Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
heinolaidmaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Okt 2015, 10:05

Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas heinolaidmaa »

Tere, Olemas tellistest pottsepa ahi nn. soome langevate lõõridega, kaaluga kuskil 2300 kg ja valmistatud umbes 5 a. tagasi.Ahjul on metallkorsten, mis on pealtühendusega ja on ka nii talve kui suvesiiber.Pole teda vaja olnud kütta oma pool aastat kuna sai käesoleva aasta Jaanuaris maja põhiküte(el - vesi/jube kallis) välja vahetatud õhk vesi soojuspumba vastu ja soovisin katsetada kuidas see toimib ja milline on el. kulu nüüd.katsetuste periood sai läbi.Kuna on olemas ikkagi ilus suure Pisla klaasuksega kaminahi, mõtlesin et mõistlik oleks kuskil 2 korda nädalas ikkagi ka ahju kütta, kui see olemas on.Ahi on restkoldega ja Pisla suurel klaasuksel on all ja üleval õhutusava.Toimunud on midagi müstilist.ahi hakkab ilusti põlema aga kuskil 10 minuti pärast kui leek suureks läheb ja hakkab vastu klaasi käima, ei taha ta enam edasi üles tõusta.Hakkab suitsu sisse ajama ja kui teen lahti terrass ukse või avan lisaks suvesiibri siis se olukorda ei paranda.Kui suurem tuli on ära põlenud siis põleb jälle normaalselt edasi.Miks ta vahepeal siis suitsu sisse ajab - ei saa aru.Puhastasin korstna ja lõõrid kuu aega tagasi ära . Kas keegi oskab nõu anda mis võiks olla põhjuseks ja kust abi küsida? Tänud ette
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Ilmselt ise puhastasid?Ega ei oska muud öelda kui lase kogenumal korstnapühkijal asiära puhastada ja siis saab edasi vaadata juba kohapeal.Ära sa jumala eest oma asukohta nimeta äkki keegi saab aitama tulla.
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas raga »

Kas tuppa piisavalt õhku pääses?
heinolaidmaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Okt 2015, 10:05

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas heinolaidmaa »

Jah õhku sai piisavalt, kuna lükkasin igaks juhuks sundventilatsiooni maha ja terrassi uks oli ka lahti.Kui tõmme oleks halb siis oleks ta algusest peale halb.Aga põlema hakkab ilusti ilma mingi probleemita.Mis puutub ahju ja metallkorstna puhastamisse, siis seda olen ennegi teinud.Aktiga korstnapühkija käis 2 aastat tagasi.Akti on vaja iga 5 aasta tagant kindlustuse jaoks.
Manused
kaminahi.JPG
kaminahi.JPG (120.08 KiB) Vaadatud 5894 korda
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Milline kolle on kas nn peegliga ja kolde peal kitsas kõri või 4 seina püsti ja seest tühi?Neid isepuhastajaid ennegi nähtud jse puhastasid ja ei tõmba lähen kuhale ja võtan ahjust korraliku pannitäie välja ja taas tõmbab.Iseenesest luugid korralikud ja õigetes kohtades.Kui ahi sisse hakkab ajama siis võta huvipärast alt äärmised luugid korraks eest,suits peab hakkama luukidest tuppa tulema ja kui tuleb siis tuleb vaadata miks suits korstna poole minna ei taha.Selliseid ahjusi puhastan plast luuaga,tulemus palju parem kui terasluuaga.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma kaldun arvama , et kuskil on lõõr liiga väike. Väga võimalik, et viga neelus, mis asub kolde peal. Hea oleks teha pilt koldest üles, seal kus suits liigub.
Asi on selles, et 10 min. peale süütamist tuleb väga palju mitte põlenud gaase peale, mis ei jõua põleda ega ka väljuda. Kolde kuumenedes põlemine paraneb ja asi toimib.
Hea oleks koldes ka pildid saada.
Võimalik on ka see, et neelu peal on palju tuhka kogunenud....sest ka see mõjutab põlemist.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Kuidas muidu tuld süütad? alt või pealt?pealt oluliselt parem ja vahel teeb pealt süütamine imesi.Kui sa võtad puhastusluugi eest siis peab korstna tõmme olema tunda luugi juurest.Parim viis kontrollida on pane luugist pisut suurem ajaleht luugi ette ja ajaleht peab luugi ees seisma ja hea tõmbega rebib tõmme ajalehe lõõri.Nii proovides saab kindlaks teha ega kuskil umbes pole ahju sees.
heinolaidmaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Okt 2015, 10:05

