Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

motamees kirjutas:Arvudega võib igasugu imesid teha. Arvutuse teel on ka 120kg küttevajaduseks arvutatud.
Tere. Milles arvud või arvutamine süüdi on?
motamees kirjutas: Saage aru, kütta tuleb iga päev niipalju juurde, kui maja sooja seinast välja laseb. 6tonnisest ahjust võetakse just seesama läbi seina väljuv ports, mis tuleb uue küttekorraga taastada.
Paraku "portsul" on kiirus?
motamees kirjutas: Muidugi tuleb kütteperioodi alguses ahju rohkem kütta ja seda sooja ei saa kohe kätte. Saad aga kevadel peale viimast kütmist. Vahepeal on see soe lihtsalt "pangas".
Ei nõustu, või pigem unistus. Ahi ei ole kinnine süsteem, lisaks ei ole tal "gaasi" ega "pidurit". "Juhitavusele" liigne mass kasuks ei tule.
Mass on hea "keskmiseks kiiruseks", paraku see mass (üks ja sama) aga toimib erinevalt.
motamees kirjutas:Tehke omale koju ahi ja kütke seda, saate kogemusi juurde. Olgu siis ahi veest või kividest, salvestuse mõttes pole seal vahet. Küll aga tekivad vesiahjul muud probleemid.
Ilma ahju tegemata näen olulist erinevust- vee massi saab suunata, kiviahju massi mitte.

Lugupidamisega (siiralt)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Imelik kirjutas:...Tere. Milles arvud või arvutamine süüdi on?...
Tahtsingi ütelda, et arvutamist kasutati siinkohal kurjasti ära. Tegelik elu on hoopis teine.
...ja veel. Ahju mass on erinevates kohtades erinev kuna suurema massiga ahjul on ka suurem välispinnalaotus. Järelikult ereldub tuppa rohkem soojust. Siis peab teda olema ka rohkem varuks. Loomulikult tuleb puu kilodega seda varu taastada. 80kg on aga ebareaalne.
Imelik kirjutas:...Mass on hea "keskmiseks kiiruseks"...
Elamus ongi vaja just seda keskmist kiirust. Saunas/suvilas hoopis teised lood.
Imelik kirjutas:Tere. Ehk vastab küsimusele see kellelt küsiti? "Tinasõdurite" küsimused ei ole huvitavad ja
asjakohased (vähemalt minule).
Ja mis kategooria alla kuulub see postitus???
Miks nimetad samade vaadete esindajaid tinasõduriteks. Hakkad kasutama Teadja/Loodri võtteid, ise neid taunides.
Sõnavabadus sisaldab ka õigust rääkida teistega sama juttu. Selle pärast ei saa teda veel koeraks/kannupoisiks/tallalakkujaks/tinasõduriks... tembeldada.
...Tallinna lauluväljakul on Harli-tinasõdurite kokkutulek...

