Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1494
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui poeahjud kõik nii õiged on, vaatamata segastel passidele siis miks peaksid pottseppade ahjud vaid halvad olema. Neile annab ka segased numbrid sisse lüüa . Kas siis ongi head? Jälgin arenguid rindel.
Pottseppmeister "Kaminahi"
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

motamees,
kui kuskil oleks ahju nimivõimsuse definitsioon olemas, siis saaks öelda, kas sinu arvutus on OK või ei. Seni pole ma sellele korduvalt esitatud küsimusele konkreetset vastust saanud. Kui meil on öeldud, et ahju pinna võimsus on "600W/m2", siis midagi selline definitsioon annaks. Minu jaoks vähe aga oleks vähemalt midagi.
Vaadates MTÜ poolt heaks kiidetud ahjupassi, siis sealgi on "Kütteseadme nominaalvõimsus...KW" (NB! KW vs kW! See viga on nüüd levinud kui vähk ka päästeameti dokumentidesse (lisa3): http://www.rescue.ee/vvfiles/2/Kuttesus ... 1.2013.pdf. Hea näide sellest, kuidas ühe väikse seltskonna hoolimatus mürgitab kogu süsteemi).

Rokikase poolt toodud näide ühe lausega kirja pandult:
Ahju keskmine küttevõimsus küttetsükli jooksul keskmise lubatud kütusekoguse juures.
See oleks hää, kasulik ja arusaadav mõõdik. Kui sinna kõrvale saaks ka graafiku võimsuse muutumisest ajas, oleks 5+.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

2korda2 kirjutas:Andrus,
ma kogu kursust läbi käia siin ei jõua, sestap panen vaid lühidalt definitsioonid ja paar sõna selgituseks:
Energia. SI-s on J, lisaks kasutatakse erinevatel eesmärkidel ka kWh ja kcal. Soojustehnikat müüv ja klientidest lugu pidav müügimees võiks anda andmed kWh-s, sest tubli 90+% kütteliikide maksumuse võrdlustest tehakse just selles mõõtühikus ("süüdlane" on siin selge - Eesti Energia oma hinnakirjaga).
Võimsus. SI-s mõõtühik W. Kuidas jõust ja tööst soojus saab, jääb koduseks ülesandeks.
Kui soovid natuke teemasse sügavamalt minna ja enda teadmisi kontrollida, siis maakeelset informatsiooni ja ülesandeid saab näiteks siit. Kompaktne ülevaade SI ühikutest koos teisendustega on siin.

Mis nüüd sinu kirjutises viga oli:
1. Nimivõimsus on defineerimata mõiste. Arvutused näitasid, et see ei ole ei ahju maksimumvõimsus ega ka ahju keskmine võimsus küttetsükli jooksul. Praegusel kujul puudub tal igasugune mõte. See ei anna kliendile kasulikku informatsiooni, pigem otseselt eksitab - klient võib eeldada (nagu mina tegin), et tegemist on ahju keskmise võimsusega küttetsükli jooksul. Ehk siis - pane sinna tärn juurde ja lehe allservas seleta lahti, kuidas see väärtus leitud on.
2. Kui kasutad mõistes sõna "võimsus", siis mõõtühikuna J kasutada on otsene viga. Vaata ülalt.

NB! Ma soovitan tungivalt lisada lehe allserva ka märkus, et arvutused on tehtud kg=5,32kWh alusel. Maarjamaal ei ole sellise väärtuse kasutamine kombeks.

