Uue pliidi remont

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:
rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas:Tegelikult on asjad vägagi lihtsad ja loogilised. Siiski, et soovitada midagi foorumist nõu ja abi otsima tulnud inimesele, tuleks asjad veel omakorda lahti seletada ja nö puust ja punaseks teha.
Aga miks ka mitte? Võta taolise pliidi nagu teemaalgataja silmas peab projekt/joonis ette ning seleta lahti kuidas oleks mõistlik seda teostada. Kui suur peaks kolle olema, kui suured õhukanalid, jne. Koos valemite ja nendel põhinevate arvutuskäikudega.
Kuule Leevi kuidas oleks siis selle asjaga? Kas teed ära? Saaksime kõik ehk tiba targemaks.
Rokikas, on Sul aimu, palju maksab ahju projekt? Ainuüksi arvutused maksavad 100eurot. Kui soovid 3D jooniseid ja asju juurde, maksad lisa. Võin anda valemeid ja näitlikke arvutusi, aga ei hakka kindlasti tasuta projekteerima.

Pilt

Nii näeb välja põlemisõhuavadega koldeseina joonis koos mõõtudega. Kui teen projekti, siis on koldevaateid muidugi enam ja reeglina seletan programmi poolt arvutatud näitajad ka potsepa tarvis lahti.
Viimati muutis Leevi, 03 Sept 2012, 15:05, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Oh jah. Niipalju siis sellest. "Valemid, valemid" on tore korrutada küll aga kui on võimalus/palutakse ka oma juttu ja oskuseid demonstreerida/tõestada siis on soss. Raha, 3D, plaa, plaa, plaa. :cray:

Seda rahaküsimist vaadates tuleb tõdeda et Kaminahi, Motamees, Robi, jne. on kas väga rikkad, lollid või punase risti kaastöötajad. Kui vaadata kui paljudele küsijatele on nad avalikult sisulisi vastuseid andnud ning tihti ka koos joonistega ...... :shock: selline hulk pappi jäänud teenimata.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:Oh jah. Niipalju siis sellest. "Valemid, valemid" on tore korrutada küll aga kui on võimalus/palutakse ka oma juttu ja oskuseid demonstreerida/tõestada siis on soss. Raha, 3D, plaa, plaa, plaa. :cray:

Seda rahaküsimist vaadates tuleb tõdeda et Kaminahi, Motamees, Robi, jne. on kas väga rikkad, lollid või punase risti kaastöötajad. Kui vaadata kui paljudele küsijatele on nad avalikult sisulisi vastuseid andnud ning tihti ka koos joonistega ...... :shock: selline hulk pappi jäänud teenimata.
Olen totaalselt erimeelt sisuliste lahenduste osas. Vastupidi ju, ei mingeid argumenteeritud lahendusi. Ja just see tõik mind häiribki.

Täiesti teemaväliselt, aga olen möödunud sajandi 80ndatest harrastanud üht hiina võitluskunsti. Tõeliselt informatiivseid raamatuid ja videoid on üliraske leida. Enamasti mula-mula ja suvapildid, nagu siinses foorumiski.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas:... Ainuüksi arvutused maksavad 100eurot. Kui soovid 3D jooniseid ja asju juurde, maksad lisa...
Aga Kaminahju käest olete ise kanged mehed arvutusi nõutama. Tahtsite need kohe rahaks teha? :D
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:
Leevi kirjutas:... Ainuüksi arvutused maksavad 100eurot. Kui soovid 3D jooniseid ja asju juurde, maksad lisa...
Aga Kaminahju käest olete ise kanged mehed arvutusi nõutama. Tahtsite need kohe rahaks teha? :D
Erinevalt Kaminahist ei ole ma ainsalegi inimesele, s.o. hädalisele öelnud, kuidas ja millist kütteseadet ehitada.

Motamees, kui antakse juhuküsijale teada, et ehita omal käel kolde seintes asuvate õhuavadega pliit, siis sellest ei piisa. Kohe üldse ei piisa....
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas:...Motamees, kui antakse juhuküsijale teada, et ehita omal käel kolde seintes asuvate õhuavadega pliit, siis sellest ei piisa. Kohe üldse ei piisa....
Piisab küll, sest see suunab küsija õigele rajale.
Olen paljudele andnud oma teadmisi (mida tean) telefoni ja neti teel.
Kui üldse ei kirjutataks uutest asjadest, siis keegi ju ei oskagi küsida/otsida midagi. Ainult sõimamine ja arvutuste nõudmine ei vii kusagile. Räägite siin tunnustavalt vanadest meistritest ja 100aasta vanustest ahjudest. Tolleaegne meister ei osanud võibolla lugedagi, rehnutist rääkimata. On olemas selline asi, nagu sisetunne. Sellest on palju abi.
Ka Hiina võistluskunsti ei saa teha mingi rehnuti abil. Sisetunne ja vanemate eeskuju on see, mis meestest senseid teeb. Kui sul Leevi oleks isa/ema hiinlased olnud, poleks sa siin ahjurehnutti nõutanud, vaid kusagil mediteerinud. Reeglina Eesti mehest võitluskunstide meistrit ei saa, isegi siis mitte, kui tal kõik valemid ees on. Selleks peab ikke sisetunnet ka olema (Hövelson)
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:
Leevi kirjutas:...Motamees, kui antakse juhuküsijale teada, et ehita omal käel kolde seintes asuvate õhuavadega pliit, siis sellest ei piisa. Kohe üldse ei piisa....
Piisab küll, sest see suunab küsija õigele rajale.
Olen paljudele andnud oma teadmisi (mida tean) telefoni ja neti teel.
Kui üldse ei kirjutataks uutest asjadest, siis keegi ju ei oskagi küsida/otsida midagi. Ainult sõimamine ja arvutuste nõudmine ei vii kusagile. Räägite siin tunnustavalt vanadest meistritest ja 100aasta vanustest ahjudest. Tolleaegne meister ei osanud võibolla lugedagi, rehnutist rääkimata. On olemas selline asi, nagu sisetunne. Sellest on palju abi.
Ka Hiina võistluskunsti ei saa teha mingi rehnuti abil. Sisetunne ja vanemate eeskuju on see, mis meestest senseid teeb. Kui sul Leevi oleks isa/ema hiinlased olnud, poleks sa siin ahjurehnutti nõutanud, vaid kusagil mediteerinud. Reeglina Eesti mehest võitluskunstide meistrit ei saa, isegi siis mitte, kui tal kõik valemid ees on. Selleks peab ikke sisetunnet ka olema (Hövelson)
"Sensei" on jaapani termin... Hiinlase "sifu" ehk lähedane, aga see suva. Rääkigem kütteseadmetest....
Tore, et nõustad inimesi. Vb ülbitsen, aga pelgan, ausalt, su teadmisi nullilähedasteks.

Rääkides uutest "asjadest", kas kasutate uusi materjale, ja nö viimase sõna arvutusi? Olen näinud vene shamotist jurasid, millede toimemehanism jäänud lahti seletamata.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Leevi kirjutas:

Tere, Nimelt kirjutas Heikki Hyytiäeinen oma raamatus "Pientalon tulisijat" ahjudest Soomes, mis on koguni 50 aastat vanad. Siingi teemas mainis Robi 1 juba "müstilist" 60 aastat. Meil, Eestis, ärkab Muinsuskaitse kui ahi on vana 100 või enam aastat, Saksamaal hakkab analoogne organ liigutama, kui ahjul iga 200 aastat. Kui palju 100-200aastasi ahjusid Soomes on?
------------------------------------------------
Teemas:" vanad ahjutüübid " olen riputand hulgaliselt pilte väga vanadest Soome ahjudest. Seal on näiteks üks krohvitud kaminahi, mille vanuseks omanik arvutas 64 aastat. Siis on ka kahhelpotist kaks kaunist ahju. Potid on aastast 1860 või veidike peale( sest peale seda hakati väiksemaid potte Soomes tootma ja aastaga võin veidike eksida...), aga ehitatud on ahjud 1910 aasta paikku. Ahjud on seni kasutusel ja kõigile näha kes Porvosse tulla tahaksid.
Mina ise olen foorumi selles osas ikka õppija rollis ja nõu annan väga lihtsates asjades kui midagi tean või olen näinud. Täna näiteks helistati 2x mulle siit foorumist ja küsiti nõu pliita ehituse suhtes ja sellist lihtsat asja ikka oskan suunata, sest foorum ju täis infot ( küsiti näiteks, et kas soojamüüril peab keeru kohtades lõõrid laiemad jätma ja kui palju?) Üks teine inimene oli väga mures, et miks ma terve kuu foorumis ei olnud, sest siin oli ainult vaidlused...ja plä-plä...See on küll ääretult liialdatud, sest foorumis on palju huvitavat mida lugeda alati ja mida ma ka ise tänuga lahketelt meistritele loen ja saan aina aru kui vähe on vaja, et olla loll, aga õnnelik :) .
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:Leevi kirjutas:

Tere, Nimelt kirjutas Heikki Hyytiäeinen oma raamatus "Pientalon tulisijat" ahjudest Soomes, mis on koguni 50 aastat vanad. Siingi teemas mainis Robi 1 juba "müstilist" 60 aastat. Meil, Eestis, ärkab Muinsuskaitse kui ahi on vana 100 või enam aastat, Saksamaal hakkab analoogne organ liigutama, kui ahjul iga 200 aastat. Kui palju 100-200aastasi ahjusid Soomes on?
------------------------------------------------
Teemas:" vanad ahjutüübid " olen riputand hulgaliselt pilte väga vanadest Soome ahjudest. Seal on näiteks üks krohvitud kaminahi, mille vanuseks omanik arvutas 64 aastat. Siis on ka kahhelpotist kaks kaunist ahju. Potid on aastast 1860 või veidike peale( sest peale seda hakati väiksemaid potte Soomes tootma ja aastaga võin veidike eksida...), aga ehitatud on ahjud 1910 aasta paikku. Ahjud on seni kasutusel ja kõigile näha kes Porvosse tulla tahaksid.
Mina ise olen foorumi selles osas ikka õppija rollis ja nõu annan väga lihtsates asjades kui midagi tean või olen näinud. Täna näiteks helistati 2x mulle siit foorumist ja küsiti nõu pliita ehituse suhtes ja sellist lihtsat asja ikka oskan suunata, sest foorum ju täis infot ( küsiti näiteks, et kas soojamüüril peab keeru kohtades lõõrid laiemad jätma ja kui palju?) Üks teise inimene oli väga mures, et miks ma terve kuu foorumis ei olnud, sest siin oli ainult vaidlused...ja plä-plä...See on küll ääretult liialdatud, sest foorumis on palju huvitavat mida lugeda alati ja mida ma ka ise tänuga lahketelt meistritele loen ja saan aina aru kui vähe on vaja, et olla loll, aga õnnelik :) .
Ei pea ennast meistriks väikesegi algustähega, aga...
...nt, lõõri üleminekud... Kas mitte ei ole nii, et iga üleminek on 20% võrra suurem järgneva lõõri ristlõikepindalast? Sry, et ei avaldanud suvalist pilti....
Viimati muutis Leevi, 03 Sept 2012, 16:36, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Leevi kirjutas:Erinevalt Kaminahist ei ole ma ainsalegi inimesele, s.o. hädalisele öelnud, kuidas ja millist kütteseadet ehitada.
Foorumikeskonnas mis põhineb just vabatahtlikul ja tasuta hädaliste/küsijate oskustekohasel aitamisel tulla välja sellise "uhke" kuulutamisega .... :banghead:
Miks sa lihtsalt töllerdad siin?
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas:Erinevalt Kaminahist ei ole ma ainsalegi inimesele, s.o. hädalisele öelnud, kuidas ja millist kütteseadet ehitada.
Foorumikeskonnas mis põhineb just vabatahtlikul ja tasuta hädaliste/küsijate oskustekohasel aitamisel tulla välja sellise "uhke" kuulutamisega .... :banghead:
Miks sa lihtsalt töllerdad siin?
Töllerdamiseks kutsuda mu postitusi on julge samm. Tahad, et teeksin pliidi projekti? Ahju projekti? Suhtle meilitsi: lauri.lohmus@gmail.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Leevile:See lõõri suurus oli lihtsalt näide, et mida küsitakse minusuguselt kui pole aega foorumis tuulata ega vastust oodata. Kahju, et ta varem ei helistand, sest juba oli ebapraktiline soesein pea valmis ehitatud.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:Leevile:See lõõri suurus oli lihtsalt näide, et mida küsitakse minusuguselt kui pole aega foorumis tuulata ega vastust oodata. Kahju, et ta varem ei helistand, sest juba oli ebapraktiline soesein pea valmis ehitatud.
Hukkasin sun puhellinnumeron. Kui helistaksid, saaksin selle tagasi....
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Leevi kirjutas:Tahad, et teeksin pliidi projekti?
Tahan jah. Aga mitte salaja isiklikuks kasutamiseks vaid siin avalikult avaldamiseks et saada mingitki aimdust kas su "valemid, valemid" jutul (ja üldiselt suurel siinsel teiste mahategemisel) ka mingi sisu on.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas:Tahad, et teeksin pliidi projekti?
Tahan jah. Aga mitte salaja isiklikuks kasutamiseks vaid siin avalikult avaldamiseks et saada mingitki aimdust kas su "valemid, valemid" jutul (ja üldiselt suurel siinsel teiste mahategemisel) ka mingi sisu on.
Oled nõus maksma?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ah et ilma kohe mitte ei saa :blackeye: Et mina peaksin siis kinni maksma sinu mainetõstmise ettevõtmise :blink:
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:Ah et ilma kohe mitte ei saa :blackeye: Et mina peaksin siis kinni maksma sinu mainetõstmise ettevõtmise :blink:
Mul ei ole mainet, mida tõsta või langetada.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

On on. Hetkel siin küll mitte eriti kadestamisväärne aga ....
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas:...Tore, et nõustad inimesi. Vb ülbitsen, aga pelgan, ausalt, su teadmisi nullilähedasteks...
Kõik suurused on suhtelised.
Kui suurte teadmistega meister ei anna välja mitte essugi, siis on minu väiksed teadmised hindamatu väärtusega. Tänu teie kitsidusele saan mina olla lahke. Niisama lihtne see ongi.
Leevi kirjutas:Rääkides uutest "asjadest", kas kasutate uusi materjale, ja nö viimase sõna arvutusi? Olen näinud vene shamotist jurasid, millede toimemehanism jäänud lahti seletamata.
Vat siin sa ülbitsed. Ja ma tunnen ridade vahel sinu järjekordset allakäiku. Kas varsti hakkab jälle roppusi ja tapmisähvardusi lendama? Lõpeta veidi varem ja tule selgelt jälle "meile".
Ja äkki sa jätad oma tel numbri ka kusagile. Juhuks, kui saan su kutse peale reageerida. Mul võib siis kiire olla ja netist võib vähe tolku olla.
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:
Leevi kirjutas:...Tore, et nõustad inimesi. Vb ülbitsen, aga pelgan, ausalt, su teadmisi nullilähedasteks...
Kõik suurused on suhtelised.
Kui suurte teadmistega meister ei anna välja mitte essugi, siis on minu väiksed teadmised hindamatu väärtusega. Tänu teie kitsidusele saan mina olla lahke. Niisama lihtne see ongi.
Leevi kirjutas:Rääkides uutest "asjadest", kas kasutate uusi materjale, ja nö viimase sõna arvutusi? Olen näinud vene shamotist jurasid, millede toimemehanism jäänud lahti seletamata.
Vat siin sa ülbitsed. Ja ma tunnen ridade vahel sinu järjekordset allakäiku. Kas varsti hakkab jälle roppusi ja tapmisähvardusi lendama? Lõpeta veidi varem ja tule selgelt jälle "meile".
Ja äkki sa jätad oma tel numbri ka kusagile. Juhuks, kui saan su kutse peale reageerida. Mul võib siis kiire olla ja netist võib vähe tolku olla.
+372 5598 5387
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas t800 »

Leevi kirjutas:
motamees kirjutas:
Leevi kirjutas:... Ainuüksi arvutused maksavad 100eurot. Kui soovid 3D jooniseid ja asju juurde, maksad lisa...
Aga Kaminahju käest olete ise kanged mehed arvutusi nõutama. Tahtsite need kohe rahaks teha? :D
Erinevalt Kaminahist ei ole ma ainsalegi inimesele, s.o. hädalisele öelnud, kuidas ja millist kütteseadet ehitada.

Motamees, kui antakse juhuküsijale teada, et ehita omal käel kolde seintes asuvate õhuavadega pliit, siis sellest ei piisa. Kohe üldse ei piisa....
Foorum juhtumisi selleks ongi et keegi küsib ja keegi kes viitsib vastab.
Kus seal pildidl 3d on?
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

t800 kirjutas:
Leevi kirjutas:
motamees kirjutas:
Leevi kirjutas:... Ainuüksi arvutused maksavad 100eurot. Kui soovid 3D jooniseid ja asju juurde, maksad lisa...
Aga Kaminahju käest olete ise kanged mehed arvutusi nõutama. Tahtsite need kohe rahaks teha? :D
Erinevalt Kaminahist ei ole ma ainsalegi inimesele, s.o. hädalisele öelnud, kuidas ja millist kütteseadet ehitada.

Motamees, kui antakse juhuküsijale teada, et ehita omal käel kolde seintes asuvate õhuavadega pliit, siis sellest ei piisa. Kohe üldse ei piisa....
Foorum juhtumisi selleks ongi et keegi küsib ja keegi kes viitsib vastab.
Kus seal pildidl 3d on?
Arvutused pluss 3D maksavad. Noh, Kaminahi ehl sheerib ttasuta...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas: Arvutused pluss 3D maksavad. Noh, Kaminahi ehl sheerib ttasuta...
San ei ole isegi mõtetu mees. Sa ei ole üldse mees.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas t800 »

Leevi kirjutas:
t800 kirjutas:
Leevi kirjutas:
motamees kirjutas:
Leevi kirjutas:... Ainuüksi arvutused maksavad 100eurot. Kui soovid 3D jooniseid ja asju juurde, maksad lisa...
Aga Kaminahju käest olete ise kanged mehed arvutusi nõutama. Tahtsite need kohe rahaks teha? :D
Erinevalt Kaminahist ei ole ma ainsalegi inimesele, s.o. hädalisele öelnud, kuidas ja millist kütteseadet ehitada.

Motamees, kui antakse juhuküsijale teada, et ehita omal käel kolde seintes asuvate õhuavadega pliit, siis sellest ei piisa. Kohe üldse ei piisa....
Foorum juhtumisi selleks ongi et keegi küsib ja keegi kes viitsib vastab.
Kus seal pildidl 3d on?
Arvutused pluss 3D maksavad. Noh, Kaminahi ehl sheerib ttasuta...
Et mille eest nagu maksta? Selle õnnetu Basicu arvutuste eest :D Ma arvan et ma ei taha su "3d" igaks juhuks näha..Tekib ainult küsimus,kas sa oled loll või näed vaeva et loll välja paista.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Leevi kirjutas:
rokikas kirjutas:
rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas:Tegelikult on asjad vägagi lihtsad ja loogilised. Siiski, et soovitada midagi foorumist nõu ja abi otsima tulnud inimesele, tuleks asjad veel omakorda lahti seletada ja nö puust ja punaseks teha.
Aga miks ka mitte? Võta taolise pliidi nagu teemaalgataja silmas peab projekt/joonis ette ning seleta lahti kuidas oleks mõistlik seda teostada. Kui suur peaks kolle olema, kui suured õhukanalid, jne. Koos valemite ja nendel põhinevate arvutuskäikudega.
Kuule Leevi kuidas oleks siis selle asjaga? Kas teed ära? Saaksime kõik ehk tiba targemaks.
Rokikas, on Sul aimu, palju maksab ahju projekt? Ainuüksi arvutused maksavad 100eurot. Kui soovid 3D jooniseid ja asju juurde, maksad lisa. Võin anda valemeid ja näitlikke arvutusi, aga ei hakka kindlasti tasuta projekteerima.

Pilt

Nii näeb välja põlemisõhuavadega koldeseina joonis koos mõõtudega. Kui teen projekti, siis on koldevaateid muidugi enam ja reeglina seletan programmi poolt arvutatud näitajad ka potsepa tarvis lahti.
Kuna Kaminahi pakub joonitse eest aina sajaseid, siis võiks kamba peale ja no pulli pärast püstitada hea lähteülesande ja tellida Leevilt ahju projekt, arvutused, 3D joonised, no täismäng. Oleks jälle mida arutada :D
Vasta