Kõike hääd soovides
"Tinasõdur" Peep
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Imelik kirjutas:Tere. Ehk vastab küsimusele see kellelt küsiti? "Tinasõdurite" pareerivad küsimused ei ole huvitavad ja
asjakohased (vähemalt minule).
Tore oleks kui vastaks. Ja see käib ikka kõigi kohta kes teemas sõna võtavad ja selle peale täpsustavaid küsimusi vastu saavad. Miks peaks ühel poolel olema mingid eri õigused avalikult laimamiseks (loe eelnevaid postitusi ja neist tärganud küsimusi!)?
See et sulle need küsimused/vastused huvi ei paku on juba sinu tragöödia. Sama moodi nagu sinu kantseliit minule "maksapihta" käib on minu mitte sinu mure.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Tere. Klaariks ära selle "tinasõduri"....
motamees kirjutas:Ja mis kategooria alla kuulub see postitus???
Miks nimetad samade vaadete esindajaid tinasõduriteks. Hakkad kasutama Teadja/Loodri võtteid, ise neid taunides.
Nii lugedes tundub tõesti sildistamine (tembeldamine), ... kuid kahjuks ei tsiteerinud Lugupeetav täpselt.
"Tinasõdurite" pareerivad küsimused ei ole huvitavad ja
asjakohased (vähemalt minule).
Ehk ei soovinud iseloomustada isikuid vaid käitumisviisi (vapra tinasõdurina pareerimist vastuküsimusega). Diskussioon ei ole rünne mida oleks vaja pareerida. Küsimusele vastatakse ning esitatakse vastuküsimus, või on vastuküsimus suunava iseloomuga vastuse juurde. Huvi puudumisel ei vastata üldse.
"Tinasõdur" lihtsalt iseloomustab meelekindlust ja vankumatust, paraku ka paindumatust (tinasõdur ei analüüsi).
Seega ei midagi alavääristavat ning sama jutt ei tee veel "tinasõduriks"?
motamees kirjutas: Tahtsingi ütelda, et arvutamist kasutati siinkohal kurjasti ära.
Ma kahjuks ei tea millisest konkreetsest arvutamisest käib jutt. Arvutus ise saab olla :
a) vale - tulemus ei klapi reaalsusega
b) ebatäpne - arvesse pole võetud vajalikul määral mõjureid
c) õige- peegeldab reaalsust
motamees kirjutas:...suurema massiga ahjul on ka suurem välispinnalaotus. Järelikult ereldub tuppa rohkem soojust. Siis peab teda olema ka rohkem varuks.
Ma ei tea, kas Sa mäletad minu toodud võrdlust põrandakütte "kokkupakkimise" kohta ahjuks?
Põrandakütte ülisuur pindala aga eelkõige paigutus annab talle vajaliku võimsuse ka väikese temperatuuride vahe juures. Suur mass võimaldab küll palju salvestada kuid negatiivseks nähtuseks on inerts. Põrandakütte mass sama pindala piires
tõuseb ainult soojatakistuse kasvuga (ehk tõstes salvestusmahtu tõuseb soojatakistus ja väheneb temperatuuride vahe)- kannatab võimsus. Ehk suurendada tuleb siiski ka pindala.
"Kokkupakkimisel" jääb mahtuvus samaks, küll aga kardinaalselt erinevaks võimsus.
Ehk palju rohkem Sa peaksid "panka salvestama" et tulemus oleks samaväärne?
motamees kirjutas:Elamus ongi vaja just seda keskmist kiirust. Saunas/suvilas hoopis teised lood.
Viitad stabiilsele soojavajadusele? Oleneb elamust. Massiivse ruumi
soojavajaduse muutus on aeglasem (samas aga ka inerts pikem). Kergkonstruktsioonides
on soojavajaduse muutus kiirem. "Keskmine kiirus " ehk inerts aga ei arvesta soojabilansi
muutust (seda saab arvestada ainult kütmisel).

