Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas:Lp "kaminahi" kuhu küll jälle minu hommikune postitus kadus?
No ei ole sul mõistust. Kustuta palun oma püstitus ise. Minule sa loota ei saa, pole võimalik sind aidata sinu hädas.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
soss-sepp
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 27 Sept 2013, 23:28
Asukoht: Pole
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas soss-sepp »

Huvitaks teada, miks see arvutamine on vajalik (pidevalt) käsitöömeeste ahjudele aga tehaseahjul piisab siiski ainult korstnalõõri pikkusest ja läbimõõdust?
kui ei tõmba, siis ei tõmba ja kõik.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas siiber »

Andrus Schults kirjutas:Lp "kaminahi" kuhu küll jälle minu hommikune postitus kadus?
Kuhu minu õhtune postitus kadus sinu teemast?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas rokikas »

rokikas kirjutas:
rokikas kirjutas:Härra Schults. kas "Salzburg XL + 2" ahjus tohib ööpäevas kütta 20 kg. või 24 kg. puuhalge?
:beg:
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas siiber »

rokikas kirjutas:
rokikas kirjutas:
rokikas kirjutas:Härra Schults. kas "Salzburg XL + 2" ahjus tohib ööpäevas kütta 20 kg. või 24 kg. puuhalge?
:beg:
Minu küsimuses sisaldus ka see, kuid härra ei oska ilmselt vastata ning kustutab ka selle siin.
Vaatan, et polegi teemat "Küsimused härra sultsile".
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Imelik »

2korda2 kirjutas: Resti väiksust aga ei väidetud mitte õhu jaotuse vaid just läbilastava õhu hulga pärast. Arvutaja ei mõistnud, et kasutatav valem oli kasutatav vaid teatud ahjude/kollete/lõõride korral.
Tere. Kiirotsing päris seda refereeritud hinnangut ei tuvastanud (paluks viidet!)
Aimates, millisest ahjust käib jutt, leidsin järgmised sõnad...
Optimaalne põlemisrežiim õnnestus saavutada primaarõhu ava ahendamisel võimaliku miinimumväärtuseni
..., mis ei ole sugugi kooskõlas Sinu poolt väidetuga.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Imelik,
ma olen piisavalt laisk ja mul ei ole ka aega, et iga kord täpset tsitaati üles otsida. Ahju omanik on siin foorumis olemas, pöördu PS kaudu ja küsi täpsemalt. Muuhulgas küsi ka, kui kehvaks ja kõlbmatuks see ahi siis mõõdeti/arvutati/hinnati.
Kas tahad tõesti öelda, et sina said antud tsitaadi põhjal aru, et kolderest on vale suurusega just õhujaotuse seisukohast?
Härrad pottsepad võiksid nüüd mulle natuke appi tulla ja öelda, kas on üldse olemas valemit, mis käsitleks kolderesti mõõtmeid õhujaotuse seisukohalt. Mina seda päris hästi ette ei kujuta.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

rokikas kirjutas:Uuele katsele.
Härra Schults. kas "Salzburg XL + 2" ahjus tohib ööpäevas kütta 20 kg. või 24 kg. puuhalge?
Peaks nagu ju olema väga lihtne ja üheselt vastatav küsimus.

PS. Kas väljuvate suitsugaaside temp. on 114 C nagu siin näha või 110 C. nagu kasutusjuhendis kirjas?
"rokikas" tule kapist välja ja esita oma asjalikke küsimusi oma nime alt! Nii kõva meest oleks au ikkagi vähemalt nimepidi tunda.
Mis puudutab norrakaid, siis arvutustes lähtutakse faktist, et üks kilo kuiva puud sisaldab 5,32 kWh energiat. Palju ahju salvestub sõltub siis juba puus sisalduvast niiskusest, ahju kasutegurist ja veel sajast asjast mida iga pottsepp teab?
Kokkuvõtteks ütlen sulle "rokikas", et reeglina mitte keegi ei osta endale autot selle järgi palju spidomeetril max kiiruseks lubatakse ega ahju selle järgi palju maksimaalselt kWh salvestab.
Manused
260 km tunnis.PNG
260 km tunnis.PNG (201.17 KiB) Vaadatud 4522 korda
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Imelik,
vabandan, et sedasi mitmesse posti vastus läheb - tuli töölt ära tulla ja postitus jäi pooleli. Esitamata jäi üks küsimus:
kui kolderest on õige õhujaotuse jaoks kolmandiku võrra liiga väike, kas tuharuumi ukse avade reguleerimisega on võimalik põlemisgaase korda saada?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mul oleks sulle, andrus schults, oma nime alt hulk küsimusi ja kas teen selleks eraldi teema? Kas sa hakkad seal küsimustele vaatama? Enamus küsimusi oleks sinu vaimsest võimekusest.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas siiber »

