Korstna ehitamine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

Tere!

Minu maamajakese korsten on korstnapühkija sõnul omadega nii läbi, et tuleb uus korsten laduda. Nüüd on tekkinud küsimus, et kas korstna kivide ladumisel on tingimata vajalik tulekindla müürisegu kasutamine? Või sobib ka 10 korda odavam müürisegu?
Tänan nõuannete eest ses vallas!

Aet
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tere!!

Saan täitsa aru, miks seda küsid, seaduses on ühes kohas tõesti kirjas, et korstnaid peaks laduma tulekindla seguga. Siiski pole seal vaja kasutada koldesegu, mis on üldiselt tuntud just tulekindla seguna.
Korstna soe osa,mis tuppa jääb, see teha saviseguga, sama mis sobib ahjude ehitamiseks. Soojustusest välja ulatuvad osad juba tugevama segu abil.
Kui meeldivad ilusad valged vuugi, siis võib kasutada ka lubisegu aga pitsi osale võib kindluse mõttes segada veidike tsementi ( muidu segada näiteks 3 osa liiva +1 osa lupja...või kui tõesti hea teraga liiv ja kange lubi, siis võib ka lupja vähem panna).
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

Tänud vastuse eest!
Hetkel on arutelu mul veel korstna selle osa suhtes, mis algab laka põranda pealt. Kas sealt alates võib julgelt ikkagi müüriseguga teha? Millise firma segu eelistada? Praegu on mulle tehtud pakkumised VETONITi, WEBERi ja SAKRETi segule. Vetoni näib kõige odavam olevat.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oeh, müürisegu ei põle samuti, või on sul õnnestunud see põlema saada... Muidugi oli siin foorumis ühe ahju pildike, kus "sepad" olid ahju ladumiseks makroflexi kasutanud, mis põleb hästi.
Nõuka ajal ehitati korstnad müüriseguga, ehk see avardab silmaringi...
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

Tänud!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kalvis kirjutas:Oeh, müürisegu ei põle samuti, või on sul õnnestunud see põlema saada...
..............
Vesi ka ei põle...siiski tulekindlusel ja mitte põlemisel on suur vahe. Seepärast ei ehita keegi ka silikaadist ahjusid...kuigi ta ei põle. Korstnas on aga oluline arvestada ka tahmapõlenguga, et ei peaks alati peale seda uut korstent ehitama.
Seepäreast on Tul.oh.seaduses korstnate ehituse kohta mainitud: 6.2.2 ...hoone sees ( kasutada) elastset mörti, nagu savimört.Korstna osad kus suitsugaasi temp. võib tõusta üle 350C, müüritakse elastse mördiga nt. savimördiga.
See tähendab seda, et hoone sees võib kasutada ka müürisegu kui korsten ei kuumene rohkem kui 350 C. Aga seda on võimatu päriselus tagada, sest iga kell võib tahmapõleng tekkida.
Loogiline oleks ikka kasutada kodumaiseid segusid ...kui ise ei sega.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Hoone sees soovitan Ahjutelliste segu ja kütmata osast alates Müürisegu ja VAT tellist. Paljalt savisegu kandevõime ei vasta nõutavale.
Viimati muutis kaminahi, 18 Apr 2014, 14:33, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oleksid võinud kohe nii rääkida, ajasid segase sõnaga küsija pea sassi. Nõuka ajal piisas selle elastsuse saavutamiseks tsemendi vähendamisest ja savi lisamisest müürisegu valmistamisel.
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

kaminahi kirjutas:Hoone see soovitan Ahjutelliste segu ja kütmata osast alates Müürisegu ja VAT tellist. Paljalt savisegu kandevõime ei vasta nõutavale.
Tänud! Nüüd sain asjast aru :) Mulle kui võhikule on tõesti vaja konkreetseid toodete nimetusi. Kas hoone sees tähendab ka lakapealset katusealust osa?
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

Kalvis kirjutas:Oleksid võinud kohe nii rääkida, ajasid segase sõnaga küsija pea sassi. Nõuka ajal piisas selle elastsuse saavutamiseks tsemendi vähendamisest ja savi lisamisest müürisegu valmistamisel.
Sattusin tõesti veel suuremasse segadusse :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Hoone sees tähendab kõetavat hoone osa.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

Aet kirjutas:
kaminahi kirjutas:Hoone see soovitan Ahjutelliste segu ja kütmata osast alates Müürisegu ja VAT tellist. Paljalt savisegu kandevõime ei vasta nõutavale.
Tekkis veel küsimus VAT telliste suhtes. Seni on mulle poodidest pakutud laka pealt edasi ehitamiseks VTT telliseid. Kumb on õige?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Pole ilus mind valetamises süüdistada ;) VTT tellis ei ole külmakindel. Küll aga VAT. Seega on õige kasutada ikkagi VAT tellist juba lakapeal.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tegelikult see kes selle töö ära teeb, peab ka teadma millest ehitada. Ei saagi aru...kas ehitajad leitakse kuskilt... poe tagand :) , et üldse küsitakse selliseid asju?
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

:D tänan endiselt asjalike nõuannete eest. eelkõige tahan end asjaga kurssi viia, mis toimub minu korstnaga ja mis temaga toimuma saab.
seega on tõesti veel üks küsimus :) korstnapits: taas on soovitused mitme erineva kivi suhtes - silikaat koos mingite mustade asjandustega, tavaline silikaat või hoopis punane veekindel. mida eelistada? esimest varianti ei suutnud küll leida poest.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mustad asjandused ei ole head...pigem külmakindel punane.
Ise teeks nii, et ütle oma asukoht ja las teevad Sulle konkreetsed pakkumised, et näiteks,sisevoodriga maksab nii palju ja ilma voodrita nii palju. Siis saad edasi asjas.
Kindluse mõttes soovitaks ise muidugi just (shamotist) sisevoodriga ja väljast mis meeldib rohkem või kui ilma voodrita, siis punane Terca aukudega külmakindel tellis.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

http://www.schiedel.ee/tooted/isokern

See on odavaim headest võimalustest.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

olen aru saanud, et moodulkorsten tuleb köögi põrandalt alates üles laduda?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ega korsten võluväel püsti ei püsi ilma aluse kandmiseta. Kui kandvaks aluspinnaks on köögi põrand siis sealt. Olen seda trikki teinud, et kui lõõri sisenemine on moodulkorstnal ülevalt siis lihtsalt sobivat mõõtu fibo plokkidest alus laetud, muidugi tuleb arvestada ka tahma väljavõtmisega (võimalusi mitmeid kuidas see teha)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Aet kirjutas:olen aru saanud, et moodulkorsten tuleb köögi põrandalt alates üles laduda?
.................................
Kuskil ei ole keelatud ka poole telliskorstna pealt mooduliga edasi liikuda. Aga see on lihtlalt 1 võimalus, teha võib mitut moodi.
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

sel lehel oli nii palju vidinaid moodulkorstna jaoks, et ma ei saanudki enam täpselt aru, kui kallis see 1 meeter õigupoolest tuleb, et oleks mingigi ülevaade hinnaskaalast.
telliste osas hakkab hinnaülevaade minu jaoks selgeks juba saama :D
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma ei saa ikkagi aru...kas ise paigaldate või?? Ei tundu usutav... Kui ise ei paigalda, siis pole ju vahet, palju vidinad maksavad, vaid ikka valmis korstna hind katusel. Seepäras ära vaeva ennast ...väljas ilus ilm ja võib midagi muud seal teha täna ;)
Küsi hinda koos paigaldusega kui küsid.
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

näib, et on kujunenud nii, et mina ostan materjali ja tegija tuleb ja laob üles. kuna ma ei julge koha peal hoida ka kõike vajaminevat, siis tuleb mul vajaminev kraam iga kord kaasa vedada lihtsalt.
hetkel on abiliseks tõesti üks hea tuttav ehitusmees.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kui ta on hea ehitusmees, siis ta peaks ju teadma ja tundma materjale ja tuleohutusnõudeid jne.
Aet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Juul 2007, 22:13
On tänanud: 6 korda

Re: Korstna ehitamine

Lugemata postitus Postitas Aet »

Maja, mis vajab uut korstent, asub Jõgevamaal Voorel.
Ehk on mõni siinne nõuandja just sealtkandist ning soovib mulle selle korstna üles ehitada? Materjaliga võin ise tegeleda, kui öeldakse, mida ja kui palju vaja on. Harjani on 3,5 meetrit, 6 kivi ringis, 50 ringi.
Kaesin MTÜ pottsepade lehekülge, aga sealt selgub, et kui on kesk-eestis, siis tegeleb vaid korstnapühkimisega või ahju ehitamisega :( Aga neid teenuseid mul vaja pole.

Hea ehitusmehe valikud on minu küsimustest selgunud - et laka peale VTT kivi, kui siin selgus, et hoopis VAT kivid tuleb panna. arvas, et meetri saab korraga üles ehitada, aga olen aru saanud, et tohib vaid 8 ringi korraga teha, mis on 60cm. tahtis mingi osa teha tulekindla seguga, mis on 10 korda kallim, aga selgus, et see polegi nii hädavajalik ikka. vabandust, kui hakkan aina rohkem küsima seetõttu.
Vasta