Küsimus

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Virx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 26 Jaan 2006, 23:08
Asukoht: Tartu

Küsimus

Lugemata postitus Postitas Virx »

Mitu aastat saab Eesti vabariigis FIE anda isevalmistatud soojuseadmele(Ahjule nt) meie seaduste järgi garantiid?
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Võib-olla olen ma loll aga mina sellist seadust ei tea!Asi rohkem vast
meistris kinni.Ise annan ausalt öeldes garantii nägude järgi.Naerda pole
midagi,inimesed on erinevad.Mõni võtab omaks juhtnöörid,kuidas kütta ja küttekollet hooldada,mõni jälle arvab,et on ise tark küll.Sellest ka vahe.Aga mõne aasta ikka olen andnud.Edu!
Virx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 26 Jaan 2006, 23:08
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Virx »

Segadust tekitabki asjaolu et ise tahaks nagu rohkem anda garantiid, nii 10 aastat,aga pidid olema Eestis mingid seadused millega on paika pandud et kolm aastat on maksimum mis saab anda.Võibolla keegi on kursis.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Aga sa pane see pikem garantii lepingusse kirja. Eesti seaduste mõte on, et tootja on kohustatud vähemalt tagama n aastat garantiid.
Kuid teisest küljest katkeb iga garantii kohe, kui on rikutud toote kasutustingimusi. Näiteks mobiiltelefonidel on garantii kohe katkenud kui sa eesti kliimas võtad suletud pakendist välja (klimaatiliste tingimuste räige rikkumine, mobiili võib kasutada vaid väga kuivas õhus)
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Ka mina küsisin oma teadmatuses pottsepp meistrilt, mis firmat ta esindab ja kas on võimalik ka miskit dokumenti saada, raha kulutamise kohta ja garantiiks. kukkus meister kesk tuba üles alla põrkama, rääkis midagi ausast nimest, mehesõnast, kuulutusest ajalehes jne jne. rääkis veel, et kui garantiid vaja, siis ehitabki ahju sellise mis EV seaduses nõutud 2 aastat ainult kestab.
dokumenti raha kulutamise jms kohta ma muidugi ei saanud, sest siis oleks räme 30-50 % hinnale otsa kukkunud.
Vasta