Uue pliidi remont

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

Pean kylastajate ees vabandama,arvuti ei jama aga Sonera levi jamab juba
mitmendat nädalat,st hakib!Veelkor vabandan!Kaminahi sai teemast jälle körvale
hiilida!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

No kes SINA siis küll oled :rotfl: või õigemini kelleks ennast pead, et sulle need paberid ei loe mis Soome ehitusjärelvalvele ja sealsele majaomanikule loevad :) Ma ei usu, et ta ei tea, mida nõuab sealne kindlustus. Muide, minu abikaasal on õigus ka Soomes kindlustada...Soovid vahest konsultatsiooni?
Mina kasutan oma kolletes õhujaotust mulle usuldust tekitavate uuringute tulemusel ja need ei pea ei täna ega homme olema just Sveitsi 1000 ;) leheküljelisest kutseõpikust. Ootan muidugi selle õpiku arvutusi sealse pliidi projekteerimiseks.
Kujutan juba ette, kuidas ma tulen just nende valemite järgi juba novembris Soome pliiti ehitama :)
Koldelaest oleme juba korduvalt rääkinud. Ka mina.Lisan veelkord tunnistuse, kus seda teooriat konkreetselt austerlaste poolt õpetati. Leevit seal ei olnud...Eks ta seepärast nüüd küsibki minult :

Pilt
Viimati muutis kaminahi, 02 Sept 2012, 11:45, muudetud 3 korda kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:Pean kylastajate ees vabandama,arvuti ei jama aga Sonera levi jamab juba
mitmendat nädalat,st hakib!Veelkor vabandan!Kaminahi sai teemast jälle körvale
hiilida!
:clapping:

Mina kasutan Soomes Saunalahti teenust. See ei tee tõesti nii ropult vigu ja laseb ka pilte üles laadida.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

No vot,siis nii ytlegi,et tegid tunde järgi ja arvutused tulevad takkajärgi!Ainult,et
miks sa reklaamid siis seda,millest sa midagi ei tea?Saaks nyyd vastuse ka tesele
kysimusele.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:No vot,siis nii ytlegi,et tegid tunde järgi ja arvutused tulevad takkajärgi!Ainult,et
miks sa reklaamid siis seda,millest sa midagi ei tea?Saaks nyyd vastuse ka tesele
kysimusele.
Mida sa selle tese küsimusega nüüd jälle hakkisid?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kena pühapäeva kõigile :wave:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tähendab...iga vend ajab oma rida ja teise tegemised ei tohiks kedagi segada, eriti kui elatakse päris kaugel teineteisest.
Mis minu ahjutegemisse Soomes puutub, siis on mul seal hea tutav, kes 40 aastat ahjusid teinud ja teeme koostööd. Ma ei viitsiks üldse sinna minna kui nii tungivat vajadust ei oleks. Hea meelega annaks kolme ahju ehitamise Teadjale kui ta ära teeb( asuvad Porvoos).
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Tähendab...iga vend ajab oma rida ja teise tegemised ei tohiks kedagi segada, eriti kui elatakse päris kaugel teineteisest.
Mis minu ahjutegemisse Soomes puutub, siis on mul seal hea tutav, kes 40 aastat ahjusid teinud ja teeme koostööd. Ma ei viitsiks üldse sinna minna kui nii tungivat vajadust ei oleks. Hea meelega annaks kolme ahju ehitamise Teadjale kui ta ära teeb( asuvad Porvoos).
Just nimelt Robi,igayks tehku oma tööd ja kui tellijale sobib,köigil mokk maas.
Aga mis siin foorumis toimub?Topitakse vigaseid pilte foorum täis ja lausa kisendatakse,et nii peabki!Hoidku omale oma vead,rahvas ju vaatab ja isehakkajad hakkavad järgi tegema?Tänan tööpakkumisest,aga mul tegemisi
endalgi kyll!
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas fanatic »

teadja kirjutas:
Robi 1 kirjutas:Tähendab...iga vend ajab oma rida ja teise tegemised ei tohiks kedagi segada, eriti kui elatakse päris kaugel teineteisest.
Mis minu ahjutegemisse Soomes puutub, siis on mul seal hea tutav, kes 40 aastat ahjusid teinud ja teeme koostööd. Ma ei viitsiks üldse sinna minna kui nii tungivat vajadust ei oleks. Hea meelega annaks kolme ahju ehitamise Teadjale kui ta ära teeb( asuvad Porvoos).
Just nimelt Robi,igayks tehku oma tööd ja kui tellijale sobib,köigil mokk maas.
Aga mis siin foorumis toimub?Topitakse vigaseid pilte foorum täis ja lausa kisendatakse,et nii peabki!Hoidku omale oma vead,rahvas ju vaatab ja isehakkajad hakkavad järgi tegema?Tänan tööpakkumisest,aga mul tegemisi
endalgi kyll!
Teadja võiks ennast ükskorda kokku võtta ja kirjutada, mis nendes nn vigastes piltides konkreetselt ja täpselt viga on? Kirjuta lihtsalt, mis on viga ja kuidas oleks õige teha. Kui julged maha teha, siis ole mees ja ütle kuidas teha või arvutada õieti. Kas seda on keeruline ja palju palutud? See sõimlemine, et kus on arvutused, ahh mis arvutused, arvuta ise, ei vii teemasid edasi ja kõige hullem, aina kordub teemast teemasse.

PS. Sellele postitusele pole vaja vastata. :)
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

No ma ei tea,kurat kas inimene on pime vöi?Samas teemas kysisin vigade tegialt,
kaminahjult vigade kohta,vastuseks sain plaa plaa plaa.Vöta vaevaks ja loe ja
mötle vähe,kui oled pottsepp?Kui ei ole,siis milleks see kiibitsemine?
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas fanatic »

teadja kirjutas:No ma ei tea,kurat kas inimene on pime vöi?Samas teemas kysisin vigade tegialt,
kaminahjult vigade kohta,vastuseks sain plaa plaa plaa.Vöta vaevaks ja loe ja
mötle vähe,kui oled pottsepp?Kui ei ole,siis milleks see kiibitsemine?

Väga hariv oleks ka Teadjal endal lugeda, mida ta siia eri aegadel on kokku kirjutanud. Kas peale vingumise, maha tegemise on Teadjalt ka mõni ettepanek, soovitus, nõuanne , seletus tulnud? Ja kui on, siis pole tõenäoliselt enamus kiibitsejaid sellest aru saanud. Miks? Ja miks Sa ei suuda seda seda kuradi Kaminahju oma seletusetga, tõestuste ja faktidega lõpuks paika panna? :) Tee see ometi ära, sest iga tema pildi all poolikult haukumine hakkab juba korduvalt igavaks muutuma.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Väga võimalik, et Teadja on väga tubli töömees-meister, aga muus asjas olen viimati kirjutajaga igati nõus ja ma pole kindlasti ainuke!
Kui Taedja tahab maailma parandada, siis igati õilis tegu...aga kahjuks pole ta midagi paremaks seni teinud kui rõhub ainult teiste vigadele. Tegelikult, kes õppida tahab, see õpib just( teiste ) vigadest...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

fanatic kirjutas:

Väga hariv oleks ka Teadjal endal lugeda, mida ta siia eri aegadel on kokku kirjutanud. Kas peale vingumise, maha tegemise on Teadjalt ka mõni ettepanek, soovitus, nõuanne , seletus tulnud? Ja kui on, siis pole tõenäoliselt enamus kiibitsejaid sellest aru saanud. Miks?

Ma hakkan ka juba muretsema, et selline saamatus võib inimesele mõjuda hukutavalt. Keegi, kes on Kaminahju järgi midagi ka valmis teinud, võiks Teadjale ette öelda, mis kõik valesti sai ja mis ja millal pauguga lõhki kargas.
Teine võimalus oleks muidugi minu libud oma ässadega ära tappa :) Vancouveri ässadega ;)
Viimati muutis kaminahi, 02 Sept 2012, 20:50, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Robi 1 kirjutas:Väga võimalik, et Teadja on väga tubli töömees-meister, aga muus asjas olen viimati kirjutajaga igati nõus ja ma pole kindlasti ainuke!
Kui Taedja tahab maailma parandada, siis igati õilis tegu...aga kahjuks pole ta midagi paremaks seni teinud kui rõhub ainult teiste vigadele. Tegelikult, kes õppida tahab, see õpib just( teiste ) vigadest...
Ma ei ole nüüd päris nõus, et Teadja vigadele rõhub, sest see, mis on tema öeldes viga ei tähenda, et nii ka just olekski.
Minu arvates on aga Teadja suurim viga see, et ta siin üldse laaberdab.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma isiklikult tean, et pikalt Soomes elades hakkab normaalsest suhtlusest puudust tundma ja endalegi märkamatult võib lõpuks igaüks meist seal segast hakata panema. Seepärast tasuks Teadjat ka mõista kohati...aga samas suunata rahulikul viisil oma asja ajama, nagu viisakale mehele kombeks. Foorumlaste poolt võiks saata talle ka pakikese kodumaiste hõrgutistega( nagu näiteks Põltsamaa sinep, Mulgikapsad Kadaka Giniga...).
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Robi 1 kirjutas:Ma isiklikult tean, et pikalt Soomes elades hakkab normaalsest suhtlusest puudust tundma ja endalegi märkamatult võib lõpuks igaüks meist seal segast hakata panema. Seepärast tasuks Teadjat ka mõista kohati...aga samas suunata rahulikul viisil oma asja ajama, nagu viisakale mehele kombeks. Foorumlaste poolt võiks saata talle ka pakikese kodumaiste hõrgutistega( nagu näiteks Põltsamaa sinep, Mulgikapsad Kadaka Giniga...).
Kui sa loed Teadja eestiaegseid postitusi, siis pead tunnistama, et ta polegi foorumis muud teinud kui just segast pannud.
teadja kirjutas:Millele on rajatud sinu arvutused kulla Kalvis.Miks sa arvad,et restiga ahiu kasutegur on suurem.Kasuteguri määrab ikka ahju mass enamalt.
Viimati muutis kaminahi, 02 Sept 2012, 21:45, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vähemalt teeb ta soomes head tööd ja päästab eestlaste maine http://keskustelu.suomi24.fi/node/10475518
Viimati muutis Robi 1, 03 Sept 2012, 06:40, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas:Mida kõrgema temperatuuri sa pliidikoldes saavutad, seda punasemaks läheb pliidiplaat ka täiesti vanamoodsal pliidil (rääkimata köögi sisekliima lähendamisest troopikale) - millal sa viimati tõsimeelselt ise soojasaamise mõistes pliiti kütsid, et plaadi punaseksajamiseks lisaõhukanalite vajadusest pajatama hakkasid?
Kust sa välja lugesid et eesmärgiks on pliidiplaadi punaseks ajamine? :confused:
Liikuma panevaks jõuks on antud juhul ikka puht inimlik ahnus :blush: . Eesmärk oleks saada igast kg. puudest võimalikult palju "kasumit". Kui sellega kaasneb ka looduse väiksem saastamine siis seda parem.

Minu jaoks on pliit eelkõige ikka "söögitegemise masin" mitte toakütja. Soe tuba lihtsalt kaasnähtus. Suvel kõik üleliigne otse korstnasse aga talvel loomulikult kasutusse. Kui pliidiplaat peaks ka kohati punaseks minema, milles ma koldelaega lahenduse puhul küll kahtlen, siis söögitegemisele tuleb see ainult kasuks.
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Ma isiklikult tean, et pikalt Soomes elades hakkab normaalsest suhtlusest puudust tundma ja endalegi märkamatult võib lõpuks igaüks meist seal segast hakata panema. Seepärast tasuks Teadjat ka mõista kohati...aga samas suunata rahulikul viisil oma asja ajama, nagu viisakale mehele kombeks. Foorumlaste poolt võiks saata talle ka pakikese kodumaiste hõrgutistega( nagu näiteks Põltsamaa sinep, Mulgikapsad Kadaka Giniga...).
Kas sa räägid oma kogemustest?Sina vist väitsid,et ahju puhastamiseks löhkusid
Soomlased ahju maha!!!Kaminahju kisaga ma nii harjunud,et vötab muigama.See
Ju alati nii,kui argumendid otsa saavad!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:Kaminahju kisaga ma nii harjunud,et vötab muigama.See
Ju alati nii,kui argumendid otsa saavad!
Minu argument on minu töö millel pole lõppemist näha, aga sinul? Suudad sa tuua argumendi, et Soomes oledki pottsepp :shock:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