Andrus Schults kirjutas:
"rokikas" tule kapist välja ja esita oma asjalikke küsimusi oma nime alt! Nii kõva meest oleks au ikkagi vähemalt nimepidi tunda.
Soovita seda meeritsale samuti
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

See kui sa oma hästi valitud klikimootori "kaminahi" nime "kiunavaks jobuks" vahetad paneks mind sinu sisukatele küsimustele vastama.
Manused
Screenshot_2014-09-19-23-45-39-1.png
Screenshot_2014-09-19-23-45-39-1.png (109.9 KiB) Vaadatud 4449 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas:See kui sa oma hästi valitud klikimootori "kaminahi" nime "kiunavaks jobuks" vahetad paneks mind sinu sisukatele küsimustele vastama.
Sellised mudapostitused ongi sinu tase ja püsi nende juures. Pottsepandust ära sina puutu.
Mis aga Rauli(Rokika) kappi puutub, siis sama jutt. Åra klähvi vale puu all. Sa oled temaga ka ise kohtunud ahjulaboris.
PS Poleks minulgi probleemi selle sinu soovitud nimega, aga foorum pole laadatsirkus . Lohuta oma sõpra.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Lp Raivo Koppel vaata parem etv's praegu foorumit. Tõstavad seal praegu sinu palka ja langetavad sinu konkurentsivõimet. Haugud praegu vale puu all!
Manused
Screenshot_2014-09-19-22-56-03-1.png
Screenshot_2014-09-19-22-56-03-1.png (127.83 KiB) Vaadatud 4422 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

:doh:
:blush:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Andrus Schults kirjutas:"rokikas" tule kapist välja ja esita oma asjalikke küsimusi oma nime alt! Nii kõva meest oleks au ikkagi vähemalt nimepidi tunda.
Mis mu kodanikunimi antud teemas muudaks? Võta mind kui Tallinna ülikooli akadeemilise raamatukogu, vaid kuueklassilise külakooli läbinud, igavlevat öövalvurit! Kas see muudab kuidagi mu küsimuste sisu(kust)?
Kui soovid et ma ka mõnel avalikul üritusel neid küsimusi esitaksin siis anna teada. Kui vähegi võimalik tulen kohale ja küsin.
Andrus Schults kirjutas:
Mis puudutab norrakaid, siis arvutustes lähtutakse faktist, et üks kilo kuiva puud sisaldab 5,32 kWh energiat. Palju ahju salvestub sõltub siis juba puus sisalduvast niiskusest, ahju kasutegurist ja veel sajast asjast mida iga pottsepp teab?
"Meie müüdav standartvarustuses "VAZ 2101" tippkiirus on 230km/h*"
*Kui gravitatsioon, hõõrdejõud ning õhutakistus puuduks! :thumbsup:
Kas siin leidub ka pottseppi kes ahjupassi väljastades arvestavad halupuude kütteväärtuseks 5,32 kWh/kg.? Minu arvates on sellisel juhul tegemist otsese pettusega!
Andrus Schults kirjutas:Kokkuvõtteks ütlen sulle "rokikas", et reeglina mitte keegi ei osta endale autot selle järgi palju spidomeetril max kiiruseks lubatakse ega ahju selle järgi palju maksimaalselt kWh salvestab.
Milline automüüja reklaamib oma auto tippkiirust spidomeetrile kirjutatu järgi?
Tegelikult ahju ja auto võrdlus ei päde siinkohal kohe üldse. Ahju ostetakse just nimelt "tippkiirust" st. küttevõimet ka -20C. pakase juures elamist soojana hoida silmas pidades. Või väidad et vahet pole kas ostan "XL+2"-he või "L" mudeli?
Milline meil salongides müüdav automark ei suuda mind viia punktist A punkti B liikluseeskirjades lubatud kiirusega?

Teades nüüd et kogu su reklaamitava kauba, vähemalt norrast (või toodeti seda ahju ikka poolas?) pärit oleva, "võimsusnumbrite" aluseks on selline puidu teoreetiline kütteväärtus tuleb ilmselt kõik reklaamnumbrid reaalsema pilguga üle arvutada ja vaadata paljuga siis ka petad ostjaid. :this:
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Imelik »

2korda2.
Täna vähe aega katsun kiirelt vastata.
Ei, ma ei tunne nimetatud ahju vastu sügavamat huvi, silma jäid Sinu väited ja ma pakkusin võimalikke põhjusi (ei pruugi alati kohe arvata asjast halvimat).
Kuna õhku pidi seadma miinimumväärtuseni oli sellega mingi probleem. Oletan et oldi hädas liigõhuga. Miinimumasendis probleemi kadumine näitab pigem õhu ebaõiget jaotumist -arvan ma. Kolderesti mittesobivus võib tekitada õhuvoo liigset turbulentsi (eeldan, et seda peeti silmas väiksuse all).
Muidugi on need ainult minu spekulatsioonid, seega asjaosalistel ei maksa hapnikuauku sattuda.
Vastus lisapostitusele on eespool antud.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Oletan, et oled hädas liigjoomisega . Ei maksa minu järeldustest veelgi enam sellega liialdama ja suuremaid koguseid doseerima .
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Väga konstruktiivne info. Tore kui inimesel on "andeid" "süle ja seljaga"!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Imelik kirjutas:Väga konstruktiivne info. Tore kui inimesel on "andeid" "süle ja seljaga"!
Oletasin vaid ;) Ei maksa sellest kohe hapniku auku kukkuda :wave:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

