Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vasta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Avaldan siirast tänu aga ma olen ise otsutamiseks täiesti terve, mida sinusugustest edevustest arvata ja mida teile öelda.
Mul on ka piisavalt sõpru siin foorumis, pottseppade hulgas üle Eestimaa, mis lubab teiesuguste hädavareste kurvastuseks ka pottsepandusest muljetada. Motamees tõi näite autofoorumist, kus mehed näitavad oma tegemisi, keegi ei sõima neid sellest edevusteks ja kes oskab annab ka oma nõu teada. Siin aga räuskavad eranditult mehed, kes ise on saamatud sossid. Või kes teist ei ole? :(
Lugesid üles ja korrutasid neljaga minu foorumipuhkused, aga loe nüüd ajalugu hästi tundva inimesena üles, mitu korda ma olen rääkinud arvutamistest ja lõpetage see soigumine, et Kaminahi on loll ja ei oska arvutada. Kaminahi teie õnnetusest teiesuguseks ei muutu. Mitu teid siis kogu rikkaliku kasutajanimede buketi suuruses ka kokku saab :D
Aga mida te ka ei soiu, minult ärge vastuseid siin enam lootke. Minu ahjud on soojad ka järgmisel õhtul.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas: Tema ahjus puudub see loll mass, mida selle foorumi kõvatajad nii kangesti propageerivad. Kui herr Kaminahi teeks samade mõõtmetega ahju, siis kaaluks see kolmandiku või poole enam. Nii lihtne see ongi.
Leevi kirjutas:Oluline on teada, mitmeks tunniks sooja salvestatakse. Vastavalt sellele arvestatakse salvestav mass. Oluline on teada ka seda, millist võimsust ahjule soovitakse. Salvestav mass oluline ka siin.
Näiteks kui meie hoone ööpäevane soojavajadus on keskmiselt 60 kWh siis ...
A. Ehitame ahju massiga 3000 kg. milles kütame korra päevas 20 kg. puid tõstes sellega keskmiselt ahju temperatuuri ~72 C.
B. Ehitame ahju massiga 1500 kg. milles kütame korra päevas 20 kg. puid tõstes sellega keskmiselt ahju temperatuuri ~144 C.
C. Ehitame ahju massiga 1500 kg. milles kütame kaks korda päevas 10 kg. puid tõstes sellega iga kord ahju temperatuuri ~72 C.
Mis oluliselt erinevaid variante meil veel on?

Miinused mis pähe tulevad ...
A. Suurem materjali ja töökulu ehitamisel = suurem omahind mis küll võib aga ei pruugi peegelduda müügihinnas. Nõutav suurema kandevõimega aluspind.
B. Kuna ahju temperatuurimuutus on suurem siis ilmselt kõigub rohkem ööpäeva lõikes ka väljundvõimsus. Sellega seoses ka ruumi temperatuur. Mida kõrgemaks peame ahju temperatuuri tõstma seda halvemaks kipub ilmselt ka kasutegur salvestamisel minema. Kuidas suurem temperatuurikõikumine ahju materjalidele ning konstruktsioonile mõjub?
C. Kaks korda päevas kütta on ... pehmelt väljendudes tüütu. Suurema külmalaine (-20 C. ja külmem)korral võib teisi ka teist korda ööpäevas kütta aga selle lahenduse korral ... tööl käivad inimesed peavad ilmseks elektrikütte abiks võtma.

Mis miinuseid neil lahendustel veel on? Pean silmas just salvestava massi hulgaga seonduvat mitte koldeid, lõõristikke, korstnaid, jne.
Kas keegi tahab/oskab ka sellel teemal sõna sekka kosta?
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Lihtsalt õelduna kui 2+2 on 4 järelikult 2+2+2 on 6? Antud juhul ei ole.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mis ta siis on? Just antud juhul kui mul on vaja ööpäevas elamusse saada 60 kWh soojust.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:Avaldan siirast tänu aga ma olen ise otsutamiseks täiesti terve, mida sinusugustest edevustest arvata ja mida teile öelda.
Mul on ka piisavalt sõpru siin foorumis, pottseppade hulgas üle Eestimaa, mis lubab teiesuguste hädavareste kurvastuseks ka pottsepandusest muljetada. Motamees tõi näite autofoorumist, kus mehed näitavad oma tegemisi, keegi ei sõima neid sellest edevusteks ja kes oskab annab ka oma nõu teada. Siin aga räuskavad eranditult mehed, kes ise on saamatud sossid. Või kes teist ei ole? :(
Lugesid üles ja korrutasid neljaga minu foorumipuhkused, aga loe nüüd ajalugu hästi tundva inimesena üles, mitu korda ma olen rääkinud arvutamistest ja lõpetage see soigumine, et Kaminahi on loll ja ei oska arvutada. Kaminahi teie õnnetusest teiesuguseks ei muutu. Mitu teid siis kogu rikkaliku kasutajanimede buketi suuruses ka kokku saab :D
Aga mida te ka ei soiu, minult ärge vastuseid siin enam lootke. Minu ahjud on soojad ka järgmisel õhtul.
Kaminahi, olen vägagi kursis sellega kui puusse eksamil arvutasid. Ära mitte üritagi matemaatikut või füüsikut mängida. Loll oled ja lolliks jääd.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas: Kaminahi, olen vägagi kursis sellega kui puusse eksamil arvutasid. Ära mitte üritagi matemaatikut või füüsikut mängida. Loll oled ja lolliks jääd.
Oled küll seniste siinsete ülesastumiste selgitused võlgu, aga laadi siis ka see oma "salakaart" käisest välja ;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas taastaja »

motamees kirjutas:
Ainult sellise versiooniga sai sooja seina soojaks kütta. Ennem oli toas päris kiiresti 32 kraadi ja soesein ikke külm.
IMGP0001.1 (2).JPG
Pilt

Peep! Kuidas tellised sildasid? Mul naabrimehel teema aktuaalne.. pakkusin šamotiplaadiga katmist....kas peab kase valule vastu? Või jätame algul pliidiplaadi alla ja laome tellised peale. Kestab siis kaua kestab :lol:
ärge sõimake,aidake mind.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

taastaja kirjutas:Peep! Kuidas tellised sildasid?...
Sildamisega oli tegu, aga kuidagi ikke saab. Lõpplahendus oli lihtne ja tõhus. rohkem nagu avaldada ei või. Ärisaladus kliendi ja meistri vaheline kokkulepe. Avaldamisel suured trahvid.

...igaljuhul tehke see naabrimehega läbi, te ei kahetse.
.
Tel 5o9279o
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Tänud julgustavate sõnade eest! Proovime 75 -este plaatidega katta + tellised otsa.
ärge sõimake,aidake mind.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas motamees »

taastaja kirjutas:... Proovime 75 -este plaatidega katta ...
A miks sa olemasolevaid plaate ei kasuta telliste kandjatena? Saksa värk ikke nii armas. :D
.
Tel 5o9279o
Vasta