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas heinolaidmaa »

Tere, pistsin mobla ahju ja tegin pildi küttekoldest.kas ta on siis nn. neeluga või mitte ma tõesti ei tea.Käisin katusel ja vaatasin tugeva taskulambiga piki korstent alla.Korsten ok ja nägin kuidas talvesiiber liikus.Naine toast liigutas.Kui talve oma oli kinni ja ta avas suve oma ei juhtunud midagi.Pani suve oma kinni ja tegi talve oma lahti ja kohe hakkas sooja õhku ja natuke tahma korstnast üles tulema.(hommikul tegin tuld veerandi koldetäie puudega.Järgmine katse - võtsin tüki ajalehte ja ükshaaval võtsin eest ära tahmaluugid(mul neid 3 tk. ahju tagaseina pidi läheb õhk üles korstnasse).Talvekas kinni ja suvekas lahti ja ajaleht puhastusava ette kinni ei jäänud?? Kui panin suveka kinni ja tegin talveka lahti tõmbas ajalehe luugi ette vaakumiga kinni.Mäletan et varem oli ikka suvesiibriga hulga parem tõmme kui suvekaga aga pottsepp ütles et kui tõmme normaalne ei pea seda üldse kasutama ja ma praktiliselt ei kasutanudki.Kui mul nüüd 10 min peale tule süütamist hakkas klaasi pigitama ja suitsu sisse ajama siis tegin suve siibri lahti ga se ei parandanud olukorda üldse.nagu ma juba mainisin käis A Korstna korstnapühkija 2 aastat tagasi mul puhastamas aga ega ta eriti palju küll tahma ei saanud. Mis puutub tule süütamist siis olen seda teinud alati pealtpoolt ja mingite helepruunide süütebriketikestega.Kas Ahjuke on korstnapühkija või pottsepp?
Manused
WP_20151024_21_06_19_Pro.jpg
WP_20151024_21_06_19_Pro.jpg (275.14 KiB) Vaadatud 5848 korda
V__18C1.jpg
V__18C1.jpg (45.05 KiB) Vaadatud 5848 korda
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Kui tõmme kehv või ahju pole kaua kasutatud, siis tuleks algus ikka otsesiibriga kütta.
Kui alumise e kaugema siibriga on suitsugaasid lõõridesse mahajahtumise tagajärjel kondensi tekitanud, siis ei pruugi enam otsesiibri avamine kohest mõju avaldada.
Kui muidu otsesiibri avamisel mingit tõmmet ei teki, siis mingi ummistus või siibri rike seal.
ärge sõimake,aidake mind.
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Pühi oma ahjust sinna seismisega kogunenud niiskus välja ja hakka kütme, nii lihtne see ongi :)
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Olen mõlemat.Olen nõus,et niiskus ahju takistab tõmmet,aga seda uuel värskel ahjul võis siis maakodus kus harva käid.Majas kus igapäev elad kust tuleb see selline niiskus?
Kui suvesiibriga tõmmet pole siis on kuskil ahi umbes,võib ka pottsepa äss olla ja midagi valesti tehtud sees.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kas peale siibreid korstna ühendus on ka puhastatud? Just langeva lõõriga ahjudel tahab see koht hästi tahmuda.
Kahtlustan ikkagi ahjust kuni korstnani ummistust - palju on juhtumeid kus just eriti neile ligipääsmatutes kohtades on ahi-pliit-kamin nii umbes et vaid paar senti läheb läbi.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ahi on ju selgelt liiga tahmane juba koldes. Kütta ei osata. Kolle, tõusulõõr ja ukseklaas peab olema puha peale kütmist.
Tean mitmeid kes ei oska oma ahju kütta aga kui ise tule alla teen, siis probleemid kaovad kiirelt.
Lisan sarnase probleemiga video: https://www.youtube.com/watch?v=ptaTqy1Yy9Q ja kuidas veel ei tohiks:
https://www.youtube.com/watch?v=YRWExTKirXM
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Kui tümme kehva kuna ahi umbes siis ei saagi kolle puhas olla.Ahivajab ilmselgelt kogenuma korstnapühkija ülevaatamist kohapeal.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Tere!
*Ahjul on metallkorsten, mis on pealtühendusega ja on ka nii talve kui suvesiiber.

