ahju tegemine ja ümber tegemine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Grond
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 09 Okt 2015, 22:24
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas Grond »

kiilas kirjutas:Kuna olin kunagi kohanud seda teemat üritasin üles otsida ja isegi leidsin, siin tundub klapp õieti(kui mõni mees tahab, siis õigesti :lol: )olema
Mis Sa nüüd siis kohe nii, eks inimesed räägivad nii nagu nad harjunud on, peaasi, et teine aru saab :wave:
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

[quote="kiilas"]Kuna olin kunagi kohanud seda teemat üritasin üles otsida ja isegi leidsin, siin tundub klapp õieti(kui mõni mees tahab, siis õigesti :lol: )olema
Jah on,siibri raam võib ka nii olla nagu teemaalgatajal,aga siis peab olema oluliselt rohkem ruumi kaane jaoks vasakul,vähemalt kaane nurk 45 kraadi.
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

Kas see 45 kraadi kaane nurk on mõeldud tagamaks et klapp kinni ei kukuks? Või on sellel veel mingi tagamaa?
Saan aru, et see 3% siibri avatust tagab selle, et kui siiber liiga vara kinni pannakse, ei hakka vingu sisse ajama. On see mingi euro nõue?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

magna1 kirjutas:Kas see 45 kraadi kaane nurk on mõeldud tagamaks et klapp kinni ei kukuks? Või on sellel veel mingi tagamaa?
Saan aru, et see 3% siibri avatust tagab selle, et kui siiber liiga vara kinni pannakse, ei hakka vingu sisse ajama. On see mingi euro nõue?
Niipalju kui mina tean siis ikka selleks,et siiber lahti püsiks,muudestt tagamaadest pole kuulnud.see 3 protsenti on euronorm jah.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kas see 45kraadi nüüd nii oluline on? Minu arust on õeldud, et siiber ei tohi iseeneslikult kinni kukkuda. Lahtikukkumisest pole vast räägitud.
Auk siibri sees pole ka "püha lehm". Peaasi, et on tagatud inimeste elu. Kui suudetakse ahi ehitada nii, et tukid kõik kiirelt ära põlevad ja koldesse pikaks ajaks ei jää, siis võib ka kinnine siiber olla. Soovitav oleks siis see ahjupassis kajastada ka. Umbes nii, et siiber sulgeda peale tukkide kustumist.
Mul kodus kõik siibrid kinnised ja veel olen elus...
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

motamees kirjutas: Mul kodus kõik siibrid kinnised ja veel olen elus...
...ja sul tuba soe ka :scratch: Mis kasu saab olla katkisest siibrist?
Pottseppmeister "Kaminahi"
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

motamees kirjutas:Kas see 45kraadi nüüd nii oluline on? Minu arust on õeldud, et siiber ei tohi iseeneslikult kinni kukkuda. Lahtikukkumisest pole vast räägitud.
Auk siibri sees pole ka "püha lehm". Peaasi, et on tagatud inimeste elu. Kui suudetakse ahi ehitada nii, et tukid kõik kiirelt ära põlevad ja koldesse pikaks ajaks ei jää, siis võib ka kinnine siiber olla. Soovitav oleks siis see ahjupassis kajastada ka. Umbes nii, et siiber sulgeda peale tukkide kustumist.
Mul kodus kõik siibrid kinnised ja veel olen elus...
Mul ei ole ta hetkel 45 kraadi aga kinni ta küll ei kuku. On seisnud avatuna mitu päeva ja midagi pole juhtunud. Ladumise ajal korra käis kolksuga kinni aga siis tokerdasin ise seal vastas.
Arvan, et praegu jääb asi nii ja augu jätaks ka klapile tegemata. Pigem soetan endale paar vingu andurit elamisse. Nii esialgu turvalisuse mõttes.
Mis nime all müüakse neid temperatuuri andureid, millega saab lõõris sees temperatuuri mõõta. Pean silmas sellist, mille saaks jäädavalt lõõri külge/sisse kinnitada. Äkki on võimalik panna siia pilt sellest vidinast, et teaksin mida täpselt otsida.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tahtsin veel lisada, et see om hää, kui siiber käib kolksuga kinni. Siis ei ole hinged keevituse ajal ära tõmmanud. Mul ülemise ahju siiber käib pehmelt ja kui on kõva tuul väljas, siis vilistab siibri vahelt.
Siibri hingi ei maksa ka paenutama hakata, kui täiega ei sulgu. Malm on habras ja raam läheb katki.
Termomeetreid olen ostnud Espakist. On suitsugaaside temperatuuri mõõtmiseks ja maksavad 5-7 euri. Skaalal on erineva pikkusega vardad taga, mis läbi seina torgatakse. Ennem puurin 8mm augu ette.
No ei ole klaasist.
No ei ole klaasist.
Kraadiklaas.JPG (65.7 KiB) Vaadatud 5641 korda
.
Tel 5o9279o
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