Lugupidamisega :hello:
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Siin logitakse välja kui vahepeal "kõrvaliste tegevustega " tegeleda :D ...
Seega eraldi vastus Rokikale.
Avaldasin lihtsalt arvamust mõttevahetuse sisu kohta, tunnistan ka teistsugust arvamust.
Kantselei keelega ei soovi küll sellisele toredale ja aktiivsele kasutajale ( rokikas) maksaprobleeme põhjustada.... aga labida, tellise, pehmete kohtade ja "ründavate ürituste" kasutamine ei ole samas minule vastuvõetav. Kui mitteametlik keelekasutus tähendab seda?
Vähem võõrsõnu!- tuleb kõne alla (harjumusel on suur jõud).
Tänan kriitika eest.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Imelik kirjutas:... Ma kahjuks ei tea millisest konkreetsest arvutamisest käib jutt. Arvutus ise saab olla :
a) vale - tulemus ei klapi reaalsusega
b) ebatäpne - arvesse pole võetud vajalikul määral mõjureid
c) õige- peegeldab reaalsust...
Jutt oli Andruse arvutmisest vesiahjuga. Arvutuse käik võib olla õige, ma isegi ei süvenenud asjasse, kuna loogika on vale. Pigem kehtib siin sinu antud punkt B. Millegipärast soovivad moodulahjude müügimehed ikka jahutada ahju täiesti maha. Tegelikult ei jahtu ju ahi täitsa maha...aga sellest ma juba rääkisin. Siit tulebki arvutuses "viga" sisse ja tegeliku eluga ei klapi. Matemaatikas aga võib klappida ja seda argumenti siis kasutatakse ära desinformatsiooniks.
Mul on sinuga väga raske vaielda, kuna sa ei lasku minu tasemele ja mina matemaatikas/füüsikas ei küündi sinu tasemele. Hädapärast suudan teha ära oma pottsepanduse tehted ja kõrgemasse soojustehnika tasemesse ei tõuse.
Kuna aga pime kuuleb paremini, kui tavainimesed, siis ongi mul sellevõrra paremini arenenud käeline tegevus ja ilmselt loogiline mõtlemine... Või segab matemaatiku loogilist mõtlemist arvude faktid.
Sain aru, et tinasõduri jutt ei käinud otseselt minu pihta, aga kaudselt küll. Olen ju märgistatud isik, kuna olen Kaminahju õpilane. Paljud kaminahjule suunatud sõimud laiendatakse automaatselt temaga nõustuvate isikute peale.
Näiteks Teadja/Looder nutab suuri pisaraid eesti pottsepanduse tuleviku üle. Ise ei liiguta/pole liigutanud lillegi selle parendamiseks. Hoopis deserteerus ja "pühkis Eestimaa tolmu jalgadelt". Suuresti on tema promotud "Eesti" pottsepandus aga hoopis donnervetteri nägu. Kes aga midagi üritavad teistmoodu teha, need on tema arust keik "ketserid".
.
Tel 5o9279o
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

motamees kirjutas:
Imelik kirjutas:... Ma kahjuks ei tea millisest konkreetsest arvutamisest käib jutt. Arvutus ise saab olla :
a) vale - tulemus ei klapi reaalsusega
b) ebatäpne - arvesse pole võetud vajalikul määral mõjureid
c) õige- peegeldab reaalsust...
Jutt oli Andruse arvutmisest vesiahjuga. Arvutuse käik võib olla õige, ma isegi ei süvenenud asjasse, kuna loogika on vale. Pigem kehtib siin sinu antud punkt B. Millegipärast soovivad moodulahjude müügimehed ikka jahutada ahju täiesti maha. Tegelikult ei jahtu ju ahi täitsa maha...aga sellest ma juba rääkisin. Siit tulebki arvutuses "viga" sisse ja tegeliku eluga ei klapi. Matemaatikas aga võib klappida ja seda argumenti siis kasutatakse ära desinformatsiooniks.
Mul on sinuga väga raske vaielda, kuna sa ei lasku minu tasemele ja mina matemaatikas/füüsikas ei küündi sinu tasemele. Hädapärast suudan teha ära oma pottsepanduse tehted ja kõrgemasse soojustehnika tasemesse ei tõuse.
Kuna aga pime kuuleb paremini, kui tavainimesed, siis ongi mul sellevõrra
paremini arenenud käeline tegevus ja ilmselt loogiline mõtlemine... Või segab matemaatiku
loogilist mõtlemist arvude faktid
Sain aru, et tinasõduri jutt ei käinud otseselt minu pihta, aga kaudselt küll. Olen ju märgistatud isik, kuna olen Kaminahju õpilane. Paljud kaminahjule suunatud sõimud laiendatakse automaatselt temaga nõustuvate isikute peale.
Näiteks Teadja/Looder nutab suuri pisaraid eesti pottsepanduse tuleviku üle. Ise ei liiguta/pole liigutanud lillegi selle parendamiseks. Hoopis deserteerus ja "pühkis Eestimaa
tolmu jalgadelt". Suuresti on tema promotud "Eesti" pottsepandus aga hoopis donnervetteri
nägu. Kes aga midagi üritavad teistmoodu teha, need on tema arust keik "ketserid".
Ära paku üle, Eesti pottsepanduses on olemas inimesed, kes selle arengu eest hoolt kannavad.
Ei näe vajadust nutta, veel vähem lilli liigutama hakata. Õpi Eesti pottsepanduse ajalugu ja saad aru, et kogu Eesti pottsepandus on sajandeid olnud donner-vetteri nägu. Saaremaa mehed on kanged mehed reeglina, aga need, kes ahjundust saaremaa nägu tahavad pöörata, peavad kõvasti õppima ja seda ka tegudega tõestama. Kui nimetada kliendi petmist "Ketserluseks" siis olgu ta nii. Aga jõudu!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

looder54 kirjutas:... Kui nimetada kliendi petmist "Ketserluseks" siis olgu ta nii. Aga jõudu!
Ega ma midagi enamat su postitusest ei oodanudki. Keik vanaviisi.
Too näiteid kuidas olen ma kliente petnud.
Ma lepin kliendiga millegis kokku ja täidan selle. Sa ei teagi, millised on kokkulepped. Kuidas saad sa väita kokkulepete mittetäitmist (petmist)???
Jõudu sullegi laimukampaanias.
.
Tel 5o9279o
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

motamees kirjutas:
looder54 kirjutas:... Kui nimetada kliendi petmist "Ketserluseks" siis olgu ta nii. Aga jõudu!
Ega ma midagi enamat su postitusest ei oodanudki. Keik vanaviisi.
Too näiteid kuidas olen ma kliente petnud.
Ma lepin kliendiga millegis kokku ja täidan selle. Sa ei teagi, millised on kokkulepped. Kuidas saad sa väita kokkulepete mittetäitmist (petmist)???
Jõudu sullegi laimukampaanias.
Kuigi sa pead ennast käeliselt teistest osavamaks pole tõepoolest midagi minu postitustes
sinu jaoks midagi muutunud. Ei saagi muutuda, kuna infot vastu võttev agregaat ( loe mõistus) pole võimeline infot vastu võtma. See agregaat võtab infot vastu ainult teatud kindlal lainepikkusel. Kahjuks on saatja ainuomandis ja selle omaniku mõttelend on ettearvamatu. Nii, nagu ta võredleb oma aretatud kollet "Kuldse tule" koldega, pole neil kolletel midagi ühist, peale välise sarnasuse. Ei ole näinud aastate jooksul ühtegi arvutust, ühtegi mõõtu peale lalina, et see kolle on " super". Kui teostati "Erika" ahju mõõtmised, muutusid mõõtjad üleöö ebapädevateks ja oligi kõik. Kuidas sa seda käitumisviisi nimetad?
Kuidas nimetad sina seda "ajalehesoperdist", mis asi see on? Kui kolleegid selgitust küsivad hüpatakse põõsasse. Kuidas seda nimetada? Okey, olgu siis "ketserlus" :)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

No nii, kuhu jäi siis see petmise tõestamine? Nagu ikke oli see järjekordne laim. Sa aga oma tegude eest ei vastuta nagunii. Ei hakka ma ka sind selles süüdistama.

Siinkohal jätan Teadja/Loodri rahule ja tegelen oma asjadega edasi. Ega sinuga sõnavahetus nagunii kusagile vii.
.
Tel 5o9279o
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

motamees kirjutas:No nii, kuhu jäi siis see petmise tõestamine? Nagu ikke oli see järjekordne laim. Sa aga oma tegude eest ei vastuta nagunii. Ei hakka ma ka sind selles süüdistama.

Siinkohal jätan Teadja/Loodri rahule ja tegelen oma asjadega edasi. Ega sinuga sõnavahetus nagunii kusagile vii.
Tohoo, kas olen midagi maha maganud? Kas tõepoolest on olemas laboriandmed, mis tõestavad, et kolle on super? Võimalusel sooviks nendega tutvudada. Minul siis vananenud andmed, mis vastupidi näitavad et kohe mitte pole tegu superkoldega. Kui need andmed
ilmusid, ohkas looja, et kas tõesti on tema võimeline ehitama maailma viletsamat ahju? Ära loodagi, kindlasti on hullemaid. Viimases amatöör ahjuehituses olid juba märgid õhus, et kollet täiendatakse klubiliikmete ühise aplausi saatel. Arengud näitavad, et kasutusele tuleb
uuesti vana hea järelpõlemiskamber, millele nüüd klaasuks ette pannakse. Kolle jääb sootuks
nii madalale, et varsti enam ukseni ei ulatu. Loota on, et järelpõlemikambris seekord mingi
põlemine ikkagi toimuma saab, sest lisapõlemisõhk viiakse ikkagi kambrisse ja piisavalt kõrgelt. Elame näeme.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Lihtsalt halenaljakas on seda võhiklikkuse laata lugeda. Lõpetage ära, kes teid soovib siin küll ...imetleda :blink:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Postitas Andrus Schults » 06 Juun 2014, 13:21

Küsin veelkord pottsepp-meister Raivo Koppeli käest, et mitu kraadi soojenevad keskmiselt tema ehitatud 6000kg tellistest ahjud (reheahjud) kui seal köetakse ära kahe 20kg koldetäiega kokku 40kg alla 20% niiskusega kuivi halge?
Manused
Mitme liitrine on pildil olev Raivo Koppeli V kolle.PNG
Mitme liitrine on pildil olev Raivo Koppeli V kolle.PNG (522.45 KiB) Vaadatud 5379 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ütled inimesele, et jäta oma tragikoomika, aga tema saab sellest indu juurde. No ütle siis, mis see vastus sulle annaks?

2korda2 õpetab: Siin ongi lahenduseks suurema võimsusega (Andrus - kW!) kolle, mis vabastab vajaliku energiahulga (Andrus - kWh! )

Andrus aga on visa: On tõsiasi, et selle 6 tonni vee soojendamiseks 35`C kraadi võrra kulub 244,19kW energiat

Õpi enne midagigi, sest muidu on ikka juba lausa tragikoomiline sind siin lugeda...sama koomiline, nagu sinu sõpru.

Kustuta see oma valede mõõtudega pilt minu koldest. :D
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Mida te jahute siin 6 tonniga,haiged. Reaalselt on keskmised ahjud siiski 2,5t+. Taoline on juba ekstreem!
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

PostitusPostitas Andrus Schults » 06 Juun 2014, 14:21

Küsin veelkord pottsepp-meister Raivo Koppeli käest, et mitu kraadi soojenevad keskmiselt tema ehitatud 6000kg tellistest ahjud (reheahjud) kui seal köetakse ära kahe 20kg koldetäiega kokku 40kg alla 20% niiskusega kuivi halge?

Vabandan kui olen kolde mõõtudega eksinud. Palun anna teada, mis on siis kolde õiged mõõdud? Kõrgus, laius, sügavus sentimeetrites sobiks täiesti!
Huvi pakub ka, et millest lähtuvalt sa sekundaarõhu avade suurused kolde küljeseintesse projekteerid ja kui mitu cm2 need siis sinu V+koldes olema peaksid?
Manused
Raivo Koppeli V kolle.PNG
Raivo Koppeli V kolle.PNG (557.63 KiB) Vaadatud 5244 korda
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

:D
Oi kui mitu küsimust on Andrus mulle vastamata jätnud. :scratch: Kas nüüd oled ise samas situatsioonis?
Lisaõhuavade ja kolde suuruste teema on juba ükskord siin üksipulgi lahatud. Otsing on abiks.
.
Tel 5o9279o
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

motamees kirjutas::D
Oi kui mitu küsimust on Andrus mulle vastamata jätnud. :scratch: Kas nüüd oled ise samas situatsioonis?
Lisaõhuavade ja kolde suuruste teema on juba ükskord siin üksipulgi lahatud. Otsing on abiks.
Aga mõnd asjalikku, kaminahju vastust oled siin foorumis kohanud ? :)
Raivo võiks nüüd vastata, mismoodi see vähemalt 6000kg. ahju ehitamine käib. Ja kuhu sellist kivihunnikut tarvis on ? Oma pläma jätku omale ja andku nüüd üks normaalne vastus, või pilt sellisest ahjust.
Ise olen saja ruudu peale harjunud tegema pigem kaks 3000kg ahju.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

ErgoK kirjutas:
motamees kirjutas::D
Oi kui mitu küsimust on Andrus mulle vastamata jätnud. :scratch: Kas nüüd oled ise samas situatsioonis?
Lisaõhuavade ja kolde suuruste teema on juba ükskord siin üksipulgi lahatud. Otsing on abiks.
Aga mõnd asjalikku, kaminahju vastust oled siin foorumis kohanud ? :)
Raivo võiks nüüd vastata, mismoodi see vähemalt 6000kg. ahju ehitamine käib. Ja kuhu sellist kivihunnikut tarvis on ? Oma pläma jätku omale ja andku nüüd üks normaalne vastus, või pilt sellisest ahjust.
Ise olen saja ruudu peale harjunud tegema pigem kaks 3000kg ahju.
Olen kohanud väga palju asjalikke Kaminahju vastuseid.
Mina lähtusin 6tonnise ahju juttu rääkides Andruse vesiahju oletustest. Tean, et Kaminahi iga päev nii suuri ahje küll ei ehita. See pigem erand. Miks siis seda erendit just peab tampima.
Ka mina teeksin pigem kaks väiksemat, kui ühe ülisuure. Siinkohal oleks võinud parem uurida, mis põhjusel oli vaja just üks suur teha. Juhuseid on ju erinevaid.

Toome kasvõi näite Andruse taktikast...
Küülaline kirjutas:
Andrus Schults kirjutas:Looduslik ahjukrohv, valge ... Looduslik toode
Mida looduslikkus antud juhul tähendab ja näiteks millist krohvi võib mittelooduslikuks nimetada?
Ja vastust pole. Andrus lisab hoopis uue reklaami.
Praegu on kohane vanasõna "Teiste silmis näed pindu, oma silmas ei näe palkigi."
.
Tel 5o9279o
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

...motamees kirjutab:" Olen kohanud väga palju kaminahju vastuseid." Kus sa neid kohtasid?
Kas siin foorumis? Too üks näide! Ära häma, sekundaarõhu kanalite suuruse arvutuste kohta küll küsiti,
aga vastuseta jäi ka see küsimus. :)
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Vastuseid on mitmeid aga parafraseerides (vabandust, maakeeles- ümbersõnastades) laulu- ei midagi tehnilist.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Paljalt "tehnikamehed" :tease: võivad minu väidet tallata :write: aga ahi soe ka järgmisel õhtul :P
Ahi soe ka järgmisel õhtul.jpg
Ahi soe ka järgmisel õhtul.jpg (184.64 KiB) Vaadatud 5090 korda
Viimati muutis kaminahi, 12 Juun 2014, 08:40, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Hommikut.
Kussjuures sellise sooja talvega jääb ka ülejärgmisek päevaks midagi. Ma ei soigle lihtsalt niisama. Kogemus.))
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Meelis, üks suvi seda ahju maha ei jahuta jah :(

;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta