Oma teemade modereerimine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas motamees »

kaminahi kirjutas:...Teen foorumisse taaskord üle pika aja konkreetse tellisahju ehitamise live ja vaatame, kas on tõsihuvilisi või mitte.
Tundub, et see on ikkagi lootusetu üritus. Seniks, kuni teadja Looder siin sõnnikut loobib võiks ikke teha seda mujal. Hais käib ju üle piiride ja seniks, kuni naaber sinu aia ääres (kuigi oma poole pääl) kakal käb, on ka sinu aed haisu täis. Sealpool aeda ei sa ka labidaga anda.
:doh: Oleks ikke jube küll, kui päriselus oleks selline naaber ja piirkonnakordnik käib naabri juures iga päev joomas. Siin ei aita ju kõrge plankaed ka mette. :scratch: Foorum on selle kõrval kõki-mõki.
.
Tel 5o9279o
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas heints »

2korda2 kirjutas:.............. Igasugu trollidele mõjub kõige paremini just totaalne ignoreerimine...........
Kui me seda suudaksime .
Heino Soon. Kuressaare
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ega ikka ei mõju küll. Kui just foorumit ei soovita tühjana ehk trollide pärusmaana näha.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Kaminahi,
miks peaks viisakad postitajad loobuma postitamisest, kui trolli ignoreeritakse? Ei suuda seost näha.
Näed, looder54 tegi oma teema. Las möllab seal. Segab see kedagi? Täpselt sama tulemus oleks, kui sa endale vastukäivad tegijad ära blokeerid - nende postitusi lihtsalt ei näeks.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

2korda2 kirjutas:Kaminahi,
miks peaks viisakad postitajad loobuma postitamisest, kui trolli ignoreeritakse? Ei suuda seost näha.
Näed, looder54 tegi oma teema. Las möllab seal. Segab see kedagi? Täpselt sama tulemus oleks, kui sa endale vastukäivad tegijad ära blokeerid - nende postitusi lihtsalt ei näeks.
Vaata kui keegi loll, mitte troll, käib mööda linna ja sind sõimab igas avalikus baaris ja turuplatsil, siis võid mõelda, et ta sind ju ei sega. :) kui sa seal ei käi. Kas keelad ka teistel seal käimise? Milleks, neid ju ei sõimata, ikka sind.
Loomulikult, las loll mõllab oma baaris ja muutku see peldikuks aga siis ka istugugi seal oma pasahunnikus.
Pealegi, siit nähtu põhjal ta ikka sõbrad leiab ja ka kohalik konstaabel on ju käsi.

Ma lihtsalt ei usu nii headesse plaanidesse :blush:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

2korda2 kirjutas: Täpselt sama tulemus oleks, kui sa endale vastukäivad tegijad ära blokeerid - nende postitusi lihtsalt ei näeks.
Sellele on leitud uus alternatiiv- vastukäivad postitused , ebamugavad küsimused
(teemakohased,sisult viisakad) kustutatakse teema autori õigusega. Tekib küsimus, kas siis on tegemist monoloog tüüpi teemadega või mõttekaaslaste klubilise üritusega (igal oma teema). Jõudu igatahes uutmisel. Kaalun ka ise selliselt käituvate isendite teemadest postituste kustutamist (autori õigusega).

Administraatorile. Korrapärasus ei teki iseeenesest, korralagedus tekib ise.
Igas foorumis on reeglid postitajale, ainult neid ei ole ammu enam järgitud?
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Imelik kirjutas:
2korda2 kirjutas: Täpselt sama tulemus oleks, kui sa endale vastukäivad tegijad ära blokeerid - nende postitusi lihtsalt ei näeks.
Sellele on leitud uus alternatiiv- vastukäivad postitused , ebamugavad küsimused
(teemakohased,sisult viisakad) kustutatakse teema autori õigusega. Tekib küsimus, kas siis on tegemist monoloog tüüpi teemadega või mõttekaaslaste klubilise üritusega (igal oma teema). Jõudu igatahes uutmisel. Kaalun ka ise selliselt käituvate isendite teemadest postituste kustutamist (autori õigusega).

Administraatorile. Korrapärasus ei teki iseeenesest, korralagedus tekib ise.
Igas foorumis on reeglid postitajale, ainult neid ei ole ammu enam järgitud?
Lootsin, et minul antud teemasse asja pole, aga võta näpust. Tavapostitaja ei vaja ju privileege ja kuna foorum avalik, siis peaks ka igaüks aru andma, mida kirjutab ja postitab. Tundub, et nii see aga pole. Teatud seltskonnal on oma
tõde, mille kritiseerimine on tabu. Nagu valel ikka, kipuvad jalad lühikeseks
jääma, nii ka foorumis. Tõde ei vaja kaitset, küll aga vajab seda savijalgadel
pooltõde ja kus häda kõige suuerem, seal abi kõige lähemal. Nüüd on kuulutajate
kindel pelgupaik, kuskohalt oma seisukohti maha hõigata ja ruttu uks kinni tõmmata, et keegi vabadust võtma ei tule. Tõhus vahend, aga teadagi kellele.
Minu teemade uksed jäävad kõigile lahti, eks igamees saab näidata, milleks
võimeline on, ka kustutama ei kavatse hakata, sest olen ise võimeline ennast
kaitsma. Lõbusat foorumivestlust!
Imelikku tsiteerisin sellepärast, et minu mõtted sarnased, eriti lõpulaused. :)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas motamees »

looder54 kirjutas:Lootsin, et minul antud teemasse asja pole, aga võta näpust...
Sellist teemat pole olemas, kuhu sul asja pole. Sinu pärast ongi vajalik mingi uuendus, sest seda kõhulahtisust ei saa enam kannatada.
.
Tel 5o9279o
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas looder54 »

motamees kirjutas:
looder54 kirjutas:Lootsin, et minul antud teemasse asja pole, aga võta näpust...
Sellist teemat pole olemas, kuhu sul asja pole. Sinu pärast ongi vajalik mingi uuendus, sest seda kõhulahtisust ei saa enam kannatada.
Eks minu kõhulahtisusest tea see kõige paremini, kes potti puhastab... :)
Ahsoo, ära sa enam järgmise ahju kollet toesta, õpetaja sinul range, ei luba.
Näita siis, mida uut välja mõtlesid, sul fotokas olemas.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

A person can not be both vomit. So, That's vomit.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Imelik kirjutas:
2korda2 kirjutas: Täpselt sama tulemus oleks, kui sa endale vastukäivad tegijad ära blokeerid - nende postitusi lihtsalt ei näeks.
Sellele on leitud uus alternatiiv- vastukäivad postitused , ebamugavad küsimused
(teemakohased,sisult viisakad) kustutatakse teema autori õigusega. Tekib küsimus, kas siis on tegemist monoloog tüüpi teemadega või mõttekaaslaste klubilise üritusega (igal oma teema).
See sotsiaalne eksperiment on nüüd juba mõned kuud kestnud ning tuleb tunnustavalt möönda, et su hinnang on praktikas üsna tõepäraseks osutunud. :hello:

Et termodünaamika teine seadus kehtib siiski (veel) :wave:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Asi on ainult järjekordselt tiba kallutatud "õigustega isikute" poolt. Suures plaanis on küll teemad puhtamad kui varem aga kui tegin teema milles üritasin vastata ja väidelda (lootusetu üritus :( ) kõiki pasaga üle kallava tegelasega siis see kustutati aga "lampkast" jäeti!
Sellest saab vaid järeldada et foorumi omanikud ei taha millegipärast siin teadmiste ja oskuste jagamist näha! "...Pritsi" tolereerimisel selline tagajärg igatahes ju on. Ilmselt käib see kogu ehitusfoorumi kohta sest ega ju ahjundus ei ole mingi eriline erand muude ehitusvaldkondade hulgas.
Kui igale mu postitusele võib järgneda "...Pritsi" "kreemikiht" mis jääb ka siia rahulikult nähtavale (ja minu vastulaused kaovad) siis ma ei näe enam suurt stiimulit miks ma peaksin teemadega kaasa mõtlema.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas looder54 »

