veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
teadja
külaline

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas teadja »

kaminahi kirjutas:
teadja kirjutas: Ma ei viitsi
Isegi dikuteerida,mul hakkab pea valutama.
Oled sa mingi eit või :blush:
:rotfl:
Sina kaminahi vöi kes sa olid, vöta vähe vaiksemaks. Kui siin foorumis keegi eit on,
siis oled see just sina! Pealegi ysna edev, lyhikese mälu, paljude paberitega ja
väheste teadmistega. Kolmanda järgu pottsepp ei tea pöskedega ahjust midagi, no
mis järk see siis on?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: motamehele

Lugemata postitus Postitas motamees »

Aivard kirjutas:...Kui just suvel tulega tõtt ei taha vaadata,kas siis selle ülemise stardika võib rahumeeli tegemata jätta?.Kütmise alguses mingisuguseid tõmbeprobleeme ei teki ?Ja veel.Kavatsen ahju laduda nii,et ahju tagakülge või ette tuleb leso (olen mõlemat pidi näinud)ja ahju külje pealt korstnasse.Kas selline leso suitsugaase korstasse liialt maha ei jahuta?
Kütan ka tihti suvel ahju, kuna emme teeb leiba. Startimise, ega finiseerimisega probleeme pole. Paar korda ahju eluea jooksul on olnud tõmbeprobleemid. Siis pole ka otsesiiber aidanud. Kui ikke ilm füüsikaseadusi ei soosi, ei aita ka stratides varastamine - ikke oled viimane.
Korstnagaaside temperatuur sõltub suuresti õhu andmisest koldesse. Kui on pikk leso, eks siis tuleb põlemisele rohkem "gaasi" anda.
Lähtuvalt sinu küsimuse esimesest seletusest, on soovitava ka leso ahjust lahti ehitada. Vastu ahju olev leso vähendab ahju küttepinda. Lõpptulemusena küttepind suureneb leso kaane pindala võrra. Kui aga leso on ahjust lahus, jääb ahju küttepind kõik alles + leso küljed ja pealisosa.
Sellised küttepinna suurendamise meetmed on vajalikud just sellistes majades, kus soojustus pole väga kiita. Väga hea soojustusega majades võib leso olla vabalt vastu ahju - küttepind ei suurene oluliselt, küll aga suureneb soojenev mass.
.
Tel 5o9279o
anski
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 27 Mai 2012, 03:02
On tänanud: 60 korda
On tänatud: 52 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas anski »

ahjumees kirjutas: ja ust väga hea kinnitada kodaratega,alati annab veitsa pingutada,osadel ustel komplektis kodarad kaasas
Tere!

Nende komplekti kodaretega ma isegi neid kunagi kinnitasin. Ei tea kuidas on teistel aga oma ahjudes need pidasid vastu u. kümmekond aastat. Need mutrid koos kodarakeermetega sulasid ärä.

Uuesti kinnitasin nii, et puurisin aukud ukselengist silluse lattrauale ja tegin keerme kruvidele. Vana külje aukudest haamriga paugutasin paksud ümerad 110 venenaelad vuukidesse. 8)

No enda ahjud on küll kõvasti vatti ka saanud, isegi ukseraamid on nii nõgusaks läinud et uksed on pidanud viiliga lihvida, et need üldse kinni saada. Et teistel võib need kodarad ülekütmata vastu paremini ka pidada ja võib paremad komplektikodarad ka tänaseks olla. Aga selline kogemus nendest siiski endalt.

