"Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Andrus Schults kirjutas:Olgu siis tegemist liba või kutsetunnistusega pottsepaga, ehitada peab ikka ka oskama ja seadusandlust ning tuleohutust teadma-tundma kui majandustegevuses ollakse.
Üks teemasse lugu: https://www.riigiteataja.ee/kohtuteave/ ... -13-665/20
Tänud Andrusele väga õpetliku lingi eest. Tean, et Eestis tegelik olukord parem,
kui foorumis maalida püütakse. Sain võimaluse tutvuda ka Kutsekoja
hindamisstandarditega, mis uuel atesteerimisel kasutusele võetakse, nii, et asi
edeneb oma loomulikku rada ja " libamehed" ennast sugugi kindlalt tunda ei saa.
See aga annab kindluse ahjutellijale ja parandab oluliselt pottseppade mainet.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

fanatic kirjutas:
looder54 kirjutas:Tean, et paljud Eesti mehed ja naised minuga nüüd kurjustama hakkavad, aga probleem ju olemas. Uskuge, saan väga hästi aru teie ratsionaalsusest ja püüdest
kõigega ise hakkama saada. Pottsepandus on ikkagi midagi muud, kui ainult oskus
kivi laduda ja ilusat juttu puhuda. Täidetud peavad olema reeglid, mis ette kirjutatud päästeameti, keskonnaameti ja peatselt kehtima hakkavate EU normide
kaudu. Kui ikka isu ja meeldib kivi laduda, siis on ju küllalt koolitusi, kus teile asjad selgeks tehakse ja edaspidi pädevustunnisuse saamine võimalik. Olukorda, kus õpetajaks on iseõppiast amatöör, riskite ise enda ja ka kliendi vara turvalisusega.
Mistahes õnnetuse korral on paberiteta küttekolded esmased, mis täiendava huvi
objektiks muutuvad ja head nahka sealt ei tule. Nüüd foorumit jälgides ja üleslaaditud pilte vaadates jääb mulje, et kas pole võimalik, et pottsepamaastikul
Eestis liigub amatööride rakuke ehitab, omamata pädevuspabereid ja ka võimalust
küttekolletele dokumentatsiooni väljastada. Mida see kaasa toob on ju ette arvatav. Või on asi koguni nii organiseeritud, et amatööridest tegijad ees ja
poolprohvidest paberite tegijad järel? Äri missugune! Seega panen Eesti
küttekollete tellijatele südamele, kontroll ja ikka kontroll! Tegemist tulega.[/quot

Kartus kurjustatud saada selle tõsisese teema puhul on tingitud sinu mittetõsiselt võetavusest siin foorumis ja seda õigustatult. Sest, olgem ausad, nendest pidevatest targutustest pole kõrva taha olnud mida panna, see on puhas häma, demagoogia, labane soov mõnele kodanikule lihtsalt madalalt ära panna, arvates, et ollakse ise kõrgemal. Sellest ka sinu tagasitulek, teise nime all. Sorry

Seda postitust tehes olid sul ju kindlad kahtlused või lausa tõendid, oled sa nendest vastavaid organeid teavitanud (muidu nagu ise ka kaasosaline) või keerutad siin piiri tagant (reaalsustaju kaotanuna) niisama tolmu, ähmaselt ärapanemise eesmärgil?
Ole tõsiseltvõetav ja palun pane oma faktid siia üles :hello:

Alustada võiksid faktidest, et mitu tulekahju on tekkinuid just sellest, et mina iseehitaja või nn liba pottsepp on kellelegi ahju raha eest valesti ehitanud?

Millised keskkonnaameti ettekirjutusi pean ma täna täitma, kui tahan enda :jooma tarbeks ahju ehitada?
Kes kirjutab enda tarbeks ehitatud ahjule passi välja?
Millal muutub EN eestis kohustuslikuks ja kas see keelab restkolde ehituse ka oma
tarbeks?
Ja kas salongist võin siis endiselt endale restkoldega (kuldne tuli) ahju osta?