Lp "2korda" loodetavasti suutsid kõigile huvilistele energia ja võimsuse teema selgeks teha? Eks sellest lihtsast ABC minu hinnangul tihti puudus ongi. Sellel põhjusel alustan ka oma koolitusi n-ö ABC-st. (lisan failid)
Mis puudutab 5,32kWh elik kütteväärtuse teemalist arutelu siis soovitan pöörduda Sintef`i või Norra Puidutehnika Instituudi spetsialistide poole. Kindlasti oskavad Sintefi uurimisinstituudi inimesed vastata kõigile teie küsimustele? Nende professionaalsuses minul igatahes põhjust kahelda ei ole ja kui minul on valida kas uskuda anonüümse netikommentaatori väljaöeldut või teadlasi, siis mina igatahes usun teadlasi.
Manused
Energia.PNG
Energia.PNG (44.26 KiB) Vaadatud 4777 korda
Võimsus.PNG
Võimsus.PNG (35.42 KiB) Vaadatud 4777 korda
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Andrus,
kas ma võin järeldada "suutsid kõigile huvilistele energia ja võimsuse teema selgeks teha?" lausest, et edaspidi ei Andrus Schultsi postitustes siin ega ka Raidkivi materjalides teistes keskkondades/meediumites ei eksita enam nende mõistete vastu? Minul oleks selle üle ainult hea meel - vähemalt mingi kasu sellest teemast siin.

Nüüd mis puudutab Norra instituute, siis ka minul puudub alus nende arvutamise kompetentsuses kahelda - pole kordagi seda väitnud (õigupoolest ma isegi ei teadnud, et need just norra instituudi tehtud arvutused on). Küll väidan endiselt, et eksitad teadlikult kliente reklaamides ahju soojustehnilisi parameetreid, mida reaalses kasutuses saavutada pole võimalik. Ma andsin ka vihje, kuidas äärmiselt odavalt riskid enda jaoks maandada aga kui aru ei saanud - no mis ma ikka peale pressin.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

2korda2 on suurepärane õppejõud kes suutis ühe õppetunniga teha kahelisest poisist õpetaja. :D
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Tere.
1kWh=3600kJ=860kcal. Kui a=b/c siis b=a x c ja c=b/a

PS
Nõukajal füüsikatudengid on sõjaliseõpetuse loengus. Loengu teemaks aatomi ehitus. Lektor joonitab kriidiga tahvlile väikese ringi ja ütleb, et see aatomituum. Lektor joonistab väikese ringi ümber suure ringi ning sellele pisikese ringi ja ütleb, et see on elektron mis tiirleb ümber tuuma.
Üks tudeng tõuseb püsti ja küsib: seltsimees major aga mis on aatomituuma ja elektroni vahel. Major mõtleb ja vastab: naverno vozduhh.
Viimati muutis Adlolf, 13 Okt 2014, 18:50, muudetud 1 kord kokku.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

2korda2 kirjutas:Andrus,
kas ma võin järeldada "suutsid kõigile huvilistele energia ja võimsuse teema selgeks teha?" lausest, et edaspidi ei Andrus Schultsi postitustes siin ega ka Raidkivi materjalides teistes keskkondades/meediumites ei eksita enam nende mõistete vastu? Minul oleks selle üle ainult hea meel - vähemalt mingi kasu sellest teemast siin.

Nüüd mis puudutab Norra instituute, siis ka minul puudub alus nende arvutamise kompetentsuses kahelda - pole kordagi seda väitnud (õigupoolest ma isegi ei teadnud, et need just norra instituudi tehtud arvutused on). Küll väidan endiselt, et eksitad teadlikult kliente reklaamides ahju soojustehnilisi parameetreid, mida reaalses kasutuses saavutada pole võimalik. Ma andsin ka vihje, kuidas äärmiselt odavalt riskid enda jaoks maandada aga kui aru ei saanud - no mis ma ikka peale pressin.

Lp "2korda2" ma tegelikult järeldasin, et tänu sinu viidetele tegid kõik kes tahtsid endale selle teema selgeks ja sellega siis nüüd kõik korras. Mis puudutab Raidkivi reklaame või kodulehte, siis mina nende teemadega meie firmas ei tegele. Väiteid ja jutte, et kliente teadlikult eksitatakse ei saa tõsiselt võtta! SELLEKS PUUDUB ALUS!
Olen enne öelnud ja kordan veelkord üle, et ideaalset ahju ei ole olemas!
Toon lihtsa näite. Kui sõidan autoga ja kasutan GPS´i siis miks spidomeetri ning GPS´i andmed erinevad? Ei ole ealeski pähe tulnud selle tõttu mulle auto müünud ettevõtet mingis pettuses süüdistama hakata. Ohutus ja turvalisus ikka ennekõike! Kindlasti ei ole mõistlik ka ahjusid kodus kütta viimse piirini sh ka pottsepa poolt ehitatuid.
Rauli (rokika) väidet, et ahi peabki töötama tippkiirusel (ööpäevas andma 90kWh või rohkem) kogu kütteperioodil ei ole mõtet kommenteerida? Kui arvestame kütteperioodi pikkuseks 240 päeva, siis kulub küttele tema hinnangul minimaalselt 21600kWh energiat. Huvitab millise soojuspumba Raul (rokikas) mulle siis välja pakub võrdluses Salzburg XL ahjuga?

Teemaga seoses siis veel selline info, et pakume nüüd ka 15mm paksuseid Wolfshöher Tonwerke HBO+ šamottplaate.
Art: WO62 HBO+ plaat koldesse 440x200x15mm

Mi
Manused
ÖSTERREICHISCHER KACHELOFENVERBAND.PNG
ÖSTERREICHISCHER KACHELOFENVERBAND.PNG (198.1 KiB) Vaadatud 4704 korda
UmweltPlus kolded Wolfshöher Tonwerkelt.PNG
UmweltPlus kolded Wolfshöher Tonwerkelt.PNG (586.48 KiB) Vaadatud 4704 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kui sa ennast natukenegi hariksid siis leiaksid selle aluse ka ise kerge vaevaga. Vajad sa abi?
Teine kivi selle ideaalse ahjuga . Mida muudab siin sinu ütlemine? ;) Mis on ideaalne ahi, et sa oskad teada, et seda polegi olemas? Kindlasti ei ole see mõni sinule jõukohane ....
Kui palju siis poekarla spidomeeter võib valetada, et kaup "ausaks" jääks ;)
Nüüd , kus sa otsustavalt oled õpetajaks hakanud, pead oma varasemad ponnistused korrastama. Neid oleks sinu õpilastel piinlik lugeda, kui mõni agaram need avastab :confused:
PS MIllise manuaali annab tonnervetter sellele plaadile?
Viimati muutis kaminahi, 13 Okt 2014, 23:30, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Natuke pottsepateemat ka oli. Andruse pildil on see U+ kolle, kolde joonis. Seni on kolde sisesein olnud õhem välimusest seinast. Nüüd vastupidi. Kui ma õigesti mäletada suudan, siis olen seda kunagi ka siin "vihjanud", et äkki oleks just sedasi mõttekam? Hea, et pole kiirustanud, nüüd tuleks ringi teha, et Brüssel ära ei keelaks.
Tulikivi kolle ja Kuznetsovi kolle erinevad sellisest U+ kolmest vaid väikese resti olemasolu poolest ja seda tunnustab paremaks nii saksa käsiraamat kui mulle ainukesena teadaolev võrdlustestimine.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Andrus Schults kirjutas: Rauli (rokika) väidet, et ahi peabki töötama tippkiirusel (ööpäevas andma 90kWh või rohkem) kogu kütteperioodil ei ole mõtet kommenteerida? Kui arvestame kütteperioodi pikkuseks 240 päeva, siis kulub küttele tema hinnangul minimaalselt 21600kWh energiat. Huvitab millise soojuspumba Raul (rokikas) mulle siis välja pakub võrdluses Salzburg XL ahjuga?i
:evil:
Kui sa seda väidet homseks lõunaks (14.10.2014 12.00) ei kinnita tsiteeringuga mõnest minu siinsest postitusest või ei vabanda oma "valestimõistmise" pärast võtan ma seda kui otsest isiklikku laimu! Ja selle limiit on minujaoks nüüd täis saanud!
Kohtusse ma loomulikult pöörduma ei hakka aga "omakohut" hakkan tasapisi mõistma küll. Nimelt teen internetilehe kuhu koondan kõikvõimalikud sinu tehtud "eksimused" "Raidkivi" kaupa reklaamides ja ka kõik need vastuolud mida vähegi leian muus meedias avaldatud "Raidkivi" reklaamides.
Ja seda lehte "reklaamin" ma seejärel ikka päris usinalt.
Ja kui sulle midagi selles ei meeldi siis eks võid mind kohtusse anda. :beee:
Seniks aga ...tik tak, tik tak, ...
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kahjur »

See teema areng hakkab järjest meenutama Kutseri ja Toobali tegevust "Isakese" kaitsmisel
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

kahjur kirjutas:See teema areng hakkab järjest meenutama Kutseri ja Toobali tegevust "Isakese" kaitsmisel
Peaasi,et sa oma kirjutatuga rahul oled
:blush:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

rokikas kirjutas:
Andrus Schults kirjutas: Rauli (rokika) väidet, et ahi peabki töötama tippkiirusel (ööpäevas andma 90kWh või rohkem) kogu kütteperioodil ei ole mõtet kommenteerida? Kui arvestame kütteperioodi pikkuseks 240 päeva, siis kulub küttele tema hinnangul minimaalselt 21600kWh energiat. Huvitab millise soojuspumba Raul (rokikas) mulle siis välja pakub võrdluses Salzburg XL ahjuga?i
:evil:
Kui sa seda väidet homseks lõunaks (14.10.2014 12.00) ei kinnita tsiteeringuga mõnest minu siinsest postitusest või ei vabanda oma "valestimõistmise" pärast võtan ma seda kui otsest isiklikku laimu! Ja selle limiit on minujaoks nüüd täis saanud!
Kohtusse ma loomulikult pöörduma ei hakka aga "omakohut" hakkan tasapisi mõistma küll. Nimelt teen internetilehe kuhu koondan kõikvõimalikud sinu tehtud "eksimused" "Raidkivi" kaupa reklaamides ja ka kõik need vastuolud mida vähegi leian muus meedias avaldatud "Raidkivi" reklaamides.
Ja seda lehte "reklaamin" ma seejärel ikka päris usinalt.
Ja kui sulle midagi selles ei meeldi siis eks võid mind kohtusse anda. :beee:
Seniks aga ...tik tak, tik tak, ...

Tak tik, tak tik, tak tik kiunub ehituspensakrist "kaminahi" taktik ehituspenskar Raul "rokikas". Mees lihtsalt ei mäleta mida on siis samas teemas natuke aega tagasi kiununud? Kas soojuspumba elektroonika andis selle 21600kWh peale otsad?
ERILISED SOODAD!!!
Manused
Raul (rokikas) ostab ahju just nimelt tippkiirusest st küttevõimest lähtuvalt.PNG
Raul (rokikas) ostab ahju just nimelt tippkiirusest st küttevõimest lähtuvalt.PNG (51.52 KiB) Vaadatud 4502 korda
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Andrus Schults kirjutas: Tak tik, tak tik, tak tik kiunub ehituspensakrist "kaminahi" taktik ehituspenskar Raul "rokikas". Mees lihtsalt ei mäleta mida on siis samas teemas natuke aega tagasi kiununud? Kas soojuspumba elektroonika andis selle 21600kWh peale otsad?
ERILISED SOODAD!!!
Selge pilt. Kui selline on "Raidkivi" seisukoht ja suhtumine siis mis seal ikka, mängime siis nii.
PS. Sobivale soojuspumbale ei ole mingi eriline saavutus aastas toota näiteks 22000 kWh soojust.
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Privasse ja postkasti kirjutatud mõtted j,soovitused jne. on mõeldud vaid konkreetse isiku,ettevõtte või millegi seonduvaga lugemiseks.
Seda tuua foorumisse on alatute võtetesse kategooriasse...e. see ei ole heasse tooni kuuluv tegevus.
Soovitan eelnevaid ütlusi mitte arvesse võtta...
Seekord Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Mõnemehe mõttelaad on mõtlema panev! Aga nojah, foorum kui pottsepafoorum, on aegu oma olemuse minetanud. Alatus järgneb alatusele ja veel kurvem, et plaksutajaid leidub. Tule taevas appi, keegi räägib veel haritusest. Kurb! Ei pea silmas sugugi kellegi privaatkirjavahetust, vaid just sellega lehvitamist.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

looder54 kirjutas:Mõnemehe mõttelaad on mõtlema panev! Aga nojah, foorum kui pottsepafoorum, on aegu oma olemuse minetanud. Alatus järgneb alatusele ja veel kurvem, et plaksutajaid leidub. Tule taevas appi, keegi räägib veel haritusest. Kurb! Ei pea silmas sugugi kellegi privaatkirjavahetust, vaid just sellega lehvitamist.
Säh sulle näljasele suutäis :) Ära jälle hambaid ära murra :blush:
vv.jpg
vv.jpg (126.51 KiB) Vaadatud 4369 korda
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Teie avaldus on saadetud ning see registreeritakse ameti dokumendiregistris. Vastame Teie avaldusele 30 kalendripäeva jooksul alates avalduse registreerimisest.
Järgmise 30 päeva jooksul ma siin AS Raidkivi toodete või Andrus Schultsi teemal ei diskuteeri.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
soss-sepp
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 27 Sept 2013, 23:28
Asukoht: Pole
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas soss-sepp »

Huvitaks teada, miks Andrus Schults on kustutanud rokikase viimase postituse? Tahtsin tänu avaldada aga päeval ei jõudnud.
kui ei tõmba, siis ei tõmba ja kõik.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas motamees »

motamees kirjutas:No nii, Andrus. Äkki seletad, mille poolest mu nimivõimsuse lahtiseletamine ja arvutus Sulle vastunäidustatud oli???? Vale teema Sinu saviteemas. See ju ammu juba teine teema.
...ja süüdistad Kaminahju postituste kustutamises :doh: pada sõimab katelt ...

Lisan. :this:
Vabandan Andruse ees, kui kõrvalisi teid pidi saadud info on tõene. Nimelt oli foorumis eile juhtunud miskit apsakas ja Andrus pole praegu kustutamises üldse süüdi olnud.
Siinkohal peaks mainima, et selline apsakate juhtumise info peaks siis olema avalik. Tähendab see, kelle käest juhtus, peaks andma kohest inffi, et ei juhtuks järgnevad apsakad.

Vabandan veelkord Andruse ees. :blush:
No ei ole võimalik, et foorumi haldajad kaks korda eksivad.
Kui sa Andrus oled kustutamises süüdi, võtan ma oma eelnevad vabandused tagasi.
Kas sa julged ka oma otsuseid põhjendada?
.
Tel 5o9279o
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Kõik on võimalik, nimelt kustutati ka minu teema täna. Kõigepealt mode luuaga ees ja veebimeister järel. Minul oleks üldse veebimeistrile palve. Kõik raportite esitajad avalikustada. Saab ka foorumirahvas näha, kes on need pealekaebajad ja mis nimelt neile ei meeldi. Loomulikult ei pea siin silmas lausroppusi ja isikute vastaseid rünnakuid.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Puhas töö jälle jah? :scratch:
Hakka või Andruse moodi pidevalt ekraanitõmmiseid tegema. Äkki läheb vaja.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1494
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui keegi on nõus mind aitama ja mulle mentoriks tulema siis kirjutage mulle. maire@hot.ee Elan üksinda.
Pottseppmeister "Kaminahi"
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Edit: sisu ümber tõstetud õigesse teemasse 2korda2 poolt: viewtopic.php?f=1&t=47393&p=273994#p273994
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Umweltplus kolde jutule jätkuks.

"Объемный расход воздуха на горение" tabel huvilistele.
Manused
Põlemisõhust.PNG
Põlemisõhust.PNG (40.81 KiB) Vaadatud 3959 korda
Der Umweltplus Brennraum.PNG
Der Umweltplus Brennraum.PNG (419.4 KiB) Vaadatud 3959 korda
Vasta