Viimaks ahju ladudes tegin nii, et kolde shamottivuukidesse paigaldasin keermelatist L-kujulised jupid ja nendesse siis ukselengist tulevad kinnituslatid. No ei tea kas see mingi hea lahendus on aga sihuke asja tuli siiski sellal pähe. :)

PS Huvitaks ka teada, mida ahjutüüpi see Robi piltidel esindab? Täitsa võõras asja endale.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas motamees »

anski kirjutas:... võib paremad komplektikodarad ka tänaseks olla...
Kodarad on ette nähtud mootorrattale ja need ei saa olla täna paremad, kui eile ahju jaoks. Sellepärast pole ka julgenud ühtegi ust kodaraga ette panna.
Mina panen uksed ette kruvidega. Kui ukse kinnituse auk satub vuugi koha peale, lasen uue augu. Kruvi peab ikke minema kivi sisse.
Remondi vajadusel saab lasta uued augud ja jälle kinnitada. Kodarat enam uut ei saa panna ja peab ikkagi üle minema teisele meetodile.
Nendesamadel kodaratega komplekteeritud ustel on ka kruvid alati valikus.
.
Tel 5o9279o
anski
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 27 Mai 2012, 03:02
On tänanud: 60 korda
On tänatud: 52 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas anski »

Tere!

Nojah, kruvidega oleks isegi pannud aga need ääretellised on ka juba nii kibedat saanud, et nendesse ei enam julgenud midagi puurita siis läksingi nende silluselati, venenaelte ja vuukide peale. :) Ja siiamaani ongi tegutsenud ja raamid kohal püsinud.

Lisan veel et sellal ladudes läksin ka lihtsamat teed ja punane tellisots jäib koldesse. Möödunud suvel muidu parandasin neid otse kolde remontsegu koos samottpuruga. Saab näha kaua selline vastu seal peab. Need mõnikümmend korda mis nüüd sügisel on kütetud "pool võimsusel" vastu küll on pidanud, aga kui algab tõsine kütmine alles siis saab teada.

Kodaratega muidugi veel see problem, ett raam peab paigaldama ladumisel. Kui ahjule tuleb veel mingi teine viimistlus sellega on üsna raske tegutseda et ilusasti ja puhtana jäiks kohale.

PS. Leidsin sellise materjali: http://mivana.emu.ee/orb.aw/class=file/ ... kolded.PDF

Kas see Robi eo. piltidel ahi on midagi sarnast kui seal kirjeldatud: "Kolde taha laskuva lõõriga müüritellistest toaahi" ?
Igatahes huvitab kombinatsioon.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Anski!

Piltidel oleva ahju lõõristik on Eesti üldlevinud ja enamus ahjud tehti varem nii. Pildil olev on viie lõõriga, aga veel tavalisem oli kolmega. Tagant esimene lõõr tõusis üles ja, siis järjest alla-üles-alla-üles ( nagu homikuvõimlemine http://www.youtube.com/watch?v=ZkO0mj__QFk ) ja sealt otse korstnasse.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:
kaminahi kirjutas:
teadja kirjutas: Ma ei viitsi
Isegi dikuteerida,mul hakkab pea valutama.
Oled sa mingi eit või :blush:
:rotfl:
Kolmanda järgu pottsepp ei tea pöskedega ahjust midagi, no
mis järk see siis on?
Minul on tõesti vist kolmas järk näiteks suusatamises, aastast 1969 kui see just aegunud ei ole, nagu sinu veneaegne koolitus...millele sa pole midagi suutnud lisada :cry:
Ole üks kord elus mees, tõsine ja aus :glare: ning ütle, millal ehitasid viimati ahju, põskedega või põskedeta.