Kõigile vaatamata, Vabariigi aastapäeva! :jooma
Fanatic, esialgu arvasin, et ei vastagi sulle, nüüd mõtlesin teatud põhjustel ümber. Kõige lihtsam on ju oponenti süüdistada seitsmes surmapatus ja sisutühjuses. Kõiksepealt siis vaataks üle, mis eesmärgid on seadnud endale foorumipostitajad. Kui mina vilistan populaarsusele ja püüan foorumikülastajat
juhatada sihtkohta, kus saab tõest infot, siis nimetad sa seda sisutühjaks, millest
pole midagi kõrva taha panna. Mida sina siis tahad kõrva taha panna? Kui pottsepandusest midagi, siis oled ju vales kohas. Nimelt on selle jaoks koolitused.
:jooma Tegelikult sind see ju ei huvita, sinu huvid on mujal, see on promoda ühte kindlat ahjutüüpi ja selle ehotajaid.Kui mina väidan, et see ahjutüüp on vananenud, siis sina väidad selle
demagoogiaks. Kui sina nüüd tõsine huviline oleksid, siis hakkaksid ju pärima minult, miks ma väidan, et see on vananenud, ei, seda sa ei tee, sest see ähvardab ju otseselt sinu promotud ahju tulevikku. Sina vastupidi suunad nooled
sõnumitooja isiku vastu. Sina süüdistad sõnumitoojat enda paremaks pidamises ja
katses kellelegi ära teha. No, kui sa nii tunned, siis tunnen kaasa. Kui räägin
minus tekkivatest kahtlustest foorumit lugedes, nõuad sina minult fakte, mille
alusel minu kahtlused tekkisid. Palun, vaata uuesti üle videolõik, kus tublid Eesti
naised küttekollet ehitavad ja kelle juhatusel. Selleks on ju foorumis teada ja tuntud nõuandjast hobipottsepp, kelle nime laps ja töötav naisterahvas oma pöördumises mainivad. Nõuad minult fakte, sorry, mina pole uurimisorgan ja ei ela Eestis. Nii, et ei saa sind kuidagi aidata. Kui keegi peab Eesti Päästeameti
ennetustööd "pildiraamatuks" ja faktidega manipuleerimiseks, siis see on jällegi
minumeelest arvaja enda mure. Võtku siis midagi ette, et see nii ei oleks.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

looder54 kirjutas:Tegelikult sind see ju ei huvita, sinu huvid on mujal, see on promoda ühte kindlat ahjutüüpi ja selle ehotajaid.Kui mina väidan, et see ahjutüüp on vananenud, siis sina väidad selle
demagoogiaks. Kui sina nüüd tõsine huviline oleksid, siis hakkaksid ju pärima minult, miks ma väidan, et see on vananenud, ei, seda sa ei tee, sest see ähvardab ju otseselt sinu promotud ahju tulevikku.
Pole mul vähimatki põhjust midagi promoda. Ei ehita ega müü ühtegi ahju ega ahju ehitus materjali. Pole isegi siit foorumist kedagi silmast silma näinud, peale Annese ja Mardi, kes käisid ahju mõõtmas.
Kliendi seisukohalt tegin EN ahju ehituse teema, et saada üldse EN umbkolde ehituse kohta eestis rohkem teada, seni polnud ei avaliku infot ega pildi materjali. Ja kui sulle meenub, siis palusin toda teemat puhtana hoida, mida algul ka tehti, aga lõpp läks ikka nii nagu alati siin nendel teemadel.
Enda ahju lasin omal initsiatiivil ära mõõta, lihtsalt puhtast huvist. Kurjoosum on see, et sellest saab varsti aasta, talv saab läbi ja sellele mõõtmisele ei ole siiani midagi konkurendiks ja võrdluseks kõrvale panna. Kuigi siin foorum on vaieldud ja lubatud nõrkemiseni.
Ja seda kõike kindla ahjutüübi ja ehitaja hüvanguks :banghead:

Mis puutub seda vananenud ahjutüüpi, siis olen seda siin korduvalt, korduvalt küsinud. Kordan siis veel.
Kui ma laseks sama pinna kütteks ehitada EN umbkoldega ahju, siis kas seal kuluks vähem halge, oleks parem kasutegur, võimalus veel harvemini kütta, saaksin pikema garantii, ahju ehitus oleks odavam, tuhka võtta veel harvemini, kui seni(1.5rm) jne?
Need on lihtsad küsimused, mis huvitavad mind, kui klienti ja ma ei ole nendele küsimustele siit ühest vastust saanud.
Ei taha sellega EN umbkollet kuidagi halvustada, mis on hea meistri käe all kindla peale minek. Aga ma ei näe kuskil seda eelist nn vana ja uue vahel, valgusta palun mind.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Lp fanatic! See, et oma ahjuga rahul oled ongi kõige tähtsam. Mis aga puudutab mõõtmisi siis ei tasu segi ajada kolde mõõtmisi ahju mõõtmistega. Mõõdeti ju kolde tööd! Lihtsalt kogu selle teema huvides tuleks ka rääkida õigetest asjadest.
Viimati muutis Andrus Schults, 26 Veebr 2014, 10:55, muudetud 1 kord kokku.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

...või sina ei taha halvustada EN normatiividele vastavaid ahjusi, aga sina ei näe
ka eeliseid nende ahjude puhul restkoldega ahjude ees. Valgustage mind!

No kuhu veel. Tegid teema, mis kujunes üsna pikaks nagu kolgata tee. Toodi näiteid, toodi tabeleid, toodi ka pilte. Aeti lobagi, aga sina ei saanud midagi aru.
EN-15544 ei loodud ikka kohvipaksu pealt ja mitte foorumis lällutajate tasemel ju nemad ikkagi said aru, mida nad tegid. Sest heaks see normatiiv ju kiideti.
Mis kuradima pärast peaks nüüd keegi hakkama võrdlema normatiivi järgi ehitatud ahju, kus passis on kõik numbrid sees, mingi normatiivile mittevastava
ahjuga. Mis oleks selle mõte? Ma ju ütlesin sinule, igal euromaal omad seadused.
Ei tea, kuidas need rakenduvad Eestis, aga meil oleks see nii. Kui minul on
standarditele mittevastav ahi, siis välistatud pole olukord, kus korstnapühkija
teeb oma mõõtetööd ja olgu need näitajad mistahes numbrid kukub minule postkast saastemaksu arve, lihtsalt sellepärast, et ahi ei vasta standardile. Keegi seda ahju maha ei käse lõhkuda, küta, aga maksa. Kas sellist peavalu on ahjuomanikule vaja?
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Keegi kirus mind siin eurokommunistiks. Täna lugesin pottseppade jututoast
( mitte Eesti) kus ehitusjärelvalve käskis maha lõhkuda tuliuue kivikorstna, mille
mahalõhkumise üheks peamiseks põhjuseks oli vale müürisegu. Nimelt nõudis järelvalve, et korstna altpoolt esimene kolmandik oleks müüritud saviseguga!
No vot, mis ütled sa nüüd?
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Suutsid mind järjekordselt veenda, et mingit vastust sinult ei tule. Ja parem on, las nii jääda. Oled selle pideva EN korrutamisega niigi vaeva näinud :bye:
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas:Lp fanatic! See, et oma ahjuga rahul oled ongi kõige tähtsam. Mis aga puudutab mõõtmisi siis ei tasu segi ajada kolde mõõtmisi ahju mõõtmistega. Mõõdeti ju kolde tööd! Lihtsalt kogu selle teema huvides tuleks ka rääkida õigetest asjadest.
Kas oleksid nüüd nõus või oskaja rääkima teema huvides õigetest asjadest? Milleks sellised tõmblemised? Oled sa selle teemaga üldse tuttav? Millised oleksid sinu soovid, et "ahi oleks mõõdetud" ?
Ehitage eurokriitikud üks ahi, nagu fanatic küsib ja siis tampige teiste pottseppade edukatel, professionaalide hinnatud töödel.

Siin on ahjuomaniku küsmus, mida järjepidevalt ignoreeritakse ja lällatakse oma edevust teaduse pähe.
fanatic kirjutas: Enda ahju lasin omal initsiatiivil ära mõõta, lihtsalt puhtast huvist. Kurjoosum on see, et sellest saab varsti aasta, talv saab läbi ja sellele mõõtmisele ei ole siiani midagi konkurendiks ja võrdluseks kõrvale panna. Kuigi siin foorum on vaieldud ja lubatud nõrkemiseni.
Ja seda kõike kindla ahjutüübi ja ehitaja hüvanguks :banghead:

Mis puutub seda vananenud ahjutüüpi, siis olen seda siin korduvalt, korduvalt küsinud. Kordan siis veel.
Kui ma laseks sama pinna kütteks ehitada EN umbkoldega ahju, siis kas seal kuluks vähem halge, oleks parem kasutegur, võimalus veel harvemini kütta, saaksin pikema garantii, ahju ehitus oleks odavam, tuhka võtta veel harvemini, kui seni(1.5rm) jne?
Need on lihtsad küsimused, mis huvitavad mind, kui klienti ja ma ei ole nendele küsimustele siit ühest vastust saanud.
Ei taha sellega EN umbkollet kuidagi halvustada, mis on hea meistri käe all kindla peale minek. Aga ma ei näe kuskil seda eelist nn vana ja uue vahel, valgusta palun mind.
Kuniks keegi ei ole nõus tõsiseks aruteluks, pole ka meil vaja siin läbufoorumis kohtuda.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Andrus Schults kirjutas:Lp fanatic! See, et oma ahjuga rahul oled ongi kõige tähtsam. Mis aga puudutab mõõtmisi siis ei tasu segi ajada kolde mõõtmisi ahju mõõtmistega. Mõõdeti ju kolde tööd! Lihtsalt kogu selle teema huvides tuleks ka rääkida õigetest asjadest.
Olen rahul ja ma loodan, et see pole patt, sest täna pole siin keegi suvatsenud minu korduvatele küsimustele vastatada ja see näitab nii mõndagi. :) Ja ütlen ausalt, see ühe kodaniku pidev EN kummardamine ajab kergelt….. :)
Samas hoian silmad lahti ja vaatan kuhu arengud suunduvad, sest on mõned mõtted ja plaanid.
Tegelikult ootan, et keegi praktiseeriv EN umbkolde omaniks julgeks siin kogemusi jagada. See kaaluks nii mõnegi teoreetiku arvamuse üle.

Hr. Hovi mõõtis ahju, nii on tulemustes kirjas. Ei osanud arvata, et paljas kolle kütab maja ja seda mõõdeti. Aga leppige siis omavahel kokku, mida mõõdeti ja kirjutage ka siia.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

:oops:
fanatic kirjutas:Suutsid mind järjekordselt veenda, et mingit vastust sinult ei tule. Ja parem on, las nii jääda. Oled selle pideva EN korrutamisega niigi vaeva näinud :bye:
Vastan ainult põhjusel, et tavalugejal kaksipidi arusaamu ei jääks.
Neid teemasid, kuskohalt sina vastused saaksid, on foorumis kuhjaga. Võtsid ka ise
arutelust osa. Nüüd kuidas sind aidata foorumikülastajana, kui sa ühtegi programmi, ega tabelit ei usu. Ainsa väljapääsuna näen antud juhul olukorrast
ainult sinu enda initsatiivi, sest keegi teine seda sinu eest tegema ei hakka.
Kuna lasid ehitada omale restkoldega ahju ja nõuad nüüd võrdlusmaterjale oma
mõõdetud ahjule EN-15544 ahjuga tegutse järegnevalt. Leia meister, kellel
on ligipääs paljuräägitud ahjuarvutus programmile. Muretse kõik vastavad parameetrid tulevase ahju tarvis ja las programm lööb sulle tulemused, millist ahju vajab sinu elamine.Tean
juba, et sa tulemusi ei usu, siis las meister ehitab sulle projektipõhise ahju
samasse tuppa teise nurka valmis. Siis saad ahjusid edukalt võrrelda, neid koredamööda küttes. Keegi teine neid kulutusi enda kanda ju ei võta, seda vaid sinu kahtluste hajutamiseks. Jõudu tööle.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas Imelik »

