Uue pliidi remont

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

Ahsoo,nyyd on arvutikasutus puudulik!No kuule ma ei pyrgigi it meheks,nagu sina oma oskamatusega pottsepaks.
Foorumikylastaja peale pottseppade ei saa aru,et sinul vennike on pottsepanduses köik segamini,nagu Kört Pörtli
särk!Vötame selle sama pliidikolde.Ah,et koldelage pole?Nojah!Lisapölemisöhu kanalid on,sellest oli sul Leeviga
juttu,kuidas need arvutati,sinu poolt,ma mötlen.Aga seda,mida see pliidiplaat seal yleval selle leegi kohta
ytleb,pole sönagi.Ehk pajatad sellest kah rahvale!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:Ahsoo,nyyd on arvutikasutus puudulik!No kuule ma ei pyrgigi it meheks,nagu sina oma oskamatusega pottsepaks.
Foorumikylastaja peale pottseppade ei saa aru,et sinul vennike on pottsepanduses köik segamini,nagu Kört Pörtli
särk!Vötame selle sama pliidikolde.Ah,et koldelage pole?Nojah!Lisapölemisöhu kanalid on,sellest oli sul Leeviga
juttu,kuidas need arvutati,sinu poolt,ma mötlen.Aga seda,mida see pliidiplaat seal yleval selle leegi kohta
ytleb,pole sönagi.Ehk pajatad sellest kah rahvale!
Kui sa ei oska lihtsamaid lahendusi arvutis korrekseks arusaamiseks tarvitada, siis võta kursus. Ma ei ole sinu saamatuid "arvustusi" kordagi personaalselt palunud. Kas keegi teine on?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Yaager kirjutas: ma tõesti ei taha tüliõuna siia kellelegi veeretada ja ei sooviks oma tagasihoidliku teemaga kedagi omavahel riidu ajada.?
Ära selle pärast muretse :wave: . See (teatud väikese seltskonna) omavaheline ragistamine käib siin asja juurde :blush: :grin: .
Yaager kirjutas:Pliit koldelaega?

Mõned pildid/viited siin "madina" sees näha viewtopic.php?f=1&t=35946 .
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

Ah,et personaalseid arvutusi?ei keegi ei ole palunud,peale sinu!Tead ma olen näinud mehi päris algajaid,seitsme
aastase kogemusega ja päris vanu tegijaid.Köikki neid seob yks soov,teha rahulikult oma tööd vahetada kogemusi
Ja öppida.Keegi pole syndinud pottsepp.Sinust ma aru ei saa,nagu tead,juba algusest saati,kui sa mu privat algasid pommitama oma pugemistega ja teiste peale kaebamisega.Nyyd oled sa solvunud minu,Leevi ja kogu
vanema pottsepapölvkonna peale,et sind tösiselt ei vöeta.Yritad köigile kohta kätte näidata.Kasva ja öpi ikka enne!Sellest ajast ongi seitse aastat.Poolikud töed ahjunduses ei maksa pennigi!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas: Poolikud töed ahjunduses ei maksa pennigi!
Tase tõuseb juba enneolematusesse kõrgusesse ja nüüd saamegi teada täistõed. Tee seda personaalselt minule, minu palvel. Aga tee seda enda loodud eriteemas. :beg:
teadja kirjutas:Sinust ma aru ei saa,nagu tead,juba algusest saati,kui sa mu privat algasid pommitama oma pugemistega ja teiste peale kaebamisega.
:rotfl:

Tahad sa seda mulle isiklikult korrata?

PS Mõista, et Yaager tahab uut korralikku pliiti ja selleks ei piisa kui sa ühte minu pliiti siin oskamatult paljundad ja selle kohta oma lollust üles ütled. Enda omasi sul siis üldse pole inimesele näidata?

PPS Ära mulle enam personaalselt kirjuta. Ma soovin seda personaalselt.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:
teadja kirjutas: Poolikud töed ahjunduses ei maksa pennigi!
Tase tõuseb juba enneolematusesse kõrgusesse ja nüüd saamegi teada täistõed. Tee seda personaalselt minule, minu palvel. Aga tee seda enda loodud eriteemas. :beg:
teadja kirjutas:Sinust ma aru ei saa,nagu tead,juba algusest saati,kui sa mu privat algasid pommitama oma pugemistega ja teiste peale kaebamisega.
:rotfl:

Tahad sa seda mulle isiklikult korrata?

PS Mõista, et Yaager tahab uut korralikku pliiti ja selleks ei piisa kui sa ühte minu pliiti siin oskamatult paljundad ja selle kohta oma lollust üles ütled. Enda omasi sul siis üldse pole inimesele näidata?

PPS Ära mulle enam personaalselt kirjuta. Ma soovin seda personaalselt.
Kaminahi, Kui kiidad pliidihädalisele sekundaarõhuavasid, siis ehk seletaksid talle ka lahti, kuidas neid välja arvutada? Ega inimene hakka ju tunde järgi ehitama...
'''
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kas sama loogika ei kõlba mis ahjudel? Pean silmas kui on "kaanega" kolle. Mille poolest see väga erineb ahju koldest (kui korraga põletatav puude hulk kõrvale jätta).
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:Kas sama loogika ei kõlba mis ahjudel? Pean silmas kui on "kaanega" kolle. Mille poolest see väga erineb ahju koldest (kui korraga põletatav puude hulk kõrvale jätta).
Loogika on ahju ja pliidi juures üsna sama, koefitsiendid vägagi erinevad: http://www.kachelofenverband.at/wp-cont ... 011_08.pdf
Viimati muutis Leevi, 31 Aug 2012, 21:32, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Miks need erinevad on?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas: Kaminahi, Kui kiidad pliidihädalisele sekundaarõhuavasid, siis ehk seletaksid talle ka lahti, kuidas neid välja arvutada? Ega inimene hakka ju tunde järgi ehitama...
'''
Teine hädaline, kellel enda lubadused täitmata ja tööd näitamata. tehke omale kohe foorum jälle. Arvutamise foorum.

Mina lähtun vaid erinevate meistrite ja inseneride uuringutest ja julgen nende järgi ka ise ehitadades luua oma kontseptsioon ja seda avalikustada. Pole vaja jälle hakata sul pugeda valemite taha, mis sul endalgi pole ju kasutust leidnud. Ikka vaid suur jutt. Kui tahad vastupidist tõestada, siis pane aga kirja.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:
Leevi kirjutas: Kaminahi, Kui kiidad pliidihädalisele sekundaarõhuavasid, siis ehk seletaksid talle ka lahti, kuidas neid välja arvutada? Ega inimene hakka ju tunde järgi ehitama...
'''
Teine hädaline, kellel enda lubadused täitmata ja tööd näitamata. tehke omale kohe foorum jälle. Arvutamise foorum.

Mina lähtun vaid erinevate meistrite ja inseneride uuringutest ja julgen nende järgi ka ise ehitadades luua oma kontseptsioon ja seda avalikustada. Pole vaja jälle hakata sul pugeda valemite taha, mis sul endalgi pole ju kasutust leidnud. Ikka vaid suur jutt. Kui tahad vastupidist tõestada, siis pane aga kirja.
Mina ei pane arvutusteta ainsatki kivi paika. Sa aga võid ju inimesele igasugu pilte serveerida, inimest huvitab ikka see, kuidas ja millistel alustel midagi ehitatakse. Võid demagoogitseda palju tahad, aga paraku on nii, et tunnustatud valemid annavad garantii, piltide järgi ehitatut tuleb Päästeametile ja kindlustusfirmale eraldi tõestama hakata. Hetkel päästab sind vaid see, et Eestis ei ole pliidile ainsatki standardtit. Aga see tuleb, ja siis arvutad nagu viks koolijüts. Ahjustandardit EN15544 tampisid ka maapõhja ja irvitasid selle üle nagu jaksasid, aga Unibuild oli esimesi, kes oma kodulehel sellele vastavusest kaagutas, kui standard jõustus. Naudi siis oma võltsoreooli, kuni pliitidele standard ei keht

PS Eks meil kõigil ole omi kontseptsioone ja muud põnevat. Siiski, enne, kui hakkad inimestele seda "päris oma" kaela määrima, peaksid ära näitama oma kontseptsiooni tõhususe ja seletama lahti, kuidas miski töötab. Valemite loojad on selle tee läbi käinud, seetõttu Päästeamet ja kindlustusfirmad neid aktsepteerivadki.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mina ütlen tänagi, et iga maa ehitaks oma ahjud vastavalt traditsioonidele ja kui Kesk-Euroopa http://www.kachelofenverband.at/ on näiteks Põhja-Ameerika MHA liige, siis on asi väga sõbralikus suhtes, mis ei tähenda, et nüüd keegi peab ennast sellest targemaks või lollimaks pidama hakkama.
Lubasid mind ahjunormidega ära killida ja nüüd sama pliidinormidega ja vaatamata sellele ei tee see sinust ikkagi asjapulka, keda kuulata. Tegele oma valedega ja omaette.

Leevi kirjutas:
Mina ei pane arvutusteta ainsatki kivi paika.
Väga vabandan, aga sa ikka mõtle, mis sinu jutust terved inimesed arvavad.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:Mina ütlen tänagi, et iga maa ehitaks oma ahjud vastavalt traditsioonidele ja kui Kesk-Euroopa http://www.kachelofenverband.at/ on näiteks Põhja-Ameerika MHA liige, siis on asi väga sõbralikus suhtes, mis ei tähenda, et nüüd keegi peab ennast sellest targemaks või lollimaks pidama hakkama.
Lubasid mind ahjunormidega ära killida ja nüüd sama pliidinormidega ja vaatamata sellele ei tee see sinust ikkagi asjapulka, keda kuulata. Tegele oma valedega ja omaette.
Kui sa "oma" kontseptsioone ei suuda lahti seletada, siis see selleks. Osuta siis pliidiabi MHA viisil, aga nii, et oleks aru saada, mis, kuidas ja milleks. Fakt on, et sa ei oska neid sekundaarõhuavasid dimensioneerida isegi ahjule, rääkimata pliidist. Kuni väidad, et pliidi kolde võib arvutada ahjustandard EVS-EN 15544 järgi, on ju selge, et sa ei tee ahjul ja pliidil vahetki.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mina ei olegi ahju ja pliidi erinevuse selgitustöö abi palunud. Oma kontseptsioonid olen alati lahti seletanud ja sina need veel ikka üle ka seletanud :rotfl:
Pliidiabi palub Yaager. Võtke Teadjage nüüd kokku ennast ja tehke üks arvutus talle :write:

:bye:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
teadja
külaline

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas teadja »

kaminahi kirjutas:Mina ei olegi ahju ja pliidi erinevuse selgitustöö abi palunud. Oma kontseptsioonid olen alati lahti seletanud ja sina need veel ikka üle ka seletanud :rotfl:
Pliidiabi palub Yaager. Võtke Teadjage nüüd kokku ennast ja tehke üks arvutus talle :write:

:bye:
Oot oot.Meie pole oma pliite talle reklaaminud.Sina laulsid oma lisapölemisöhu kanalite ja koldelaeta pliiti
Yaagerile.Arvuta aga ise,kui oskad.Väitsid,et kasutad tunnustatud teadlaste arvutusi.Kaminahi,kasutad kyll,aga
yhe numbri kisud yhest kohast ja tese numbri teisest kohast,siis pyyad need kokku lapata ja tulemus suur p..k!
Edevus on see,mis sind hukutab.Köik me eksime,ilusad pildid nende jaoks,kes asjaga kursis pole.Pottsepa jaoks aga teed omale markki!Leevi pani sulle lingi yles sinu netiöppesse,mine tudeeri vähe!Edu!
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:Miks need erinevad on?
On erinevad, sest, esiteks, erineva mahuga kolded käituvad teatud piirist alates erinevalt. Just seetõttu kehtib ka standard EVS-EN 15544 kindla koldemahuga ahjudele, tsiteerin:

"See standard määrab ära kahhelahjude / krohvitud pinnaga ahjude dimensioneerimiseks kasutatavad
arvutused, mis põhinevad valmistaja deklareeritud nõutaval soojuslikul nimiväljundvõimsusel. Kahhelahjud /
krohvitud pinnaga ahjud on individuaalsed ühekordselt kavandatud konstruktsiooniga. Standardit võib kasutada puuhalgudega köetavate kahhelahjude puhul, mis põletavad salvestuskestuse kohta ühekordse kütusekoguse maksimaalsuurusega vahemikus 10 kg kuni 40 kg ning mille salvestuskestus (nimikütteaeg) on vahemikus 8 h kuni 24 h."

See tähendab, et ahjudele, mille maksimaalne lubatud puude kogus on väiksem või suurem kui standardis mainitud 10-40kg, selles standardis toodud arvutused ei kehti.

Pliidi juures lisandub muidki tegureid, nagu näiteks pliidiplaadi kaudu väljuvast soojushulgast tingitud suitsugaaside kiire jahtumine, mis väga konkreetselt mõjutab tõmmet ja sellega seoses ka põlemisprotsessi koldes.

Tegelikult on asjad vägagi lihtsad ja loogilised. Siiski, et soovitada midagi foorumist nõu ja abi otsima tulnud inimesele, tuleks asjad veel omakorda lahti seletada ja nö puust ja punaseks teha.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:Mina ei olegi ahju ja pliidi erinevuse selgitustöö abi palunud. Oma kontseptsioonid olen alati lahti seletanud ja sina need veel ikka üle ka seletanud :rotfl:
Pliidiabi palub Yaager. Võtke Teadjage nüüd kokku ennast ja tehke üks arvutus talle :write:

:bye:
Ei ole plaaniski sulle selgitustööd teha. sellega pead ikka ise vaeva nägema. Mind häirib, et reklaamid inimesele midagi ilma, et selgitaksid usaldusväärselt, mis on asja eelis, kuidas see töötab ja kuidas seda saavutatakse. Selline käitumisviis näeb välja nagu tööotsimine, mitte nõustamine, ehk siis, telli mult ülitõhus sekundaarõhuavadega ulmepliit... Oled asjast valesti aru saanud, inimene küsis nõu, mitte ei pakkunud tööd. Kui pakud välja lahendusi, siis piltidest ei piisa. Mingid avad koldeseinas ei veena kedagi.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas: Tegelikult on asjad vägagi lihtsad ja loogilised. Siiski, et soovitada midagi foorumist nõu ja abi otsima tulnud inimesele, tuleks asjad veel omakorda lahti seletada ja nö puust ja punaseks teha.

Seleta siis oma kaasaegse kvaliteetse pliidi kolle lihtsalt ja loogiliselt ära ja kena köik. Kust ja kui palju annad põlemisõhku ja mille järgi arvutasid kolde ja tuharesti suuruse. Kui pikk sai lõõristik ja korsten.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas:
kaminahi kirjutas:Mina ei olegi ahju ja pliidi erinevuse selgitustöö abi palunud. Oma kontseptsioonid olen alati lahti seletanud ja sina need veel ikka üle ka seletanud :rotfl:
Pliidiabi palub Yaager. Võtke Teadjage nüüd kokku ennast ja tehke üks arvutus talle :write:

:bye:
Ei ole plaaniski sulle selgitustööd teha. sellega pead ikka ise vaeva nägema. Mind häirib, et reklaamid inimesele midagi ilma, et selgitaksid usaldusväärselt, mis on asja eelis, kuidas see töötab ja kuidas seda saavutatakse. Selline käitumisviis näeb välja nagu tööotsimine, mitte nõustamine, ehk siis, telli mult ülitõhus sekundaarõhuavadega ulmepliit... Oled asjast valesti aru saanud, inimene küsis nõu, mitte ei pakkunud tööd. Kui pakud välja lahendusi, siis piltidest ei piisa. Mingid avad koldeseinas ei veena kedagi.
Saa ükskord aru, et ma ei vaja mingit tööd. Mul on seda nõrkemiseni. Ilma foorumita. Iga päev võiks ahju ehitada :blink:
Ära poe asjade taha mida ei ole. Jäi sullle meelde? Olen seda ka varem siin korduvalt rääkinud sulle.
Mind sugugi ei häiri, et sa oma väiteid pliidi arvutustest ei selgita. Usaldusväärsusest sinu puhul ei saa muidugi rääkidagi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

kaminahi kirjutas:
Yaager kirjutas: ... , et oleks panipaik pliidi all.
Väga ebamugava kasutusega ja halvasti hooldatav panipaik. Samas saaks sinna ehitada just samast hulgast tellistest lõõristiku, mis salvestab sooja.
Vabandage väga, aga puude ainuõige panipaik on siiski pliidi all, mida iganes soome pliidi all asetseva soemüüriga pliidivorpijad kah ei ütleks.
Mis seal ebamugavat on? Ja kehvasti hooldatavat?
Hämmastav!

Mugav ja käepärane!

Lisaks veel keskkonnasõbralik (kuivad pliidipuud)!


:D
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ainuõige :yahoo:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:
Leevi kirjutas: Tegelikult on asjad vägagi lihtsad ja loogilised. Siiski, et soovitada midagi foorumist nõu ja abi otsima tulnud inimesele, tuleks asjad veel omakorda lahti seletada ja nö puust ja punaseks teha.

Seleta siis oma kaasaegse kvaliteetse pliidi kolle lihtsalt ja loogiliselt ära ja kena köik. Kust ja kui palju annad põlemisõhku ja mille järgi arvutasid kolde ja tuharesti suuruse. Kui pikk sai lõõristik ja korsten.
Olen seda juba teinud.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas:
kaminahi kirjutas:
Leevi kirjutas: Tegelikult on asjad vägagi lihtsad ja loogilised. Siiski, et soovitada midagi foorumist nõu ja abi otsima tulnud inimesele, tuleks asjad veel omakorda lahti seletada ja nö puust ja punaseks teha.

Seleta siis oma kaasaegse kvaliteetse pliidi kolle lihtsalt ja loogiliselt ära ja kena köik. Kust ja kui palju annad põlemisõhku ja mille järgi arvutasid kolde ja tuharesti suuruse. Kui pikk sai lõõristik ja korsten.
Olen seda juba teinud.

Kus sa seda tegid :shock:

Nii lihtne see ka ei ole, et ütled, et oled kõige targem ja kohe oledki ja nii ongi :rotfl:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Yaager
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 09 Aug 2012, 15:37
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 17 korda

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Yaager »

Rokikas, see "asjajuurdekäiv omavaheline "nagistamine" tundub päris verine olema :shock:
aga no kui sa nii ütled. :lol:

Püüaks asjast kaasarääkijatelt küsida, et kas ei võiks olla nii, et õigeid lahendusi võiks olla mitu? st teil kõigil võib olla õigus? :)
Kuna need konkreetsed õhukanalid tulevad siiski mõne aja pärast, siis ehk võtaks selle teema hiljem uuesti üles? - püüan ennast siis ka selles osas eelnevalt harida, et oskaksin vähemalt küsida.

üks minu eelnev küsimus oli pliidiukse ja praeahju osas, et kui midagi veel ei ole, siis milliseid uksi, praeahje soovitavalt kasutatakse ja miks? (mul on hetkel küll plekist, aga...).
Aga kas võiks lihtsalt oma arvamust, ilma, et minnakse enne eelmisele arvamuse esitajale kallale :blackeye: .

PS! ma algul viskasin õhku küll hopoteesi, et ehk tuleb töö tellida, aga siiski jäin selle juurde, et soovin ise teha ja palun lihtsalt võimalusel abi oluliste sõlmede osas. Igatahes ei ole mulle jäänud küll muljet, et keegi ennast mulle kaela määrib, pigem just, et minust on aru saadud ja püütakse aidata nii nagu osatakse. Ja tõesti, kõik mis on loogiline on ju aru
saadav ja siis saab hakkama. Isetegemise julgus tuleb sellest, et olen noorestpeast näinud kuidas isa tegi ahjusid ja pliite ning hetkel kasutuses olevas köögis tegin ise pliitale soojamüüri serviti tellisest ja panime kahhelplaadi ka peale - oli siis aasta 1997 ja annab siiani ilusti sooja ja korstnapühkija iga kord kiidab, et hää on pühkida , isegi kahhel on senini müüri küljes kinni (ainult pliitakohalt on 2 plaati lahti).
Üks on igatahes selge, et siit saadud infoga ja arutluste abil saan 100% parema pliidi kui see mis mul oli :yahoo:
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Uue pliidi remont

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Yaager kirjutas:Rokikas, see "asjajuurdekäiv omavaheline "nagistamine" tundub päris verine olema :shock:
aga no kui sa nii ütled. :lol:

Püüaks asjast kaasarääkijatelt küsida, et kas ei võiks olla nii, et õigeid lahendusi võiks olla mitu? st teil kõigil võib olla õigus? :)
Kuna need konkreetsed õhukanalid tulevad siiski mõne aja pärast, siis ehk võtaks selle teema hiljem uuesti üles? - püüan ennast siis ka selles osas eelnevalt harida, et oskaksin vähemalt küsida.

üks minu eelnev küsimus oli pliidiukse ja praeahju osas, et kui midagi veel ei ole, siis milliseid uksi, praeahje soovitavalt kasutatakse ja miks? (mul on hetkel küll plekist, aga...).
Aga kas võiks lihtsalt oma arvamust, ilma, et minnakse enne eelmisele arvamuse esitajale kallale :blackeye: .

PS! ma algul viskasin õhku küll hopoteesi, et ehk tuleb töö tellida, aga siiski jäin selle juurde, et soovin ise teha ja palun lihtsalt võimalusel abi oluliste sõlmede osas. Igatahes ei ole mulle jäänud küll muljet, et keegi ennast mulle kaela määrib, pigem just, et minust on aru saadud ja püütakse aidata nii nagu osatakse. Ja tõesti, kõik mis on loogiline on ju aru
saadav ja siis saab hakkama. Isetegemise julgus tuleb sellest, et olen noorestpeast näinud kuidas isa tegi ahjusid ja pliite ning hetkel kasutuses olevas köögis tegin ise pliitale soojamüüri serviti tellisest ja panime kahhelplaadi ka peale - oli siis aasta 1997 ja annab siiani ilusti sooja ja korstnapühkija iga kord kiidab, et hää on pühkida , isegi kahhel on senini müüri küljes kinni (ainult pliitakohalt on 2 plaati lahti).
Üks on igatahes selge, et siit saadud infoga ja arutluste abil saan 100% parema pliidi kui see mis mul oli :yahoo:
Kas küsimus puudutab pliidiukse ja praeahju mõõtmeid ( mille määrab enamjaolt plidiplaadi suurus) või soovid valida terasest ja malmist variantide vahel? Või soovid tootjate osas soovitusi?
Vasta