kaminahi 3,5 kivi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtust.
Pean veelkord tunnistama,et Kaminahju poolt pakutav variant mulle väga meeltmööda on. Seda on küll juba aastaid praktiseeritud enne kui foorumisse see on jõudnud,kuid see ei vähenda hea mõtte olemust. Arvan,et soome tööpi ahjudel on see väheseid töökindlaid variante.
Kindlasti tehti ja ka tehakse teistmoodi ahjusid.Tähtis on ju asja eesmärk ja,et see toimiks ka vastavate nõuete kohaselt.
Kahjuks olen viimasel ajal niipalju uusi(Kuni 5 a) katkiseid ahjusid näinud. Nii soome tüüpi ,kui ka erinevate sakkidega ahjusid.Arvan ikka,et tegu tegijas,või ei ole inimene konstruktsioonile pihta saanud.Või ei ole üldse asjadele pihta saanud.(Võin sinna patta panna ka mõne kümmneid aastaid teinud nimeka meistri) Kahjuks.
Arvan,et üksteise materdamine ei vii asja edasi.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar :hello:
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ise küll ei tea, et minu projektiga ahjusi keegi enne aastaid praktiseerinud oleks. Olen alati "värske" üles pannud. Huvitav oleks neid enne ehitatud ahjusi näha ka siin :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Lugupeetav Kaminahi.
Kuna olen siin foorumis oma nime all...on mul sellekohased andmed ka olemas. Kas see oligi kõik mis Sa mu eelmisest postitusest välja lugesid? Kahju.
Olen üritanud viimasel ajal vaid lugeda.St võimalikult vähe oma arvamust avaldada.Esiteks ..on palju tegemisi ja teiseks......Ma tõesti ei soovi KOGU AEG JAGELEDA. Ka ei soovi peale igat arvamuse avaldust tõestada,et ma tõesti ei ole alalises sõja seisukorras. Ka ei pea ma koguaeg kaitses olema.
Vahelduseks .
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ega ma sinust üldse aru ei saa aga küsin siis uuesti.
Kus sa oled näinud , et keegi minu projektiga ahjusi aastaid enne praktiseerinud oleks?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas virgor »

kaminahi kirjutas:Ise küll ei tea, et minu projektiga ahjusi keegi enne aastaid praktiseerinud oleks. Olen alati "värske" üles pannud. Huvitav oleks neid enne ehitatud ahjusi näha ka siin :scratch:
Kas sul on päris OMA PROJEKT OLEMAS ?? Ole mees ja pane siia OMA PROJEKTIGA AHI.Tahaks ka näha. Mitte paha pärast ei küsi.Võibolla olen isegi näinud aga ei tule nagu meelde.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

virgor kirjutas:Võibolla olen isegi näinud aga ei tule nagu meelde.
Skleroos.
Ühel päeval oled tüdinud minu piltidest, teisel juba ei mäleta ühtegi.
Põõrdu tohtri poole.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas virgor »

No vot jälle sain :blackeye:
Tähendab ,et valetasid OMA PROJEKTI kohta. No pole ime ,sest iga postituse all on sul puhas vale.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Minu projektiga ahi on ahjulaboris kümnete inimeste koostöös valmis ehitatud. Homme, ehitusmessil olen oma projektiga kohal. Võta vabalt ja ära sa enam taha, et sulle ekstra ja spetsiaalselt tasuta midagi näitama peaksin. Loodan, aga ei use, et said aru.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas virgor »

Sul ju se piltide panemine on käppas,miks sa ei või siis näidata.Pane kas või link sellest OMA PROJEKTIST.Mis häbened ma ei tee järgi ilma sinu loata.
Äkki keegi nendest kümnetest inimestest siis näitab seda TASUTA. :beg:

Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.

Selline jutt sul ju iga kirja all
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Armas inimene. Palun mõista ka sina seda, mis ja miks on minu postituste all. Ma ei võta kohustuseks suhelda inimestega teisiti kui nad seda väärivad. Kui ei osata rääkida pottsepandusest minuga, siis ei vasta ka mina nende ühtäkki tekkinud "siirale" soovile. Siin foorumis on Unibuildi ahjust kirjutatud vasakult paremale ja ülevalt alla ja oled nende seas, kes seda keksimiseks pidanud. Miks ma peaksin nüüd sulle veel eraldi enda aega ja vaeva kulutama. :shock:
Ja nüüd järgitegemisest. Tunnen sellest uhkust kui järgi tehakse. :good:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tellija soov
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Mär 2012, 09:40

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas tellija soov »

kaminahi kirjutas:Minu projektiga ahi on ahjulaboris kümnete inimeste koostöös valmis ehitatud. Homme, ehitusmessil olen oma projektiga kohal. Võta vabalt ja ära sa enam taha, et sulle ekstra ja spetsiaalselt tasuta midagi näitama peaksin. Loodan, aga ei use, et said aru.
Kahtlemata on selline töötuba teretulnud, mis EKUK-i laboris toimus.
Paraku ei kajastanud sinu fotod kaminahi eriti ahju sisemust. Jätsid ka toona vastamata mu otsesele kysimusele, mida oled ahju konstruktsoonis muutnud võrreldes Sulu rahvamaja ahjuga, et vältida lõhkikytmisohtu. Selleks, et tulla välja mingi uue ahjutyybiga peaks see eristuma varasematest juba kasutuses olevatest. Saan aru, et oled nn. "Unibuildi" ahju edasi arendanud "soome" lõõristikuga tellisahju põhjal. Kolde kohendamisel oled saanud inspiratsiooni poekarlade poolt pakutavate ahjude õhujaotusest(Nunnauuni jm.) Ma ei ole inimene, kel oleks volitusi ahjunduses joont tõmmmata- kus lõpeb vana ahjutyyp ning algab uus. Saan aru, et joonist sul lisada pole. Ole siis vähemalt nii konkreetne mees ja too välja need erinevused ja uuendused, mis lubavad sul väita, et tegu on uue ahjutyybiga. Lisan ennast alljärgnevalt virgoriga samasse nimekirja kes soovivad uue ahjutyybi :good: kohta infot ning ootan ka kõiki foorumlasi selle nimekirjaga liituma. :hello:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Täna saab minu ahjuprojektiga tutvuda ehitusmessil. Ahi on Soome tüüpi lõõristikuga aga puhtalt vaid minu loodud projektiga. Loomulikult on projekt ikka joonistena :), mitte virtuaalne.

Kõik "nimekirjas" osalejad saavad selle ehitamisega tutvuda nelja päeva jooksul. Kohtumiseni!
Viimati muutis kaminahi, 11 Apr 2012, 08:01, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tellija soov kirjutas:... Jätsid ka toona vastamata mu otsesele kysimusele, mida oled ahju konstruktsoonis muutnud võrreldes Sulu rahvamaja ahjuga, et vältida lõhkikytmisohtu....
Mulle tundub, et selle Sulu ahjule lõhkikütmise osas etteheited tehes oled sama rumal kui meil õues kooserdavad 15-18 aastased mehehakatised (teevad suitsu, võtavad viina ja on oma arust kõvad naistemehed), aga istuvad 3-aastastele mõeldud kolmerattalise selga, sõidavad ja siis imestavad, et rattaraam läks katki. Kas nüüd peab siis ühtede lollide pärast hakkama tittedele mõeldud rattad tootma 3mm paksusega terastorudest?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mulle pole keegi öelnud, et Sulu ahi lõhki on, aga seda küll, et tõmbab ja kütab igati normaalselt.
Sulu rahval Unibuildi ahju jaoks raha ei jätkunud. Seal on Lars H. tüüpi projektiga ahi. Mis pole üldsegi halb.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas motamees »

tellija soov kirjutas:... Ma ei ole inimene, kel oleks volitusi ahjunduses joont tõmmmata- kus lõpeb vana ahjutyyp ning algab uus. Saan aru, et joonist sul lisada pole. ...
Projekteerijad joonistavad uusi maju pidevalt paberile ja keegi ei väida, et need pole nende tehtud projektid. Ometi on nendel majadel kõigil toad, aknad, katused ja muud ühised asjad. Just detailid teevadki igast projektist uue ja inimesed just selle uue eest maksavad...
tellija soov kirjutas:... Lisan ennast alljärgnevalt virgoriga samasse nimekirja kes soovivad uue ahjutyybi :good: kohta infot ning ootan ka kõiki foorumlasi selle nimekirjaga liituma...
... ja miks peab nüüd Kaminahi oma projekti siin avalikult laiutama. Peale selle pole küsijad mitte kõikse sõbralikumad inimesed. Teil oli võimalus uurida seda ahju iga üksiku kivini. Kui jätsite selle võimaluse kasutamata, siis pole mõtet, nüüd, peale "lahingut", rusikatega vehkida.
Kindlasti ei saa Kaminahju süüdistada ahju ehituse varjamises. Kohati on teda süüdistatud isegi just selle liigses tutvustamises.
Kasutage parem siis uut juhust ja minge messile. Ei jõua Kaminahi teid, nagu väikseid lapsi, lusikaga toita.
.
Tel 5o9279o
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas virgor »

motamees kirjutas:
tellija soov kirjutas:... Ma ei ole inimene, kel oleks volitusi ahjunduses joont tõmmmata- kus lõpeb vana ahjutyyp ning algab uus. Saan aru, et joonist sul lisada pole. ...
Projekteerijad joonistavad uusi maju pidevalt paberile ja keegi ei väida, et need pole nende tehtud projektid. Ometi on nendel majadel kõigil toad, aknad, katused ja muud ühised asjad. Just detailid teevadki igast projektist uue ja inimesed just selle uue eest maksavad...
tellija soov kirjutas:... Lisan ennast alljärgnevalt virgoriga samasse nimekirja kes soovivad uue ahjutyybi :good: kohta infot ning ootan ka kõiki foorumlasi selle nimekirjaga liituma...
... ja miks peab nüüd Kaminahi oma projekti siin avalikult laiutama. Peale selle pole küsijad mitte kõikse sõbralikumad inimesed. Teil oli võimalus uurida seda ahju iga üksiku kivini. Kui jätsite selle võimaluse kasutamata, siis pole mõtet, nüüd, peale "lahingut", rusikatega vehkida.
Kindlasti ei saa Kaminahju süüdistada ahju ehituse varjamises. Kohati on teda süüdistatud isegi just selle liigses tutvustamises.
Kasutage parem siis uut juhust ja minge messile. Ei jõua Kaminahi teid, nagu väikseid lapsi, lusikaga toita.
kaminal mõistus otsas ja järje võttis üle paremkäsi :thumbsup:
Ma ei saa aru ; kaminahi ; ,kõigist küsimustest keerutad kõrvale.Kas ei oska lugeda,ei saa aru,ei oska vastata või on veel mingi varjatud viga :confused:
motamees aita siis kamraadi ja toida ise väikeseid lapsi lusikaga .

Ma tegelikult ei saa aru,miks mina ei tohi NATUKE norida,aga; sm kaminahi; tohib :scratch: Vastab see kes teab
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas rokikas »

quod licet Iovi, non licet bovi
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ma tõesti ei soovi jagada midagi toladega. Tehke oma nimekiri avalikuks, pange kapi uksele... Kas tõesti saate rahulduse püksis iga teema solkimisest. :blush:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tellija soov
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Mär 2012, 09:40

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas tellija soov »

Urmas kirjutas:
tellija soov kirjutas:... Jätsid ka toona vastamata mu otsesele kysimusele, mida oled ahju konstruktsoonis muutnud võrreldes Sulu rahvamaja ahjuga, et vältida lõhkikytmisohtu....
Mulle tundub, et selle Sulu ahjule lõhkikütmise osas etteheited tehes oled sama rumal kui meil õues kooserdavad 15-18 aastased mehehakatised (teevad suitsu, võtavad viina ja on oma arust kõvad naistemehed), aga istuvad 3-aastastele mõeldud kolmerattalise selga, sõidavad ja siis imestavad, et rattaraam läks katki. Kas nüüd peab siis ühtede lollide pärast hakkama tittedele mõeldud rattad tootma 3mm paksusega terastorudest?
Kysiksin pigemini nii- kas rumal on see, kes teismelistele 3 aastaste ratta kätte andis(ehitas keskonda aladimensioneeritud ahju) või see kes kysib miks nii tehti :grin:
kaminahi kirjutas:Ma tõesti ei soovi jagada midagi toladega. Tehke oma nimekiri avalikuks, pange kapi uksele... Kas tõesti saate rahulduse püksis iga teema solkimisest. :blush:

Kaminahju arvates muutub tolaks vist iga inimene, kes tema töid pimesi ei kiida, vaid yritab end esmalt tehtuga kurssi viia :blackeye:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Vii luuser ennast esmalt Kaminahju tehtuga kurssi ja kirjuta siis oma analüüs siia. Pane ka oma pädevuse tase, siin tühja plõksida.
Kuidas nimekirjaga läheb? :write:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas motamees »

tellija soov kirjutas:...Kysiksin pigemini nii- kas rumal on see, kes teismelistele 3 aastaste ratta kätte andis(ehitas keskonda aladimensioneeritud ahju) või see kes kysib miks nii tehti ...
:doh: No selle peale annab ikka tulla. Joodikule valavad ju ka kõik teised ikka alkoholi suhu. Ise ta nagu üldse ei jooks.
Kulla "tellija soov". Selles häda ongi, et teismelised tarviatavad laste ratast mittesihipäraselt.
.
Tel 5o9279o
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas virgor »

kaminahi kirjutas:Kui keegi teeb ühtlasemalt soojeneva ahju kui Unibuildi ahi, saab sajase. :)
Vaata tola kust hakkas selle teema solkimine :banghead: sa pole ju üldse nii kõva rahamees ,et siin sajaseid loobid.
sa oled ju nii loll ,et ei saa enam arugi kas sa solgid või paned tarka.Aga tundub ,et oled rahulduse saanud.
vasta kõigepealt minu küsimusele ,kui muidugi mäletad,siis hakka oma küsimusi esitama.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
koma2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Aug 2011, 14:29
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas koma2 »

"vasta kõigepealt minu küsimusele ,kui muidugi mäletad,siis hakka oma küsimusi esitama"
Mina sain aru, et juba vastas 10 Apr 2012, 11:19 . Võid minna anonüümselt messile seda projekti ju rahulikult uurima:

Postitas kaminahi » 10 Apr 2012, 11:19
Minu projektiga ahi on ahjulaboris kümnete inimeste koostöös valmis ehitatud. Homme, ehitusmessil olen oma projektiga kohal. Võta vabalt ja ära sa enam taha, et sulle ekstra ja spetsiaalselt tasuta midagi näitama peaksin. Loodan, aga ei use, et said aru.

"sa pole ju üldse nii kõva rahamees ,et siin sajaseid loobid"
Keegi pole väljakutset vastu võtnud. Võimalus on antud. Kui seda võimalust ei kasutata, siis puudub nagu point klähvida? Isikliku viha võiks kuidagi isiklikult välja elada. Ei?
Nagu korduvalt välja pakutud, viige oma ahjud laborisse, seal peaks saama kuulduste kohaselt adekvaatse hinnangu ja mõõtmise võimalused. Ma pakun, et see on ka Teie endi klientidele heaks reklaamiks/võrdluseks poes müüdavale kaubale. Ei?

Kui see konkreetne ahi Teile nii vastu karva on, siis oleks ka teistel huvitav lugeda, miks. Alustades arvutustega, kui need on olemas ja näiteks erinevad kaminahju poolt pakutust. Võrdluseks oleks kena alternatiivi näha.

Kui aga tegu on kiivalt kaitstult ametisaladusega, tehke patent. Kõik muud juhud on lasteaia tasemel süüdistused: "Mina olen tark, Sina oled loll sellepärast, et mina ütlen nii!"
tom609
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 05 Apr 2012, 11:58
On tänatud: 3 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas tom609 »

Tekkisid mõned küsimused, oleks hea kui keegi aitaks .
tegemist siis 90 x 90 voodrita kaminahjuga. Tahaks teada kui laia lõõri ma peaks tegema kas 8cm on piisav. Ahjuuks mõõtmetega 325 x 290 vastavalt sellele ka kolde suurus.
Veel tahaks teada, et kui valate ahju uke üles valumassist silluse kas panete sinna sisse ka armatuuri.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: kaminahi 3,5 kivi

Lugemata postitus Postitas motamees »

tom609 kirjutas:... Tahaks teada kui laia lõõri ma peaks tegema kas 8cm on piisav...
Ilmselt mõtled sa neelu. 8peaks olema õige, aga tee tiba suurem. Näiteks 9cm.
tom609 kirjutas:.. Ahjuuks mõõtmetega 325 x 290 vastavalt sellele ka kolde suurus...
Kolde suuruseks saab sul olema 27cm.
tom609 kirjutas:... kui valate ahju uke üles valumassist silluse kas panete sinna sisse ka armatuuri...
Mitte mingil juhul ei tohi valumassi sisse panna armatuuri. Mitte kuskile.
.
Tel 5o9279o
Vasta