:)
Viimati muutis kaminahi, 17 Nov 2012, 11:12, muudetud 2 korda kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Teadjale sooviks seda õelda, et sinu eilased postitused olid täitsa ok juba ja lase samas vaimus, siis foorum rohkem asjakohasem. Seda kuramuse lasteaeda kohtab niigi liiga palju igal pool. Ma väga tahaks endiselt ka näha mõna sinu ahju, kuigi saan aru, et ei taha uhkustada. Mina ka ei taha ja seepärast panen ka selliseid pilte üles, mille pärast peaks häbi lausa olema. Pildil oleva pleku tegin aastaid tagasi ja kasutan seda,,,kuigi pooleli ta jäi, sest uusi teadmisi tuli robinal juurde ja nüüd juba mitu aastat plaanind seda lammutada. Algne plaan oli ühendada roostevaba plekk ja paekivi. Üles oleks tulnud paekivikarniis ja ka keskele riiul. Sama asi ka teise, suurema ahjuga.
Manused
Väike ahi.jpg
Väike ahi.jpg (19.16 KiB) Vaadatud 5399 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Robi 1 kirjutas:Ma sain aru, et ta mõtleb ukse kinnitamist otse kolde külge ja voodri põsed tulevad ukse kõrvale...aga tore kui täna targeaks jälle saab!
Eks ma ikka mõista ka mida ta üritab keerutada aga selline plää-plää jutt tuleks kaunistada ka konkreetse joonistuse või vähemasti pildikesega oma salajasest "tarkusealbumist". No mina näiteks ei leia saksakeelsest netiavarustestki selliseid põskahjusi, samas teades, et Soomes nii ehitatakse ja uks kinnitatakse vaheplaadi külge, mis omakorda loksub vabalt kolde ja väliskesta kivide vahel. Mulle see värk üldjuhul ei maitse kuna kolle jääb lühemaks, puud ukseklaasile liialt lähedale ja tahm taga. On veel hulk üleslugemata maitseerinevusi. Maitse üle ei vaielda, maitse üle kakeldakse :blackeye:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Siis peab ruumi laialt käes olema, et saaks kolde norm, pikkuseks ikkagi teha. Soomes umbes sedasi paljud leivaahjud tehtud. Olen näinud ka sellist, kus vooder lausa 6-7 cm eemal ja see pragu läks omakorda korstnalõõri. Kui selle prao eraldi siiber avati, siis sai ahju ees näiteks piipu tõmmata, ilma, et see toa õhku rikuks ja samas ei tulnud kunagi ka tossu ahjust tuppa, kui näiteks kehva tõmme oli juhuslikult.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Robi 1 kirjutas:Siis peab ruumi laialt käes olema, et saaks kolde norm, pikkuseks ikkagi teha. Soomes umbes sedasi paljud leivaahjud tehtud. Olen näinud ka sellist, kus vooder lausa 6-7 cm eemal ja see pragu läks omakorda korstnalõõri. Kui selle prao eraldi siiber avati, siis sai ahju ees näiteks piipu tõmmata, ilma, et see toa õhku rikuks ja samas ei tulnud kunagi ka tossu ahjust tuppa, kui näiteks kehva tõmme oli juhuslikult.
Väga peened naljad ja projektid sul :rotfl:
Teadja püüdis mind inspekteerida siiski koldeukse põskedest nagu :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
teadja
külaline

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas teadja »