2korda2 kirjutas:Andrus,
jälle vana teema juurde - mis asi on "Nimivõimsus" ja mis on selle väärtuse mõõtühik? Vihjeks soovitan vaadata sinu enda poolt siia laetud kolde joonist koos andmetega. Muuhulgas on seal ka Nimivõimsus.
Lp "2korda2" palun selgita siis kõigile mis on energia pottsepa mätta otsast vaadatuna? Selgita miks siis mõõtühik J, kWh või kcal? Ühesõnaga kus viga näed laita seal tule ja aita! Tänud ette!
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Andrus,
ma kogu kursust läbi käia siin ei jõua, sestap panen vaid lühidalt definitsioonid ja paar sõna selgituseks:
Energia. SI-s on J, lisaks kasutatakse erinevatel eesmärkidel ka kWh ja kcal. Soojustehnikat müüv ja klientidest lugu pidav müügimees võiks anda andmed kWh-s, sest tubli 90+% kütteliikide maksumuse võrdlustest tehakse just selles mõõtühikus ("süüdlane" on siin selge - Eesti Energia oma hinnakirjaga).
Võimsus. SI-s mõõtühik W. Kuidas jõust ja tööst soojus saab, jääb koduseks ülesandeks.
Kui soovid natuke teemasse sügavamalt minna ja enda teadmisi kontrollida, siis maakeelset informatsiooni ja ülesandeid saab näiteks siit. Kompaktne ülevaade SI ühikutest koos teisendustega on siin.

Mis nüüd sinu kirjutises viga oli:
1. Nimivõimsus on defineerimata mõiste. Arvutused näitasid, et see ei ole ei ahju maksimumvõimsus ega ka ahju keskmine võimsus küttetsükli jooksul. Praegusel kujul puudub tal igasugune mõte. See ei anna kliendile kasulikku informatsiooni, pigem otseselt eksitab - klient võib eeldada (nagu mina tegin), et tegemist on ahju keskmise võimsusega küttetsükli jooksul. Ehk siis - pane sinna tärn juurde ja lehe allservas seleta lahti, kuidas see väärtus leitud on.
2. Kui kasutad mõistes sõna "võimsus", siis mõõtühikuna J kasutada on otsene viga. Vaata ülalt.

NB! Ma soovitan tungivalt lisada lehe allserva ka märkus, et arvutused on tehtud kg=5,32kWh alusel. Maarjamaal ei ole sellise väärtuse kasutamine kombeks.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas motamees »

Mina olen nimivõimsuse enda jaoks lahti seletanud järgnevalt - Kui kütta ahju kogu pind näiteks 80kraadini. Siis arvutad ahju küttepinnad ruutmeetriteks ja saadki nimivõimsuse. See suurus on minu meelest rohkem teoreetiline. Igapäevaelus ei ole kõik pinnad võrdselt soojad ja kütjad on väga erinevad.
Kas see on "õige tee" ? Ma arvan olevat.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas motamees »

No nii, Andrus. Äkki seletad, mille poolest mu nimivõimsuse lahtiseletamine ja arvutus Sulle vastunäidustatud oli???? Vale teema Sinu saviteemas. See ju ammu juba teine teema.
...ja süüdistad Kaminahju postituste kustutamises :doh: pada sõimab katelt ...

Lisan. :this:
Vabandan Andruse ees, kui kõrvalisi teid pidi saadud info on tõene. Nimelt oli foorumis eile juhtunud miskit apsakas ja Andrus pole praegu kustutamises üldse süüdi olnud.
Siinkohal peaks mainima, et selline apsakate juhtumise info peaks siis olema avalik. Tähendab see, kelle käest juhtus, peaks andma kohest inffi, et ei juhtuks järgnevad apsakad.

Vabandan veelkord Andruse ees. :blush:
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Wolfshöher Tonwerke šamott vs Savijuttu Setomaa savist

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Tavatarbijana" huvitaks mind selline "nimivõimsus" mis näitaks kui palju sooja tuleb tuppa kui igapäevaselt kütan seal selle ahju "standartkoguse" puid. Ei miinimum ega max kogus vaid selline tavaline, keskmine. Soojuse hulk siis tunni lõikes ja ka selle muutus ööpäeva lõikes.
Muidugi kui ikka on korra ööpäevas köetav ahi.
Vasta