel lahendanud, nii et ei pabista väga.
Hoopis teine asi hakkas mind aga huvitama seoses Tiileri ahjuga. Nt. http://www.kaminameister.ee/index.php?i ... ct_id=1215 maksab koos kokkupanekuga 4100-4300 € + transport. Mis on selle Tiileri ja tavalise soojust salvestava tellisahju (1800x1000x800 - u. sellised möödud olid, kui õigesti mäletan - mulle pakkumine 2200 € ilma lõppviimistluseta) erinevus, et hinnavahe pea 2000 € ? Nagu aru saanud, siis üles ladumine kestab 1 nädal, muidu 2 ? Rohkem nagu ei ole erinevusi leidnud... soojust salvestavad tellisahjud ju mõlemad. Või olen millestki valesti aru saanud?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Tiileri ahi on tehase töö ja pakun kõrge kvaliteet taga,tavaline tellisahi siis iga üks laob ise moodi,tublimad teevad lisatööd ja panevad ülesse külgedele samottvoodri sisse,et leek vastu punast kivi ei käiks,laisemad ei pane.Tiileril korralikud suured puhastusluugid all,vaayta meie pottseppade ahjusi paljudel madal luuk ja puhastamine problemaatiline jne,jne.Meil pottsepad laovad kaminahju kahe päevaga.Tiileri nädal täitsa usutav kuna tehases kõik valmis lõigatud.Minu silmis plusspunktid tiileri suunal.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Saksassa uuden Tulisydän Firebox'in koepoltto viikko isossa labrassa, jotta saadaan uusi serttifikaatti uudelle tulisijallemme.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

12307544_10153086868975870_3055502616254315397_o.jpg
12307544_10153086868975870_3055502616254315397_o.jpg (158.45 KiB) Vaadatud 7008 korda
Pottseppmeister "Kaminahi"
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Vaatan ja imestan Ahjukese juttu...
Kahjuks ei saa mina ahju valmis paari päevaga. Ilmselt saamatu.
See lisavoodri värk minu silmis kallutaks pigem käsitöö ahju poole. Kogemused näitavad, et tunduvalt kindlam saab.
Iga korraliku käsitöö ahju eelduseks on niisiis inimene kes Tema valmis teeb. Siit võikski üldse peale hakata.
inimesest kelle kätte usaldad oma tulekolde tegemise..Kodu võtme, vara ja lõppkokkuvõtteks ka tervise.
Ilmselgelt tehasest ei ole võimalik saada emotsiooni sellist nagu tegija Teie koju jätab jne..jne Ahi ei ole ainult kuumaks aetud kivi kärakas nurgas...
Aga see selleks..See tuleb kunagi hiljem..Või nt. ei tulegi..Ja ei peagi kõigile tulema. Ka tehases tehtud autodega ju sõidame ja ka kõik ok.... Millegipärast inimesed kel on võimalik eelistavad ikka käsitöö autosid. Ilmselgelt põhjusega ))
Tervitustega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Zirkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Nov 2015, 08:20
On tänanud: 1 kord

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Zirkel »

Tavalugeja kirjutas:Saksassa uuden Tulisydän Firebox'in koepoltto viikko isossa labrassa, jotta saadaan uusi serttifikaatti uudelle tulisijallemme.
?
meelisvaiksaar kirjutas:Õhtut.
Vaatan ja imestan Ahjukese juttu...
Jah, Meelisega nõus. Inimene, kes minu juures käis, ütles, et ahju tegemine läheb kuni 2 nädalat, mitte 2 päeva nagu mu eelmisest postitusest võis valesti välja lugeda.
meelisvaiksaar kirjutas:Õhtut.
Iga korraliku käsitöö ahju eelduseks on niisiis inimene kes Tema valmis teeb.
Nõus. Mulle väga meeldivad käsitöö ahjud, kuid lihtsalt meie praegusesse elukohta oleks see väikseim tellisahi (mida minu eelistatud meister pakkus), jäänud liiga suur. Just sügavus. 1m + korstnast lahti 10 cm oli liig kahjuks. Tehase omaga tuleb 590 mm sügavus. Kas tellisest, 590 mm sügav, max. 1600 mm kõrge, max 1500 kg, saab korraliku soojust salvestava kaminahju? Kohe kindlasti ei väida ma, et usun neid voolukivi näitajaid paberil ja et need on nüüd nii korralikud soojust salvestavad, kuid kui kõrvuti panna selliste parameetritega tellisahi ja minu valitud samade parameetridega voolukiviahi, siis jään viimase juurde, kuna nagu eelnevalt mainisin, sain tagasisidet usaldusväärsetelt inimestelt, kes mingi vea olemasolul seda mulle välja rääkimata ei jätaks ja kui sama firma, sama kütteklassiga voolukiviahi on andnud nende kodus korralikult sooja juba viimased 10 aastat, siis see oli meie jaoks lahendus. Tiileri jätsin ma valikust välja tänu suurele hulgale negatiivsele tagasisidele. Tagasiside siis Soome foorumite näol, kus omanikud neid ahjusid tagantjärgi on arvustanud ja põhiprobleem on just suur vahe lubatud ja tegelikkusega.
meelisvaiksaar kirjutas:Õhtut.
Millegipärast inimesed kel on võimalik eelistavad ikka käsitöö autosid. Ilmselgelt põhjusega

Jällegi nõus. Siin on ka minu jaoks suur ebavõrdsus, kuna tõeline meister auto kallal teenib minu teada väga väga hästi, kuid tõeline ahjumeister peab parema kütmisväärtustega ahjusid ehitama odavamalt, kui seda on tehase ahjud. Ok, ta ei pea, kuid olukord ju nõuab... See lause, et odavat ja head ei saa kaotas minu jaoks tähenduse, kui olude sunnil pidin ostma pea 2x kallima tehase kaminahju :D
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Tere!

Ikka ja jälle paneb imestama pottseppmeistrite pädevus. Kas siis Teie juures ei käinud mitte ühtegi meistrit, kes peale suure kivikasti midagi muud suudaks ehitada? Piiratud oskused ma ütlen, muud midagi.

Hinnaerinevus paneb imestama? Aga miks? Tellisahju (1800x1000x800) pakkumine töö+materjal 2200euri. Ilmselt kasutab pottsepp kõige odavamaid materjale ning töötasust jätab kõik maksud maksmata. Kui aga kasutada kvaliteetsemat materjali ning tööjõumaksud tasuda, olemegi jõudnud 4100-4300euri juurde. Lihtne.

Carl
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Olen näinud ma ka tellistest väikest ahjukest. Aga miks see ahi peab selline lelu olema, suures ja kallis majas, seda ei oska ära arvata. Ikka ja jälle paneb imestama.
Naabrikülas ladusid Tiileri pottsepad ahju kahe päevaga. Tiileri ahjudest siin videud näha olnd. Mis sääl kuldsemat?
Pottseppmeister "Kaminahi"
CarlN
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 29 Aug 2015, 10:29
On tänatud: 9 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas CarlN »

Kliendid ja nende soovid on hämmastaval kombel erinevad. No ei pea igas elamises laiuma 5 tonni kaaluv kivikoll.
Piiritusesõber
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 19 Mär 2011, 17:21

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Piiritusesõber »

CarlN kirjutas:Hinnaerinevus paneb imestama? Aga miks? Tellisahju (1800x1000x800) pakkumine töö+materjal 2200euri. Ilmselt kasutab pottsepp kõige odavamaid materjale ning töötasust jätab kõik maksud maksmata. Kui aga kasutada kvaliteetsemat materjali ning tööjõumaksud tasuda, olemegi jõudnud 4100-4300euri juurde. Lihtne.

Carl
Kui see on nii siis too palun siia näidiseelarved nähtavale!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1183
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas val »

Mis on lisakütte eesmärk ? Õigesti projekteeritud maasoojuspump ei vaja lisakütet. Kas ongi nii projekteeritud, et kontuur liiga väike ja ei küta ära või on põhjus muus ?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Mingi aeg oli türi kandis mehed kes ladusid tõstii 2 päevaga kaminahju üles.Mul tädil ka ahi mis oli kahe päevaga püsti pandud ja kallis oli olnud.See pole normaalne minu arvates.
Lisan paar pilti Buumiaegsest ahjustmis ringlõõridega ja ahjumeistrite nägemus ahjust.Koldes muidugi suitsukogumisruumi pole kuna suur üks ette pandud ja ahju esiküljel tulemus näha.Voodriga ahi ja luugid keset ahju ühel küljel.Puhastamisel lükkadki ühele poole ja teisele poole taha hunnikusse ja kätte sealt ju ei saa.Nagu vanemspetsialist tavalugeja ütles mehed teavad mida teevad.
Pakkkumised yteevad ja just parimad pakkkumised,aga mida meile pakutakse?Savi.
Manused
DSCN1311.JPG
DSCN1311.JPG (475.76 KiB) Vaadatud 6811 korda
DSCN1307.JPG
DSCN1307.JPG (472.28 KiB) Vaadatud 6811 korda
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tule taevas appi. Ma väänasin oma kaela ja pool selga ära, aru ikka ei saand millest jutt ja sina sinder nimetad mind spetsialistiks.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Zirkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Nov 2015, 08:20
On tänanud: 1 kord

Re: Valin kaminahju

Lugemata postitus Postitas Zirkel »

val kirjutas:Mis on lisakütte eesmärk ? Õigesti projekteeritud maasoojuspump ei vaja lisakütet. Kas ongi nii projekteeritud, et kontuur liiga väike ja ei küta ära või on põhjus muus ?
Jah, valesti sõnastatud. Lisaküte ta pole... rohkem nagu hädaabinõu, kui vool läinud ja pump ei tööta. Ega polekski pannud ahju, kuid majja on ehitatud korsten selleks valmis ja noh, mis see rondo plus siin ikka mul niisama seisab.

Ps. Kas kellelgi teisel on ka nutiseadmega (proovinud enda tahvlit ja telefoni) sisselogimine ebaõnnestunud? Proovisin firefox´i ja chrome´i. Sisse lihtsalt ei logi, mingit veateadet ka ei anna.
Vasta