Keskkütte kaminate kohta infot

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
rokipeer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 01 Veebr 2007, 14:19
Asukoht: west coast
On tänatud: 1 kord

Keskkütte kaminate kohta infot

Lugemata postitus Postitas rokipeer »

Otsi nagu ogar aga neti tundub väga tühi olevat sellel teemal, sama ka kaminasüdamikega kauplevate firmade kodulehed.
Ootaks siis lugejate arvamust keskkütte kaminate kohapealt:
Kus müüakse ja mis hinnad, mida soovitate.

Üsna nullist on plaanis pisikesel(u. 80 ruutu) puitkarkass majal küttesüsteemi
nuputama hakata. Kunagi on majas kamin olnud st. korsten on olemas.
Kas tekitada kahesüsteemne küte: Keskkütte kamin põrandaküttega kogu maja ulatuses,
lisaks alternatiivina panna pisike el. katel (6kw mis mul praegu kütab 3 toal. korterit) juhuks kui kamin jahtub siis hoiaks temperatuuri.
Mida nüüd aga asjamehed arvavad? Mis varjante veel kaaluda võiks?
Põranda kap. ümbertegemine nagunii plaanis, ja põrandaküte veega täidsa meeldiks.

Rahakott ka väga puuga seljas pole ja tahaks ise asjaga hakkama saada.
Pöjal peopesast välja ei kasva. Praegune Starleveli el. katel ka kogu süsteemiga ise ehitatud ja töötab juba mitu aastat.
http://www.starlevel.ee/index.php?page=44

Ootan huviga.
Ints.
Viimati muutis rokipeer, 14 Veebr 2007, 05:48, muudetud 1 kord kokku.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

kaminakojast(kohila tn) ostsin aasta tagasi veepudeliga kamina.Vist 16 kw oli.Ligi 30 tonni maksis.Prantsuse oma. Kahjuks ei ole siiani süsteemi kokku saanud ja kütan lihtsalt kaminasüdamikuga(veepudeli võtsin välja) Lähima kuu aja jooksul aga plaanin samasuguse süsteemi püsti panna nagu Sa rokipeer lühidalt kirjeldasid.Loodan 100 ruuduse maja ära kütta sedasi.Eks tuli peab ikka talvläbi all olema vist :lol: Annan teada kui asi koos.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

Sa rokipeer pane korstnasse R/V toru ka sisse kui vähegi võimalik.Kaminasüdamikuga küttes läheb telliskorsten ikka mõnusalt kuumaks.Endal 2 lõõriga(teine saunakerise lõõr) korsten läbi teise korruse magamistoa ja sinna lisakütet küll enam vaja ei ole.Anna siis teada kuidas lahendad oma küttesüsteemi kui siiski otsustad keskküttekamina kasuks.Selge on see,et 15 ruumi puid läheb läbi selle kamina vähemalt talvel pluss kahe tonni ringis elektrit kuus toetamaks .Aga veel tuleb kamina klaasi puhastada iga nädal vähemalt. Jõudu
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Miks peab olema Jaan T....a süsteem,miks ei võiks olla lihtsalt korralik ahi?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

kainahjul tegelikult õigus.Praegu pean rohkem korralikust ahjust lugu. Aga kuna kõik asjad olemas ja kokkupanija ka siis enam ei tagane.Pealegi põrandakütte torud ka põrandas.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mitte mingil tingimusel ära jäta panemata kamina väljundile termostaad klappi,et kamina veesärgi pinnale ei tekiks haisvat pigi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
rokipeer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 01 Veebr 2007, 14:19
Asukoht: west coast
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas rokipeer »

Sain nüüd veel sellist infi juurde et kunagi oli majas 2 ahju ja pliit.
Seega peaks korsten võimaldama mitut küttekollet.
Ja ega polekski vist paha plaan vaadata ahju + kamina poole.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Tuleb,juba tuleb...
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
dealvi
külaline

Kaminaküte

Lugemata postitus Postitas dealvi »

Vadake siit , mina panen endale.
http://www.eststone.com
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

keskkütte kaminal on ikka ainult siis mingi mõte kui oled suure osa ajast kodus.No mul sõber lõhub praegu just keskkütte kaminat välja ja asendab mingi katlaga.Sellesama kamina mille kaks aastat tagasi suure õhinaga ehitas.Samas olen ise nii rumal,et paigaldan omale just sellise keskkütte kamina. põhjuseks on see,et veedan suure osa ajast koduseinte vahel.
zmzmzm
külaline

kesküttekamin

Lugemata postitus Postitas zmzmzm »

Mine vaata Laagri Ehitusmarketis on Eststone keskütte kaminad müügil.Kumera klaasiga u. 34000 ja sirgega u. 24000 eek.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