kaminahi kirjutas:
Robi 1 kirjutas:Ma sain aru, et ta mõtleb ukse kinnitamist otse kolde külge ja voodri põsed tulevad ukse kõrvale...aga tore kui täna targeaks jälle saab!
Eks ma ikka mõista ka mida ta üritab keerutada aga selline plää-plää jutt tuleks kaunistada ka konkreetse joonistuse või vähemasti pildikesega oma salajasest "tarkusealbumist". No mina näiteks ei leia saksakeelsest netiavarustestki selliseid põskahjusi, samas teades, et Soomes nii ehitatakse ja uks kinnitatakse vaheplaadi külge, mis omakorda loksub vabalt kolde ja väliskesta kivide vahel. Mulle see värk üldjuhul ei maitse kuna kolle jääb lühemaks, puud ukseklaasile liialt lähedale ja tahm taga. On veel hulk üleslugemata maitseerinevusi. Maitse üle ei vaielda, maitse üle kakeldakse :blackeye:
Su jutt ajab naerma. Ma ju tean, et sa teemat ei valda ja kohe rynnak.Yritab
keerutada, plää-plää-plää ja nii edasi. Nii palju sa peaksid teadma, et pottsepanduses
Ei jäeta kunagi midagi loksuma, köiksevähem mingeid vaheplaate, kuhu on kinnitatud
ahju uks. Teiseks kuidas see kolle äkki lyhemaks jäi,ega sa kavatse ust ometi poolde
koldesse kinnitada? Aga sina otsi, netipottsepp nagu sa oled,kindlasti leiad midagi.
Mida rohkem näed vaeva, seda paremini jääb meelde!
Peale selle pean ytlema, et eile tuli sinult esimene pilt, mis mulle meeldis.See
just see, kus kaks meistrit potte välja löid. Ilus! Mina neid ei tunne,aga ehk sina
vana söber tervitad neid minu poolt ja edu soovid. Ahsoo,soovita neile minu poolt,
et äkki proovivad pölled ette panna, nagu vanasti. Potikillud kukuvad pölle ja sealt
neid mugavam prygiämbrisse toimetada. Sullegi ju meeldib puhas töömaa.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sinu jutt naerma ei aja. Nõme on, et selline tohman ennast teadjaks peab.
Viimati muutis kaminahi, 17 Nov 2012, 13:51, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Teate, minge ka vähe välja tuulutama oma mõteid, ma vähemalt lähen teen jalgrataga mere ääres paar tiiru ja üritan leida üles mõned ahjud, mis selle kõvamehe tehtud. Lihtsalt tahaks näha, mis juhtund kui sellist mõned aastad kasutatud juba on.
-------------------------------------
Mere äärest leidsin ahjud ja ka kauni merevaatega bussipeatuse! Väga lahe. Siia kulub veel ära kaunis romantiline muusika http://www.youtube.com/watch?v=-N57l4BH ... re=related
Manused
Merevaatega bussipeatus.jpg
Merevaatega bussipeatus.jpg (21.18 KiB) Vaadatud 5287 korda
Viimati muutis Robi 1, 17 Nov 2012, 20:37, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sai käidud otsimas ja üks peremees oli kodu ka õnneks. Ainult kahjuks on asi selline, et see tal juba KOLMAS AHJUMEISTER nende ahjudega( palju lammutatud ja ehitatud) ja ta ei taha siin oma ahjusid lahata. Ka pildistada ei lubanud...aga ühe ma sain...
Talle on tehtud kolm umbkoldega ahju, aga KLAASUSTEGA. Ühele hiljem lisatud tuharest, sest ega ta ei põlend ju.
Kuulsin mahlakaid lugusid tõsielust ja ka nägin..., aga tulles väga tuntud inimse soovile vastu, ma tõesti ei räägi midagi, nagu inimene palus ( seda vist kutsutakse Stokholmi sündroomiks...? )
Huvitav on see, et kui ma näiteks räägiks Motamehe ahjudest siiralt ja avalikult, siis see oleks ju reklaam pigem talle, sest seal ei olegi miskit varjata, aga kui kellegi teise ahjust kaameraga sisse vaatan ja üritan aru saada, mis tehtud, siis on see kohutav laim..ja ebaeetiline.ometi meister rääkis, et tal väga tugevad ahjud ja vaata palju tahad...
Minuarust ebaeetiline on see, et need vaevalt üle kahe aasta kasutatud ahjud vajaksid parajat remonti... Olen ju, siia foorumisse lisanud pilte ahjust, mis ehitatud 1914 ja siiani kasutuses ja ka meistri pildi sain, kui omanik ise seda uhkusega esitles...aga kahjuks on meister ammu mulla all, aga ahi ikka funkab!

Siiski ma olen positiivne ja arvan, et iga inimene on võimeline õppima... http://www.youtube.com/watch?v=JN2SQ4m7 ... re=related ja võrdle http://www.youtube.com/watch?v=kjkrqhkW ... re=related
Manused
ahjusuu.jpg
ahjusuu.jpg (27.12 KiB) Vaadatud 5307 korda
Viimati muutis Robi 1, 17 Nov 2012, 21:05, muudetud 1 kord kokku.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Põskedega ahi. Teadjatel raske seedida aga jälle paneb kaminahi ameerikat :)
Ukse juurde käib ka jutt, mis aitab asja selgitada.

http://www.downeast.com/magazine/2012/n ... /slow-burn

Kui tsiteerida Pottkivi, siis targad hammustavad läbi ja ...teevad ka järgigi :shock:

https://picasaweb.google.com/1000994822 ... feat=email#
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Päris laiad laskuvad küljekanalid. Muidu sarnane, mida Anski siin hiljuti näitas, ainult tal läks veel lõõr alla ja sealt korstnasse.
anski
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 27 Mai 2012, 03:02
On tänanud: 60 korda
On tänatud: 52 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas anski »

Robi 1 kirjutas:Siis peab ruumi laialt käes olema, et saaks kolde norm, pikkuseks ikkagi teha. Soomes umbes sedasi paljud leivaahjud tehtud. Olen näinud ka sellist, kus vooder lausa 6-7 cm eemal ja see pragu läks omakorda korstnalõõri. Kui selle prao eraldi siiber avati, siis sai ahju ees näiteks piipu tõmmata, ilma, et see toa õhku rikuks ja samas ei tulnud kunagi ka tossu ahjust tuppa, kui näiteks kehva tõmme oli juhuslikult.
Tere!

Jah, nimelt on "häkähormi ehk vingulõõr", tavaliselt vana leivaahju ukse ees on "küna", kuhu veel väikse leegiga hõõguvad söed ahjust veetakse, et kolde jääks võimalikult kuumaks, kui seal näiteks rukkileiba tehti. Endal Keski-Soomes just selline. Selle "vingulõõr on küljest suunatud õhulõõri pliidikubu kaudu.

Poskedega leivaahi on ka see betoonvõlvahi mis ma siin kodusse tegin . Pildi ka võin panna aga just hetkel pole :) Sellel ka "vingulõõr" olemas aga peitus.

PS: Leidsingi kohe ühe pilti mis ma mobiiliga juhuslikult suvel võtsin kui kassi magas soe pliita peal. :) Teine põsk jäib siiski pooleks seina sisse, kuna vana oli ka nii tehtud ja peaaegu ahjust pool pidi alles jätma sest see oli korsta vundament.

Pilt

Ja sihuke veel see Keski-Soomes. See küljes tahmatops on vingulõõrile.

Pilt Pilt
võlv on põhjast alates ümmargune
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Jaa...juba vanasti oli pärismehi olemas, kes oskasid teha, nii, et kestab, olgu, siis põskkanalitega või ilma. Kuigi seda vana ei saa päris võrrelda tänapäevaste teadmistega. Siiski...nagu elu näitab, praegused ahjumehed, jäävad oma hoolikuses palju alla, oma esiisadele, isegi oma suurte teadmiste ja interneti võimalustega.
Peaks tegema sellise teema, et kuidas ei tohiks ahju ehitada ja see oleks juhendiks tellijale ja samas ka pooltele meistritele, keda asi huvitab. Loomulikult, terve see foorum ongi täis seda, kuidas ei tohis teha, aga paljud ei oska häid linke ja pilte üles leida omapäi ( kui asi päris hull juba ei ole).
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Robi 1 kirjutas:Jaa...juba vanasti oli pärismehi olemas, kes oskasid teha, nii, et kestab, olgu, siis põskkanalitega või ilma. Kuigi seda vana ei saa päris võrrelda tänapäevaste teadmistega. Siiski...nagu elu näitab, praegused ahjumehed, jäävad oma hoolikuses palju alla, oma esiisadele, isegi oma suurte teadmiste ja interneti võimalustega.
Peaks tegema sellise teema, et kuidas ei tohiks ahju ehitada ja see oleks juhendiks tellijale ja samas ka pooltele meistritele, keda asi huvitab. Loomulikult, terve see foorum ongi täis seda, kuidas ei tohis teha, aga paljud ei oska häid linke ja pilte üles leida omapäi ( kui asi päris hull juba ei ole).
Sellest saaks küll päris huvitav teema :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Seda kindlasti ja eriti tore oleks kui need " vanakoolimehed", kes midagi kuulda ei taha viimaste aastakümmnete arengutest ja lausa naeruks panevad näiteks V kujuga koldeid...vot need võiks julgeda siin fooruis ka ena arvamuse väja õelda. Kahjuks nad seda ei tee ja kui teevad, siis hakatakse rääkima asjadest, millel pole enam mingit seost ega mõtet. Ja veel hullemat jura räägivad nende meistrite noored tulised õpipoisid...teadmata ise kõige algelisemaid asju...
Ja, eks koolitustel ole ka osaliselt see tase päris raua selga ehitamine http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 531&type=3 aga kahjuks peale Kaminahju, Edgari ja Mauno, neid pilte vist igaüks ei näe...ega tahagi näha.
Ruudi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 10 Jaan 2012, 21:21
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 13 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Ruudi »

Kustutasin selle postituse kuna see ilmselt solvab Robit.

lugupidamisega,

Ruudi
Viimati muutis Ruudi, 18 Nov 2012, 17:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vaata Ruudi või kes sa iganes oled... Ei ole lihtsalt võimalik, et kui mees laob umbselt ahju kive täis, ilma ühegi paisumisvuugita ja see asi saaks kütmist ka kannatada. Mees, aga ise räägib, et tema ahjud ei saa lihtsalt laiali minna. loomulikult ma tahtsin seda imet ise näha, sest see oleks midagi uut juba...Mis ma pean, siis pimesi uskuma sellist müstikat?
Rida-realt ahju teha ja samas kirjeldada olukorda, see muidugi ok mõte ja seda ka tehtud, siin korduvalt. Iga ahi, siiski väga erinev ja see mis sobib ühele tüübile lahenduseks ei sobi teisele ja seega päris sellist malli polegi olemas, mis igale poole kindlapeale sobiks. Igaüks peab oma peaga ka mõtlema ja see ongi minu eesmärk, et leida uusi ja vanu lahendusi, mille üle mõelda ja arutleda.
Minul mingit ahjudega seonduvat haridust pole, sest asi on lihtsalt huvitav hobi ja kui ise midagi teada tahan, siis neid arenguvõielisi pottseppsõpru mu ümber küll, kellelt küsida.
Kas on näiteks mõistlik tegu, ehitades ahju kuum lagi puidust toa lae sisse? Teades, et ahjus on praod ja ajab suitsu sisse... See on väga inetu küll minuarust, mitte see, et ma julgen seda mainida.
Ruudi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 10 Jaan 2012, 21:21
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 13 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Ruudi »

Tere.
Kirja pärast üle lugedes vaatasin, et sai pisut sapiselt öeldud. Ma ei tahtnud solvata. Lihtsalt viskas üle see,et teised on kogu aeg hambus kuigi ise pole selle ala meister.
Lugupidamisega,
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: veelkord ahjuukse paigaldamisest ja muust pudipadist

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mis mul siin solvuda on ja kui ma tõepoolest ei poolda näiteks umbkollet, millel klaasuks ees, siis .. ma kindlasti ei hakand arvestama võimalusega, et see võib kellegi tundeid riivata kuskil Nuustakul.
Kas ma ei või jääda oma arvamuse juurde, et selliseid, ilma ühegi paisuisvuugita ahjusid ei peaks stampima pidevalt? Vähe sellest, et üks neid teeb. Leidus teine, kes rida_realt asja maha pildistas ja teeb ka samasuguseid, juba 5 aastat. See, et ma näha tahtsin mõnda varasemat, ei tohiks küll nüüd mingi kuritegu olla. Ma ju ei teadnud, mis ees ootab ja kui oleks asi ok, siis oleksid ka pildid siin olnud kaunitest ja kõvadest ahjudest.
Pealegi, mina ei tegele inimeste, vaid ahjuteemadega. Mind apsull ei huvita kellegi isiklikud probleemid, kui räägime ahjudest ja pole mingit huvi kedagi maha teha, vaid ikka proovida leida tehnilisi tõeteri, kuidas teha nii, et kestab ja milliseid materjale kuskil kasutada jne. ja jagades neid teemasud ka teistega.
Viimati muutis Robi 1, 18 Nov 2012, 18:14, muudetud 2 korda kokku.
Vasta