Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Täna põõrdus klient sooviga vahetada välja uhke kahhelkamin kahhelahju vastu. Tehasevärk ja mitte odav. Ilus. valge. Erkeri uksega. Tehase ülevaatuse läbinud. Aga ikka ei küta :shock:

:)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Andrus Schults kirjutas:Tehase ahjude tootjatele on ette antud testimise tingimused. See on oluline selleks, et terve Euroopa Liidu piires oleks tootjatel võrdsed tingimused! Need tingimused määravad ära väga paljud erinevad faktorid kuni lubatava kasutatava kütuseni. Võrdluseks täpselt samamoodi on korraldatud asjad autotööstuses. Oleks ju absurdne kui üks autotootja peab oma autosid testima mäkketõusul, teine saab seda teha lauskmaal ja kolmas testib üldse mäest alla sõites. Lisaks siis kasutab iga tootja erinevat kütust jne.
Pottsepa asi ongi hinnata kas objektil X on olukord selline mis tagab tehaseahju andmetest tuleneva resultaadi või mitte? Uusehitistes juhtub tihti nii, et suurema osa küteperioodist ongi tehaseahi objekti X jaoks hoopis liiga võimas ja vaid suurte külmadega saab kütta maksimumi lähedaselt. Paigaldades aga sama ahju vanasse majja objektile Y ei küta ahi ka 0`kraadi ümber kõikuva välistemperatuuri juures piisavalt.
Seda foorumit aeg-ajalt jälgides tekib mulje, et otsitakse mingit ideaalset ahju? Minu hinnangul on see lootusetu üritus ja see ülim kriitilisus kolleegide või tehaste ahjude suhtes pigem asjatundmatusest tulenev. Enne kui selliseid kriitilisi hinnanguid anda tuleb kindlasti tutvuda objektil kohapeal kõigi asjaoludega ja ka dokumentatsiooniga, et millistest kriteeriumitest lähtuvalt kliendiga enne ehitamist-paigaldamist üldse kokku lepiti? Kasutan veelkord võrdlust autodega, et kui inimene käib kord aastas metsas džiibiga mürgeldamas kas siis ülejäänud aasta lõikes on talle see auto ikkagi mõistlik koju-tööle-poodi-koju sõitmiseks ülal pidada? Aga kui selle inimese jaoks kaalub see ühe päeva adrenaliin kogu ülejäänud aasta päevad n-ö üle, siis on ju kõik hästi vähemalt tema, automüüja ja tankla jaoks kuigi Octaviaga sõitev naabrimees teda vaevalt mõistab või on ...
Siis on selge ja lihtne, kõik tehaseahjud ja südamikud on testidud võrdsetel tingimustel ja ühesuguse metoodikaga, seega pole mingit takistust ja võib vabalt teha avaldatud andmete põhjal edetabeli.
Mis takistab käsitööna kohalike pottseppade poolt laotud ahje samades tingimustes ja metoodikaga siin kohapeal mõõtmast ja hiljem tabelisse panemast?
Ega see Euroopa Liidu metoodika ometi salastatud ei ole? Ja miks ei peaks kohalikud mõõtjad sellega toime tulema?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

fanatic kirjutas:
Siis on selge ja lihtne, kõik tehaseahjud ja südamikud on testidud võrdsetel tingimustel ja ühesuguse metoodikaga, seega pole mingit takistust ja võib vabalt teha avaldatud andmete põhjal edetabeli.
Mis takistab käsitööna kohalike pottseppade poolt laotud ahje samades tingimustes ja metoodikaga siin kohapeal mõõtmast ja hiljem tabelisse panemast?
Ega see Euroopa Liidu metoodika ometi salastatud ei ole? Ja miks ei peaks kohalikud mõõtjad sellega toime tulema?
Sinu ahi mõõdeti ära. Samad mehed mõõtsid samade riistadega veel ahjusi. Ei saada neidki rivisse. Aga küll oli kaagutamist enne munemist. Soome lõõristikuga ahjud lubati põrgu saata koos kolderestidega. Me teame, kelle mõistus seal taga on ja ei looda ka muutust.
"mhovi" võiks erapooletuna ise avatum olla.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Ma ei näe selles osas küll probleeme? Kui räägime pottsepa poolt ilma restita ahjude ehitamisest, siis on ju võimalik kasutada EN 15544 standardit. Kuidagi vastupidi asju korraldada, et pottsepp projekteerib kõhutundest, kogemustest jne kriteeriumitest ahju mida siis hiljem mõõdetakse ei anna ju kliendile mitte mingit kasu? Hea on jah, et pottsepp saab teada ehitatud ahju puudustest juhul kui neid siis mõõtmiste käigus välja selgitati ja teab järgmisel objektil neist hoiduda aga klient peab ju selle ahjuga edasi elama.
Manused
EN 15544.PNG
EN 15544.PNG (50.8 KiB) Vaadatud 3383 korda
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tegelikult pole siin väga midagi mõõta. Vana umbkoldega ahi annab kasuteguriks ca 50%. Restkoldega ahjud annavad ca 75%. Kõigub sinna/tänna 10% võrra, vahet ju pole tegelikult, sest ka soojuspumba COP ei ole see, mida lubatakse katsetingmuste põhjal: õhuniiskus on erinev, siseosa soojusvaheti on tolmune jne. Asja määrab ära ikka lihtne ja selge matemaatika: mitu kg puid tohib ühe korraga kütta; sellest kogusest leiame ahju (omab salvestavat massi ja lõõre) saadava energiahulga ja jagame selle köetava ruumi pindalaga ja ajaga (ahju puhul 24 h) igaüks saab aru, et 600 kg ahjuga, mida osad müüvad, ei küta sa ära 75 ruutmeetrit külma ilmaga, küttes ühe korra päevas. Sul on vaja 3 korda rohkem massi. Mistahes mõõdistamine seda ei muuda, ka kasuteguri kõikumine 60-80% vahel ei muuda nii suure massi erinevusega ahjude puhul fakti, et ühes ahjus pole võimalik põletada nii palju puid, et jaguks kütteks.

Kliendile ongi ahju valikul rusikareegliks see, et 100 kg ahju massi vastab ca 1 kg puidule. Sellest jääb ahju ca 3-4 kW*h soojusenergiat, mina eeldan, et kuni -20 või -25 kraadini piisab ühest korrast kütmisest ja see vältab 1,5 tundi. Uus maja tahab saada 50 W ruutmeetri kohta tunnis, vana maja 100-200 W ruutmeetri kohta tunnis. Lisaklausel on see, et ahju kütad iga päev ja kütte aeg on 1.5 tundi. See on ahju tunnus. Kamin on see, kui uhad pidevalt puid alla. Iga pottsepp/müügimees võiks oma kliendile selle selgeks teha. Need kerged ahjud sobivad ju ilulemiseks ja õhk-vesipumbale suurte külmadega toetuseks, mitte aga maja põhikütteks. Sest pole soojust salvetavat massi. Ja ega ma ei heida seda neile ahjudele ette. Aga kas klient on aru saanud, mida talle müüakse? Sest olgem ausad, inimeste lollus on vahel uskumatu.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Andrus Schults kirjutas:Ma ei näe selles osas küll probleeme? Kui räägime pottsepa poolt ilma restita ahjude ehitamisest, siis on ju võimalik kasutada EN 15544 standardit.
Tehasest tulevad restiga valmis ahjud, mis on mõõdetud ja lausa vägevad Euro numbrid väljastatud. Miks peab kohalik pottsepp testimiseks ilma restita ahju tegema, et nn paremustabelisse pääseda? :scratch:
http://www.nunnauuni.com/eesti/aito/kultainentuli.html
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas:Ma ei näe selles osas küll probleeme? Kui räägime pottsepa poolt ilma restita ahjude ehitamisest, siis on ju võimalik kasutada EN 15544 standardit. Kuidagi vastupidi asju korraldada, et pottsepp projekteerib kõhutundest, kogemustest jne kriteeriumitest ahju mida siis hiljem mõõdetakse ei anna ju kliendile mitte mingit kasu? Hea on jah, et pottsepp saab teada ehitatud ahju puudustest juhul kui neid siis mõõtmiste käigus välja selgitati ja teab järgmisel objektil neist hoiduda aga klient peab ju selle ahjuga edasi elama.
Teeme siis ahju või ikka ei julge :rotfl:

Andrus, see Daniel on ju jama :) Näita selle EN siin ette või näitan mina :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Andrus Schults kirjutas:Kui räägime pottsepa poolt ilma restita ahjude ehitamisest, siis on ju võimalik kasutada EN 15544 standardit.
Kas/miks klienti peaks huvitama millise standardi või kõhutunde järgi on ahi projekteeritud? Teda huvitab ju eelkõige kuidas see "toode" suures piires hakkab ta kodus "käituma" e. kui kaua kui soe ta teatud kindla puudekoguse põletamise järel on!
Loomulikult on tulemus erinev "termoses" ja "puukuuris" aga kui andmed/mõõtmised teostada tänapäeva mõistel mõistlikult soojustatud majas siis see oleks mingigi pidepunkt mida vaadata peale ahju välimuse.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Mitte keegi ei saa ju kliendile ja pottsepale ette kirjutada millistest kriteeriumitest, vajadustest, võimalustest, disainist jne, jne nad omavahel enne ahju ehitusega alustamis kokku lepivad ja käed löövad? EN 15544 on vaid üks võimalus (standard) mille alusel mõlemad lepingupooled saavad kokku leppida, ehitada ja vajadusel järelvalvet teostada!
Ahi DANIEL ei ole projekteeritud EN 15544 järgi. Sellele kevadel toimunud koolitusel tutvustasime ka pottseppadele TR OL diagrammide kasutamise võimalusi. Ümbritsev maailm ei ole ju nii üheülbaline. Kui me kehtestaks lihtsalt jäigalt mingi ühe standardi, mille järgi siis kogu pottseppkond peab toimetama kaoks ära loomulik innovatsioon. Loomulikult on mõned riigid selles osas kaugemale jõudnud mõned päris vanades tõekspidamistes kinni. On täiesti loomulik, et Harjumaal või mõnes teises suuremas keskuses igapäevaselt toimetav pottsepp on tõenäoliselt oma klientidest tulenevalt palju innovatiivsem kui mõni külapottsepp. Ja külapottsepp ei ole siin minu poolt kuidagi halvustavalt öeldud. Pottsepp saab ikkagi igapäevaselt tegeleda selle tööga mille järgi on nõudlus.
ROHKEM TOLERANTSUST HEAD KOLLEEGID!
Manused
Lõõride arvutus.PNG
Lõõride arvutus.PNG (134.19 KiB) Vaadatud 3187 korda
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Andrus Schults kirjutas:Mitte keegi ei saa ju kliendile ja pottsepale ette kirjutada millistest kriteeriumitest, vajadustest, võimalustest, disainist jne, jne nad omavahel enne ahju ehitusega alustamis kokku lepivad ja käed löövad? EN 15544 on vaid üks võimalus (standard) mille alusel mõlemad lepingupooled saavad kokku leppida, ehitada ja vajadusel järelvalvet teostada!
Ahi DANIEL ei ole projekteeritud EN 15544 järgi. Sellele kevadel toimunud koolitusel tutvustasime ka pottseppadele TR OL diagrammide kasutamise võimalusi. Ümbritsev maailm ei ole ju nii üheülbaline. Kui me kehtestaks lihtsalt jäigalt mingi ühe standardi, mille järgi siis kogu pottseppkond peab toimetama kaoks ära loomulik innovatsioon. Loomulikult on mõned riigid selles osas kaugemale jõudnud mõned päris vanades tõekspidamistes kinni. On täiesti loomulik, et Harjumaal või mõnes teises suuremas keskuses igapäevaselt toimetav pottsepp on tõenäoliselt oma klientidest tulenevalt palju innovatiivsem kui mõni külapottsepp. Ja külapottsepp ei ole siin minu poolt kuidagi halvustavalt öeldud. Pottsepp saab ikkagi igapäevaselt tegeleda selle tööga mille järgi on nõudlus.
ROHKEM TOLERANTSUST HEAD KOLLEEGID!
Mitut erinevat standardit siis tehaseahjude ja südamike testimise ja mõõdistamise puhul kasutakse ja kas need saadavad numbrid on hiljem omavahel erinevate tootjate lõikes võrreldavad?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas: ROHKEM TOLERANTSUST HEAD KOLLEEGID!
Olen seda tolerantsust siin foorumis ja teatud juhatuse kolleegidega tunda saanud küll ja rohkem. Tänan hea pakkumise eest, aga rohkem ei mahu ;)
Olen pidanud siiani oma õiguseks ennast nende eurodoktorite eest kaitsta aga tehakse märkusi, et olen neid aina seganud. Oli see VEUKO kongress. Kes meie delegaatidest sai sõna ja kas keegi oskas või julges tutvustada ka meie mõistust meie võimaluste kasutamisel ? Ma küsisin just selleks võimalust aga ei mahtunud mõneks minutiks tähtsasse olengusse. Mida oligi plaanis tõestada. Nipsti, tehtud. :) Oleme siis tolerantsed ja ehitame sinna Danieli kõrvale sama suure Kaminahju ja enam tolerantsem olla ei saagi. :yahoo:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Ka mina ei saanud VEUKO kongressil osaleda. Miks olekski pidanud saama? Iseenestest on see ka loomulik, sest ma ei ole pottseppade MTÜ liige ega seeläbi ka VEUKO liige. Oli juba palju aastaid ette teada, et selline kongress Tallinnas tuleb ja kindlasti oleks saanud läbi MTÜ liikme staatuse huviline oma eesmärke realiseerida. Vähemalt nii arvan mina! Nagu juba ütlesin, siis mind ei seo VEUKO´ga miskit ja seetõttu nende töökorralduslikku poolt ei tea?
Seda, et Raidkivi korraldatud koolitus kuhu ka saksa pottsepp sai kaasatud oleks kuidagi halb olnud vähemalt minule kaks päeva lõpuni kohal olnud pottseppadest küll keegi ei öelnud! Kõik koolitusega kaasnenud kulutused katsime omast taskust ja kindlasti said osalenud pottsepad ka miskit olulist enda jaoks teada. Kindlasti plaanime ka tulevikus analoogseid koolitusi korraldada mille käigus ka reaalselt midagi valmib ja projekti oleks võimalik Eesti oludes pottseppadel hiljem kasutada.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mina mõtlen Eesti pottsepandust ja selle õpet üldiselt. VEUKO ei ole tõesti võimuorgan, nagu selle liikmed meie MTÜ juhatuses. Kui teabekeskuses korraldatud koolitused on ise maailmast, siis OK. See, et seal õppusel osalenud pottseppadel küsimusi ei esinenud, ei tähenda seda, et neid olla ei saaks. Ma ei ole saanud vastust, kuidas-miks sealne Daniel ahi erineb mulle projektist ja selle spetsifikatsioonist? Ilusaid viisakaid küsimusi oleks veelgi, aga ühinen minagi viisakate noogutajatega.
Ma viitasingi, et kas keegi MTÜ liikmetest oskas VEUKO kongressil ka kosta meie tarkustest? Kas keegi suudab vastata, kes sellest teab? Võtame asja üldiselt ja miks mitte austada igasugu tolerantsust. Kui Kaminakoda on end sidunud Teabekeskuse kaudu MTÜ -ga, siis pole seda vaja eitada. Aga see ei muuda ju ahjusi ei etemaks ega sitemaks. Paljas jutt. Ka Mati Malm jutustab tänapäeva normidest ja tavadest https://www.facebook.com/photo.php?v=39 ... =3&theater

:)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Mis puudutab Eesti pottsepandust ja selle õpet üldiselt, siis vähemalt ise olen püüdnud jõudu mööda ka selle jaoks aega leida kui mind keegi on pidanud vajalikuks kaasata. Alles eelmine nädal käisin Tartus KHK`s õppivatele tulevastele pottseppadele uusi materjale ja tehnoloogiaid tutvustamas. Olen aru saanud, et MTÜ üheks eesmärgiks on valdkonnas tegutsevaid inimesi õppeprotsessi kaasata ning see on kindlasti aktsepteeritav ja mõistlik.
Mis puudutab väidet, et Kaminakoda on ennast sidunud teabekeskusega, siis see ei ole päris õige. Oleme sellesse koostöösse reaalselt oma aega ja raha investeerinud, et kütteseadmete valdkonnas nii klientide kui ka pottseppade teadlikkust tõsta. Kas see muudab olukorda Eestis sitemaks? Ma ei usu, sest arenguruumi ja potensiaali on veel palju.
Manused
Kutsekooli noormehed 27 novembri koolitusel.PNG
Kutsekooli noormehed 27 novembri koolitusel.PNG (472 KiB) Vaadatud 2944 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas: Mis puudutab väidet, et Kaminakoda on ennast sidunud teabekeskusega, siis see ei ole päris õige. Oleme sellesse koostöösse reaalselt oma aega ja raha investeerinud, et kütteseadmete valdkonnas nii klientide kui ka pottseppade teadlikkust tõsta. Kas see muudab olukorda Eestis sitemaks? Ma ei usu, sest arenguruumi ja potensiaali on veel palju.
Mina arvan siin juba korduvalt, et sealsed Koidu koolitused ei saa küll teha muud kui muuta olukorda vaid sitemaks ja kui te seda ei näe, siis on on seda arenguruumi ja potensiaali veel rohkem kui palju. Kas need tõelised käkerdised jäävad ka nendele õpilastele näha :shock: Mis eesmärgil ? Kui neid käkerdisi vaadata, siis ei pea süüdistama küll täis lastud materjale. Mis vahe on, mis materjal täis lastakse või mis uhkusega üles arvutatakse.