Mitte mingil tingimusel ära jäta panemata kamina väljundile termostaad klappi,et kamina veesärgi pinnale ei tekiks haisvat pigi.
_________________
kaminahi palun seletage natuke peenemaks seda termostaadi paigaldust? :?
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 595
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kuda se klapp siis pigi ära hoiab..
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

kui hakkad kütma külma süsteemi siis tekib sinna veepudelile see pigi.Kui aga süsteemis hoiab temperatuuri el küttekeha mis ei lase maha jahtuda süsteemil kas siis ka vajalik termostaat? ma saan aru ,et termostaatklapp hakkab tööle samuti nagu auto jahutussüsteem kus algul soojenedes käib väike ring ja siis järk järgult avaneb mootori soojenedes suur veering.Või ei saa ma pihta? :oops:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

zoja uba kirjutas:kui hakkad kütma külma süsteemi siis tekib sinna veepudelile see pigi.Kui aga süsteemis hoiab temperatuuri el küttekeha mis ei lase maha jahtuda süsteemil kas siis ka vajalik termostaat? ma saan aru ,et termostaatklapp hakkab tööle samuti nagu auto jahutussüsteem kus algul soojenedes käib väike ring ja siis järk järgult avaneb mootori soojenedes suur veering.Või ei saa ma pihta? :oops:
Ära punasta,saad küll pihta aga tahad sellest targutada. :wink:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

no kuda ma targutada tahan kui ma ei tea kuhu klapp panna. :?: Kui kaugele kaminast tuleks panna?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

zoja uba kirjutas:no kuda ma targutada tahan kui ma ei tea kuhu klapp panna. :?: Kui kaugele kaminast tuleks panna?
Anna siis andeks aga on siin igasugu keerutajaid.
Kas teed torutööd ise?
Tekitatakse tõesti suur ja väikene ring ning nende hargnemise kohta pannakse see kolmeharuline klapp.Seda,et väikene ring pidevalt elektriga soe hoitakse on kena loota aga elu näitab ka teist varianti.Vabanda aga ma ei soovi rohkem seda süsteemi" ehitada" ja küllap leiad teadjamehed torumeeste hulgast.Mina olen Torujüri ameti vahetanud Pottseppjüri ametiga, sest nii saab tagasi loodusele lähemale.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 595
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

ehk siis üle 65-e kraadi ei tohiks kütta katlakivi tekkimise pärast ja alla ??.... ei tohi lasta, siis tekkib pigi. kas neid pudeleid tuleks siis "soojas" hoida aasta ringi . mis kraadi juures pigi tekkima hakkab?
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

kaminahi,tänu.mu torumehel puuduvad kogemused selle termostaadiga aga katsun nüüd hakkama saada. Kui ükskord selle kamina korraliku ahju vastu otsustan vahetada siis võtan ühendust :wink: Meeldis väga su postituse viimane lause 8)
Viimati muutis zoja uba, 23 Mär 2007, 23:53, muudetud 2 korda kokku.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 595
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

ja veel selline küs, et kui kütta ainult kuiva lepaga, kas siis pigi ei teki?
tondi tnv-l mingis kaminapoes oli keskküttekamin u40tuhat kulli..
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

tiit001 katlakivi ei tohiks üldse tekkida kinnises süsteemis.Või sul plaanitud teistviisi?
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 595
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

ei tea isegi enam, mida plaanida.. kas on siin kedagi, kes võiks öelda et on keskküttekaminaga rahul?
arhitekt soovitas alternatiiviks veel lisaks seda ioonivärki, et öösel odava elektriga sellega , päeval peaks olema se akumulatsioonivärk(paak ja soe põranda plaat) õhtul tuled töölt, siis kütad elutoas keskkütte kaminat jne..
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

ka mina mõtlesin alguses, et lasen ehitada tohutu keskküttekamina süsteemi, millega saaks nii tarbevett soojendada kui ka põrandakütte ära toita.
Natuke kalkuleerides osutus see täiesti mõttetuks ja kulukaks ettevõtmiseks, sest maasoojuspumba lahendus tuli peaaegu poole odavam (ja palju-palju mugavam, kui puuhalgudega pidevalt ringi sahistada ) ..
Kamina ehitan niikuinii - ilu pärast 8)
kannataja
külaline

Lugemata postitus Postitas kannataja »

Ma ei soovita toast köetavat asja yldse oma vihavaenlaselegi mitte, mul endal oli, esiteks nende kaminate kasutegur normaalsest katlast 30 % väiksem ja pöhimötteliselt peab jah tuli koguaeg all olema ja oh seda tolmu elamises mida tekitab materjali vedu ja see kaminas olev tuhk. Ma nyyd ise uut maja ehitamas, ja jumala abiga esimest korda naisega samal meelel et elavat tuld vaadata ainult väljapool elamist:) ja sellest termostaadist veel niipalju,et see vajalik sellepärast,et kamina seinale ei kondenseeruks vett mis nögi tekitab ,aga kui termostaat hoiab veesärgi temperatuuri yhtlaselt yle 80 kraadi siis nögi ei tekki
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 595
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

et siis nii, kui tuli alla teha, peaks veesärk hästi kiiresti väikse ringiga 80 kraadini kütma ja klapp peaks hoidma seda temperatuuri kogu kütmise ajal?? kas sain õieti aru?
Vasta