Ahi - paraleellõõrid

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Ahi - paraleellõõrid

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kakelugnes konstruktion
stupiduser kirjutas: ...toodud tõusvaid lõõre ma küll paralleelsetena ei vaatleks.... ja see suitsugaasi jagunemine lõõride vahel reguleeritakse laskuvate lõõride poolt ära...
Tuleb nõustuda, kuna tegu ei ole paralleelsete tõusvate, vaid paralleelsete laskuvate-tõusvate lõõridega. Lepime kokku, et paralleelsuse mõõdupuuks on ühine algus- ja lõpp-punkt ning suunaks gaasi liikumise suund?
Kasutaja pottkivi kirjeldus kvalifitseerub selle määratluse järgi paralleelsete tõusvate
ringlõõridega (milliseid oli 4) ahjuks? Väidetavalt soojeneb ühtlaselt.
"Stupiduser" arvab, et võimatu?
Lisaksin, et paralleelsuse puhul on gaasi voolamine sõltuvuses takistuste vastasikusest suhtest (mida suurem vahe seda rohkem ühte "eelistab"). Mitte ei väldi teist.
dwideng
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Jaan 2012, 14:28

Re: Ahi - paraleellõõrid

Lugemata postitus Postitas dwideng »

Oh sa püha pee...us, mille võib vallandada lihtsalt üks rumal võhik, kes pole elus ühtinsamtki ahju ehitanud ja Veski raamatut ning teisi pottseparaamatuid sirvides üritab teha mingisugust imeahju:)

Tegelikult on mul ahju koldeosa ja paraleeleselt laskuv ning tõusulõõr virtuaalselt ka valmis(pidasin paremaks enne arvutis asi valmis teha, kui reaalselt eksperimenteerima hakata).

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/ ... 643e67c358

Tuleb omada Google accounti ja täpsemaks vaatluseks ka Google SkechUp'i.

Sellel lingilt on võimalik mudel, mis on laiali nagu üks ehitustanner olema peab, ka alla laadida ja Googel SkechUpis seda vaadata, kui huvi peaks olema. Lõõrideni ma veel jõudnud ei ole, kuna tegelen maja soojustamisega hetkel.

http://www.hot.ee/christian21/imeahi.jpg
Siin on siis pilt Google SketchUpi's tehtud ahju plaanist.

Seda juttu lugedes tundub küll, et ehitan hoopis rakettahju, mis iseenesest endast sellist raketiteadust ei kanna nagu seda kannab endas ühe laskuv->tõusu paralleelõõridega sujuvalt ringlõõridesse ja sealt korstasse "suubuva" ahju ehitus.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi - paraleellõõrid

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tundub huvitav projekt muidugi!
Ise katsuks rohkem siduda kive omavahel ja tagumised tõusvad lõõrid teeks ka lappi kivist. Eest võlvi ka päris nii ei teeks, see ei jää tugev sedasi. Koldevõlvist loobuks ka, sest targem( tugevam seotis, mis ei suru külgedele) on lihtsalt kolle kokku lappida. See muidugi minu arvamus...
dwideng
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Jaan 2012, 14:28

Re: Ahi - paraleellõõrid

Lugemata postitus Postitas dwideng »

Robi 1 kirjutas:Tundub huvitav projekt muidugi!
Ise katsuks rohkem siduda kive omavahel ja tagumised tõusvad lõõrid teeks ka lappi kivist. Eest võlvi ka päris nii ei teeks, see ei jää tugev sedasi. Koldevõlvist loobuks ka, sest targem( tugevam seotis, mis ei suru külgedele) on lihtsalt kolle kokku lappida. See muidugi minu arvamus...
Esimene versioon oligi mul lapiti kiividest, ühtäkki aga tundus, et äkitsi jäävad seinad liiga paksuks ja ei lähe soojaks vms. Nii oleks ka oluliselt lihtsam ehitada. Lõõride ristlõikepinnad jääks ka sel moel väiksemaks, aga siiski peaks tagama vajaliku.

Äkki saaksid rääkida lähemalt, kuidas "kolle kokku lappida" ilma küljekiile kasutamata, sest tahaks tõesti kestvat ahju, mis kestaks võimalikult kaua.

Juba tänades ja ette tänades. K.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi - paraleellõõrid

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kahjuks ei leidnud pilti ühest vanast ahjust kus oli kolle just sedasi tehtud. Asi tehakse nii nagu kaminahjul tavaliselt tagumine peegel kasvatatakse laiemaks( paksendades seina kivi, kivilt 3-5 cm) aga seal kasvaksid mõlemad pooled lõpuks kokku ja kaks rida kive peale ka.
Mulle igatehes meeldib rohkem kui võlv, sest sedasi saab kivid omavahel parmini ära siduda. Sama moodi saab ka ukse avad kokku viia.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi - paraleellõõrid

Lugemata postitus Postitas motamees »

kaminahi kirjutas:Rootslaste ja rootsi tüüpi ahjudega on järg sealmaal...
ITeega on probleeme jah. Siin metsade vahel on isegi telefoni levi mul katkendlik. Võibolla ka mu telefon väga vana...
Eks siin on palju asju teistmoodu, kut meil. Märkida tahaks ära just korstna ehituse.
Maja on väga vana ja korsten on samast ajast. Ülalt kuue lõõriga. Miskit 14x14cm. Kasutuses ja teada oli vaid kaks lõõri. Päev otsimist ja leidsime veel mõne lõõriotsa toast üles. Veel päev läks ühe lõõri puhastamiseks ja üks lõõr ongi kadunud. Ometi ta ju pikalt alla läheb.
Kuidas saab üks asi siis olla keeruline. Aga vat sellepärast, et kui lõõr hakkab alt vasakult, siis millegi pärast väljub ta hoopis ülevalt paremalt. Ka üks teine lõõr käib korstnas "vindiga".
Ühes lõõris tundub olema sisseehitatud tuulelukk. No midagi kamina neelu taolist.
Korstna kivid on väga kvaliteetsed. On ju vastu pidanud väga pika aja. Ülevalt otsast pole mette näha kivide erosiooni. Vaheseina kivid on pandud palju kitsamast servi kivist.
Samas see kivi pole nii soojahoidlik, kui meie PTT. Tegin katse - panin gaasipliidi tulele korraga PTT ja "rootsi kivi". Olid seal gaasi tulel (teine teisel augul) 25 minutit. Rootsi kivi tundus kohe veidi jahedam. Ja lõpuks, kui rootsi kivi oli päris jahe, siis PTT oli alles täiesti soe.
Algul pidi kogu ahi tulema vanadest kividest. Peale katsetust oli aga otsus ühene - PTT peab olema keskosas ja soendama tuba. Vana kivi läks alla ja üles iluasjaks. Küll ta pisut ka sooja annab.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi - paraleellõõrid

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vat esialgu on see tore ja huvitav, et välismaal asjad teisiti on...aga mingi aja mõõdudes saab selgeks, et targem on sealt lihtsalt kogemusi koguda ja tulla ikka Eestisse tagasi! Meil ju kivid paremad ja lõõrid sirgemad...
rF55MHYxbuc
Vasta