Täna sai tehtud esimene väike lõke koldesse, et näha kas toimima ka hakkab.
Manused
PB290525.JPG
PB290525.JPG (159.83 KiB) Vaadatud 5506 korda
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Hea, et siibri peale puhastusluuk on pandud. Veidike sodi sinna klapi vahele ja enam ei ole tihe. Omal ma jändasin sellisega....kuni vahetasin välja. Kui ta ainult toimiks,,,siis on ta väga mugav lahendus.
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

Siin pildid ka valmis korstna ühendusest. Oli soov ka termomeeter sisse panna, aga pean selle hiljem lisama. Türi Espakis sellist vidinat ei ole. Pean vähe kaugemalt vaatama.
Nüüd on ka uued laeplaadid paika tõstetud ja paari päeva möödudes võib uuesti tuld tegema hakata. Selleks ajaks on nad täpselt kaks nädalat kivistuda saanud. Eelmise tule tegin nende kaltsiumsilikaat plaatidega.
Manused
PC020528.JPG
PC020528.JPG (157.92 KiB) Vaadatud 5337 korda
PC020527.JPG
PC020527.JPG (151.85 KiB) Vaadatud 5337 korda
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas motamees »

Oled sa ise käe ka sellest plekist puhastusluugist sisse ajanud. Minu käsi jääb igastahes randme koha pealt kinni.
Jäta tule tegemine hilisemaks. Puhu nädal aega 1kw soojapuhuriga ja peale seda poole võimsusega kütma.
.
Tel 5o9279o
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

motamees kirjutas:Oled sa ise käe ka sellest plekist puhastusluugist sisse ajanud. Minu käsi jääb igastahes randme koha pealt kinni.
Jäta tule tegemine hilisemaks. Puhu nädal aega 1kw soojapuhuriga ja peale seda poole võimsusega kütma.
Olen proovinud ja mahtus käsi sisse ja ulatusin siibri ümbrust puudutama. Ok, proovin esmalt puhuriga. Ehk on tõesti plaatidele parem, kui kohe suuremat kuuma ei saa.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

magna1 kirjutas:
motamees kirjutas: Olen proovinud ja mahtus käsi sisse ja ulatusin siibri ümbrust puudutama. .
Sellest luugist peaks saama siibrit hooldada vajadusel,aga kas saab mingit hooldust teha kui napilt näpuotsaga siibrit puudutad?Normaalne luuk kõigest eur kallim,aga jah 1 kivi vaja rohkem lõigata.
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

ahjuke kirjutas:
magna1 kirjutas:
motamees kirjutas: Olen proovinud ja mahtus käsi sisse ja ulatusin siibri ümbrust puudutama. .
Sellest luugist peaks saama siibrit hooldada vajadusel,aga kas saab mingit hooldust teha kui napilt näpuotsaga siibrit puudutad?Normaalne luuk kõigest eur kallim,aga jah 1 kivi vaja rohkem lõigata.
Arvan, et hoolduseks kasutatakse ka abivahendeid. Kui juba käega kannatab siibri ümbrust puhastada (olen seda teinud sisse pudisenud segujääkidest, mis ladumisel tekkisid), siis ei tohiks abivahendiga see mingi probleem olla. See luuk sai valitud ka sellepärast, et oli juba kodus olemas. Kivide lõikamine poleks olnud probleem.
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

Aega on läinud ja jube igav on oodata, kui ahi kuivab. Mõtlesin hakata kive puhastama. Kuulsin kuskilt, et äädika lahus pidi seda hallikat kihti maha võtma. Kas on keegi proovinud seda, või on ka paremaid vahendeid?
Peale puhastamist oli mõte tõmmata ahi üle selle saunasupi nimelise tootega. Kuna siin foorumis üks kasutaja tahab seda eemaldada, siis tekib küsimus, et kas see vahend ikka on kõige mõistlikum valik? Mida meistrid kasutavad?
Lisaks on veel tegemata üks tähtis töö. Ukse ette panemine. Ukseavasse sobitasin villa (ukse kohal kaks kihti). Kas peaks tihenduse mõttes veel midagi panema? Mitmeste, kui pikkade, betoonikruvidega ust kinnitada ja mitmene auk ette puurida, et kive katki ei pressiks?
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas kahjur »

magna1 kirjutas: Mõtlesin hakata kive puhastama.
Mis segu seal kivide vahel on?
Ja mis kivid?
See vill (TUL10) ei ole eriti hea lahendus
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

kahjur kirjutas:
magna1 kirjutas: Mõtlesin hakata kive puhastama.
Mis segu seal kivide vahel on?
Ja mis kivid?
See vill (TUL10) ei ole eriti hea lahendus
Segu on uninaksi ahjusegu ja kivid on lode vtt.
Aga mis oleks hea/parem lahendus?
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas kahjur »

sellise segu ja kivide kombinatsiooni juures on piisanud divesinikmonooksiidist
valget värvi rullis vill, Raplas olla ka olnud? Tallinnast Espakist ikka saab
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas motamees »

magna1 kirjutas:... Ukseavasse sobitasin villa (ukse kohal kaks kihti). Kas peaks tihenduse mõttes veel midagi panema? Mitmeste, kui pikkade, betoonikruvidega ust kinnitada ja mitmene auk ette puurida, et kive katki ei pressiks?
Kleebi ukse alläärde vajaliku paksusega kiviriba (näiteks paksust plaadist lõigatud). Ümmberringi katsu ikke 1cm villaribaga hakkama saada. TUL 10 on hea lahendus küll.
Ma teen 4mm augu ja panen 5x60mm kruvi sisse.
.
Tel 5o9279o
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

kahjur kirjutas:
magna1 kirjutas:
See vill (TUL10) ei ole eriti hea lahendus
Kuidas nii?Soomest tulevad HTT uksed ja kõigil sama vill kaasas.Olen isa kogu aeg samuti seda asutanud ja ei mingeid probleeme.
magna1
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 10 Sept 2015, 09:26

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas magna1 »

kahjur kirjutas:sellise segu ja kivide kombinatsiooni juures on piisanud divesinikmonooksiidist
valget värvi rullis vill, Raplas olla ka olnud? Tallinnast Espakist ikka saab
Aga mis kogemused sul on TUL 10- ga, et see hea varjant ei tundu? Kui panna mõlemad tooted kõrvuti, siis oleks hea teada mõlema plusse ja miinuseid.
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Ma polegi öelnud et TUL ei kõlba, lihtsalt on paremaid variante.
On kurdetud et TUL haiseb, ta on jäik ning pilu ukse ja ahju vahel peab olema ühtlane.
Kellele ema, kellele poeg
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Olen veel lugenud, et on kurdetud, et TUL on odavam.
Pottseppmeister "Kaminahi"
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: ahju tegemine ja ümber tegemine

Lugemata postitus Postitas raga »

ja oluliselt kättesaadavam! :)
Vasta