Käisin katusel ja vaatasin tugeva taskulambiga piki korstent alla.Korsten ok ja nägin kuidas talvesiiber liikus.Naine toast liigutas.Kui talve oma oli kinni ja ta avas suve oma ei juhtunud midagi.Pani suve oma kinni ja tegi talve oma lahti ja kohe hakkas sooja õhku ja natuke tahma korstnast üles tulema.

Järgmine katse - võtsin tüki ajalehte ja ükshaaval võtsin eest ära tahmaluugid(mul neid 3 tk. ahju tagaseina pidi läheb õhk üles korstnasse).Talvekas kinni ja suvekas lahti ja ajaleht puhastusava ette kinni ei jäänud?? Kui panin suveka kinni ja tegin talveka lahti tõmbas ajalehe luugi ette vaakumiga kinni.Mäletan et varem oli ikka suvesiibriga hulga parem tõmme kui suvekaga

Kui korstnast on näha talvesiiber ja ahjul on üks ühendus siis ahju küttmiseks tuleb alati avada talvesiiber ja vajadusel ka suvesiiber. Kui avada ainult suvesiiber siis talvesiiber tekitab ummistuse. Kas mu järeldus võib õige olla?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Adlolf kirjutas:Tere!



Kui korstnast on näha talvesiiber ja ahjul on üks ühendus siis ahju küttmiseks tuleb alati avada talvesiiber ja vajadusel ka suvesiiber. Kui avada ainult suvesiiber siis talvesiiber tekitab ummistuse. Kas mu järeldus võib õige olla?
Huvitav küll milleks on autol starter ja miks me seda iga kord kasutame kui auto käima paneme?Saab ju edukalt ka käsitsi lükata või paelaotsas tõmmata.
Äkki seletad kuidas see ummistuse tekitab?
heinolaidmaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Okt 2015, 10:05

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas heinolaidmaa »

Tere, ahju tõmbega juba pikemat aega jälle kõik korras.Oligi niiskus nagu Urmas Hiielaan prognoosis.Tegin kuskil 4-5 päeva väikest tuld ja jätsin siibrid lahti.olin omast arust tark kui jätsin pooleks aastaks siibrid ja tyhaluugi lahti et õhk toast õue liiguks ja ahju kuivataks.Tuleb välja et vastupidi - võttis niiskuse kividesse.Suvel on mul toas õhuniiskus kuskil 40 - 65%. Veelkord tänud Urmas.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Meie küla eided oskavad ikka teada, et ahi suvega niiskeks läheb ja tahab sügise seda Urmase õpetust kuulda. Ega uus ahi ka ise ära ei kuiva. Tuld tuleb teha.
Pottseppmeister "Kaminahi"
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas taastaja »

heinolaidmaa kirjutas:............................................................................................................................................................................................olin omast arust tark kui jätsin pooleks aastaks siibrid ja tyhaluugi lahti et õhk toast õue liiguks ja ahju kuivataks.Tuleb välja et vastupidi - võttis niiskuse kividesse.Suvel on mul toas õhuniiskus kuskil 40 - 65%. Veelkord tänud Urmas.
Sul võib isegi õigus olla, kui kõik avad kinni hoida ega siis niiskus, suvisel perioodil, nii kergesti/kiiresti sisse ei pääse! :lol:

taastaja
ärge sõimake,aidake mind.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kaminahi tõmme kaob 10 min pärast

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ahju ülesanne ongi stabiliseerida elamu keskkonda. Niiskuse ärakorjamine on stabiilse keskkona hoidmine. Küll selle niiskuse ahjust ka välja saab. Lisaks ventileerib ta ju ruume. Ja talvel, oi kui hää, soendab neid kütmisel.
.
Tel 5o9279o
Vasta