Kamin salvestavaks

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
overture
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Aug 2012, 09:19
Asukoht: Viljandi, Tallinn

Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas overture »

Tegemist 80-ndatel ehitatud eramajaga (sein - narva plokk, klaasvatt, silikaat, krohv). Majal pinda üle 200 ruutmeetri, suured aknad. Majal on keldris katel ning igas toas malmradiaatorid (kamina toas on konvektorid). Kivisüsi on seni olnud ainuke kütmise allikas (ikka katla kaudu). Elutoa kaminasse on tuld tehtud vähem kui kümnel korral. Kamina korsten ja katla korsten on erinevad, asuvad maja vastaskülgedel.

Probleemiks on see, et kogu kamina soe läheb otse korstna kaudu välja. Elutuba on suur (22 ruutmeetrit, mis omakorda ühendatud suurte ustega 16 ruutmeetrise köögi ja 15+ ruutmeetrise trepikoridoriga. Lae kõrgus kõikjal 2.70 meetrit), seega oleks salvestavast kaminast palju abi.

Lisaks asub sokli korrusel saun (vana keris) ja sauna eesruumis veel pliit (Pioneer), mille mõlema suits läheb otse läbi kamina vasaku poole. Ehk sisuliselt oleks võimalik kasutada sokli korruse kerise ja pliidi lõõre kamina salvestamaks tegemisel.

Minu küsimus oleks:
- kas salvestavaks tegemisel oleks pointi? Tundub, et salvestav pind jääb ikka liiga väikeseks.
- millest on tingitud kahjustus tapeedil? Kunagi lekkis minu teada selle koha pealt (lame)katus.
- kui palju läheb maksma salvestavaks tegemine? Kas mõttekam oleks teha hoopis uus ahi.

Katusel tehtud pildi järgi on lõõride jaotus paremalt-vasakule järgmine (kamina õhulõõr, kamina suitsulõõr, kamina õhulõõr, sokli korruse suitsulõõr, sokli korruse õhulõõr, sokli korruse õhulõõr). Nagu näha pole kaminat pea üldse kasutatud, küll aga sokli korruse kerist ja pliiti. Kõik korstna kivid on taskulambiga seestpoolt vaadates ideaalses seisukorras, miskit ei murene.
IMG_3931.JPG
IMG_3931.JPG (462.35 KiB) Vaadatud 4512 korda
IMG_3933.JPG
IMG_3933.JPG (425.79 KiB) Vaadatud 4512 korda
IMG_3934.JPG
IMG_3934.JPG (446.92 KiB) Vaadatud 4512 korda
IMG_3936.JPG
IMG_3936.JPG (471.21 KiB) Vaadatud 4512 korda
IMG_3937.JPG
IMG_3937.JPG (477.46 KiB) Vaadatud 4512 korda
IMG_3940.JPG
IMG_3940.JPG (424.89 KiB) Vaadatud 4512 korda
IMG_3947.JPG
IMG_3947.JPG (530.69 KiB) Vaadatud 4512 korda
IMG_3948.JPG
IMG_3948.JPG (475.5 KiB) Vaadatud 4512 korda
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tuleb teha uus ahi.
.
Tel 5o9279o
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Olemasolev kaminat ei ole võimalik teha mingilgi mõistlikul moel salvestatavaks ja tema kasutegur on alla igasuguse arvestuse. Ainus mõistlik asi on lammutada. Võibolla tasub kaaluda pliidile soemüüri lisamist.
Samas on majal toimiv keskküttesüsteem, kui see on kehvake, renoveeri seda (saad salvestamiseks lisada akupaagi kui seda pole).
overture
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Aug 2012, 09:19
Asukoht: Viljandi, Tallinn

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas overture »

Tänud vastuste eest.

Ausalt öelda jääb mulle endale segaseks, miks otsustati üldse kunagi selline kamin ehitada, mille kogu vasak pool jääb ju külmaks. Tegemist minu vanavanemate majaga. Kõik muud asjad on majas eesmärgipäraselt tehtud. Keldris on küll aga üle saja kasutamata ahjupoti (küll teises mõõdus), võibolla oli siiski alguses plaanis miski suurem kamin.

Katlamajas on suur paak olemas, kuid ausalt öelda pole ma seni suutnud veel endale selgeks teha, kas see soendab ainult tarbevett või radikaid või mõlemaid.

Pliit asub korrus allpool sokli korrusel ja pigem sooviks sokli lae ära soojustada ja sokli korrus poolköetavaks jätta.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas motamees »

overture kirjutas:...Ausalt öelda jääb mulle endale segaseks, miks otsustati üldse kunagi selline kamin ehitada...
Sügaval vene ajal oli see mingisuguse jõukuse näitaja. Ega ta kütma ei pidanudki. Lihtsalt sai rääkida, et mul on suures toas kamin ja üleüldse on majas keskküte...
:scratch: Olid ajad, olid majad.
.
Tel 5o9279o
overture
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Aug 2012, 09:19
Asukoht: Viljandi, Tallinn

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas overture »

Tapeeti eemaldades selgus, et kamina vasakul pool on olnud kunagi siiber, kuid see on mingil põhjusel kunagi eemaldatud ja nüüd krohviga ketud. Kas see siiber on olnud tõesti kunagi sokli korruse jaoks mõeldud? Ühele sugulasele meenus, et väidetavalt pidi kamina vasak pool kunagi siiski kütma, kuid millegipärast jäeti asi katki (muudeti ümber).
overture
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Aug 2012, 09:19
Asukoht: Viljandi, Tallinn

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas overture »

Tõstan korraks seda enda teemat.

Kas keegi oskab kommenteerida, milline oleks hea ajutine odav lahendus, et saaks seda olemasolevat kaminat siiski hetkel odava lahendusega maksimaalselt ära kasutada? Tundub tobe mõte osta ajutiselt koridori lisaks uus õhkkütteahi (tehniliselt ja ruumiliselt on võimalik lisada).

Kui palju annaks efekti kaminasüdamiku lisamine ja/või olemasoleva kivisüdamiku külgede isoleerimine kivivillaga (et näiteks välist seina ei kütaks??
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas raga »

uks ette, siiber käima! Aga eks sa hakkad ikka rohkem soovima ajapikku! :)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas motamees »

raga kirjutas:uks ette...
Seda võib muidugi ilkumiseks nimetada - Välisuks peab olema soojustatud.
Vabandust, kui kedagi riivasin.
Minu meelest aga pole muud tarka ütelda.
.
Tel 5o9279o
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas raga »

et siis dopeltklaasiga või ma ei saanud aru:D
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas motamees »

Topeltklaas oleks ilkumise kõrgeim tipp. Nii kaugele ei tahtnud ma minna, kuigi mõtlesin.
Vaata seda pilti, kus koldest tehtuna paistab välisvalgus. Mis seal ikke enam aretada. Nagu juba ütlesin, uus tuleb teha. Õuet pole mõtet kütta.
Kui selle kamina andmed lasta läbi tänapäeva programmide, mis seal kasuteguriks tuleks :scratch: Kõik numbrid oleks vist punased.
.
Tel 5o9279o
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas raga »

Selge see...aga inimene tahtis teada, mis oleks kõige odavam. :) Isiklikult mulle disain meeldib!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kamin salvestavaks

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tundmata koldekivi, teadmata ukse sille, sentimeetrised vuugid ... uks ette ja see kast laguneb koost.
Kõige odavam on mitte puutuda. Odavuselt järgmine on korraliku ahju ehitamine. Vahepealsed variandid on raha mahaviskamine - vii parem kodututele.
.
Tel 5o9279o
Vasta