fanatic kirjutas:Kui ma laseks sama pinna kütteks ehitada EN umbkoldega ahju, siis kas seal kuluks vähem halge, oleks parem kasutegur, võimalus veel harvemini kütta,
"Halukulu" on Sul ilmselt teada, aga saadav energiakogus ja kasutegur on praegusel juhul? Millisel alusel oleks siis võrdlus Sinu meelest?
Võimalus "harva kütta"- on lihtsalt tarbija seatud tingimus, mille annab täita iga ahjutüübiga, aga paratamatult on sel tagajärjed.
fanatic kirjutas:....saaksin pikema garantii, ahju ehitus oleks odavam, tuhka võtta veel harvemini, kui seni(1.5rm) jne?
Need on lihtsad küsimused, mis huvitavad mind, kui klienti ja ma ei ole nendele küsimustele siit ühest vastust saanud.
Garantii küsimus on tõesti lihtne (dokumendil fikseeritud number, versus teine dokumendil fikseeritud number). Eeldab sellise dokumendi olemasolu. Täitmine eeldab mõlema poole eksisteerimist. Milline on praegusel dokumendil ilutsev number ja tingimused .... kui küsida tohib?
Müügihind on samuti konkreetne number. Vaidlusi tekitab mõnikord meetod kuidas see number on saadud (aga selle jaoks on "ametkonnad"- kliendi jaoks on number).
Vähemalt ühe poole kodulehel olid ka numbrid üleval, iseküsimus- kuidas neid omavahel võrrelda?
"Tuhka võtta" harvemini, saab ka siis kui seda korstnast välja lennutada (pärast küll tuleb teda ka lõõridest korjata) :D
Teine võimalus on ehitada ahi restiga ( :yahoo: ) , mille all on saht konteinerisse?
Muudel juhtudel kasutatakse tuhasuse määramist (mis näitab aga tegelikult eelkõige kütuse kvaliteeti).

Aga muidu lihtsad küsimused , ärapanemist "ei ole" ja vastuseid nõuan.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

looder54 kirjutas::oops:
fanatic kirjutas:Suutsid mind järjekordselt veenda, et mingit vastust sinult ei tule. Ja parem on, las nii jääda. Oled selle pideva EN korrutamisega niigi vaeva näinud :bye:
Vastan ainult põhjusel, et tavalugejal kaksipidi arusaamu ei jääks.
Neid teemasid, kuskohalt sina vastused saaksid, on foorumis kuhjaga. Võtsid ka ise
arutelust osa. Nüüd kuidas sind aidata foorumikülastajana, kui sa ühtegi programmi, ega tabelit ei usu. Ainsa väljapääsuna näen antud juhul olukorrast
ainult sinu enda initsatiivi, sest keegi teine seda sinu eest tegema ei hakka.
Kuna lasid ehitada omale restkoldega ahju ja nõuad nüüd võrdlusmaterjale oma
mõõdetud ahjule EN-15544 ahjuga tegutse järegnevalt. Leia meister, kellel
on ligipääs paljuräägitud ahjuarvutus programmile. Muretse kõik vastavad parameetrid tulevase ahju tarvis ja las programm lööb sulle tulemused, millist ahju vajab sinu elamine.Tean
juba, et sa tulemusi ei usu, siis las meister ehitab sulle projektipõhise ahju
samasse tuppa teise nurka valmis. Siis saad ahjusid edukalt võrrelda, neid koredamööda küttes. Keegi teine neid kulutusi enda kanda ju ei võta, seda vaid sinu kahtluste hajutamiseks. Jõudu tööle.
Kas just samasse tuppa ja elamisse, aga muidu väärt mõte ja ennist ka vihjasin natuke.
fanatic kirjutas:Samas hoian silmad lahti ja vaatan kuhu arengud suunduvad, sest on mõned mõtted ja plaanid.
Imelik, tahad sa mulle EN umbkolde ahju projekterimis ja ehitus pakkumist teha, siis oleks juba mida võrrelda?
Mis olemasoleva ahju kasutegurisse puutub, siis seda on siin foorumis kahe erineva numbriga presenteeritud.
Hr.Hovi ütles, et mõlemad on õiged, seega kasuta vastavalt vajadusele :)
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Imelik, tahad sa mulle EN umbkolde ahju projekterimis ja ehitus pakkumist teha, siis oleks juba mida võrrelda?
Oskusi pole, teadmisi pole, õigusi pole, tahtmist ka pole. Mind on ainult õpetatud numbreid ja protsesse hindama.
Mis olemasoleva ahju kasutegurisse puutub, siis seda on siin foorumis kahe erineva numbriga presenteeritud.
Hr.Hovi ütles, et mõlemad on õiged, seega kasuta vastavalt vajadusele
Jah, see metoodikate osa jäi ka mulle segaseks. Küsiks siis otse härralt- palun mulle sellist numbrit, mis on ka EN umbkolde ahjudega võrreldav?
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Imelik kirjutas:
Imelik, tahad sa mulle EN umbkolde ahju projekterimis ja ehitus pakkumist teha, siis oleks juba mida võrrelda?
Oskusi pole, teadmisi pole, õigusi pole, tahtmist ka pole. Mind on ainult õpetatud numbreid ja protsesse hindama.
Mis olemasoleva ahju kasutegurisse puutub, siis seda on siin foorumis kahe erineva numbriga presenteeritud.
Hr.Hovi ütles, et mõlemad on õiged, seega kasuta vastavalt vajadusele
Jah, see metoodikate osa jäi ka mulle segaseks. Küsiks siis otse härralt- palun mulle sellist numbrit, mis on ka EN umbkolde ahjudega võrreldav?
Ei tea palju üldse erinevaid metoodikaid on, aga selge on see, et erinevused lõppnumbris pole päris komakohad.
Pole ka teada, millist metoodikat kasutab EN programm, kui arvutusi teeb?
looder54 kirjutas:Tean juba, et sa tulemusi ei usu, siis las meister ehitab sulle projektipõhise ahju
samasse tuppa teise nurka valmis. Siis saad ahjusid edukalt võrrelda, neid koredamööda küttes
Lahendus on välja pakutud. Lõpuks tuleb Hr.Hovi ja mõõdab mõlemad ahjud sama metoodikaga ära. Tulemused on siis vähemalt võrreldavad, edasikaebamisele ei kuulu ja foorumisse saabub suur rahu ja vaikus :D
Nüüd on siis kõik minu, kui hääleka kahtleja taga... :D :D
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas Koit »

Fanatic, kui huvi programmi järgi arvutatud ahju vastu, siis võta ühendust:
info@pottseppmeister.ee, või hommikuti tel. 53621238


Lugupidamisega

Koit Koppel
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas siiber »

Koit kirjutas:Fanatic, kui huvi programmi järgi arvutatud ahju vastu, siis võta ühendust:
info@pottseppmeister.ee, või hommikuti tel. 53621238


Lugupidamisega

Koit Koppel
Kas sa ikka tegutsed ettevõtte varjus, mis on registrist kustutatud? Arve ka väljastad?
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas Koit »

Siiber, võid ärinime Pottseppmeister OÜ omale registreerida, sellist firmat ei eksisteeri hetkel ja sul väga hea võimalus, aga domeeniaadres pottseppmeister.ee on minu oma ja seda sa endale ei saa kunagi. Samuti on arvutusprogramm minu oma ja kui sulle ei meeldi, siis osta omale kaa programm. Kuidas siis otsingud edenevad minu uue firma nime leidmisel? Mina pole veel oma hääli tabelisse pannud, kuid tundub, et sul peale minu veel "sõpru", kellele su haiglane huvi vastukarva on.

Lugupidamisega

Koit Koppel
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas siiber »

Koit kirjutas:Siiber, võid ärinime Pottseppmeister OÜ omale registreerida, sellist firmat ei eksisteeri hetkel ja sul väga hea võimalus, aga domeeniaadres pottseppmeister.ee on minu oma ja seda sa endale ei saa kunagi. Samuti on arvutusprogramm minu oma ja kui sulle ei meeldi, siis osta omale kaa programm. Kuidas siis otsingud edenevad minu uue firma nime leidmisel? Mina pole veel oma hääli tabelisse pannud, kuid tundub, et sul peale minu veel "sõpru", kellele su haiglane huvi vastukarva on.

Lugupidamisega

Koit Koppel
Kahjuks hetkel Sa esindusõigust üheski Eestis registreeritud äriuhingus ei oma.
Kui võimalik, siis eemalda erinevates portaalides ka eksitava reklaami esitamine.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

siiber kirjutas:
Koit kirjutas:Siiber, võid ärinime Pottseppmeister OÜ omale registreerida, sellist firmat ei eksisteeri hetkel ja sul väga hea võimalus, aga domeeniaadres pottseppmeister.ee on minu oma ja seda sa endale ei saa kunagi. Samuti on arvutusprogramm minu oma ja kui sulle ei meeldi, siis osta omale kaa programm. Kuidas siis otsingud edenevad minu uue firma nime leidmisel? Mina pole veel oma hääli tabelisse pannud, kuid tundub, et sul peale minu veel "sõpru", kellele su haiglane huvi vastukarva on.