rokikas kirjutas:Asi on ainult järjekordselt tiba kallutatud "õigustega isikute" poolt. Suures plaanis on küll teemad puhtamad kui varem aga kui tegin teema milles üritasin vastata ja väidelda (lootusetu üritus :( ) kõiki pasaga üle kallava tegelasega siis see kustutati aga "lampkast" jäeti!
Sellest saab vaid järeldada et foorumi omanikud ei taha millegipärast siin teadmiste ja oskuste jagamist näha! "...Pritsi" tolereerimisel selline tagajärg igatahes ju on. Ilmselt käib see kogu ehitusfoorumi kohta sest ega ju ahjundus ei ole mingi eriline erand muude ehitusvaldkondade hulgas.
Kui igale mu postitusele võib järgneda "...Pritsi" "kreemikiht" mis jääb ka siia rahulikult nähtavale (ja minu vastulaused kaovad) siis ma ei näe enam suurt stiimulit miks ma peaksin teemadega kaasa mõtlema.
Oh neid elumere tõmbetuuli, mis mõnemehe nii lihtsalt sadulast kukutavad. Alles se oli, kui veebimeister oma teema modereeerimise välja pakkus. Kas ei olnud mitte teie enda klubi liikmed esimesena asjale aplodeerimas. Nüüd jälle ei sobi.
Kas tõepoolest peab keegi koguaeg mähkmepakiga kõrval seisma ja pisemagi tilga puhul valmis kohe kellegi lappe vahetama. Hoopis üllatav on aga väide, et sinul
tarkka nõu ei lasta anda. No too üks näide, kus sina seda tarkka nõu oled andnud.
Ma ei vaidle vastu, et siit foorumist on läbi käinud tegelasi, kellel pottsepapaberid puuduvad, aga sellegipoolest on nende nõuanded kordades prohvimad, kui teatud klubi liikmetel. Kui sina pead oma klubi liidrite arvamust
ainuõigeks, siis minupärast tee seda, sa pole ju pottsepp. Aga kui sina, teadmata, milles räägid, kuulutad need arvamused ainuõigeteks ja pottsepanduses asendamatuiks, siis võta või jäta, tuleb ka kriitika. Stiimulid ja kaasamõtlemis tahte, pead sa ikka ise enda jaoks paikka panema. Sellega käib kaasas ka põhiteadmiste pagas, millele see kõik toetub.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

madis64 kirjutas:...tuleb tunnustavalt möönda, et su hinnang on praktikas üsna tõepäraseks osutunud. ...
Et termodünaamika teine seadus kehtib siiski (veel) :wave:
Tere. Mul oli probleem oma teemas. Kaks isikut kirjeldasid fakte ja segasid sinna sisse sõimu üksteise aadressil. Valikuks jäi - iga päev jälgida ja koheselt kustuda kogu post (kronoloogia läheb paigast ning tuleb kustutada ka sellega seotud asjalikud postitused) , mitte torkida ja isikuid veenda. Paraku ei saa keegi ka enda eelnevaid postitusi muuta (kui veenmine õnnestub).
Arvan, et toimiks see, kui isikud saaksid näidata üles head tahet postitusi kohandades teemaalgataja nõudmistele ning need oleks selgelt määratletud. Nõudmiseks ei saa olla, et kirjutis peab meeldima või - "mitte targutada!").
Kustutamine sellisel alusel meenutab tõesti klubilist üritust või monoloogi.

Rokikas. Vihjed, et arvamus on koolitamata, ei põhine faktidel, ei oma üleskutseteks pädevust jne.- ei ole isiklik solvang. Alavääristada püüdvad "tiitlid " ja visuaalne ning vihjeline arveteõiendamine on seda küll. Paraku kulub peegel ära?
Ei ole saanud samuti mitmel korral vastust, ei ole suutnud veenda, on kritiseeritud minu arvamust. Pean "analüüsi" koostama?
Jätan selle lugeja teha (peas) ja ei esita isikutevastaseid üleskutseid.

Kõlanud on ka vihjed, et kriitika on vähendanud foorumist saadavat erialast koolitust ja sotsiaalset abi. :roll:
Kui foorumil on selline eesmärk tuleks see ka selgelt sõnastada. Samuti määratleda vastutus, et abi andja on pädev, vastutab tulemuse eest ja ei põhjusta
abi saajale majanduslikku kahju või terviseriske.
Selge, et viimaseid oleks oluliselt vähem kui arvamuse avaldajaid.

Termodünaamika teine seadus- ta kehtib siiski! :wave:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Imelik kirjutas:Tere. Mul oli probleem oma teemas. Kaks isikut kirjeldasid fakte ja segasid sinna sisse sõimu üksteise aadressil.
Kaks?! No olen püüdnud siin ikka jooksvalt silma peal hoida aga ei ole mina veel näinud, et mõnes teemas 2 vastastikku seisukohtadel olevat spetsialisti mõlemad fakte kirjeldaksid. Või on selles lauses rõhuasetus "kirjeldama" mitte "fakt"?
Lahtiütelus: ühe "spetsialisti" olen blokeerinud ja nüüd umbes kuu jagu ei ole enam kirjatükkidega kursis. Ei usu, et midagi muutunud oleks.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Tere. Eks paljugi olene ka lugejast- kas kirjatükis sisaldub infot või teist vaatenurka asjale või mitte. Kui ikka postitused häirivad, siis on tõesti õigem mitte lugeda.
Faktidega on tõesti see häda, et õige tihti on kirjeldatav ka kujuteldav (pole midagi parata). Väitluses peaks sündima selgus aga mitte vihavaen (ka siis kui jäädakse erinevatele seisukohtadele- nagu näiteks meie praegu).
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Imelik kirjutas:Faktidega on tõesti see häda, et õige tihti on kirjeldatav ka kujuteldav (pole midagi parata).
Siin on olnud küll ja küll fakti(!) väiteid, mida peaks olema ülilihtne tõestada moel, mis tõepoolest tõestuseks kõlbaks. Paraku on konkreetsemaks minnes ikka ja jälle vastuseks vaid tühi loba. Hinnangu ja fakti vahel ei ole väga raske vahet teha. Lihtne näide:
Väide:
"Kõvim kasutegur on UmweltPlus koldel" (minu rõhuasetus - sedasi väljendab ennast "kõrgema kategooria spetsialist").
Küsimus:
Millel väide põhineb?
Vastus:
"kule sõbrake, mind see sinu hinnang kõIk see vähem huvitab. Mind
huvitab sinu enesehinnang. Pidid olema ju keskmiselt kõrgema
tasemega otsingumootor. Kas mina pean sulle nüüd kõik nina alla
toppima või sa lihtsalt ei tunne numbreid. Milliste ahjude kasutegur on 76% millistel 78% ja millistel see koguni 80%." (jälle minu rõhuasetus - näitab spetsialisti suhtlemisoskust. Kutsetunnistuse saamiseks pidavat pottsepp muuhulgas suutma ka klientidega suhelda?)

Blokeerisin kasutaja - lootusetu juhtum. Ma ei ütle, et teise poole esindajatel suhtlemisoskuse ja/või faktide tõestamisega kõik korras oleks (ma olen PS teel asjaosaliste tähelepanu sellele juhtinud ja julgeks väita, et see vähemalt mõnda aega ka mõjus). Küll on teine pool vähemalt kohati näidanud üles loogilist mõtlemist ja faktidele/väidetele viiteid lisanud.
Ilus ütelus siin ühes allkirjas, selle võiks läbi lugeda iga kord enne "Sisesta" vajutamist - ehk jääb postitus tegemata:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kas ühe teadja...linnulaulu pärast on jälle foorumi tavasid muudetud ja oma teemasid tema saastast puhastada enam ei saagi? Ühe haige inimese ümber ei saa ju terve maailm keerelda lõputult.
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Oma teemade modereerimine

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

Robi 1 kirjutas:Kas ühe teadja...linnulaulu pärast on jälle foorumi tavasid muudetud ja oma teemasid tema saastast puhastada enam ei saagi? Ühe haige inimese ümber ei saa ju terve maailm keerelda lõputult.
hetkel ei saa jah, loodetavasti see funktsionaalsus taastub ka millalgi
Vasta