kaminahi kirjutas:
teadja kirjutas:Kaminahju kisaga ma nii harjunud,et vötab muigama.See
Ju alati nii,kui argumendid otsa saavad!
Minu argument on minu töö millel pole lõppemist näha, aga sinul? Suudad sa tuua argumendi, et Soomes oledki pottsepp :shock:
Vaata mees,mina töötan Soomes ja pean siin töestama,kas ma olen pädev,juhul
kui kysitakse.Sina töötad Eestis,ja määrid just siin foorumis oma önnetuid
ratse,mida sa argumenteerida ei oska, rahvale kaela.Töesta siis neile,et su meistri
teosed,millel pole veel seitset aastatki,kestavad yhe korraliku ahju ja pliidi
eluea.See oleks ju su enda huvides,vöi mis?Mina leian kyll,et minul pole vaja
siin midagi töestada.Seda enam,kui kiibitsejatele on piisavalt vigu sinu töödes ette
näidatud,nad ikkagi ei taha näha,sest nii on mugavam.Sa vöid kiidelda oma tööde
rohkusega rahva ees,arvad,et see kasvatab usaldust.Ära ikka Eesti rahvast nii
Lolliks kah pea!
anski
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 27 Mai 2012, 03:02
On tänanud: 60 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas anski »

Tere!

No ei tea, olen ka ise Soomes pottsepana töötanud ja mis ma olen seda foorumit jälginud, nii kui minult küsitakse nii Sina Teadja - sa ei kõlba isegi õpipoisiks Kaminahjule pottsepanduses.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:Vähemalt teeb ta soomes head tööd ja päästab eestlaste maine http://keskustelu.suomi24.fi/node/10475518
Ahjukeskus on seal hea, kuna sommid veel kehvemad.

Aga positiivse poole pealt olgu öeldud, et pulbervõõbatud kestad on tõesti head.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

anski kirjutas:Tere!

No ei tea, olen ka ise Soomes pottsepana töötanud ja mis ma olen seda foorumit jälginud, nii kui minult küsitakse nii Sina Teadja - sa ei kõlba isegi õpipoisiks Kaminahjule pottsepanduses.
Tere, Anski. Ei pürgi Sulle õpipoisiks, aga kas oleksid nõus lahti seletama, kuidas arvutad ahju või pliidi koldeid ja lõõristikke? Oleks veel teinegi küsimus: Nimelt kirjutas Heikki Hyytiäeinen oma raamatus "Pientalon tulisijat" ahjudest Soomes, mis on koguni 50 aastat vanad. Siingi teemas mainis Robi 1 juba "müstilist" 60 aastat. Meil, Eestis, ärkab Muinsuskaitse kui ahi on vana 100 või enam aastat, Saksamaal hakkab analoogne organ liigutama, kui ahjul iga 200 aastat. Kui palju 100-200aastasi ahjusid Soomes on?

PS Kas ahju iga ei kõnele midagi pottsepateadmistest ja -kultuurist?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas:Tegelikult on asjad vägagi lihtsad ja loogilised. Siiski, et soovitada midagi foorumist nõu ja abi otsima tulnud inimesele, tuleks asjad veel omakorda lahti seletada ja nö puust ja punaseks teha.
Aga miks ka mitte? Võta taolise pliidi nagu teemaalgataja silmas peab projekt/joonis ette ning seleta lahti kuidas oleks mõistlik seda teostada. Kui suur peaks kolle olema, kui suured õhukanalid, jne. Koos valemite ja nendel põhinevate arvutuskäikudega.
Kuule Leevi kuidas oleks siis selle asjaga? Kas teed ära? Saaksime kõik ehk tiba targemaks.
Vasta