Lugupidamisega

Koit Koppel
Kahjuks hetkel Sa esindusõigust üheski Eestis registreeritud äriuhingus ei oma.
Kui võimalik, siis eemalda erinevates portaalides ka eksitava reklaami esitamine.
Nii nagu pottsepandusest, on kirjutaja teadmised kandilised ka ärist ja ärimaailmas toimuvast. Aktsionär või omanik ei peagi nähtaval kohal olema ega tahagi olla teatud põhjustel. See aga ei tähenda seda, et temal pole sõnaõigust.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas siiber »

looder54 kirjutas:
siiber kirjutas:
Koit kirjutas:Siiber, võid ärinime Pottseppmeister OÜ omale registreerida, sellist firmat ei eksisteeri hetkel ja sul väga hea võimalus, aga domeeniaadres pottseppmeister.ee on minu oma ja seda sa endale ei saa kunagi. Samuti on arvutusprogramm minu oma ja kui sulle ei meeldi, siis osta omale kaa programm. Kuidas siis otsingud edenevad minu uue firma nime leidmisel? Mina pole veel oma hääli tabelisse pannud, kuid tundub, et sul peale minu veel "sõpru", kellele su haiglane huvi vastukarva on.

Lugupidamisega

Koit Koppel
Kahjuks hetkel Sa esindusõigust üheski Eestis registreeritud äriuhingus ei oma.
Kui võimalik, siis eemalda erinevates portaalides ka eksitava reklaami esitamine.
Nii nagu pottsepandusest, on kirjutaja teadmised kandilised ka ärist ja ärimaailmas toimuvast. Aktsionär või omanik ei peagi nähtaval kohal olema ega tahagi olla teatud põhjustel. See aga ei tähenda seda, et temal pole sõnaõigust.
Meerits, ära tee end veel rumalamaks. Aktsionäril ega omanikul ei ole esindusõigust, kui ta ei kuulu juhatusse.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

... kule kirjatsura, ma olen oma firmast kaks juhatust minema kihutanud. Ühe sellepärast, et soeng ei meeldinud ja teise sellepärast, et oli loll nagu laua jalg.
Hirmsast meenutas kirjapildis sind, siiber.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

looder54 kirjutas:... kule kirjatsura, ma olen oma firmast kaks juhatust minema kihutanud. Ühe sellepärast, et soeng ei meeldinud ja teise sellepärast, et oli loll nagu laua jalg.
Hirmsast meenutas kirjapildis sind, siiber.
Öeldi ju küll, Meerits, ära tee end veel rumalamaks.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
looder54 kirjutas:... kule kirjatsura, ma olen oma firmast kaks juhatust minema kihutanud. Ühe sellepärast, et soeng ei meeldinud ja teise sellepärast, et oli loll nagu laua jalg.
Hirmsast meenutas kirjapildis sind, siiber.
Öeldi ju küll, Meerits, ära tee end veel rumalamaks.
Aga sina Raivo Koppel näitad jällegi oma kuulsat arvamist, nagu kõikja. Nii ka seekord. Ära loobi nimedega enne, kui oled kindel, et tegemist õige nimega.
Võivad sekeldused tulla ja sellised, mida ootele ei saa panna.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: "Libapottsepandus" ja sellega kaasnevad ohud!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

looder54 kirjutas:
kaminahi kirjutas:
looder54 kirjutas:... kule kirjatsura, ma olen oma firmast kaks juhatust minema kihutanud. Ühe sellepärast, et soeng ei meeldinud ja teise sellepärast, et oli loll nagu laua jalg.
Hirmsast meenutas kirjapildis sind, siiber.
Öeldi ju küll, Meerits, ära tee end veel rumalamaks.
Aga sina Raivo Koppel näitad jällegi oma kuulsat arvamist, nagu kõikja. Nii ka seekord. Ära loobi nimedega enne, kui oled kindel, et tegemist õige nimega.
Võivad sekeldused tulla ja sellised, mida ootele ei saa panna.
Oh sind tühist mehikest, kes isegi oma nime ei saa austatud. Ikka vaja oma rumalusi duubeldada.
Mina olen ja jään oma nimega ja sina ära pabista. Puhka nüüd. Loe lambaid, tuleb ehk unigi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta