suitsutoru jõnksuga alla poole?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

suitsutoru jõnksuga alla poole?

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Ehitamise ajal sai moodulkorstna külge paigaldatud pisike sissi kamin, ja nüüd tahaks selle millegi toekama vastu vahetada. Paraku on korstna sees auk 77 cm kõrgusel vundamendist ja ükski normaalne kamin ei taha nii madala auguga hästi sobida. Kas toru kaminasüdamiku ja korstna vahel võib teha ~30cm jõnksu allapoole, et siis korstnasse minna? Tõmme on praegu piisavalt hea, võiks öelda, et selle praeguse pisikese kamina jaoks isegi liiga hea.

Kui siis ikkagi on vaja see vana auk sulgeda, kuidas seda teha?

Ja veel, kas keegi siin teab CEBUD/AKUBET sooja müüri moodulite umbkaudseidki hindu? Vaatasin netist, et paljud müüvad, aga hindadest ei räägi keegi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10637
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: suitsutoru jõnksuga alla poole?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tõmbe seisukohast otsest probleemi pole, kuid pead arvestama, et tahma tekib sinna jõnksu üksjagu. Seega pead aeg ajalt lahti võtma ja puhastama!
Kui otsetee võimalik lisada, tee see. Sulgeda saab edukalt vana auku, laod kinni või muu nipp.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: suitsutoru jõnksuga alla poole?

Lugemata postitus Postitas netmaster »

See jõnksu koht jääks tulevase kamina sisse, niiet lahti võtta teda ilmselt ei saa.

Aga mismoodi kergkruusast moodulkorstna auku täis laotakse? Kui ma üritaks sinna mingit segu panna, siis ma ei saa ju teda seest poolt kuidagi toetada ja see värk kukub mul lihtsalt korstnasse. Mis segu või asja selle jaoks üldse kasutada võib? Kuigi see auk jääb uuest august madalamale ja erilist kuumust sinna tulevikus ei satu. Seda välja lõigatud tükki mul ka alles pole ...

Tegelikult ma siin vahepeal mõõtsin ja vaatasin, et võibolla saab selle "vale augu" ikkagi ära kasutada, kui ma teen moodulitest soojamüüri uue kamina taha. Sel juhul läheks ta kõrgemalt sinna müüri sisse, teeb tiiru ära ja madalamalt korstnasse. Otsetee jaoks tuleks siis lihtsalt kõrgemale uus auk lisaks teha.
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: suitsutoru jõnksuga alla poole?

Lugemata postitus Postitas kahjur »

netmaster kirjutas: ükski normaalne kamin ei taha nii madala auguga hästi sobida.

Ja veel, kas keegi siin teab CEBUD/AKUBET sooja müüri moodulite umbkaudseidki hindu? Vaatasin netist, et paljud müüvad, aga hindadest ei räägi keegi.
Normaalsetel kaminatel on tagantühenduse võimalus

ca 62 € tk
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: suitsutoru jõnksuga alla poole?

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Normaalsetel kaminatel on tagantühenduse võimalus
isegi, kui on, siis on ühenduskoht kõrgemal, kui 77 cm. Pealegi on mul seal ruumiga kitsas (alusplaat on 74cm lai ja 80cm sügav). Ka on enamvähem mõõdus valmis kaminad (GKT THERMA X näiteks) oma kaalu kohta ülemõistuse kallid.
Vasta