Ma ju suhtlen ka paljude pottseppadega ja mõned neist arvavad ikka veel palju viletsamalt kui mina. Õigustatult.

Teemast ka ;) Kas teemakohase kaminasüdamikuga ahju koldes on siis kolderest hea või ei saa sedagi uskuda. ;)

:)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Ma saan vaid kommenteerida neid koolitusi kus olen ka ise reaalselt kohal olnud. Mis puudutab punasest tellisest ahjusid ja pliite siis mina ei kuulu nende inimeste hulka kellele need välimuselt meeldiks. Kui eelmine nädal vaatasin Tartus noormeeste poolt praktikaklassis valmis ehitatud asju, siis ka minul tekkis küsimus, et miks ainult punasest kivist ja sellise disainiga? Samas ju sattusin viimase kolme kuu jooksul ÜHEL päeval Tartusse ja ei saa selle põhjal arvata, et tulevased pottsepad vaid seda õpivadki. Täna tean, et see nädal ehitasid nad praktilise tööna CEBUD ahju.
Kindlasti tuleks nende küsimustega ikkagi õppekava koostanud inimeste poole pöörduda. Probleem kindlasti ka selles, et meie valdkonnas tegelevad koolitustega inimesed tihti oma põhitöö kõrvalt!
Manused
Õppekava.PNG
Õppekava.PNG (39.56 KiB) Vaadatud 2916 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ma ütlen siis veelkord, et vahet ei ole mis materjal täis lastakse. Peale hinnavahe. Ma ei leia küll süüd punasel või kollasel tellisel või CEBUD plaadil. Küll aga õpetuses, kuidas neist korrektselt kasutada. Pole ka vahet, kas koolitaja on põhitöö kõrvalt või pealt. Õppekavades ka vaevalt seda shokikoolitust ette nähakse . On's seda sosssepandust siis veel juurde vaja toota :) Aga ka õppekava koostajad on ju teadagi kust ja kes.

:)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas fanatic »

kaminahi kirjutas:Ma ütlen siis veelkord, et vahet ei ole mis materjal täis lastakse. Peale hinnavahe. Ma ei leia küll süüd punasel või kollasel tellisel või CEBUD plaadil. Küll aga õpetuses, kuidas neist korrektselt kasutada. Pole ka vahet, kas koolitaja on põhitöö kõrvalt või pealt. Õppekavades ka vaevalt seda shokikoolitust ette nähakse . On's seda sosssepandust siis veel juurde vaja toota :) Aga ka õppekava koostajad on ju teadagi kust ja kes.

:)
Ega siin teiste kirumine vist ei aita ja asja edasi ei vii. Pead oma koolkonna, kooli ja kõik muu, sinna juurde kuuluva tegema, siis klientidel hea valida ja võrrelda :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kaminasüdamikuga ahju ehitus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

fanatic kirjutas:
Ega siin teiste kirumine vist ei aita ja asja edasi ei vii. Pead oma koolkonna, kooli ja kõik muu, sinna juurde kuuluva tegema, siis klientidel hea valida ja võrrelda :)
Ei pea ma midagi looma. :) Võtku vastutus need kes on ennast juba loonud :) Minu klientidele nende tõmblemine korda ei lähe ja on mul olemas kliendid, kes on sama arukad kui sina kes ei lase endale nurka lasta.
Ei leia enam viisakaid sõnu jätkata.

Ole sina terve ja tänatud, et tublisti kaasa oled aidanud. :good: Näed isegi, et doktorid on juba kevadest urgus. :beee:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta